Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Bucurie2017
Scris: Thursday, June 8, 2017 7:57 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/8/2017
alina89 wrote:

Eu am intrerupt arefam`ul de la 8s, ca nu il luasem vro 3-4 zile la rand si a zis sa nu il mai iau atunci deloc. tot atunci imi zisese sa nu mai iau nici vitaminele sa raman pana la urmatorul control doar pe acid folic, dar daca i-am dat mail sa ii zic de carcei si ameteli mi-a dat liber sa reiau vitaminele. sa vedem ce zice vineri, poate zice sa nu le mai iau ca abea am cumparat pt inca o luna ca doar o folie cu 10 nu au vrut sa imi dea la farmacie. mi-au iesit si rezultatele analizelor, as putea sa zic perfect ras acum sunt toate in interval deci probabil a fost o dereglare ceva ca pe ultimele le facusem fix in a 3 zi de paste si poate am exagerat cu mancarea.

vreau sa ii cer detalii si despre nasterea la regina maria, m-a sunat ieri "reprezentatul" ei si s-a facut ca nu ii zisese nimic tipa cealalta de mine, desi era in toate mailurile in CC si cica sa ma grabesc ca deja s-au facut multe programari pentru luna noiembrie si oferta e limitata (care oferta nu stiu, ca nu a vorbit de sume alcool )

ti-a facut eco abdominala 2d ? sau baga putin si 3d`u ? ras

Asa zic toti de la clinicile private. Si la Medicover e la fel. Spun chestia asta ca sa te faca sa semnezi mai repede contractul cu ei.

Sincer, eu fiind la a treia sarcina, iti spun ca nu merita banii. Am nascut de doua ori la spitalul Municipal si a fost super ok. Plus, ca daca se intampla ceva Doamne fereste, se spala pe maini de pacate si tot la un Spital de stat te vor trimite, pe tine sau bebe. Asa ca...trebuie sa cantaresti bine avantajele si dezavantajele.
In Spital, daca totul este ok, nu stai mai mult de 3 zile, maxim 4.
Andreea06
Scris: Thursday, June 8, 2017 9:02 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
E joooooi!!
Astept la cabinet. hearts

Am baut cafea, mancat o ciocolatica..
alina89
Scris: Thursday, June 8, 2017 9:36 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
Andreea06
Scris: Thursday, June 8, 2017 9:51 AM
Nivel

Gata eco!
Totul bine, tot nu am poza la putulica, doar intr-un unghi a prins asa sub fundic si cu picioarele apropiate dar ea zice ca e baietel, deci o cred hainoroc
Am 4 pozici 3D.. reactioneaza cand apas pe burtica, statea la inceput cu piciorusele incrucisate. E perfeeect, se vad mult mai bine acum piciorusele lungi, flexate, intinse, degetelele, fatuca..
a verificat ficatul, inima cu camarutele, stomacul, coloana, a masurat femurul si capusorul, zice aparatul ca avem 111 grame.
Zice doctorita ca 'iti dai seama ca se va face de 30 de ori greutatea asta? :)'
Andreea06
Scris: Thursday, June 8, 2017 10:03 AM
Nivel

alina89 wrote:

ce dragut ti-au iesit Bravoo le faci carusel ? ras

Da da, am luat 2 bete asa din ipb, din lemn si o bila din lemn care avea o gaura.. si i-am mai facut o gaura deasupra aceleia ca sa intre betele asa intr-un X pe care sa agat formele astea.
Sigur o sa aiba si unul din acela "profi" cu muzica si care se invarte si are lumini sau stiu eu... dar cand se mai plictiseste i le tot schimb. Plus ca vreau sa pun unul si deasupra la masuta de schimbat. coeur
alina89
Scris: Thursday, June 8, 2017 10:23 AM
Nivel

Andreea06 wrote:
Gata eco!
Totul bine, tot nu am poza la putulica, doar intr-un unghi a prins asa sub fundic si cu picioarele apropiate dar ea zice ca e baietel, deci o cred hainoroc
Am 4 pozici 3D.. reactioneaza cand apas pe burtica, statea la inceput cu piciorusele incrucisate. E perfeeect, se vad mult mai bine acum piciorusele lungi, flexate, intinse, degetelele, fatuca..
a verificat ficatul, inima cu camarutele, stomacul, coloana, a masurat femurul si capusorul, zice aparatul ca avem 111 grame.

yay Bravoo

abea astept sa il revad si eu. o sa ii zic sa mi-l arate si 3d, nu eram sigura daca doar la morfologii se face 3d sau nu si am zis sa nu vorbesc prostii ras vine si mama cu mine daca tot e cateva zile in tara si vrea sa il "cunoasca" Lol

s-a mai schimbat si "varsta" dupa masuratorile de azi ? ras nu stiu de ce am 4 aplicatii pe telefon si ambele imi aratau un gramaj fff mic la morfologii, adica bebele meu era de 8-9 ori mai greu decat scria in aplicatii si eram fff confuza (58g avea atunci). topai
alexutza_88
Scris: Thursday, June 8, 2017 10:56 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
Andreea06 wrote:
Gata eco!

