GREUTATEA in timpul sarcinii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
gagaritz
Scris: Wednesday, October 3, 2012 2:51 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/8/2009
cu Andresa 23 :)) acum aproape de 5 luni am luat 4 kg ..mai vedem daca ating iar pragul de 20 :))
stamate daniela
Scris: Friday, October 5, 2012 3:35 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/5/2012
banghead sper sa nu ma ingras prea tare...deja sunt "subtirica"...tunete sunt in saptamana 19 si...burtica nu prea mi se vede...cine ma vede zice k m-am ingrasat la burtauff numai eu stiu kre e situatia k se vede la blugi...dar asta este,orice pt bebe...sunt curioasa ce o sa fiemami de fetita sau boy ...abia astept sa fiu asa gravida floare3
Issa77
Scris: Sunday, October 14, 2012 9:00 AM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2012
Buna diminea?a. Sunt noua pe acest forum si am vazut discu?ia voastra. Sunt însarcinata in 20 de saptamâni ...viitoare mama de feti?a cred..când am ramas însarcinata aveam 68 kg la o înal?ime de 170 cm. Acum am cu 4.5 kg in plus. Conform calculatoarelor de pe net sunt in grafic si sper sa ramân a?a. Mi-e teama sa nu ma intrase ff mult, deoarece am tentante de ingrasare de când ma ?tiu.
Va doresc o zi minunata!
Adina
Scris: Sunday, October 14, 2012 9:19 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 4/19/2012
Hey! Bine ai venit! Lasa mami ca ai sa vezi ce repede dai jos cand apare bebe si trebuie sa te mobilizezi. Sarcina usoara si frumoasa!
Issa77
Scris: Sunday, October 14, 2012 1:52 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2012
Multumesc frumos!
Din fericire chiar am o sarcina u?oara...in afara de kg nu am nimic....nici greturi, nici pofte....cum ar spune prietena mea : " e?ti nesimtit de sanatoasa!"
Prietenul meu chiar zicea ca daca merge la fel de u?or cu asta, mai facem unul! ras
magduta
Scris: Saturday, November 3, 2012 10:02 PM
Nivel

Inregistrat: 10/6/2012
eu am luat 13 kg in sarcina, dar nu le-am dat jos foarte repede, in aproximativ 9 luni, si abia intr-un an de la nastere am intrat in vechii blugi.
miriam
Scris: Tuesday, June 4, 2013 12:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 5/17/2009
Eu am pus deja 5 kg...nici nu ma mirHilar
Ilinca87
Scris: Tuesday, June 18, 2013 12:41 PM
Nivel

Inregistrat: 6/18/2013
DanaDii
Scris: Tuesday, September 13, 2016 2:57 PM
Nivel

Inregistrat: 9/13/2016
Buna ziua! Greutatea in timpul sarcinii variaza dela persoana la persoana. Eu am un fizic destul de mic in dimensiuni, iar in timpul sarcinii nu am luat prea mult in greutate, cel putin nu a fost asa vizibil, iar cei din jur ma speriau de fiecare data cand ma vedeau. Norocul meu a fost ca medicul meu ginecolog m-a linistit de fiecare data si mi-a demonstrat ca nu am de ce sa-mi fac griji pentru ca totul este in regula. Am nascut foarte bine, un copil sanatos si frumos, iar lucrurile au decurs foarte bine, desi toata lumea ma panica. Am mare incredere in acest medic, el chiar reuseste sa calmeze peciantele pentru ca sarcina sa evolueze asa cum trebuie.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.