Gravidutzele noastre dragi - 40
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Inawar
Scris: Tuesday, October 17, 2017 6:54 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
anemona30 wrote:
diseara merg sa l vad pe bebe ras

Sa vii cu vesti bune majoreta
E eco de 6-7 sapt?
alina89
Scris: Tuesday, October 17, 2017 6:59 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Inawar wrote:
Azi am implinit o luna, nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul!
E greu la inceput, primele zile, saptamani dar merita tot efortul coeur
Va pun si o poza facuta azi.
PS oare stie el ca mi-am petrecut perioada sarcinii aici pe forum, chiar de cand a fost conceput Lol

computerlove e un scumpic! Sa va bucurati de el, asa repede trece perioada asta ufff
Inawar
Scris: Tuesday, October 17, 2017 7:10 PM
Nivel

Andreea06 wrote:

Noi am luat de la avent, e si cu video si l-am testat asa prin casa, se vede bine si pe intuneric cu infrarosu, miscarile sunt live nu intarziate pe monitorul pe care il tin cu mine, momentan sunt multumita de alegere.

Asta e modelul ce l-am prins noi, cred ca era la oferta atunci la emag: SCD630/52
Noi l-am prins redus gen vreo 50% si am dat 650 lei, acum vad ca e redus la emag la 1050 lei, de la 1468 lei... doamne ce preturi. Banii astia clar nu i-as da... deci uita-te si urmareste ceva oferte, la produse avent am prins f multe cu 40% reduse in anumite perioade... ca am luat atunci si sterilizatorul si voiam si pompa electrica dar aia nu mai era stoc pana am plasat eu comanda...

Pompa electrica de san avent am gasit-o pe cel.ro la 400 de lei cand la emag era vreo 500.
Merita sa va uitati si acolo de oferte
alina89
Scris: Tuesday, October 17, 2017 7:14 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
alexutza_88 wrote:

Acum sufar eu noaptea, din cauza durerilor de spate. Simt ca imi amorteste tot spatele si ma trezesc cu disconfort. Sunt oarecum energica pe timpul zilei, de?i ma mi?c ca un ursulet hohot zilele astea am mai scapat in dulciuri , parca mi-a venit pofta acum spre final.

La mine au inceput insomniile. Spatele ma doare oricum as sta, coapsele simt ca mi s-au atrofiat. Noaptea am impresia ca nu ma ridic suficient de repede din pat sa ajung la baie Lol
Cred ca un pat cu gaura pt burta sa dorm cu fata in jos era perfect :)) desi daca ma aplec putin in fata ma vait jumatate de ora apoi.

Energie am cand si cand, pofta de mancare sunt zile in care as manca doar un colt de paine calda de la cuptor cat sa nu ma roada stomacul si altele in care as devora toate ciocolatile aduse de ai mei.

Seara pana adorm ma uit la clipulete cu nou nascuti. Pff si ii vad cum plang cand le trage bluzitele alea pe cap ca mai ca imi pare rau ca nu am luat toate hainutele cu nasturei de sus pana jos :))

Ah, trebuie sa caut si ceva exercitii care sa ajute la nasterea naturala, daaar cand ma gandesc la durerea de spate zic poate maine..
Inawar
Scris: Tuesday, October 17, 2017 7:21 PM
Nivel

alina89 wrote:

computerlove e un scumpic! Sa va bucurati de el, asa repede trece perioada asta ufff

Multumim! computerlove
Mai putin si la tine hearts
Inawar
Scris: Tuesday, October 17, 2017 7:35 PM
Nivel

alina89 wrote:

La mine au inceput insomniile. Spatele ma doare oricum as sta, coapsele simt ca mi s-au atrofiat. Noaptea am impresia ca nu ma ridic suficient de repede din pat sa ajung la baie Lol
Cred ca un pat cu gaura pt burta sa dorm cu fata in jos era perfect :)) desi daca ma aplec putin in fata ma vait jumatate de ora apoi.

Energie am cand si cand, pofta de mancare sunt zile in care as manca doar un colt de paine calda de la cuptor cat sa nu ma roada stomacul si altele in care as devora toate ciocolatile aduse de ai mei.

Seara pana adorm ma uit la clipulete cu nou nascuti. Pff si ii vad cum plang cand le trage bluzitele alea pe cap ca mai ca imi pare rau ca nu am luat toate hainutele cu nasturei de sus pana jos :))

Ah, trebuie sa caut si ceva exercitii care sa ajute la nasterea naturala, daaar cand ma gandesc la durerea de spate zic poate maine..

