Hai sa ne distram putin - partea a doua
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bereea
Scris: Saturday, January 15, 2011 7:10 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
hohot hohot
Ana
Scris: Saturday, January 15, 2011 10:40 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Kmy wrote:
Daca o pocnesti, se cheama maltratarea sotiei. Daca te pocneste ea, e autoaparare.
Daca iei o decizie fara sa o întrebi, esti nesimtit. Daca ea ia o decizie fara sa te consulte, e femeie emancipata.
Daca-i ceri sa faca ceva ce nu-i place, e dominare masculina. Daca te roaga ea, îti face o favoare.
Daca apreciezi formele unei femei si lenjeria sumara, esti pervers. Daca nu, esti homo.
Daca-i oferi flori, urmaresti ceva. Daca nu, esti fraier.
Daca esti mîndru de realizarile tale, esti plin de tine. Daca nu, esti lipsit de ambitie.
Daca o doare capul, e obosita. Daca te doare pe tine, n-o mai iubesti.
Daca vrei sa faci dragoste prea des, esti obsedat. Daca nu, ai pe altcineva.
De aceea barbatii mor mai repede decît femeile.
hohot hohot hohot hohot cool
cry2000
Scris: Sunday, January 16, 2011 3:02 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/26/2010
Barbatii si gratarul

Cand un barbat se declara pregatit sa preia prepararea gratarului, se declanseaza urmatoarea serie de evenimente:

1) femeia cumpara mancarea

2) femeia face salata, pregateste legumele si desertul

3) femeia pregateste carnea pentru gratar, o asaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara, unde barbatul sta deja asezat cu o bere in mana in fata gratarului..

Si aici vine punctul cel mai important al intregii desfasurari:

4) BARBATUL ASEAZA CARNEA PE GRATAR!

5) apoi mai multe activitati de rutina, femeia aduce farfuriile si tacamurile afara

6) femeia informeaza barbatul ca mai e putin si carnea se arde

7) el ii multumeste pentru aceasta informatie importanta si mai comanda totodata inca o bere la ea, in timp ce el se ocupa de situatia de urgenta

Si apoi inca un punct foarte important!

8) BARBATUL IA CARNEA DE PE GRATAR SI O DA FEMEII!

9) apoi urmeaza din nou rutina. Femeia aranjeaza farfuriile, salata, painea, tacamurile, servetelele si sosurile si aduce totul afara pe masa.

10) Dupa masa femeia elibereaza masa, o curata, spala vasele

Si din nou, foarte important!!!:

11) TOTI IL LAUDA PE BARBAT PENTRU CALITATILE LUI IN ARTA GATITULUI SI II MULTUMESC PENTRU MANCAREA SUPER BUNA!

12) Barbatul o intreaba pe femeie cum i-a placut faptul ca nu a fost nevoita sa gateasca si cand observa ca ea e cam botoasa ajunge la concluzia ca pe femei nu le poti multumi oricum niciodata.
Kmy
Scris: Tuesday, January 18, 2011 9:32 AM
Nivel

Inregistrat: 9/13/2006
...pe aceeasi tema...:018:

Cea mai sigura metoda de a-ti aminti pentru totdeauna de ziua sotiei este sa uiti de ea o singura data.

Cand doi tineri proaspat casatoriti zambesc din toata inima, toata lumea intelege de ce. Cand doua persoane casatorite de 10 ani zambesc, toti se intreaba de ce.

De doua ori in viata un barbat nu poate intelege o femeie: 1- inainte de casatorie; 2 -dupa casatorie.

Cand un barbat nu vorbeste cu sotia sa de mai mult de 12 luni, iata cea mai mare dovada de respect. Nu doreste sa o intrerupa.

Este suficient sa mormai cateva cuvinte in interiorul unei biserici oarecare si sa te trezesti casatorit. Este suficient ca dupa cativa ani sa mormai alte cateva cuvinte in timpul unui vis oarecare ca sa te trezesti divortat.

Un barbat de succes este cel care produce mai multi bani decat poate cheltui sotia sa. O femeie de succes este cea care reuseste sa se marite cu un astfel de barbat.

Psihologul este acea persoana pentru ale carei sfaturi platesti scump, iar sotia -persoana care ti le acorda gratis. Chiar si fara sa i le soliciti.

O sotie trebuie sa se imbrace mortal, insa nu si sa gateasca in aceeasi maniera.

O femeie isi face griji pentru viitor pana cand isi gaseste un sot. Un barbat nu isi face niciodata griji pentru viitor pana in momentul in care isi ia o sotie.

Cea mai urata razbunare pentru o femeie care fura sotul altei femei decat aceea de a il pastra.

Daca nu ar fi existat casatoria, barbatii ar fi trecut prin viata ferm convinsi ca nu au comis niciodata nicio greseala.

