Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lili Eu
Scris: Friday, July 28, 2017 10:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/23/2015
DianaM wrote:

Nu pare a fi perfect..Si tind sa cred ca ecograful nu este dintre cele mai performante. Sunt optimista ca o sa fie bine!computerlove
felicitari mamy Bravoo inca e devreme eu am auzit inimioara la 6s si 5z computerlove
DianaM
Scris: Friday, July 28, 2017 10:54 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
alexutza_88 wrote:

Cu siguranta data viitoare se va vedea embrionul. Felicitari înca o data!! Cheek Kiss

computerlove
DianaM
Scris: Friday, July 28, 2017 10:57 PM
Nivel

Lili Eu wrote:
felicitari mamy Bravoo inca e devreme eu am auzit inimioara la 6s si 5z computerlove

Mul?umesc computerlove . Instinctul meu imi spune ca totul este bine si bebe creste mare si sanatos coeur
MadaMadalyna
Scris: Friday, July 28, 2017 11:35 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
Cray hey, am o frica sa nu pierd sarcina.... voi la inceputul sarcinii ati avut frici si temeri de genul ca nu o sa fie ok? Sau e de la faptul ca ammi.avut o nastere prematura si traiesc cu acea frica? uff
Starile de rau ma lasa doar seara , cand vine racoarea , dar in restul zilei sunt leguma :(
Andreea06
Scris: Saturday, July 29, 2017 1:59 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Lili Eu wrote:
BravoooBravoo o sa se plimbe bebe cu avionu toata ziua.. ai rabdare nu gluma cu buchiseala.. ras Clap

Am ceva mai mult timp liber acum ca lucrez 6h si ies la 4 de la munca.. cand vine bebe nu o sa mai am timp, hihi
DianaM
Scris: Saturday, July 29, 2017 9:20 AM
Nivel

Intru si eu de azi in clubul fetelor cu stari de rau dimineata. Am vomat mai devreme si inca nu mi-a trecut starea de greata, mai sunt si la munca azi ca noi am fost liberi pe 21 iulie si se recupereaza astazi. Doamne ce nasol e....difera greata asta de raul de la mancare de exemplu...E altfel...sau cel putin mie asa mi se pare....uff
alexutza_88
Scris: Saturday, July 29, 2017 9:55 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
DianaM wrote:
Intru si eu de azi in clubul fetelor cu stari de rau dimineata. Am vomat mai devreme si inca nu mi-a trecut starea de greata, mai sunt si la munca azi ca noi am fost liberi pe 21 iulie si se recupereaza astazi. Doamne ce nasol e....difera greata asta de raul de la mancare de exemplu...E altfel...sau cel putin mie asa mi se pare....uff

Sper sa iti treaca repede...eu am avut noroc m-au ?inut doar vreo 3 saptamani greturile si le-am ameliorat cu ni?te pastilute date de doctorita. Sa ai o zi usoara la job!!majoreta
MadaMadalyna
Scris: Saturday, July 29, 2017 9:57 AM
Nivel

DianaM wrote:

Offf.... ai un puiut care vrea sa.si faca simtita prezenta si sa.ti aminteasca ca el creste si pentru 9 luni el e sef la tine in burtica firstprize ....
De mancat reusesti sa mananci ? Nu stiu cum rezistati la munca , mai ales cu starile de somnolenta , sunteti foarte rezistente !!!

E bine daca ai doar dimineata si sa nu apara si in restul zilei , ca altfel o sa fii prea slabita la munca...
DianaM
Scris: Saturday, July 29, 2017 10:09 AM
Nivel

alexutza_88 wrote:

Sper sa iti treaca repede...eu am avut noroc m-au ?inut doar vreo 3 saptamani greturile si le-am ameliorat cu ni?te pastilute date de doctorita. Sa ai o zi usoara la job!!majoreta

Nunt chiar atat de horror momentan, nu necesita pastilute. Speram sa fugim si noi mai repede azi acasa ca nu prea avem sefi prezenti ras
DianaM
Scris: Saturday, July 29, 2017 10:15 AM
Nivel

MadaMadalyna wrote:

Offf.... ai un puiut care vrea sa.si faca simtita prezenta si sa.ti aminteasca ca el creste si pentru 9 luni el e sef la tine in burtica firstprize ....
De mancat reusesti sa mananci ? Nu stiu cum rezistati la munca , mai ales cu starile de somnolenta , sunteti foarte rezistente !!!

E bine daca ai doar dimineata si sa nu apara si in restul zilei , ca altfel o sa fii prea slabita la munca...

