Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Dana_
Scris: Friday, June 9, 2017 2:51 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/23/2017
Victory wrote:
:))) Copiaz o , de ce nu?! E de pe net..... :))

Glumeam ras dar mi se potriveste si mie
Dana_
Scris: Friday, June 9, 2017 2:55 PM
Nivel

Vorbind despre alimente interzise......sapt trecuta au aparut agrisele , sunt fructele mele preferate , le ador asa verzi cum sunt si imi pun si la congelat ..dar sunt fff suparata dupa ce am citit ca nu sunt recomandate in sarcina..adica no ,articole romanesti care vb de contractii ...apoi am citit articole in engleza..iar acolo cica alea indiene ( care sunt fix ca si astea a noastre) sunt benefice in sarcina..ca au vit c . Acu nu-mi ramane decat sa balesc dupa ele Cray , nu vreau sa risc sa fie probleme
Dana_
Scris: Friday, June 9, 2017 2:59 PM
Nivel

HOPE wrote:
Noi ieri am fost la eco . O bebica are 2100 gr si cealalta 2027gr.. Au crescut minunile mele hearts Nu-mi vine sa cred ca am ajuns pana aici.. De la 24 sapt cu col de 1,5..

Super ! Bravoo Mai ai putin
Andreea06
Scris: Friday, June 9, 2017 3:41 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Dana_ wrote:
Vorbind despre alimente interzise......sapt trecuta au aparut agrisele , sunt fructele mele preferate , le ador asa verzi cum sunt si imi pun si la congelat ..dar sunt fff suparata dupa ce am citit ca nu sunt recomandate in sarcina..adica no ,articole romanesti care vb de contractii ...apoi am citit articole in engleza..iar acolo cica alea indiene ( care sunt fix ca si astea a noastre) sunt benefice in sarcina..ca au vit c . Acu nu-mi ramane decat sa balesc dupa ele Cray , nu vreau sa risc sa fie probleme

Danuta, ce ai facut, esti deja in uk? Sau cand ai plecarea?
Mai ai emotii pentru drum? Cheek Kiss
Andreea06
Scris: Friday, June 9, 2017 3:43 PM
Nivel

De cateva zile imi e pofta de kubeti stix - alea tubulare ca niste pufuleti tari, nu painicile cubulete. Cu ketchup, neaparat.
Si nu gasessssscccc in tot Cluju asta. Cora nu, Carrefour nu, Mega image nu, Metro nu (parca aici gasisem anul trecut cand m-a mai lovit pofta de astea).. o iau razna. M-am uitat pe emag online acuma, nici aici... .
Tania2105
Scris: Friday, June 9, 2017 4:10 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/21/2016
HOPE wrote:
Tania ce mai faci? Cum esti? hearts

HOPEcomputerlove Sunt bine..Avem 15s3zile, mergem marti la eco sa vedem ce face bebe acolo si sa ne confirme daca e tot baietelLol Voi ce faceti??? Toate bune?dance Da-mi mesaj in privat, il vad mai repede, decat aici pe forumhearts
Tania2105
Scris: Friday, June 9, 2017 4:12 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2016
HOPE wrote:
Noi ieri am fost la eco . O bebica are 2100 gr si cealalta 2027gr.. Au crescut minunile mele hearts Nu-mi vine sa cred ca am ajuns pana aici.. De la 24 sapt cu col de 1,5..

Felicitariiloveyou iloveyou majoreta majoreta majoreta
Dana_
Scris: Friday, June 9, 2017 4:20 PM
Nivel

Andreea06 wrote:

Danuta, ce ai facut, esti deja in uk? Sau cand ai plecarea?
Mai ai emotii pentru drum? Cheek Kiss

A intervenit ceva si a trebuit sa amanam plecarea , inca am emotii da :) , sincer n-as mai merge deloc NuStiu
Dana_
Scris: Friday, June 9, 2017 4:22 PM
Nivel

Andreea06 wrote:
De cateva zile imi e pofta de kubeti stix - alea tubulare ca niste pufuleti tari, nu painicile cubulete. Cu ketchup, neaparat.
Si nu gasessssscccc in tot Cluju asta. Cora nu, Carrefour nu, Mega image nu, Metro nu (parca aici gasisem anul trecut cand m-a mai lovit pofta de astea).. o iau razna. M-am uitat pe emag online acuma, nici aici... .