Casatoria pune un inel pe mana unei femei si doua sub ochii unui barbat.

Cand un barbat ii deschide sotiei sale usa la masina, de doua lucruri poti fi sigur: fie masina este noua, fie sotia.

Cand sotia ta fuge cu cel mai mai bun prieten, iti lipseste enorm... prietenul.

Casatoria este ca si iesitul la restaurant cu prietenii. Comanzi ce vrei si cand vezi ceea ce au comandat ceilalti, iti doresti sa fi comandat la fel ca ei.

Iubirea inseamna a discuta despre cum sa faci si sa cresti copii. Casatoria inseamna a discuta despre cum sa eviti asta.

"Incearca sa faci o medie intre ceea ce gandeste o femeie despre sotul ei la o luna dupa casatorie si ce gandeste la un an dupa aceasta, si vei afla adevarul despre acel barbat." H.L. Mencken

Cauza principala a oricarui divort este casatoria.

Dragostea -atunci cand esti mandru sa te intalnesti in public cu sotia. Sexul- singurul moment in care sa vedeti in dormitor. Casatoria- cand nu va vedeti niciodata treji.

Cand esti tanar, vrei sa schimbi casatoria, cand esti casatorit... vrei sa-ti schimbi sotul/sotia.
mirela74chris
Scris: Tuesday, January 18, 2011 9:37 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
hohot ras
bereea
Scris: Tuesday, January 18, 2011 6:28 PM
Nivel

cry2000 wrote:
Barbatii si gratarul

Cand un barbat se declara pregatit sa preia prepararea gratarului, se declanseaza urmatoarea serie de evenimente:

1) femeia cumpara mancarea

2) femeia face salata, pregateste legumele si desertul

3) femeia pregateste carnea pentru gratar, o asaza pe o tava, impreuna cu toate celelalte ustensile necesare si o duce afara, unde barbatul sta deja asezat cu o bere in mana in fata gratarului..

Si aici vine punctul cel mai important al intregii desfasurari:

4) BARBATUL ASEAZA CARNEA PE GRATAR!

5) apoi mai multe activitati de rutina, femeia aduce farfuriile si tacamurile afara

6) femeia informeaza barbatul ca mai e putin si carnea se arde

7) el ii multumeste pentru aceasta informatie importanta si mai comanda totodata inca o bere la ea, in timp ce el se ocupa de situatia de urgenta

Si apoi inca un punct foarte important!

8) BARBATUL IA CARNEA DE PE GRATAR SI O DA FEMEII!

9) apoi urmeaza din nou rutina. Femeia aranjeaza farfuriile, salata, painea, tacamurile, servetelele si sosurile si aduce totul afara pe masa.

10) Dupa masa femeia elibereaza masa, o curata, spala vasele

Si din nou, foarte important!!!:

11) TOTI IL LAUDA PE BARBAT PENTRU CALITATILE LUI IN ARTA GATITULUI SI II MULTUMESC PENTRU MANCAREA SUPER BUNA!

12) Barbatul o intreaba pe femeie cum i-a placut faptul ca nu a fost nevoita sa gateasca si cand observa ca ea e cam botoasa ajunge la concluzia ca pe femei nu le poti multumi oricum niciodata.

cu exceptia berii totul este absolut exactcool

Kmy hohot hohot hohot hohot
delfinasa
Scris: Tuesday, January 18, 2011 7:18 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
hohot Si la noi identic, Bericico ras...l-a descris pe grataragiu' de barbata-miu intocmai ras
cry2000
Scris: Tuesday, January 18, 2011 7:24 PM
Nivel

hohot hohot hohot
ingerash
Scris: Tuesday, January 18, 2011 7:44 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
La chestia cu gratarul nu a pus si faptul ca barbatul sta lipit de gratar si isi achizitioneaza fum pe haine si uite asa femeia trebuie sa-i spele si hainelehohot hohot hohot hohot sic

Am ras de ma doare burtahohot hohot hohot
bereea
Scris: Tuesday, January 18, 2011 8:26 PM
Nivel

ba mai trebuie bagat si el in dus si frecat...pe spate , ca n-ajunge binesic
ingerash
Scris: Tuesday, January 18, 2011 9:32 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
bereea wrote:
ba mai trebuie bagat si el in dus si frecat...pe spate , ca n-ajunge binesic

Daaa ca bine zicihohot ori ii faci cadou o perie cu coada lungaras
Kmy
Scris: Wednesday, January 26, 2011 3:40 PM
Nivel

