Gripa porcina, o noua pandemie ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Monday, November 2, 2009 8:16 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Toate spitalele din Romania intra in carantina !

Detalii AICI
Sfefania_Johansson
Scris: Monday, November 2, 2009 8:56 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/24/2007
nu stiu daca virusul a fost creat intentionat pt a fi nevoie de un nou vaccin, nu elimin de loc aceasta posibilitate, dar din moment ce virusul circula(la noi e epidemie in scoli si gradinite, iar eu lucrez la gradi), m-am gandit ca n-am sa fac proteste impotriva nemernicilor care l-au creat, ci le fac lor serviciul de a ma vaccina. asta DOAR pt ca unicul meu interes este sa nu fac gripa porcina.
eu am vorbit cu moasa mea, care nu are voie sa-mi dea sfat in legatura cu vaccinul, nu are voie sa-mi spuna nici macar ce ar face ea in locul meu. ea mi-a explicat asa:
1.nu exista dovezi care sa arate ca vaccinul dauneaza cu ceva. (la care m-am gandit eu asa: ca dovezi legate de efectele daunatoare ale virusului sunt nenumarate: cazurile de contaminati si chiar morti)
2.speculatii de genul ca vaccinul provoaca cancer sunt nefondate, sunt exagerate, deoarece sunt bazate doar pe teoria ca orice corp strain injectat provoaca cancer. pai...hm..hai sa numaram impreuna cate vaccinuri fac copiii nostri doar in primul an de viata..cred ca am fi o planeta de cancerosi daca ar fi asa.
3.dezbaterile pe tema concentratiei de mercur din vaccin: concentratia mercurului din vaccin este egala cu concentratia unei optimi de portie de file de rechin (de exemplu).
am facut vaccinul in primul rand pentru ca vreau sa ma protejez pe mine si pe bebelusul ce-l port in pantece, apoi pentru ca asa opresc raspandirea virusului.
sa va mai spun ceva: vaccinurile antigripale sunt scoase oricum anual, toti care am facut candva un asemenea vaccin suntem cobai..asa cum gripa asta nu e mai cu mot decat celelalte gripe, asa nici vaccinul asta nu e mai cu mot decat celelalte vaccinuri
fiecare face cum vrea, eu sunt fericita ca statul suedez mi-a oferit pe gratis posibilitatea de a ma protejaras
multa sanatate va doresc, fetelepupici angel atat voua cat si familiilor voastre
zaza_
Scris: Friday, November 6, 2009 8:29 PM
Nivel

Inregistrat: 3/25/2008
Stefania, cum se numeste vaccinul pe care l-ai facut si de ce companie este produs?
KRYS85
Scris: Friday, November 6, 2009 9:23 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 9/23/2008
Eu tocmai astazi am citit ca cei care sunt vaccinati exista riscul de trei ori mai mare ca la cei nevaccinati sa se imbolnaveasca!!!!

Totusi ATENTIE si la vaccinurile acestea!!!
t-mihaela
Scris: Friday, November 6, 2009 9:28 PM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2008
Mei, da niste fonturi mai mari n-ai gasit ...si ceva bold alcool
KRYS85
Scris: Friday, November 6, 2009 9:40 PM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2008
Mihaeloooo sper ca acum e bine!!!!hohot hohot hohot
zaza_
Scris: Saturday, November 7, 2009 4:08 PM
Nivel

Inregistrat: 3/25/2008
Mihaela, si pentru tine am aceeasi intrebare: Cum ii zice la vaccin si de ce companie e facut?
Maria & Mario
Scris: Tuesday, January 12, 2010 1:28 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
oare Ia cititi si va minunati : Aici

Ce parere aveti ?
Eu vreau doar sa va spun atat : Aici de cel putin 2 luni de zile nu sunt stiri la Tv sau in presa legate de decese din cauza virusului ! Si stiu sigur ca e raspandita in toata tara gripa !
In schimb pe posturile din Romania - e ziua si decesul ( cel putin ). Plus ca in toate cazurile au spus ( scris ) ca a murit de gripa porcina si NU din cauza problemelor medicale prealabile , care asociate cu gripa , dau complicatii !! ( Ex obezitate , probleme cardiace , pneumonii etc ) .
Nu tu spitale in carantina , nu tu masti de protectie, nu tu tamtam mare ca nu stiu care a refuzat vaccinul , nu tu impus vaccinarea ( cum a cris presa din romania ) etc.
Noi chiar am fost toti 4 bolnavi bine si fara alte comentarii ne-au tratat ca pentru o gripa de sezon, obisnuita !
Voi credeti ca sunt ignoranti ? sau stiau dinainte ca e ..... furtuna intr-un pahar cu apa ? oare
ingerash
Scris: Tuesday, January 12, 2010 2:11 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
snowdrop
Scris: Tuesday, January 12, 2010 5:54 PM
Nivel

Inregistrat: 3/26/2007
In astfel de momente, romanul isi exerseaza spiritul de turma! Este doar o manipulare mass-media!

Nu-mi dau cu parerea despre vaccinare ca nu-s in masura. Doar atat pot sa zic ... Cercel a specificat ca daca virusul ar fi aparut la timp, ar fi fost inclus in vaccinul antigripal sezonier. Asa ca ... cine face vaccin antigripal de obicei - bine, cine nu, ca mine - iar bine!

Lilly of the valley
Scris: Tuesday, January 12, 2010 6:58 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
la fel a aparut si disparut gripa aviara. la fel si atunci s-au vandut solutii dezinfectante si odata cu vanzarea solutiilor astora dispareau si gainele babutelor din cotet Thumb down
nu e prima si nici ultima oara cand suntem manipulati. regretabil e ca de data asta chiar au sarit calulrambo
raly
Scris: Tuesday, January 12, 2010 9:29 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Fluturas
Scris: Tuesday, January 12, 2010 9:40 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
nici pe mine nu m-a speriat gripa asta si nici nu am fost afectata nici macar un minut.in decembrie,in timp de 3 saptamani lukas de 2 ori a facut bronsita,a doua oara i-au facut si teste din sange,ceea ce eu am banuit ca e din cauza gripei,dar a iesit ok.multa lume a fost speriata si inca mai este
roxy_oxxy
Scris: Tuesday, January 12, 2010 10:16 PM
Nivel

Inregistrat: 6/11/2008
cu gripa aviara s-a facut mult tam-tam... oamenii au fost obligati sa-si taie toate pasarile... pe piata nu se gasea decat carne de pui din import... crescatorii de pasari au avut bagube insemnate... nimeni nu stie cum a venit gripa aviara si mai ales cum a disparut. Ce mi s-a parut culmea era ca spune-au ca gripa se i-a din aer numai la pasari... dar am vazut la tv intr-un sat, pe o partea a stazi toate pasarile aveau gripa aviara si pe partea cealalta a strazi nu aveau.... cata minciuna.... de ce se face propaganda pe ceva mincinos???? De ce nu se insista pe cele 8 cazuri care la doua saptamani dupa ce au facut vaccinul de gripa porcina s-au imbolnavit... ghiciti: de gripa porcina.... pai si atunci care e efectul vaccinului??? De ce nu se insista pe cele doua cazuri care la 24 de ore de la vaccin au murit??? (ne-avand alte probleme medicale)
Maria & Mario
Scris: Tuesday, January 12, 2010 10:17 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
uff sorry de off topic @ fluturas , i-ai dat antibiotic lui Lukas atunci ?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.