Sa stii ca nu sunt incantata de hainutele cu nasturei sau capse, ma refer la cele cu tot cu pantalon, pana inchid toti nasturii... si bebe da din picioruse... cele mai rapide sunt cu fermoar.
Body cu capse, da, f utile.
delia.c.yaya
Scris: Tuesday, October 17, 2017 10:28 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Fetelor, ce mai gatiti?!
Am crezut ca daca vine soacramea am scapat de grija gatitului, dar e un cosmar!Cray se cunoaste ca a venit singura, ca daca era socrumiu nu mai facea asa. Are 3 saptamani de cand a venit si nu a facut msi nimic! Sta in pat toata ziua la tv, curat tot eu fac... a facut doar o oala de 10l de bors cu fasole! Eu una nu mai pot! plans
Azi a plecat ptr o saptamana sa tina.locul altei badante si de dimineata mam saturat sa tot fac curat...si in seara asta mam izbit de oala ei de bors de 2 saptamani...cum naiba inca mai mananca din el?!...lam aruncat! Creca turbeaza cand o sa.auda ca iam aruncat vreo 8l de borshohot

Eu una nu pot manca aceeasi mancare de prea multe ori ca mie rau...asa ca sincer nu stiu ce sa mai.gatescpale
lixandra_alexandra
Scris: Tuesday, October 17, 2017 10:33 PM
Nivel

Inregistrat: 11/4/2016
Inawar wrote:
Azi am implinit o luna, nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul!
E greu la inceput, primele zile, saptamani dar merita tot efortul coeur
Va pun si o poza facuta azi.
PS oare stie el ca mi-am petrecut perioada sarcinii aici pe forum, chiar de cand a fost conceput Lol

computerlove
Andreea06
Scris: Tuesday, October 17, 2017 10:51 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Inawar wrote:

Sa stii ca nu sunt incantata de hainutele cu nasturei sau capse, ma refer la cele cu tot cu pantalon, pana inchid toti nasturii... si bebe da din picioruse... cele mai rapide sunt cu fermoar.
Body cu capse, da, f utile.

E taaaare scumpel bebita tau! love

Unde ai gasit salopete intregi asa cu fermoar? Ma gandesc ca sunt mai practici dar n-am prea vazut...
Andreea06
Scris: Tuesday, October 17, 2017 10:56 PM
Nivel

delia.c.yaya wrote:
Fetelor, ce mai gatiti?!
Am crezut ca daca vine soacramea am scapat de grija gatitului, dar e un cosmar!Cray se cunoaste ca a venit singura, ca daca era socrumiu nu mai facea asa. Are 3 saptamani de cand a venit si nu a facut msi nimic! Sta in pat toata ziua la tv, curat tot eu fac... a facut doar o oala de 10l de bors cu fasole! Eu una nu mai pot! plans
Azi a plecat ptr o saptamana sa tina.locul altei badante si de dimineata mam saturat sa tot fac curat...si in seara asta mam izbit de oala ei de bors de 2 saptamani...cum naiba inca mai mananca din el?!...lam aruncat! Creca turbeaza cand o sa.auda ca iam aruncat vreo 8l de borshohot

Eu una nu pot manca aceeasi mancare de prea multe ori ca mie rau...asa ca sincer nu stiu ce sa mai.gatescpale

Si eu sunt interesata de o lista de idei, chiar azi am zis ca tre sa ma pun sa caut si sa notez o lista asa de titluri ce imi plac ca e tare greu zilnic sa ma gandesc ce sa fac... plus la cumparaturi.
Sa am o lista de 20 retete sa fac prin rotatie, combinatii.. ca o masa fac teoretic, aia de seara, dimi si la pranz sunt singura si mananc eu una alta.

Naspa ca nu ti-e de ajutor soacra.. eu abia astept a mea cand vine bebe ca ma ajuta super mult.. probabil o sa am momente cand vreau si intimitate dar nu pot zice ca nu ma ajuta si rasfata.
delia.c.yaya
Scris: Tuesday, October 17, 2017 11:11 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Andreea06 wrote:

Si eu sunt interesata de o lista de idei, chiar azi am zis ca tre sa ma pun sa caut si sa notez o lista asa de titluri ce imi plac ca e tare greu zilnic sa ma gandesc ce sa fac... plus la cumparaturi.
Sa am o lista de 20 retete sa fac prin rotatie, combinatii.. ca o masa fac teoretic, aia de seara, dimi si la pranz sunt singura si mananc eu una alta.

