Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Victory
Scris: Wednesday, June 7, 2017 5:22 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/15/2016
Gata fetelor e 100% baietel!!!!! Mi au venit rezultatele la Panorama .... Am dat retur la o comanda la Zara online, luasem hainute roz :)))
alexutza_88
Scris: Wednesday, June 7, 2017 5:24 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
alina89 wrote:

Acum ti-a zis sa nu mai iei nici acid folic?

Cu vitaminele astea nu stiu ce sa zic, eu nu tin neaparat sa le iau pt ca imi dau stari de greata, dar tot asa am vazut pareri impartite legate de luarea lor si am zis sa le iau totusi poate aveam lipsa de ceva de mi se tot puneau carcei.

Sper sa fie ok cu placenta. Nu sunt prea informata nici eu in privinta asta din pacate.

Tre sa imi fac si eu hartiuta cu intrebari ca mereu am o sumedenie si cand intru in cabinet imi pierd memoria ras

Bebe tot fetita s-a vazut? topai

Ce tare ?i eu tot cu hârtia cu întrebari ma duc la ea :)). Mi-a scris de la controlul de 8 sapt ca pana la 13 s jumate sa iau acid folic.
A zis ca e 100% fetita, se vad toate cele majoreta
Mi-a zis sa continui ?i arefam 1/zi acum pana în sapt 35. Sa vedem ce iti zice ?i ?ie vineri.
alexutza_88
Scris: Wednesday, June 7, 2017 5:25 PM
Nivel

Victory wrote:
Gata fetelor e 100% baietel!!!!! Mi au venit rezultatele la Panorama .... Am dat retur la o comanda la Zara online, luasem hainute roz :)))

Felicitari!!!majoreta
alina89
Scris: Wednesday, June 7, 2017 5:38 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
alexutza_88 wrote:

Ce tare ?i eu tot cu hârtia cu întrebari ma duc la ea :)). Mi-a scris de la controlul de 8 sapt ca pana la 13 s jumate sa iau acid folic.
A zis ca e 100% fetita, se vad toate cele majoreta
Mi-a zis sa continui ?i arefam 1/zi acum pana în sapt 35. Sa vedem ce iti zice ?i ?ie vineri.

Eu am intrerupt arefam`ul de la 8s, ca nu il luasem vro 3-4 zile la rand si a zis sa nu il mai iau atunci deloc. tot atunci imi zisese sa nu mai iau nici vitaminele sa raman pana la urmatorul control doar pe acid folic, dar daca i-am dat mail sa ii zic de carcei si ameteli mi-a dat liber sa reiau vitaminele. sa vedem ce zice vineri, poate zice sa nu le mai iau ca abea am cumparat pt inca o luna ca doar o folie cu 10 nu au vrut sa imi dea la farmacie. mi-au iesit si rezultatele analizelor, as putea sa zic perfect ras acum sunt toate in interval deci probabil a fost o dereglare ceva ca pe ultimele le facusem fix in a 3 zi de paste si poate am exagerat cu mancarea.

vreau sa ii cer detalii si despre nasterea la regina maria, m-a sunat ieri "reprezentatul" ei si s-a facut ca nu ii zisese nimic tipa cealalta de mine, desi era in toate mailurile in CC si cica sa ma grabesc ca deja s-au facut multe programari pentru luna noiembrie si oferta e limitata (care oferta nu stiu, ca nu a vorbit de sume alcool )

ti-a facut eco abdominala 2d ? sau baga putin si 3d`u ? ras
alina89
Scris: Wednesday, June 7, 2017 5:39 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Victory wrote:

Felicitari! Cum a primit vestea surioara? newclap
Victory
Scris: Wednesday, June 7, 2017 6:09 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/15/2016
alina89 wrote:

Felicitari! Cum a primit vestea surioara? newclap
Multumesc, înca nu i am spus, ea nu stie de Panorama si ca pe test scrie sexul etc.... O mai pregatesc putin înainte sa i dam vestea.
alexutza_88
Scris: Wednesday, June 7, 2017 6:20 PM
Nivel

alina89 wrote:

Eu am intrerupt arefam`ul de la 8s, ca nu il luasem vro 3-4 zile la rand si a zis sa nu il mai iau atunci deloc. tot atunci imi zisese sa nu mai iau nici vitaminele sa raman pana la urmatorul control doar pe acid folic, dar daca i-am dat mail sa ii zic de carcei si ameteli mi-a dat liber sa reiau vitaminele. sa vedem ce zice vineri, poate zice sa nu le mai iau ca abea am cumparat pt inca o luna ca doar o folie cu 10 nu au vrut sa imi dea la farmacie. mi-au iesit si rezultatele analizelor, as putea sa zic perfect ras acum sunt toate in interval deci probabil a fost o dereglare ceva ca pe ultimele le facusem fix in a 3 zi de paste si poate am exagerat cu mancarea.

vreau sa ii cer detalii si despre nasterea la regina maria, m-a sunat ieri "reprezentatul" ei si s-a facut ca nu ii zisese nimic tipa cealalta de mine, desi era in toate mailurile in CC si cica sa ma grabesc ca deja s-au facut multe programari pentru luna noiembrie si oferta e limitata (care oferta nu stiu, ca nu a vorbit de sume alcool )

ti-a facut eco abdominala 2d ? sau baga putin si 3d`u ? ras

Doar 2d. Chiar ma gândeam pe drum de ce nu folose?te ?i 3d ul. În cabinet am uitat sa o întreb de 3d ca am fost prima pacienta ?i era foarte grabita, mai venisera vreo 2 printre programari. Oricum am stat jumatate de ora însa nu era ziua ei cea mai buna, sa zicem. Poate mi s-a parut doar, poate sunt ?i eu paranoica. Oricum am citit acum mai multe despre placenta. Pana la 28 saptamâni practic tot ce po?i sa faci e ce a zis ?i ea, sa evi?i efort ?i contact. Sper sa se ridice ?i sa nu devina placenta previa.
Andreea06
Scris: Wednesday, June 7, 2017 10:09 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Ai incredere Alexutza ca va fi bine.
Voi doua - tu si Alina - mergeati la aceeasi doctorita cred nu?

Mie progesteron mi-a dat pana la 9s, vitamine in schimb a zis sa iau toata sarcina. Nu am avut ceva carente la analize.. probabil sunt pro si contra medicii, fiecare cum stie.

A si sa ii cereti 3D voi.. daca nu pune ea. In juma de ora si n-a pus, pff.. doar nu o costa pe ea nimic.. mie doar 3D mi-a dat poze la ultimele 2 eco. Ca as fi vrut una 2D si cu putulica ca mai compar si eu pe net sa ma consult. Dar maine ii cer!! Zic ca pt sot si de pus is rama haha yes
Maine duc proba de urina sa imi mai faca ceva sa verifice rinichii, ca mai am uneori dureri de spate intr-un punct anume asa.. intre cele 2 gropite de la spate jos.

Mire - pff, greu imi gasesc, azi am probat cateva - preferam una lunga dar ori nu sunt cu talia ok (as vrea sa fie mulat pana sub sani, apoi tulle sau ce o fi asa partea de jos) ori nu au marimea mea.. am soldurile late.
La Nissa le-am vazut acelea, doar nu stiu daca sa le iau pt nunta asta.. e de zi dar e destul de fitoasa (l-au chemat pe Marcel Pavel...) si nu vreau sa fiu prea simplu pt o nunta. Asa imi plac mult, vazusem una gri cu niste flori rosii micute, linii drepte, super draguta.
Andreea06
Scris: Wednesday, June 7, 2017 10:31 PM
Nivel

alexutza_88
Scris: Wednesday, June 7, 2017 10:34 PM
Nivel

Andreea06 wrote:
Ai incredere Alexutza ca va fi bine.
Voi doua - tu si Alina - mergeati la aceeasi doctorita cred nu?

Mie progesteron mi-a dat pana la 9s, vitamine in schimb a zis sa iau toata sarcina. Nu am avut ceva carente la analize.. probabil sunt pro si contra medicii, fiecare cum stie.