Suuuper...esti o norocoasa ca ai poze 3d , sper sa am si eu peste 3 saptamani . Noua ne-a aratat ieri ce are intre picioruse, statea buburuza asa relaxata :)))
Andreea06
Scris: Thursday, June 8, 2017 10:59 AM
Nivel

alina89 wrote:

yay Bravoo

abea astept sa il revad si eu. o sa ii zic sa mi-l arate si 3d, nu eram sigura daca doar la morfologii se face 3d sau nu si am zis sa nu vorbesc prostii ras vine si mama cu mine daca tot e cateva zile in tara si vrea sa il "cunoasca" Lol

s-a mai schimbat si "varsta" dupa masuratorile de azi ? ras nu stiu de ce am 4 aplicatii pe telefon si ambele imi aratau un gramaj fff mic la morfologii, adica bebele meu era de 8-9 ori mai greu decat scria in aplicatii si eram fff confuza (58g avea atunci). topai

Si eu pe mailul de la The bump pt 15s zicea greutate pe la 70gr, a meu are 111gr... +-16gr scrie pe foaia aia cu multe masuratori.

Are 15s si o zi, cu o zi mai mult. Data trecuta era cu 2-3 zile inainte, am updatat tickerul si nu mai umblu la el AngelNot

Eu nu stiu daca rezist 5s... Lol
Andreea06
Scris: Thursday, June 8, 2017 11:03 AM
Nivel

alexutza_88 wrote:

Suuuper...esti o norocoasa ca ai poze 3d , sper sa am si eu peste 3 saptamani . Noua ne-a aratat ieri ce are intre picioruse, statea buburuza asa relaxata :)))

Apai si mie mi-a aratat acum asa.. dar nu mi-a dat poze pe faza aia ca sa pot compara, i-am zis ca daca poate sa imi dea poza sa ii arat la sot dar mi-a scos poze 3D normale, cred ca a inteles asa de poze cu bebele nu cu putulica. Lol
In schimb nu era cu picioarele departate, sa se vada asa in aer penisul, la poza aia de sub fundic (cum ar sta pe un scanner stii? Lol si fiindca le avea mai aproape, nu am vazut nimic asa in prelungire... era ca un oval asa acolo si pe o parte si alta piciorusele. Poate ce a vazut ea erau outele, ca a zis destul de sigura ca e baietel. Mno, s-o pricepe ea mai bine, eu eram mai relax daca aveam si o poza ca mai puneam pe baby center la ultrasound techs, dar daca nu am.. asta e Crazy

Din 24s mi-a zis sa aduc stick usb ca imi pune filmuletele coeur
alina89
Scris: Thursday, June 8, 2017 11:08 AM
Nivel

Andreea06 wrote:

Si eu pe mailul de la The bump pt 15s zicea greutate pe la 70gr, a meu are 111gr... +-16gr scrie pe foaia aia cu multe masuratori.

Are 15s si o zi, cu o zi mai mult. Data trecuta era cu 2-3 zile inainte, am updatat tickerul si nu mai umblu la el AngelNot

Eu nu stiu daca rezist 5s... Lol

peste 5s te mai cheama? iti da si filmulete??? ras
Andreea06
Scris: Thursday, June 8, 2017 11:14 AM
Nivel

alina89 wrote:

peste 5s te mai cheama? iti da si filmulete??? ras

Pai ea a zis acum peste 4s.. dar eu facusem programare la 20s (in 5s) fiindca ultima oara a zis sa fac la 15-16s, la 20s, la 24s... si normal ca am facut la 15s nu la 16s Crazy
Filmulete de la 24s incolo imi da.
Mire
Scris: Thursday, June 8, 2017 2:38 PM
Nivel

Inregistrat: 12/4/2015
Victory wrote:
Gata fetelor e 100% baietel!!!!! Mi au venit rezultatele la Panorama .... Am dat retur la o comanda la Zara online, luasem hainute roz :)))

Felicitari!!!computerlove
Dana_
Scris: Thursday, June 8, 2017 2:41 PM
Nivel

Inregistrat: 2/23/2017
Andreea06 wrote:
Gata eco!

Bravoo boy
Dana_
Scris: Thursday, June 8, 2017 2:43 PM
Nivel

Inregistrat: 2/23/2017
Mire wrote:

Felicitari!!!computerlove

Cum esti Mire ? Sunteti acasa nu? Cum e bebelina...nu ne-ai zis nimic ce si cum , sper ca e totul okCheek Kiss
Andreea06
Scris: Thursday, June 8, 2017 3:19 PM
Nivel

Mi-am gasit o rochita sa ma incapa, doar tre sa gasesc repede sa o scurtez ca normal ca e de fotomodele de 2m.. si tre sa vad ce incaltari pun la ea. E visinie.
Ma streseaza nunta asta maxim, n-am gasit liber la machiaj sau coafor, o sa vad cum ma fac eu acasa.. Crazy
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.