Grijile de parinte...
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cute_babies_of_mine
Scris: Saturday, May 5, 2007 9:28 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Ma alatur si eu lui Miri. E drept, ma gandesc uneori ca daca noua ni se va intampla ceva, ce se va alege de Tudor. Dar, eu imi las copilul in carucior in fata buticului de cartier in care intru sa iau repede ceva. Poate am si avantajul unui oras mic, provincial, in care tot cartierul se cunoaste cu tot cartierul, unde vanzatorii te striga pe nume si stiu exact ce varsta are copilul tau. La noi, copiii inca mai ies singuri in fata blocului...(evident, nu la varsta lui Tudor!)
Miri
Scris: Saturday, May 5, 2007 1:20 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Mamici mai mult sau mai putin parnoice, bine ati venit in club!pupici pupici pupici pupici
Rody
Scris: Saturday, May 5, 2007 1:34 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Andismom wrote:
Haideti sa spunem aici ce ganduri ciudate sau obsesive avem legate de copiii nostri...daca avem!

incep eu prin a spune ca am uneori niste ganduri nebune, chiar negre, niste scenarii demne de Oscar despre ce ar putea pati copilul... ma gandesc la tot felul de tampenii si ma intreb daca voi patiti asa...

cand mi-e lumea mai draga, ma gandesc cu infrigurare ce s-ar putea intampla daca... si ma pleostesc si evident ca ma deprim. sigur ca imi trece dupa un timp dar mereu imi fac griji pentru copil...

chiar ii spuneam azi pediatrei lui Andrei de chestia asta si m-a asigurat ca este ceva normal si pentru ca vedem ca ei sunt mici si neajutorati si se baga cu capul in toate cele si nu discern ce e bine de ce e rau...

asadar, sunt singura fool de pe aici? sa ma duc sa ma caut la etaj???ras

Si eu imi fac griji de mor.Ma gandesc la cei mai rauuff uff uff uff
MNiko
Scris: Sunday, May 6, 2007 6:43 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
cute_baby_of_mine wrote:
eu imi las copilul in carucior in fata buticului de cartier in care intru sa iau repede ceva.

Si eu fac lucruri de genul asta chiar daca sunt in Brasov, insa doar la magazinele unde o pot vedea tot timpul pe geam. Sunt nevoita sa fac asta pt ca nu pot lua mereu pe cineva cu noi sa nu pot sa o las mereu cu cineva.
La mine paranoia a inceput sa apara seara, cand pic de obosesala. Sper sa-mi treaca repede.ras
Miri
Scris: Sunday, May 6, 2007 12:00 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Sa treaca mai repede si fara unrmari, Niko!pupici
MNiko
Scris: Sunday, May 6, 2007 12:02 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Miri wrote:
Sa treaca mai repede si fara unrmari, Niko!pupici

Merci Miri. Adevarul e ca sunt foarte obosita si in mijlocul unor analize pt ca nu m-am simtit tocmai bine in ultimul timp. Cred ca dupa ce se linistesc apele o sa-mi revin.
Lilly of the valley
Scris: Monday, May 7, 2007 5:09 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
eu am fost paranoia intruchipata. baiatul meu nu a fost lasat singur in casa pana la varsta de 8 ani, ca daca pateste ceva. nu l-am lasat cu cheia legata de gat. nu-l lasam sa-si unga cu cutitul o felie de paine cu ceva ca daca se taie. intr-o buna zi baiatul meu pleca intr-o excursie de 3 zile, eu nu aveam cum sa merg cu el ca era beba mica de tot si nici invatatoarea nu m-ar fi luat ca altfel se inscriau toti parintii si erau locuri limitate. copilul meu se face de toata bafta ca nu stia sa-si taie carnea si nici sa-si unga felia de paine cu unt. cand s-a intors acasa a fost atat de suparat pe mine ca nu stiam cum sa-l impac. si totusi am si acum momente de exagerare.
Alyna
Scris: Friday, May 18, 2007 12:36 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Am dat si eu in sfarsit de topicul asta....deci nu sunt singura cu obsesii si temeriyes yes Pai sa vedeti acum anormalitate:mi-e frica sa nu fie rapit de langa mine,sa nu se innece si eu sa nu fiu in stare sa-l salvez,sa nu-l scape cineva cu capul de podea,sa nu aiba vreo boala cu final tragic,sa nu mor eu si sa ramana fara mamica lui,sa nu ma loveasca o masina cand il plimb cu caruciorul...si temeri mai sunt dar specifice altei varste.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.