A si sa ii cereti 3D voi.. daca nu pune ea. In juma de ora si n-a pus, pff.. doar nu o costa pe ea nimic.. mie doar 3D mi-a dat poze la ultimele 2 eco. Ca as fi vrut una 2D si cu putulica ca mai compar si eu pe net sa ma consult. Dar maine ii cer!! Zic ca pt sot si de pus is rama haha yes
Maine duc proba de urina sa imi mai faca ceva sa verifice rinichii, ca mai am uneori dureri de spate intr-un punct anume asa.. intre cele 2 gropite de la spate jos.

Mire - pff, greu imi gasesc, azi am probat cateva - preferam una lunga dar ori nu sunt cu talia ok (as vrea sa fie mulat pana sub sani, apoi tulle sau ce o fi asa partea de jos) ori nu au marimea mea.. am soldurile late.
La Nissa le-am vazut acelea, doar nu stiu daca sa le iau pt nunta asta.. e de zi dar e destul de fitoasa (l-au chemat pe Marcel Pavel...) si nu vreau sa fiu prea simplu pt o nunta. Asa imi plac mult, vazusem una gri cu niste flori rosii micute, linii drepte, super draguta.

Nu am ?tiut ca trebuie sa cerem noi, bun pont. Vine ca Alina se duce vineri, poate ea nu rateaza ca mine 3d. Oricum ma mai duc chiar înainte sa.
plecam în concediu adica peste vreo 3 saptamani asa ca ii zic atunci.
De vitamine am citit ?i eu ca sunt pareri pro ?i contra, nici nu stii ce sa mai crezi
Dana_
Scris: Wednesday, June 7, 2017 10:36 PM
Nivel

Inregistrat: 2/23/2017
Victory wrote:

Felicitari pt baietel Bravoo
Dana_
Scris: Wednesday, June 7, 2017 10:40 PM
Nivel

Inregistrat: 2/23/2017
Andreea06
Scris: Wednesday, June 7, 2017 10:51 PM
Nivel

alexutza_88 wrote:

Nu am ?tiut ca trebuie sa cerem noi, bun pont. Vine ca Alina se duce vineri, poate ea nu rateaza ca mine 3d. Oricum ma mai duc chiar înainte sa.
plecam în concediu adica peste vreo 3 saptamani asa ca ii zic atunci.
De vitamine am citit ?i eu ca sunt pareri pro ?i contra, nici nu stii ce sa mai crezi

Da da, cu tupeu, o rogi frumos daca poti vedea si 3D ca e mai mare si poti sa distingi mai bine detaliile.. ca tu nu te pricepi la 2D.

De vitamine, daca medicul tau e bun si ai avut recomandari/pareri de ea, atunci ai incredere in ea ca stie ea mai bine ca noi. Unii dau, altii nu, poate ea asa are experienta cu multe sarcini duse la termen bine si fara vitamine si atunci nu i se pare absolut necesar daca totul e ok. A mea e invers, fiecare cu stilul lui.
Andreea06
Scris: Wednesday, June 7, 2017 10:52 PM
Nivel

Dana_ wrote:

Sunt tare draguteBravoo

Multumesc!
Cand ai plecarea? Mai ai emotii pentru drum, te simti mai ok cu greturile acum?
Andreea06
Scris: Wednesday, June 7, 2017 10:56 PM
Nivel

Dana_ wrote:

L-as schimba eu in roz hohot , nu inca nu simt ca e baietel ..doar ce a zis dr ras , dar deja mi-a zis de 2 ori .....sa vedem..
Vezi ca sunt multe carucioare - seturi cu scoica care au si baza respectiva . Iar daca iei scaun 0-3 ani ideal ar fi cu sistem isofix , asa am avut la nepotei si f usor l-am montat in masina

Am ratat mesajul asta vad.
Da da, cu isofix sigur, am noroc ca masinile noastre au deja sistemul si l-am si testat in weekend cand la o plimbare de la Vatra dornei la rarau i-am luat pe nepotei cu noi. El are inaltator doar, dar fetita e cu scaun de 4anisori si i l-am prins, a invatat sotul ce si cum.. i-a aratat sora mea ce tre sa se faca verde la prinderi acolo sa stii ca e ok.
Abia astept sa incepem cumparaturile.
Sa scapam de concedii si nunti si nebunii... grup
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.