Naspa ca nu ti-e de ajutor soacra.. eu abia astept a mea cand vine bebe ca ma ajuta super mult.. probabil o sa am momente cand vreau si intimitate dar nu pot zice ca nu ma ajuta si rasfata.

Vai! Eu turbez deja! Si cand ma gandesc ca din ianuarie vine si cumnatameaCray Bye2 mai bine ar sta in tara zau! Ca de ajutat in casa, nu face nimic...lucreaza cu taraita, abia daca isi scoate de un pachet de tigari...toata ziua urla, se cearta cu socrumiu la telefon...si cand am mai auzito si cu marul ei cu biscuite de la 2 luniCrazy alcool
Nu mie teama deloc de cum va fi cu bebe, plansete, oboseala, de cum mie teama de ideile ei tampite...
Si cumnatamea..alta bucata zau! Se plangea ca o trezea la 9 dimineata si ca fac prea multe ture la baie noaptea ...dar cand bebe va plange la 2_3 ore?! Mie frica sa ma gandesc la ce va fi mai incolopale si nu gasim o chirie la naiba si cu astia!
Andreea06
Scris: Tuesday, October 17, 2017 11:27 PM
Nivel

delia.c.yaya wrote:

Vai! Eu turbez deja! Si cand ma gandesc ca din ianuarie vine si cumnatameaCray Bye2 mai bine ar sta in tara zau! Ca de ajutat in casa, nu face nimic...lucreaza cu taraita, abia daca isi scoate de un pachet de tigari...toata ziua urla, se cearta cu socrumiu la telefon...si cand am mai auzito si cu marul ei cu biscuite de la 2 luniCrazy alcool
Nu mie teama deloc de cum va fi cu bebe, plansete, oboseala, de cum mie teama de ideile ei tampite...
Si cumnatamea..alta bucata zau! Se plangea ca o trezea la 9 dimineata si ca fac prea multe ture la baie noaptea ...dar cand bebe va plange la 2_3 ore?! Mie frica sa ma gandesc la ce va fi mai incolopale si nu gasim o chirie la naiba si cu astia!

Probabil se bazeaza pe ideea ca unde traiesc 4 guri sau cate sunt, mai incape inca una, si genul nu tre sa contribuie ea f mult..

Nu luati in calcul si ideea de a va muta in alta zona, alte joburi sa cautati, daca e asa greu de gasit chirie unde sunteti?
Eu as innebuni, sa locuiesc cu persoane care mai rau incurca, care nu fac nimic, sa te incarce intruna de energie negativa.. m-as certa probabil des cu sotul doar din cauza ca sunt eu irascibila..
Ma gandesc ca nu e floare la ureche dar tre sa puneti tara la cale un pic... si casa asta unde sunteti, cine a fost primul in ea? Ca daca ati fost voi si apoi au tot venit din tara socrii, cumnatii, apai na, cu limita de perioada sa isi gaseasca ceva, nu sa fie permanent...ca sunteti o familie si voi..
Andreea06
Scris: Tuesday, October 17, 2017 11:29 PM
Nivel

anemona30 wrote:
diseara merg sa l vad pe bebe ras

Cuuuum a fooost? Spune tot majoreta
AriaM
Scris: Wednesday, October 18, 2017 8:10 AM
Nivel

Inregistrat: 10/1/2017
Uite Delia sursa mea de inspiratie pt gatit:
https://m.youtube.com/channel/UCOT2o7k1Dba-eIZVTMzge_g

Sunt filmari scurte de pana in 4 minute, retete usoare, se fac repede si sunt pe toate gusturile inclusiv vegetariene. Aaa si vazusem niste retete si pt copii... sper aa iti vina cateva idei

delia.c.yaya wrote:
Fetelor, ce mai gatiti?!

anemona30
Scris: Wednesday, October 18, 2017 8:24 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
Inawar wrote:

Sa vii cu vesti bune majoreta
E eco de 6-7 sapt?

acum scriu vestile ras

am facut eco transvaginala de 6 saptamani aseara si eram toata numai un zambet yes
bebe are asa:
varsta gestationala : 6 sapt si 0 zile
varsta ecografica : 6 sapt si 2 zile
marime : 4.7 mm
activitate cardiaca: 113 bm (este cam agitat hohot )
este fixat ok si doctorul mi-a zis ca arata foarte bine,pot sa ma linistesc dar nu de tot pt ca mai avem 6 sapt de stres dance
mi-a dat sa fac analizele de trimestrul 1 de sarcina si a zis ca ne vedem la 9 saptamani ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.