Revansa barbatului
Intr-o seara, saptamana trecuta, eu si sotia mea eram in pat. Dupa ceva timp eu am inceput sa devin infocat ?. cand ea a zis:
- Nu pot acuma, nu sunt dispusa ? As fi vrut numai sa ma tii in brate.
- CUM ?!?! Ce ai acuma?
- Tu, pur si simplu nu intelegi nevoile mele emotionale pe care le am eu ca femeie, ca sa pot sa-ti indeplinesc nevoile tale fizice ca barbat. Chiar nu poti sa ma iubesti asa cum sunt, ci nu numai din cauza celor ce fac cu tine in pat ?
Intelegand ca in seara acea nu va fi nimic, m-am intors si am adormit. In ziua urmatoare l-am sunat pe seful meu si mi-am luat o zi libera, ca sa petrec timpul cu ea. Am luat masa afara, iar apoi am dus-o intr-un centru comercial mare la sectiune cu haine de dama.
Am insotit-o pana ce ea a probat cateva costume scumpe. Am zis sa le luam pe toate. A vrut si pantofi, care sa se asorteaza cu costumele, astfel ca i-am zis sa aleaga cate o pereche pentru fiecare costum. Am ajuns si la sectiune cu bijuterii, unde i-am luat cercei cu briliante.
Aproape ca era in extaz. Zambindu-mi, in sfarsit a zis:
- Cred ca asta ar fi totul. Putem merge sa platim la casa.
Eu, abia m-am abtinut cand i-am zis: - Nu pot acuma, nu sunt dispus.
Fata i-a devenit palida, falca i-a ?cazut? si a zis:- Cum ?!?!
- Am vrut numai sa tii aceste lucrurile in brate ceva timp ? Tu pur si simplu nu intelegi problemele mele financiare pe care le am ca barbat, ca sa fiu in stare sa indeplinesc nevoile tale pe care le ai ca femeie sa faci cumparaturi. Chiar nu poti sa ma iubesti asa cum sunt, ci numai din cauza lucrurilor pe care ti le cumpar?

Dragostea e ca o carte
La inceput, totul este frumos, chiar si tu.
Nu-ti vine sa crezi ca esti asa de indragostit. Fiecare zi isi poarta mica incarcatura de miracole. Nimeni de pe fata pamantului n-a mai cunoscut vreodata atata placere. Fericirea exista; si e simpla: este un chip. Universul zambeste.

Timp de un an, viata nu este decat o insiruire de dimineti insorite, chiar si in dupa - amiezile cu ninsoare. Scrii carti pe aceasta tema. Te casatoresti, cat mai iute posibil; de ce sa stai pe ganduri, daca esti fericit? Gandurile te intristeaza, viata este cea care trebuie sa invinga.

In al doilea an, lucrurile incep sa se schimbe.
Ai devenit tandru. Esti mandru de intelegerea care s-a stabilit in sanul cuplului. iti intelegi sotia "din priviri"; ce bucurie sa simti ca esti una cu ea. Pe strada, lumea crede ca nevasta iti este sora; chestia asta te flateaza, dar te si lucreaza. Faceti dragoste din ce in ce mai rar si crezi ca nu e nimic grav. Esti convins ca dragostea voastra este, pe zi ce trece, tot mai puternica, cand, de fapt, sfarsitul lumii este pe aproape.

Aperi casatoria in fata amicilor burlaci, care nu te mai recunosc. Dar esti sigur oare ca te recunosti pe tine insuti in cel ce isi recita lectia invatata papagaliceste si se abtine sa se uite dupa domnisoarele proaspete care dau stralucire strazii?

In al treilea an, nu te mai abtii sa te uiti dupa domnisoarele proaspete care dau stralucire strazii.
Nu mai vorbesti cu sotia ta. La restaurant, stai ore in sir langa ea, ascultand ce povestesc vecinii de masa. Iesi in oras din ce in ce mai des: asta iti este scuza, ca sa nu mai faci sex. Curand dupa aceea vine si momentul in care nu-ti mai poti suporta nevasta nici o secunda, fiindca te-ai indragostit de alta. Exista un singur punct in privinta caruia nu te-ai inselat: viata e cea care are, cu adevarat, ultimul cuvant.

In al treilea an, ai o veste buna si una rea. Cea buna: dezgustata, nevasta te paraseste. Cea rea: incepi o noua carte.
Ana
Scris: Thursday, January 27, 2011 7:06 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Prima e tarehohot hohot hohot hohot
Kmy
Scris: Saturday, January 29, 2011 4:28 PM
Nivel

