Gravidutzele noastre dragi - 40
Subiectul anterior · Subiectul urmator
anemona30
Scris: Thursday, October 12, 2017 10:53 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/15/2015
DianaM wrote:
Gata si noi! Se pare ca simturile mele au dat gres si o sa avem un baietelcomputerlove . Suntem atat de fericitiSimplyLove ...nu pot descrie in cuvinte ce sentimente am trait la ecocoeur .

E totul bine, ne dezvoltam in parametri normali, 130 bmp, 130mm. Totul e super bine si bebe era cu gurita deschisa, parca manca sau casca...era adorabilcoeur .
Nu ai cum sa cunosti dragostea adevarata pana nu simti toate aceste staricoeur coeur .
Incerc sa pun si o poza cu puiul meu scump boy floare3

m-ai emotionat pana si pe mine computerlove

deci la 17 sapt poti afla ce este ??? nu stiam ca este asa repede

eu cred ca am sarcina toxica pentru ca "dau la rate" zilnic sau poate asa este in primul semestru , habar nu am uff
DianaM
Scris: Thursday, October 12, 2017 11:02 AM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
anemona30 wrote:

eu cred ca am sarcina toxica pentru ca "dau la rate" zilnic sau poate asa este in primul semestru , habar nu am uff

computerlove Poti afla si mai devreme de atat. Eu nu am facut morfologia de trimestrul I pentru ca nu mi-a recomandat-o medicul si nici la eco nu am mai fost de la 12 sapt ( nu stiu cum am rezistat atat). Intr-un fel imi pare bine pt ca nu mi-as fi dorit sa greseasca din prima si apoi sa se schimbe sexul. Acum urmeaza la 22 sapt morfologia de trimestrul II pe care o facem 4D.
Nu e neaparat sa ai sarcina toxica daca vomiti zi de zi, la sarcina toxica vomiti tot ce mananci pana si apa. Eu una nu stiu cum e, am avut sarcina usoara in trimestrul I, doar stari de voma zilnic, vomat diminea?a la spalat pe dinti si stare de somnolenta accentuata, in rest nimic. Cheek Kiss

LE: burtica la 17 săptămâni coeur

DianaM attached the following image(s):
photo_editor_1507795844513.jpg

anemona30
Scris: Thursday, October 12, 2017 11:23 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
DianaM wrote:

computerlove Poti afla si mai devreme de atat. Eu nu am facut morfologia de trimestrul I pentru ca nu mi-a recomandat-o medicul si nici la eco nu am mai fost de la 12 sapt ( nu stiu cum am rezistat atat). Intr-un fel imi pare bine pt ca nu mi-as fi dorit sa greseasca din prima si apoi sa se schimbe sexul. Acum urmeaza la 22 sapt morfologia de trimestrul II pe care o facem 4D.
Nu e neaparat sa ai sarcina toxica daca vomiti zi de zi, la sarcina toxica vomiti tot ce mananci pana si apa. Eu una nu stiu cum e, am avut sarcina usoara in trimestrul I, doar stari de voma zilnic, vomat diminea?a la spalat pe dinti si stare de somnolenta accentuata, in rest nimic. Cheek Kiss

LE: burtica la 17 saptamâni coeur

ce burtica frumoasa ai !!!!!! abia astept sa se faca si a mea asa rotunda ras
delia.c.yaya
Scris: Thursday, October 12, 2017 11:33 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
DianaM wrote:

Felicitari ptr baietelmajoreta vai! Abia astept sa vad daca ne va zice si noua ce e. Eu simt ca e fata, is curioasa daca e asa cum simt eu desi barbatumiu zice ca nuuuu, e baietelhohot

Uite ce burtica rotunjoara ailove , desi avem amandoua 17s ce diferite is sarcinile.

