Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Inawar
Scris: Friday, August 4, 2017 12:21 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Mie mi-a dat un dosar si la sfarsitul consultatiei imi pune pozele si masuratorile. Eu trebuie sa am dosarul la mine de fiecare data, acolo pun si analizele printate.
Intr-un fel il car degeaba ca nu s-a uitat in urma la masuratori, are tot pe aparat.
Lili Eu
Scris: Friday, August 4, 2017 11:24 AM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Neata fetelor!! la C&A au reduceri la haine de bebelini, si de adulti au si pantaloni de gravidute am cumparat si eu o pereche de la 70 e redus la 35. Si am cumparat si ptru dominic cu 60 lei am luat 3 perechi de pantaloni 3 costumase de toamna iarna ptr casa si o bluzita Lol au multe la reducere ptr noi nascuti.

Lili Eu attached the following image(s):
pano_20170804_111538.jpgpano_20170804_111218.jpgpano_20170804_111122.jpgpano_20170804_111330.jpgpano_20170804_111318.jpgpano_20170804_111246.jpgpano_20170804_111354.jpg

Andreea06
Scris: Friday, August 4, 2017 11:29 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Lili Eu wrote:
Neata fetelor!! la C&A au reduceri la haine de bebelini, si de adulti au si pantaloni de gravidute am cumparat si eu o pereche de la 70 e redus la 35. Si am cumparat si ptru dominic cu 60 lei am luat 3 perechi de pantaloni 3 costumase de toamna iarna ptr casa si o bluzita Lol au multe la reducere ptr noi nascuti.

Da? Nu aveau haine de gravidute inainte, stiu ca doar la Waikiki si h&m imi gasisem. O sa dau o tura pe acolo, vazusem in vitrina o bluza navi cu crem asa faaaina. topai
De gravidute cred ca nu mai imi iau nimic, am o groaaaza, noroc ca pot sa le port si dupa cateva luni ca pana se retrage burtica si tot... eu ador pantalonii cu burtica, acuma vara i-am mai lasat ca e cald dar la toamna si iarna o sa fie perfecti. Si mai ales daca fac ceza, sa imi protejeze acolo operatia..

Tu ai purtat burtiera dupa operatie Lili? Te-a ajutat?

Fie ca nasti natural sau nu, zicea sora mea ca dupa, pana se retrage burtica si tot, simti asa ca e lasata, ca o gelatina, se misca cand te misti si tu si ti se pare ca ceva "cade".. pe ea a ajutat-o burtiera dar a cautat mult sa gaseasca una comoda.. aia cu scai era incomoda cica.
Lili Eu
Scris: Friday, August 4, 2017 11:41 AM
Nivel

Andreea06 wrote:

Da? Nu aveau haine de gravidute inainte, stiu ca doar la Waikiki si h&m imi gasisem. O sa dau o tura pe acolo, vazusem in vitrina o bluza navi cu crem asa faaaina. topai
De gravidute cred ca nu mai imi iau nimic, am o groaaaza, noroc ca pot sa le port si dupa cateva luni ca pana se retrage burtica si tot... eu ador pantalonii cu burtica, acuma vara i-am mai lasat ca e cald dar la toamna si iarna o sa fie perfecti. Si mai ales daca fac ceza, sa imi protejeze acolo operatia..

Fie ca nasti natural sau nu, zicea sora mea ca dupa, pana se retrage burtica si tot, simti asa ca e lasata, ca o gelatina, se misca cand te misti si tu si ti se pare ca ceva "cade".. pe ea a ajutat-o burtiera dar a cautat mult sa gaseasca una comoda.. aia cu scai era incomoda cica.
Eu nu am purtat ....am auzit multa lume ca nu e indicata...acum nu stiu ce sa zic...cred ca depinde si de organism.
alexutza_88
Scris: Friday, August 4, 2017 11:52 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
Lili Eu wrote:

Foarte dragu?e hainutele, sa le purta?i sanato?i!!majoreta
Inawar
Scris: Friday, August 4, 2017 11:52 AM
Nivel

Lili Eu wrote:
Eu nu am purtat ....am auzit multa lume ca nu e indicata...acum nu stiu ce sa zic...cred ca depinde si de organism.