50 de pastile de... umor
1. Sexul a fost atat de bun, incat si vecinii au fumat tigara de dupa.
2. Toate generalizarile sunt false… inclusiv aceasta.
3. Ateismul este o organizatie non-profet.
4. Poarta-te frumos cu copiii tai. Ei iti vor alege azilul.
5. Imprumuta bani de la un pesimist. Nu se asteapta sa i-i dai inapoi.
6. Moartea este ereditara.
7. Nu fi de neinlocuit. Daca nu poti fi inlocuit, atunci nu o sa fii niciodata promovat.
8. Ai observat vreodata cat de repede merge Windows-ul? Nici noi…
9. Experienta este ceva ce obtii abia atunci cand nu mai ai nevoie de ea.
10. Putine femei isi dezvaluie varsta reala. Putini barbari se comporta adecvat varstei reale.
11. Vand parasuta. Folosita o singura data, nu a fost deschisa si are o mica pata.
12. Prietenii vin si pleaca. Dusmanii se acumuleaza.
13. Da-i unui om peste si va manca o zi. Invata-l sa pescuiasca si va sta toata ziua in barca cu sticla de bere in mana.
14. Cel ce rade la urma, este mai incet la minte.
15. Cum iti dai seama cand ramai fara cerneala invizibila?
16. Cum se lipeste Teflonul de tigaie?
17. Cine crede in telekinezie, sa imi ridice mana.
18. Nu sunt vegetarian pentru ca iubesc animalele. Sunt vegetarian pentru ca urasc plantele.
19. Mi-am facut un test de inteligenta si rezultatele au fost negative.
20. Inainte eram mereu indecis. Acum nu mai sunt asa sigur.
21. Daca papusa Barbie e asa populara, de ce trebuie sa ii cumparam prieteni?
22. Daca ai impresia ca nu ii pasa nimanui daca mai traiesti, incearca sa nu platesti cateva rate la banca.
23. Invata din greselile parintilor: foloseste prezervativul!
24. Multitasking inseamna sa faci mai multe lucruri prost in acelasi timp!
25. Puritanism: teama ca cineva, undeva s-ar putea sa fie fericit.
26. Sexul este ca aerul. Nu e important decat daca nu ai parte de el.
27. Zambeste! E al doilea cel mai frumos lucru pe care il poti face cu buzele.
28. Unii beau din fantana cunoasterii. Altii fac gargara.
29. Tringhiul Bermudelor s-a plictisit de vreme calda si s-a dus in Finlanda. Cica nu vine Mos Craciun anul asta.
30. Prima pasare va prinde viermele, dar al doilea soarece fura cascavalul.
31. Cel mai scurt drum dintre doua puncte este mereu in constructie.
32. Exista trei tipuri de oameni: cei care pot sa numere si cei care nu pot.
33. Daca furi idei de la o persoana, se numeste plagiat. Daca furi idei de la mai multe persoane se numeste cercetare.
34. Care este viteza intunericului?
35. De ce abreviere este un cuvant atat de lung?
36. Femeile care vor sa fie egalele barbatilor nu sunt ambitioase.
37. Esti gelos ca vocile vorbesc cu mine si nu cu tine.
38. M-am rugat la Dumnezeu sa imi dea o bicicleta, dar am aflat ca Dumnezeu nu iti pune in traista. Asa ca am furat o bicicleta si m-am rugat pentru iertare.
39. Barbatii au doar doua necesitati: sexul si mancarea. Daca vezi ca partenerul tau nu are o erectie, da-i un sandvis.
40. Femeile nu vor fi niciodata egale barbatilor pana cand nu vor putea sa se simta sexy in ciuda cheliei si burtii de bere.
41. Dumnezeu sigur iubeste prostii. Altfel nu ar fi creat atat de multi.
42. Niciodata sa nu iei un laxativ si un somnifer in aceeasi seara.
43. Traim intr-o societate in care pizza ajunge mai repede decat politia.
44. Un barbat indragostit nu este complet pana nu se insoara. Dupa aia e terminat.
45. Stii ca lumea s-a intors pe dos cand cel mai bun rapper este alb, cel mai bun jucator de golf este negru si cel mai inalt baschetbalist din NBA este chinez.
46. Un nou studiu guvernamental finantat prin fonduri europene si desfasurat pe o perioada de 10 ani a concluzionat ca trei sferturi din populatia Romaniei inseamna 75% din populatie.
47. Intentionez sa traiesc vesnic. Pana acum sunt in grafic.
48. Psihiatrul mi-a zis ca sunt nebun. I-am zis ca am nevoie si de o a doua opinie. Mi-a zis ca sunt si urat.
49. Ultimul lucru pe care mi-l doresc este sa te ranesc. Dar e pe lista.
50. Banca este locul de unde poti sa imprumuti bani daca demonstrezi ca nu ai nevoie de ei.

cry2000
Scris: Monday, February 7, 2011 8:02 PM
Nivel

hohot hohot

Avantajele si bogatiile batrânetii! !!!!!

Argint în par,

Aur în dinti,

Pietre la rinichi,

Zahar în sânge,

Plumb în picioare,

Fier în articulatii

Si o sursa inepuizabila de gaze naturale!

O reteta de preparare a cafelei pe timp de criza:
“Se ia o boaba de cafea, se leaga cu o ata, si se scufunda de 2-3 ori în ceasca cu apa fierbinte. La fiecare 3 cafele se schimba ata.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.