Si a mea burtica de 17s: http://imgur.com/cGfikMm (stiu ca am mai pus pozasic )
Andreea06
Scris: Thursday, October 12, 2017 11:37 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
anemona30 wrote:

Mie mi-a zis de la 12-13sapt, 90% baietel.. si apoi a confirmat clar la 15s.
Depinde si cat de des mergi, cum ai programari, eu in primul trim am mers la 2 sapt, apoi la 4s pana in s28 si apoi iar la 2sapt.
Tania2105
Scris: Thursday, October 12, 2017 11:50 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/21/2016
anemona30 wrote:

Anemona eu am aflat exact la 12 sapt la morfo 1 ca vom avea un baietel...Asa ca poti vedea si mai devreme de 17 sapt, dar depinde si de bebe, de pozitia lui, de ecograf, de doctor etc...BaftaDistanceKiss
MadaMadalyna
Scris: Thursday, October 12, 2017 11:51 AM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
anemona30 wrote:

Nu e neaparat sa fie sarcina toxica daca vomiti.
Eu nu mancam nimic ca vomitam cand vedeam mancarea , apa daca beam in maxim 2 minute o vomitam.
Vomitam de peste 30 de ori, pe zi, fara sa mananc nimic, nu stateam mai mult de 10-15 minute si vomitam, reuseam doar seara sa mananc si atunci doar cartofi cumparati de la fast food, noaptea sotul iesea sa.mi cumpere cartofi :))
Si ce as fi mancat fructe ca era perioada lor , dar nu , eu vomotam :))

O sa treaca odata cu trimestrul 1 si o sa fii bine ! majoreta
DianaM
Scris: Thursday, October 12, 2017 11:53 AM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
delia.c.yaya wrote:

Felicitari ptr baietelmajoreta vai! Abia astept sa vad daca ne va zice si noua ce e. Eu simt ca e fata, is curioasa daca e asa cum simt eu desi barbatumiu zice ca nuuuu, e baietelhohot

Uite ce burtica rotunjoara ailove , desi avem amandoua 17s ce diferite is sarcinile.

Si a mea burtica de 17s: http://imgur.com/cGfikMm (stiu ca am mai pus pozasic )

Da chiar ca sunt diferite. Ce tareeeee o sa nastem amandoua in aceeasi perioadacoeur .
Mie burtica mea mi se pare mare deja, bine nu ma deranjeaza sau ceva dar m-au întrebat cateva persoane daca am gemeniCrazy . Si cand ma gandesc cat mai are de crescut ras . Tu vad ca esti si mai slabuta, eu am plecat deja la drum cu kilograme in plus dar nu-i bai, avem tot timpul sa le dam jos. Important e sa fie bebeii sanatosicoeur
delia.c.yaya
Scris: Thursday, October 12, 2017 12:00 PM

DianaM wrote:

Da chiar ca sunt diferite. Ce tareeeee o sa nastem amandoua in aceeasi perioadacoeur .
Mie burtica mea mi se pare mare deja, bine nu ma deranjeaza sau ceva dar m-au întrebat cateva persoane daca am gemeniCrazy . Si cand ma gandesc cat mai are de crescut ras . Tu vad ca esti si mai slabuta, eu am plecat deja la drum cu kilograme in plus dar nu-i bai, avem tot timpul sa le dam jos. Important e sa fie bebeii sanatosicoeur

Eu inca recuperez ce am pierdut in primul trimestru...am plecat cu 58kg, am scazut la 53kg si acum am 56kg...si mananc ca o scrofitaras

Da,noi suntem in aceeasi perioada. Acum depinde de bebe cand o vrea sa iasa
delia.c.yaya
Scris: Thursday, October 12, 2017 12:02 PM

anemona30 wrote:

