Gripa porcina - Toate spitalele intra in carantina

Options Gripa porcina - Toate spitalele intra in carantina
Subiectul anterior · Subiectul urmator
shirel
Postat: Thursday, November 5, 2009 9:30 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11811
Locatia: israel
Fetelor cand trebuie sa murim murim ,cu vaccine ,fara vaccine,cu gripa simpla sau porcina in accident de masina sau pur si simplu in somn in propiul pat,asa ca ce mai trebuie sa fie asa o mare agitatie.
Astazi totul este un haus si nimeni nu stie adevarul despre aceasta gripa plus ca anual in lume se moare de gripa obisnuita si de pneumonie mult mai mult decat 200.ooo de oameni numai ca gripa porcina se transmite mult mai repede de la o persoana infectata.
Si eu personal as face-o daca vom fi obligatorie pana atunci sunt super sanatoasa ,incerc sa ma pazasc pe cat se poate si ma plimb inca la bluza cu maneca scurta .....asa ca mai da-o incolo de gripa n-are decat sa ma caute ea !sic sic ras ras
leut
Postat: Friday, November 6, 2009 12:50 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/15/2006
Postari: 6678
Locatia: Galati
Desi am zis ca nu ma las ademenita de subiect, iata ca o fac. In general, in afara de vaccinurile ce se fac celor mici antirubeola, rujeola, tbc si altele, nu sunt de acord cu nici un alt vaccin si asta pentru ca, ducand o viata sanatoasa din toate punctele de vedere, adica, atat cat se poate, fara multi aditivi alimentari si altele, organismul trebuie lasat sa lupte cu orice si sa-si creeze propria imunitate. In ce priveste gripa asta nenorocita, cine stie cine a inventat virusul...incep sa cred din ce in ce mai mult in teoria conspiratiei...
Parca Monique zicea pe undeva si zicea bine...de-o fi sa mor, mor oricand, din orice...
KRYS85
Postat: Friday, November 6, 2009 7:40 PM

Intrat: 9/23/2008
Postari: 6611
Locatia: RO_Medias
Cata agitatie cu gripa aceasta,exact cum a fost si cu gripa aviara!!!

Dumneze randuie la fiecare cand tre sa mergem pe cealalta lume,indiferent daca facem sau nu vaccinurile tot acolo ajungem!!!
mirela
Postat: Saturday, November 14, 2009 1:00 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
am aflat multe lucruri dar unde pot merge sa-mi fac un test urgent si gratuit pt ca sunt departe de medicul de familie.Sunt studenta in bucuresti si medicul e in slobozia.Daca merg la urgenta imi este facut testul?
Ecry Este urgent
g_nicoleta2000
Postat: Saturday, November 14, 2009 2:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Obligatoriu trebuie sa mergi la urgenta daca ai vreo banuiala, pe net nu o sa poata se te ajute nimeni 100% pentru ca ai mare nevoie de o consultatie inaintea testarii.
Roxanel
Postat: Saturday, November 14, 2009 3:45 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/13/2006
Postari: 2691
Locatia: Cararea Dragostei nr. 3
Am primit si noi acasa instintare ca daca vrem, putem merge la dispensar sa ii faca Antoniei vaccinul contra gripei porcine. Vaccinul este facut de GlaxoSmith si se numeste Pandemrix. Am vizionat si eu video-urile despre teoria conspiratiei a gripei, am citit ceva opinii si tind sa cred ca nu este necesar acest vaccin. La momentul actual sunt inclinata spre NU a-l face. Cel mai tare ma sperie chestia cu sterilitatea. Nu cred ca am sa i-l fac Antoniei.
Andi&Mariuca
Postat: Saturday, November 14, 2009 6:22 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 5089
eu as refuza categoric vaccinarea. si gandesc asa: chiar daca este sau nu inventata si produsa in laborator gripa asta, nu m-as risca sa fac un vaccin despre care nu se stie nimic.

azi am vazut la TV ca in Romania dl premier Poc-Boc ras a decis sa nu importe din Belgia vaccinul pentu A1H1 pentru ca producatorul nu isi asuma raspunderea pentru eventualele reactii adverse ce ar fi putut aparea in afara celor cunoscute si asumate. si au decis sa il faca la Cantacuzino in Bucuresti dar cica nu este testat pe copilasi intre 6 luni si 6 ani, exact cei pe care vor sa ii vaccineze!pale
monicaiulia
Postat: Saturday, November 14, 2009 11:52 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/18/2009
Postari: 175
Locatia: Oradea
Am primit de la cineva pe mail un filmuletz cu un dr.care spunea cat este de toxic acest vaccin pentru copii pana la varsta de 2 ani care au un sistem imunitar precar shi in formare ,ca sa zic asha,pe care venim sa il bombardam cu diferite ^experimente ^.Sunt cadru medical shi lucrez oarecum in ^front line^, nu m-am vaccinat niciodata antigripal, nici eu nici familia mea shi nici nu ma voi vaccina. Tzin minte in urma cu 13 ani cand lucram la spital am luat o gripa de toata frumusetzea cu 40 febra, de tremuram ca varga cu dureri de cap de nu puteam nici sa imi invart ochii in orbite...etc, simptome ca la carte, nu s-a speriat nimeni atunci shi nu numai atat dar nici nu m-au lasat acasa, dupa ei nu aveam motive intemeiate , am tras cum am putut{ la serviciu, ma refer}. In rest ce sa va zic?mancat fructe multe shi legume , ceapa ,usturoi {cine poate}, gasitzi o groaza de produse naturiste care sa va intareasca imunitatea. Asha ca Doamne ajuta! shi sanatate multa. Nu-i lasatzi sa ne transforme in cobaii lor.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed