Gravidutzele noastre dragi - 40
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AriaM
Scris: Wednesday, October 11, 2017 3:06 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/1/2017
Mesaje: 1155
Andreea06 wrote:
Deci intai e Aria, azi, iti tinem pumnii!! Tu inca nu stii ce sex e?

Diana maine, bebelusa hearts

Si vineri Alina si Delia majoreta

Luni Ale Clap

Marti Anemona dance primul eco coeur Ai inceput sa iei vitamine?

LE: tot editez postul asta ca am ratat pe careva Lol


Ba da, stiu sigur inca din saptamana 12 pt ca am facut panorama. E o fetita cu fundita majoreta]
Diana1489
Scris: Wednesday, October 11, 2017 3:10 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 12/4/2016
Mesaje: 470
Andreea06 wrote:
Dana000, oare cum esti? Tu urmezi pe lista de nasteri...

Si apoi venim noi, Alexutza, eu (avand ceza probabil ca vom fi primele), Alina, Laura, Diana.. majoreta majoreta

Chiar ca a trecut timpul....

Pe mine chiar ma iau emo?iile! O sa o am pe maica mea vreo 2 saptamâni ?i pe so? vreo 3 saptamâni, dupa care o sa fiu singura cu Bebelu?a . Sper ca ma voi descurca Lol
Andreea06
Scris: Wednesday, October 11, 2017 4:24 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
DianaM wrote:


Si eu in seara asta la 18.30...abia astept newclap


majoreta super, ce multe programari acuma Bravoo
AleC
Scris: Wednesday, October 11, 2017 4:43 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/31/2017
Mesaje: 868
Mi-am tot facut poze, cam la 2 saptamani, si azi am realizat ca a crescut muult burtica hearts . Daca pap putin mai mult, simt ca raman fara aer Lol .

Si diferenta de la primele poze, la 16s.


AleC attached the following image(s):
2017-10-11 15.06.50.jpg2017-09-03 17.25.23.jpg

Andreea06
Scris: Wednesday, October 11, 2017 7:28 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
Ale, o sa creasca rapid burtica, imediat.. yes

Am primit azi niste body-uri cu mesaje funny, sunt asa dragute.. Lol Big Laugh


Andreea06 attached the following image(s):
949d5dd6-f051-4e3f-8386-80463e23842f.jpeg

laura513
Scris: Wednesday, October 11, 2017 7:47 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/8/2017
Mesaje: 816
Ancaaa felicitari si sanatate multa sa aveti! hearts Chiar azi ma gandeam oare cine a mai nascut intre timp ras

AleC , draguta burtica hearts Mai are destul de crescut love

Andreea faine body-uri, asta mic al tau e deja badass Lol N-ai treaba yes Sa vezi cand ai sa iesi cu el la plimbare ce-or sa intoarca gagicile capul dupa el Lol

Fetele peste 30s si care ati nascut deja, voi ati facut cumva vaccin antitetanos la medicul de familie? Eu am fost ieri la masurat si mi-a facut si buba daca tot m-a prins pe acolo (mi-a pus si plasture din ala colorat pentru copii, mai aveau un pic si imi dadeau si diploma cu printese Lol ). Abia ce primisera vaccinul si a zis ca ne protejeaza si pe mine si pe bebe in caz ca ma tai/ zgarii in ceva dubios. Dar nu stiam ca se face vaccin in sarcina, am sunat-o pe mama si a zis ca e ok, eu habar n-aveam NuStiu .


MadaMadalyna
Scris: Wednesday, October 11, 2017 8:57 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/22/2017
Mesaje: 1080
Andreea06 wrote:
Anemona, cand ai eco?

Restul, cine mai urmeaza? Facem calendarul Clap
Eu am abia joia viitoare, nu maine.


Eu am maine eco morfologica coeur majoreta ..Pe noi ne suna cu o iz inainte de programare,de la clinica, pentru confirmare si a intrebat sotul daca e sifetita 3d/4d si a spus ca nu, e doar 2d si costa 92€ iar daca vrem 3d e 192€. Sotul vrea si 3d dar putem astepta pana la Flussimetria , care e 3d/4d. Am emotii!! Speram sa fie totul bine cu bebe si sa.nu fie probleme cu analizele mele iesite rau, mai ales ca prima data au iesit bine.... coeur
MadaMadalyna
Scris: Wednesday, October 11, 2017 9:05 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/22/2017
Mesaje: 1080
laura513 wrote:
Ancaaa felicitari si sanatate multa sa aveti! hearts Chiar azi ma gandeam oare cine a mai nascut intre timp ras

AleC , draguta burtica hearts Mai are destul de crescut love

Andreea faine body-uri, asta mic al tau e deja badass Lol N-ai treaba yes Sa vezi cand ai sa iesi cu el la plimbare ce-or sa intoarca gagicile capul dupa el Lol

Fetele peste 30s si care ati nascut deja, voi ati facut cumva vaccin antitetanos la medicul de familie? Eu am fost ieri la masurat si mi-a facut si buba daca tot m-a prins pe acolo (mi-a pus si plasture din ala colorat pentru copii, mai aveau un pic si imi dadeau si diploma cu printese Lol ). Abia ce primisera vaccinul si a zis ca ne protejeaza si pe mine si pe bebe in caz ca ma tai/ zgarii in ceva dubios. Dar nu stiam ca se face vaccin in sarcina, am sunat-o pe mama si a zis ca e ok, eu habar n-aveam NuStiu .




Eu am facut acum doi ani jumate vaccinul antitenaso, nu cred ca e cazul sa.l repet asa repede ...
Stiu ca se face la un anumit interval de timp , probabil la tine era cazul sa.l faci sau se face in sarcina , in caz de ceva, preventiv?
DianaM
Scris: Wednesday, October 11, 2017 9:06 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/5/2016
Mesaje: 1452
Gata si noi! Se pare ca simturile mele au dat gres si o sa avem un baietelcomputerlove . Suntem atat de fericitiSimplyLove ...nu pot descrie in cuvinte ce sentimente am trait la ecocoeur .

E totul bine, ne dezvoltam in parametri normali, 130 bmp, 130mm. Totul e super bine si bebe era cu gurita deschisa, parca manca sau casca...era adorabilcoeur .
Nu ai cum sa cunosti dragostea adevarata pana nu simti toate aceste staricoeur coeur .
Incerc sa pun si o poza cu puiul meu scump boy floare3


DianaM attached the following image(s):
20171011_202306-1.jpg

MadaMadalyna
Scris: Wednesday, October 11, 2017 9:17 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/22/2017
Mesaje: 1080
DianaM wrote:
Gata si noi! Se pare ca simturile mele au dat gres si o sa avem un baietelcomputerlove . Suntem atat de fericitiSimplyLove ...nu pot descrie in cuvinte ce sentimente am trait la ecocoeur .

E totul bine, ne dezvoltam in parametri normali, 130 bmp, 130mm. Totul e super bine si bebe era cu gurita deschisa, parca manca sau casca...era adorabilcoeur .
Nu ai cum sa cunosti dragostea adevarata pana nu simti toate aceste staricoeur coeur .
Incerc sa pun si o poza cu puiul meu scump boy floare3


newclap felicitari pentru baietel!!! coeur

Important este ca e sanatos, nu conteaza daca e fetita sau baietel, ca de iubit la fel o sa ii iubim! coeur
laura513
Scris: Wednesday, October 11, 2017 9:17 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/8/2017
Mesaje: 816
Madalina nu m-a intrebat decat daca am facut in ultimii 5 ani, cam atat e din ce am inteles perioada de protectie. Si mi-a zis ca e ok sa il fac pentru ca il protejeaza pe bebe cand ii va taia cordonul ombilical si pe mine in caz ca fac vreo trasnaie si fac rost de vreo plaga nu tocmai draguta (chiar daca n-am in jurul meu cuie ruginite, dar nu se stie niciodata Lol ... la cat is eu de zurlie...)

DianaM nu esti singura inselata de simturi, si eu eram convinsa ca e baietel (si toata lumea care auzise ca n-am greturi si ca nu-s obosita si alte alea din popor) pana a inceput sa se formeze un inceput de burtica si era cam sus (stiind eu ca burticile cu baietei se formeaza jos de tot)... Atunci a inceput sa-mi dea de gandit... oare n-o fi fetita? E asa de sus burtica incat nu mi-am cumparat nicio pereche de pantaloni de gravida, imi vin toti pe care ii am si care sunt cu talie joasa, ca se incheie exact sub Lol Ei bine, eco ne-a confirmat ca fetita e, deci m-am inselat, nu-mi pare rau, nu-mi parea rau nici daca aveam dreptate; ma bucur de printesica mea si m-as fi bucurat la fel de mult daca era un printisor hearts Asa ca, sa-ti creasca mare botul din burtica si sa te bucuri de el si el de tine! Cheek Kiss
MadaMadalyna
Scris: Wednesday, October 11, 2017 9:43 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/22/2017
Mesaje: 1080
laura513 wrote:
Madalina nu m-a intrebat decat daca am facut in ultimii 5 ani, cam atat e din ce am inteles perioada de protectie. Si mi-a zis ca e ok sa il fac pentru ca il protejeaza pe bebe cand ii va taia cordonul ombilical si pe mine in caz ca fac vreo trasnaie si fac rost de vreo plaga nu tocmai draguta (chiar daca n-am in jurul meu cuie ruginite, dar nu se stie niciodata Lol ... la cat is eu de zurlie...)

DianaM nu esti singura inselata de simturi, si eu eram convinsa ca e baietel (si toata lumea care auzise ca n-am greturi si ca nu-s obosita si alte alea din popor) pana a inceput sa se formeze un inceput de burtica si era cam sus (stiind eu ca burticile cu baietei se formeaza jos de tot)... Atunci a inceput sa-mi dea de gandit... oare n-o fi fetita? E asa de sus burtica incat nu mi-am cumparat nicio pereche de pantaloni de gravida, imi vin toti pe care ii am si care sunt cu talie joasa, ca se incheie exact sub Lol Ei bine, eco ne-a confirmat ca fetita e, deci m-am inselat, nu-mi pare rau, nu-mi parea rau nici daca aveam dreptate; ma bucur de printesica mea si m-as fi bucurat la fel de mult daca era un printisor hearts Asa ca, sa-ti creasca mare botul din burtica si sa te bucuri de el si el de tine! Cheek Kiss


Eu una de cand am ramas insarcinata spun ca e baiat iar la controlul de la 17s doctorul a spus ca pare a fi fetita dar vedem sigur la morfologica, adica maine.

Eu am burta ca la prima sarcina si sotula e convins ca e fata pt ca e la fel burta, dar eude nu cred in astea, pt ca e in functie de uter, muschii burtii, felul in care creste. Eu una si la prima sarcina la fetita si acum am avut burta jos marita, de ma jeneaza si lenjeria intima, de pantaloni nu mai spun , de lacat 2 luni jumate a trebuit sa renunt la blugi/pantalonii vechi si sa port colanti , fuste sau pantaloni de gravida...
Andreea06
Scris: Wednesday, October 11, 2017 9:49 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mesaje: 5846
MadaMadalyna wrote:


Eu am maine eco morfologica coeur majoreta ..Pe noi ne suna cu o iz inainte de programare,de la clinica, pentru confirmare si a intrebat sotul daca e sifetita 3d/4d si a spus ca nu, e doar 2d si costa 92€ iar daca vrem 3d e 192€. Sotul vrea si 3d dar putem astepta pana la Flussimetria , care e 3d/4d. Am emotii!! Speram sa fie totul bine cu bebe si sa.nu fie probleme cu analizele mele iesite rau, mai ales ca prima data au iesit bine.... coeur


Madalina sa stii ca pentru a determina sexul, 2D e cel mai ok.. pentru doctori, 3D e doar asa sa vezi fatuca, nu va dati seama de sex mai ales ca depinde cum sta bebe.

Iti tinem pumnii maine, sa fie totul bine!Clap

Laura, nu, eu n-am facut vaccin din ala.. tre sa merg saptamana viitoare la mf sa iau concediu pe octombrie, o pot intreba.. dar nu as vrea sa fac nimic sincer, daca nu mi-a zis doctorita mea gine, nu ma bag.
Da da, badass o sa fie micutul, cochet foc hearts hearts ca doar are mami grija sa fie la moda Lol

Diana, felicitaaari! Bun venit in team blue Lol grup
laura513
Scris: Wednesday, October 11, 2017 9:51 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/8/2017
Mesaje: 816
MadaMadalyna wrote:


Eu una de cand am ramas insarcinata spun ca e baiat iar la controlul de la 17s doctorul a spus ca pare a fi fetita dar vedem sigur la morfologica, adica maine.

Eu am burta ca la prima sarcina si sotula e convins ca e fata pt ca e la fel burta, dar eude nu cred in astea, pt ca e in functie de uter, muschii burtii, felul in care creste. Eu una si la prima sarcina la fetita si acum am avut burta jos marita, de ma jeneaza si lenjeria intima, de pantaloni nu mai spun , de lacat 2 luni jumate a trebuit sa renunt la blugi/pantalonii vechi si sa port colanti , fuste sau pantaloni de gravida...


Yupiiii! Sper sa fie bebe ce va doriti si mai cu seama sa fie sanatos Cheek Kiss Abia astept sa ne dai vestea cea mare hearts

Asa e asta cu forma burtii gravidutei, e asa o vorba din popor dar sa stii ca la majoritatea s-a cam adeverit Lol Spre amuzamentul meu care nu-s asa de pro-empirisme din astea. Mie mi-a facut o prietena testul ala cu acul de cusut, pe vremea cand eram convinsa ca am baietel... Si a iesit fetita Lol Am ras si am zis ca nuuuu are cum ca eu sunt sigura ca e baietel, la 17s ne-a zis ca 95% e fetita si ta-su inca spera intr-o minune sa-i gaseasca ceva in plus pe acolo Crazy dar uite ca la morfo de trim 2 si la ultimul ecograf ne-a fost inlaturat orice dubiu. E fetita 100%. Fetita mea mica si zuza care-mi da la coaste mai ceva ca Chuck Norris Lol
laura513
Scris: Wednesday, October 11, 2017 9:53 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/8/2017
Mesaje: 816
Cory, nu te ascunde! Ia spune-ne, ce mai faci? Cum te mai simti? Cheek Kiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.