Gravidutzele noastre dragi - 42
Subiectul anterior · Subiectul urmator
delia.c.yaya
Scris: Sunday, February 11, 2018 8:55 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Anemone25
Scris: Monday, February 12, 2018 8:30 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/6/2018
[quote=Lolly]

Suntem "la fel de gravide" din cate vad. Eu am 6.1 tu 6.6. O sa confruntam cu aceleasi nedumeriri :))[/qupote]Eu am 5 si 4 zile biologic dar e mai mica sarcina. Sper sa fie bine. Felicitari ca ai auzit inimioara, la mine nu se vedea decat sacul.
cybele
Scris: Monday, February 12, 2018 10:04 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/31/2016
oanatm wrote:
Fetelor nu stiu daca sunt eu paranoia sa nu dar de azi dimineata nu ma mai dor sanii. Ati patit sa va lase durerea asa deodata? Nu am dureri sau alte simptome, starea de greata e inca prezenta.

Tot timpul. Ma lasa cateva zile (si ma loveste paranoia) ma ia iarasi. Si tot asa. Acum iar nu ma dor, incep si icnerc sa-mi obisnuiesc psihicul cu treaba asta.
cybele
Scris: Monday, February 12, 2018 10:06 AM
Nivel

Rox4n1k4 wrote:

Si eu am fost paranoia la Inceput si ma tot pipaiam, atata timp cat iti este greata poti sta linistita... Isi revin ei...

Nu-i spune de-astea ca poate o lasa si greata si se panicheaza :))) Eu nu am avut greata niciun moment, nu este obligatoriu.
cybele
Scris: Monday, February 12, 2018 10:09 AM
Nivel

Mirunah si restul fetelor la inceput de sarcina cu junghiuri abdominale scurte. Am fost astazi la doctor. Nu mi-a mai facut si eco, ma lasa sa ma perpelesc inca 2 saptamani :))) Mi-a intepretat doar analizele. L-am intrebat despre acele jungiuri si a spus ca atata timp cat sunt unilaterale inseamna ca pot fi urmatoarele: vezica, ligamente, vreun muschi etc. Daca devin bilaterale in acelasi loc si in acelasi timp, sa il sun.
Mirunah
Scris: Monday, February 12, 2018 10:13 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/23/2017
cybele wrote:
Mirunah si restul fetelor la inceput de sarcina cu junghiuri abdomninale scurte. Am fost astazi la doctor. Nu mi-a mai facut si eco, ma lasa sa ma perpelesc inca 2 saptamani :))) Mi-a intepretat doar analizele. L-am intrebat despre acele jungiuri si a spus ca atata timp cat sunt unilaterale inseamna ca pot fi urmatoarele: vezica, ligamente, vreun muschi etc. Daca devin bilaterale in acelasi loc si in acelasi timp, sa il sun.

Bun, bine de stiut, pe mine m-a lasat pe dreapta, m-a luat pe stanga Lol Deci acum ne-am mai linistit.
Pai asa mi-a facut si mie doctorul, am fost la eco la 12 sapt si mi-a dat de facut dublu test si cand sunt gata sa vin cu rezultatele. Si cand m-am dus cu rezultatele pe la 14 sapt nu mi-a facut ecoHilar a zis ca la 16 sapt facem sa vedem sigur si ce e bebe.
cybele
Scris: Monday, February 12, 2018 10:22 AM
Nivel

Mirunah wrote:

Bun, bine de stiut, pe mine m-a lasat pe dreapta, m-a luat pe stanga Lol Deci acum ne-am mai linistit.
Pai asa mi-a facut si mie doctorul, am fost la eco la 12 sapt si mi-a dat de facut dublu test si cand sunt gata sa vin cu rezultatele. Si cand m-am dus cu rezultatele pe la 14 sapt nu mi-a facut ecoHilar a zis ca la 16 sapt facem sa vedem sigur si ce e bebe.

Exaaaaaaact, zici ca mergem la acelasi medic :))) Sper sa incep sa simt bebitocul curand (posibil sa il fi simtit sambata noapte prima data) ca sa nu ma mai gandesc la ecografie ca la cele sfinte :)))
lixandra_alexandra
Scris: Monday, February 12, 2018 10:29 AM
Nivel

Inregistrat: 11/4/2016
delia.c.yaya wrote:
Fetelor, permiteti'mi sa va fac pofta cu o inghetataras
https://imgur.com/rg5lBD1

wowww..de abia astept sa ma infig si eu in asa ceva...monentan nu-mi permit luxul astaCrazy
lixandra_alexandra
Scris: Monday, February 12, 2018 10:31 AM
Nivel

Inregistrat: 11/4/2016
Tot timpul. Ma lasa cateva zile (si ma loveste paranoia) ma ia iarasi. Si tot asa. Acum iar nu ma dor, incep si icnerc sa-mi obisnuiesc psihicul cu treaba asta.
[quote=cybele]

Offf..imi aduc aminte si eu ce am patit la inceputul sarcinii...ba ca nu ma dor sanii, ba ca nu ma simt insarcinata...dar o data cu miscarile lui bebe m-am linistit. Desi cand il simteam o zi si a doua nu..imegineaza-ti cum eram.