Incearca la Metro
LE acum am vazut ca ai fost la Metro , sa stii ca uneori doar acolo gasesc anumite produse...dar nu au intotdeauna pe stoc...mai incearca si dupa o sapt sau asa poate primesc.
Si la Auchan mai sunt sanse sau Kaufland
Victory
Scris: Saturday, June 10, 2017 12:04 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/15/2016
Buna fetelor, ieri am facut morfologica de trim II , a fost asa frumos, a durat foarte mult pt ca a trebuit sa masoare bine toate la bebe acolo si m am bucurat in voie de imagini. Totul este ok, bebe este foarte bine, un baietel maricel cam cu o sapt mai mare decat dupa UM . Are 552 grame , si este lungut, ca zicea doamna dr ca are membrele lungi. Si noi parinti suntem inalti oricum. In rest totul este in grafic, lichid amniotic normal, placenta grad 0, plasata anterior sus, colul lung si inchis bine. Putem merge la mare, plaja doar dimineata si seara, cu crema de protectie, in rest la umbra, putem face baita, nu avem restrictii. Doar ca mi a zis sa nu exagerez cu oboseala. Ufff, este super, ne bucuram de trim II .
alina89
Scris: Saturday, June 10, 2017 2:16 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Victory wrote:
Buna fetelor, ieri am facut morfologica de trim II , a fost asa frumos, a durat foarte mult pt ca a trebuit sa masoare bine toate la bebe acolo si m am bucurat in voie de imagini. Totul este ok, bebe este foarte bine, un baietel maricel cam cu o sapt mai mare decat dupa UM . Are 552 grame , si este lungut, ca zicea doamna dr ca are membrele lungi. Si noi parinti suntem inalti oricum. In rest totul este in grafic, lichid amniotic normal, placenta grad 0, plasata anterior sus, colul lung si inchis bine. Putem merge la mare, plaja doar dimineata si seara, cu crema de protectie, in rest la umbra, putem face baita, nu avem restrictii. Doar ca mi a zis sa nu exagerez cu oboseala. Ufff, este super, ne bucuram de trim II .

Bravoo

Greu tare cu caldura si soarele. Trebuie sa avem grija. Cu palarii ochelari si crema. Noi am fost azi sa dam comanda de o mobila si m-a luat o ameteala si durere de cap.. joi anunta 35g la buc.

Ieri la control ne-a zis si noua ca 100% e baietel. newclap
Victory
Scris: Sunday, June 11, 2017 1:27 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/15/2016
alina89 wrote:

Bravoo

Greu tare cu caldura si soarele. Trebuie sa avem grija. Cu palarii ochelari si crema. Noi am fost azi sa dam comanda de o mobila si m-a luat o ameteala si durere de cap.. joi anunta 35g la buc.

Ieri la control ne-a zis si noua ca 100% e baietel. newclap
Nu stiu, sunt fan caldura, mare, plaja, soare.... Nu rezist un an fara macar o sapt la mare. Deocamdata la noi la Bv inca nu e vara sa nu mai suporti... Sa vedem prin iulie, august, desi daca va fi clad, fug in Poiana si se rezolva... Iar la mare, in iunie mie mereu mi era racorica, acum graviduta fiind poate in sfarsit o sa simt si eu caldura!!!! :)))) Sper sa nu regret ce spun acum.... :))))
alina89
Scris: Monday, June 12, 2017 8:09 AM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Victory wrote:
Nu stiu, sunt fan caldura, mare, plaja, soare.... Nu rezist un an fara macar o sapt la mare. Deocamdata la noi la Bv inca nu e vara sa nu mai suporti... Sa vedem prin iulie, august, desi daca va fi clad, fug in Poiana si se rezolva... Iar la mare, in iunie mie mereu mi era racorica, acum graviduta fiind poate in sfarsit o sa simt si eu caldura!!!! :)))) Sper sa nu regret ce spun acum.... :))))

Lucky you ras eu sunt ca vampirii, ma topesc la prima raza de soare Lol
alexutza_88
Scris: Monday, June 12, 2017 8:52 AM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2017
alina89 wrote:

Lucky you ras eu sunt ca vampirii, ma topesc la prima raza de soare Lol

Hehe nici eu nu sunt prietena cu caldura in perioada asta, simt ca obosesc de 2 ori mai mult. Sper sa nu avem multe zile caniculare anul acesta.
Andreea06
Scris: Monday, June 12, 2017 9:54 AM
Nivel

Bunaaaaa dimineata!

Inapoi la birou, dupa excursia din weekend pentru nunta - care a fost interesanta, mult mai usor fiind de zi - siiii am dat o fuga si pana la Colibita, e un lac frumos de pe langa Bistrita.

Astazi a fost zi de cantarire, am 75,6 kg, deci am luat 2,4 kg pana acum. newclap
Totusi pentru prima data, weekendul asta am facut o iritatie asa pe interiorul coapsei, cum am dansat si nu aveam ciorapi si se atingea pielea acolo, ca pe la 9-10 seara deja ma ustura rau. M-am dat cu ceva crema in camera, era rosie putin acolo si am stat linistita apoi. Abia spre dimineata m-am simtit ok acolo. Nu mai patisem asa.. semn ca e prea groasa coapsa mea deja.. Cray
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.