Si cum e burta? avand in vedere ca au trecut 6 luni cred ca e retrasa bine.
Cred ca tine si de elasticitatea pielii. Eu ma tot uit dupa vergeturi dar vad ca inca nu. Cu crema m-am dat cand mi-am adus aminte la 3-4 zile si vreau sa incep zilnic ca nu se stie :)
alexutza_88
Scris: Friday, August 4, 2017 11:53 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
Andreea06 wrote:

Pt ce tip de burtiera a optat sora ta in final? Si eu m-am uitat asa peste modele însa nu imi dau seama care sunt comode, doar cineva care le-a testat stie topai
Inawar
Scris: Friday, August 4, 2017 12:06 PM
Nivel

Lili Eu wrote:

A venit si sotul ieri acasa, mandru cu un set de body-uri de la C&A, erau reduse si fiind in trecere a zis sa cumpere ceva.
Bineinteles ca a luat marimea 68 cu maneca scurta.... adica prin ian-feb vor fi bune, doar ca e frig afara Lol
Cred ca i le dau cu bluzita peste si pantalonasi.
Andreea06
Scris: Friday, August 4, 2017 12:34 PM
Nivel

Inawar wrote:

A venit si sotul ieri acasa, mandru cu un set de body-uri de la C&A, erau reduse si fiind in trecere a zis sa cumpere ceva.
Bineinteles ca a luat marimea 68 cu maneca scurta.... adica prin ian-feb vor fi bune, doar ca e frig afara Lol

Haha, tatii astia. Da, ii dai peste, ca oricum in oras cand iesiti o sa aiba body + hainute gen bluzica, pantalonasi..

Dar e amuzant ca asa se intampla mereeeeu, f putini iau in calcul anotimpul si tot, ma refer la ce cadouri o sa primim. Doar daca se ia atunci pe sezon, adica dupa ce se naste, daca vine cineva in vizita probabil o sa gaseasca sa ia fix ce trebuie.. ca eu ma uitam zilele astea dupa chestii cu maneca lunga si salopete genul, inchis tot, si nu gaseam decat de vara tot felul. alcool
Lili Eu
Scris: Friday, August 4, 2017 1:12 PM
Nivel

Inawar wrote:

comic taty :) lasa ca sint bune...pai sunt super bune la pret ca sunt reduse la jumatate de pret si la casa le mai reduce iar. pe blugi am dat 10 lei cu 30 lei am luat trei perechi computerlove
Lili Eu
Scris: Friday, August 4, 2017 1:15 PM
Nivel

Inawar wrote:

Si cum e burta? avand in vedere ca au trecut 6 luni cred ca e retrasa bine.
Cred ca tine si de elasticitatea pielii. Eu ma tot uit dupa vergeturi dar vad ca inca nu. Cu crema m-am dat cand mi-am adus aminte la 3-4 zile si vreau sa incep zilnic ca nu se stie :)
Da sa retras. eu eram si inainte de sarcina mai plinuta dar burta nu am avut niciodata. acum am un pic de burta nu o am ca inainte de sarcina dar nu e mare, eu vergeturi nu am avut deloc computerlove
Lili Eu
Scris: Friday, August 4, 2017 1:18 PM
Nivel

alexutza_88 wrote:

Foarte dragu?e hainutele, sa le purta?i sanato?i!!majoreta
multumesc!:*
NicoN
Scris: Friday, August 4, 2017 1:27 PM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2015
Andreea06 wrote:

Andreea eu am avut cv ff ieftina de la sana 16 lei parca si ff comoda si m.am.simtit super bine cu ea, am.mai avut una de la.baby ono parca asa cu dungi dar a foat mai stranta si am purtat o pe la 1 luna jumate 2 dupa ce am nascut strangea asa fain burta dar a venit caldura si nu am mai purtat! Margi mult mai usor dupa operatie cu ea eu zic sa iti iei
DianaM
Scris: Friday, August 4, 2017 2:08 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
Ce dragut fetelorhearts . Abia astept sa ajung si eu sa ma gandesc la hainute dar mai e cale luuuunga pana acolohearts . Mi-a pus deja deoparte cumnata mea de la nepotica o gramada de hainute, jucarii, scaun de masina si mama baietelului sotului meu ne-a gasit deja patut, biciclete si alta tona de haine dar le-am zis tuturor sa nu mi le aduca pentru ca nu e cazul momentan.
In alta ordine de idei la mine in casa e santier total, sper azi sa terminam cu zugravitul si de maine sa incepem reamenajarile si apoi cura?enia generala. E totu?i ok ca sunt in medical pentru ca altfel nu stiu cum as face fata...La noi e greu dimineata, am ajuns sa urasc spalatul pe dinti, sotul facea misto de mine ca cica ce am baut aseara ca scoateam niste zgomote din baie de zici ca eram barbat mahmurhohot . In rest in continuare nu ii place mancarea de nicio culoare, am slabit deja vreo doua kg dar nu-i problema ca avem de unde si timp sa le punem la loc suficient!
Cum rezistati cu caldura? Pupici si la mamici, si la burtici si la bebicicoeur
Andreea06
Scris: Friday, August 4, 2017 2:13 PM
Nivel

Le-am facut rocada la patut si masa de infasat, e mai ok asa sa fie si mai aproape de patul nostru si mai ferit de caldura caloriferului sau de draperie.
Iar eu am mai mult loc la dressing.
https://ibb.co/mRAS6a
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.