Din momentul in care o sa simti zilnic, o sa te mai relaxeziCheek Kiss
cybele
Scris: Monday, February 12, 2018 10:38 AM
Nivel

lixandra_alexandra wrote:
[quote=cybele]

Offf..imi aduc aminte si eu ce am patit la inceputul sarcinii...ba ca nu ma dor sanii, ba ca nu ma simt insarcinata...dar o data cu miscarile lui bebe m-am linistit. Desi cand il simteam o zi si a doua nu..imegineaza-ti cum eram.

Din momentul in care o sa simti zilnic, o sa te mai relaxeziCheek Kiss

Eu m-am relaxat destul de mult (ii raspundeam Oanei ca am trecut prin acelasi lucru) dar primele 10 saptamani au fost horror, mai ales ca nu am avut niciun alt simptom in afara de durerea de sani. Care disparea exact cand incepeam si eu sa ma bucur ca e totul bine. N-am avut greata, rau, sensibilitate la mirosuri (am acum cate putin din toate dar destul de light) Acum realizez ca sunt norocoasa, insa mi-as fi dorit tot raul din lume doar ca sa stiu ca bebe este acolo. Si cu toate astea, inca nu m-am obisnuit 100% cu simptomele care apar si dispar.
Chris
Scris: Monday, February 12, 2018 11:05 AM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2017
cybele wrote:
Mirunah si restul fetelor la inceput de sarcina cu junghiuri abdominale scurte. Am fost astazi la doctor. Nu mi-a mai facut si eco, ma lasa sa ma perpelesc inca 2 saptamani :))) Mi-a intepretat doar analizele. L-am intrebat despre acele jungiuri si a spus ca atata timp cat sunt unilaterale inseamna ca pot fi urmatoarele: vezica, ligamente, vreun muschi etc. Daca devin bilaterale in acelasi loc si in acelasi timp, sa il sun.

Ce bineee! :)) Eu am junghiuri inghinale cand pe o parte, cand pe alta :))) Acum vad ca sunt mai bine, mai iau cate un magneziu cand mi se pare mie ca ma tine prea tare. Fetelor, eu si acum la 20 de saptamani imi palpez sanii, asa ca paranoia nu dispare complet nici dupa ce il simtiti pe bebe :)) Pentru ca intr-o zi e mai activ, in alta mai putin activ, iar sanii sunt mereu la indemana Lol
cybele
Scris: Monday, February 12, 2018 11:10 AM
Nivel

Chris wrote:

Ce bineee! :)) Eu am junghiuri inghinale cand pe o parte, cand pe alta :))) Acum vad ca sunt mai bine, mai iau cate un magneziu cand mi se pare mie ca ma tine prea tare. Fetelor, eu si acum la 20 de saptamani imi palpez sanii, asa ca paranoia nu dispare complet nici dupa ce il simtiti pe bebe :)) Pentru ca intr-o zi e mai activ, in alta mai putin activ, iar sanii sunt mereu la indemana Lol

Eu cum am ajuns la birou, cum m-a luat iar junghiul pe-o parte. Tind sa cred ca statul pe scaun este principalul vinovat, desi incerc sa ma ridic la fiecare 40 de minute. Tot weekendul nu m-a durut deloc, cum am stat pe scaun pac durere.
Asta cu palpatul sanilor e tare amuzanta, eu ma trezesc uneori pe strada ca mi-i pocnesc sa vad daca dor =))))
anemona30
Scris: Monday, February 12, 2018 11:10 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
lixandra_alexandra wrote:

wowww..de abia astept sa ma infig si eu in asa ceva...monentan nu-mi permit luxul astaCrazy

incerci sa eviti carbohidratii ca sa nu creasca glicemia, nu?

maine merg si eu sa fac morfo 2 ras
Mirunah
Scris: Monday, February 12, 2018 11:30 AM
Nivel

cybele wrote:

Exaaaaaaact, zici ca mergem la acelasi medic :))) Sper sa incep sa simt bebitocul curand (posibil sa il fi simtit sambata noapte prima data) ca sa nu ma mai gandesc la ecografie ca la cele sfinte :)))

E posibil sa-l fi simtit. Si eu cred ca l-am simtit mai devreme, dar nu am fost niciodata sigura 100% ca e el. De la 16 sapt si 3 zile am fost sigura ca e bebe ca a inceput sa ma bumbaceasca destul de puternic. Si de atunci il simt in fiecare zi. Mi se inmoaie picioarele de fiecare data cand il simt...
Mirunah
Scris: Monday, February 12, 2018 11:32 AM
Nivel

Chris si Cybele pe mine ma doare ba pe stanga, ba pe dreapta dar cand ma aplec sau cand ridic picioarele la piept...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.