Eu am avut sarcina toxica...am ajuns la.urgente ca am zis ca mor..si noaptea ma lua voma...a fost groaznic ptr mine primul trimestru...dar trecemajoreta
Mira2244
Scris: Thursday, October 12, 2017 12:42 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/2/2017
Buna ,
Fetelor cum sim?i?i voi bebeii la 22 de saptamâni sau cum i-a?i sim?it cele care a-?i nascut?
Eu nu prea îl simt , decât foarte rar ,sunt zile când nu îl simt deloc.
Câteodata diminea?a simt ca burta mi se deformeaza pu?in într-o parte ?i e tare (a?a ca un ghem)apoi revine la normal.
Este normal ce mi se întâmpla??
Mul?umesc.
AriaM
Scris: Thursday, October 12, 2017 1:21 PM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2017
Mira2244 wrote:
Buna ,
Fetelor cum sim?i?i voi bebeii la 22 de saptamâni sau cum i-a?i sim?it cele care a-?i nascut?
Câteodata diminea?a simt ca burta mi se deformeaza pu?in într-o parte ?i e tare (a?a ca un ghem)apoi revine la normal.
Mul?umesc.

Asta e una din intrebarile la care sper sa aflu raspuns de la doctora acum vineri: care e frecventa si taria normala a miscarilor ib saptamana 22?
Momentan eu o simt pe bebelina seara - cand e puturoasa imi zgaltai sau ciocan cu degetele burta si in general bebelina imi raspunde cu o miscare. Umflatura-ghem am simtit-o si eu de cateva ori - sunt curioasa ce simt acolo, bebe intreg sau doar o parte (cur, cap, etc)
alexutza_88
Scris: Thursday, October 12, 2017 1:34 PM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2017
DianaM wrote:

Felicitari, Diana!!Cheek Kiss sa ai parte de o sarcina usoara in continuare si sa stea bebe in cuptoras pana la termen!! DistanceKiss
MadaMadalyna
Scris: Thursday, October 12, 2017 1:42 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
Mira2244 wrote:
Buna ,
Mul?umesc.

Eu maine fac 22 s si misca bebe continuu, misca foarte des, vizibil si la mine se face ghemotoc in partea stanga si se vede burta ciudat, dar nu se face tare.

Eu simt.pe bebe si cand stau in picioare si cand stau in pat, mereu.
laura513
Scris: Thursday, October 12, 2017 1:53 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2017
AriaM wrote:

Asta e una din intrebarile la care sper sa aflu raspuns de la doctora acum vineri: care e frecventa si taria normala a miscarilor ib saptamana 22?
Momentan eu o simt pe bebelina seara - cand e puturoasa imi zgaltai sau ciocan cu degetele burta si in general bebelina imi raspunde cu o miscare. Umflatura-ghem am simtit-o si eu de cateva ori - sunt curioasa ce simt acolo, bebe intreg sau doar o parte (cur, cap, etc)

Din ce am inteles de la dr umflaturica aia ar fi... fundul lui bebe Lol Si da, asa faceam si eu cand mi se parea ca e puturoasa si nu misca ciocaneam cu degetele pe burta sau apasam pe buric ca pe un buton de sonerie si mai mereu o simteam miscand si probabil spunandu-mi sa o las in pace sa doarma ca n-are chef de vizite.

Cat priveste miscarile din burtica, la mine bebelusa intre saptamanile 25-30 a fost cea mai activa, avea niste pusee de invarteala de simteam ca ma misca cu tot cu pat. Acum s-a mai calmat; probabil incepe sa o inghesuie spatiul locativ si n-are bani de chirie mai decenta, asa ca pana ce i se pregateste un loc in lumea noastra mai sta pe acolo. Intre timp se misca mai putintel ca inainte, dar a inceput sa-i placa sa dea la coaste. Sta de-a curmezisul, cumva pe diagonala, si impinge cu piciorusele in coastele din dreapta de uneori chiar pot sa zic ca doare (Auch!) iar uneori cand ma intind pe spate simt ca nu pot respira, probabil pune presiune si peplamani/ diafragma. Si mai avem de crescut Lol Pana pe 14-16 noiembrie cand vom avea 37s n-are voie sa iasa de acolo, deh Crazy Noroc ca mami suporta cu drag toate figurile de karate kid. Hihi Haha

Incerc sa pun si eu o poza cu burtica imediat ras gravida

laura513 attached the following image(s):
bebes32.png

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.