M-am fortat si am mancat o banana, mai am la mine un iaurt si niste biscuiti dar nu prea imi vine sa ma ating de ei momentanuff . E nasol cu starile de somn dar nu am ce sa fac trebuie sa vin si la munca. O sa imi iau de miercuri 10 zile de medical de la medicul de familie sa ma mai pot odihni macar sa dorm cate o ora la pranz si tot e ceva.La birou nu pot arata ca sunt varza in fiecare zi si nici sa dorm cu capul pe birou mereu nu e okras . Deocamdata doar dimineata am, eu stiu cum o fi zilele urmatoare?!
Sa fie sef la mine in burtica 9 lunihearts , ca dupa astea 9 luni o sa fie sef la mine in inimioaracoeur . De ieri de la eco am un zambet tamp asa...Crazy
Andreea06
Scris: Saturday, July 29, 2017 10:57 AM
Nivel

DianaM wrote:

Cauta si tu pe net trucurile pentru greata de graviduta, eu citisem ca ajuta ghimbirul, o prietena mi-a luat din uk 2 pachete mari de biscuiti cu ghimbir, din fericire eu n-am prea avut nevoie.. sau poti sa il pui in limonada.
Si la farmacie mai sunt niste benzi de greata si stari de rau
MadaMadalyna
Scris: Saturday, July 29, 2017 12:28 PM
Nivel

DianaM wrote:

M-am fortat si am mancat o banana, mai am la mine un iaurt si niste biscuiti dar nu prea imi vine sa ma ating de ei momentanuff . E nasol cu starile de somn dar nu am ce sa fac trebuie sa vin si la munca. O sa imi iau de miercuri 10 zile de medical de la medicul de familie sa ma mai pot odihni macar sa dorm cate o ora la pranz si tot e ceva.La birou nu pot arata ca sunt varza in fiecare zi si nici sa dorm cu capul pe birou mereu nu e okras . Deocamdata doar dimineata am, eu stiu cum o fi zilele urmatoare?!
Sa fie sef la mine in burtica 9 lunihearts , ca dupa astea 9 luni o sa fie sef la mine in inimioaracoeur . De ieri de la eco am un zambet tamp asa...Crazy

Parca spuneai ca ai probleme cu constipatia, bananele constipa.

Important e totusi ca poti sa mananci putin , nu te forta ca o sa dai afara tot , lasa corpul sa ceara mancare.

Eu as manca orice , cam rade de mine Bimbo Bello (asa il alintam noi , pana aflam ce este ) , am pofte dar cand vad mancarea deja dau afara, fara sa o ating . NuStiu nici 5 cm nu are si ma chinuie asa , ce sa mai zic de taicaso la 1.76 :))) hohot

Bebeii sa fie sanatosi, ca asta ne da putere sa trecem peste starile de rau coeur
MadaMadalyna
Scris: Saturday, July 29, 2017 12:32 PM
Nivel

Andreea06 wrote:

Cauta si tu pe net trucurile pentru greata de graviduta, eu citisem ca ajuta ghimbirul, o prietena mi-a luat din uk 2 pachete mari de biscuiti cu ghimbir, din fericire eu n-am prea avut nevoie.. sau poti sa il pui in limonada.
Si la farmacie mai sunt niste benzi de greata si stari de rau

Andreea, tu cum mai esti cu pregatirile?

Nu am fost atenta , la nume v.ati hotarat?
Andreea06
Scris: Saturday, July 29, 2017 2:08 PM
Nivel

MadaMadalyna wrote:

Andreea, tu cum mai esti cu pregatirile?

Nu am fost atenta , la nume v.ati hotarat?

Noi azi am fost la un spectacol aviatic in Campia Turzii si acum ne intoarcem, sper sa apucam sa montam astazi mobila pana ajung socrii la noi, vin din excursie si trec o zi doua pe la noi.

La nume partial da, Mattias o sa il cheme si mai tre sa alegem unul de sfant, mie imi place Stefan.. dar sa vedem.
MadaMadalyna
Scris: Saturday, July 29, 2017 2:49 PM
Nivel

coeur
Andreea06 wrote:

Noi azi am fost la un spectacol aviatic in Campia Turzii si acum ne intoarcem, sper sa apucam sa montam astazi mobila pana ajung socrii la noi, vin din excursie si trec o zi doua pe la noi.

La nume partial da, Mattias o sa il cheme si mai tre sa alegem unul de sfant, mie imi place Stefan.. dar sa vedem.

computerlove eu daaca e sa am.baietel ii pun Matteo-Nicolas majoreta am visat numele Matteo dar imi place mult si Mattias dar sotul a spus sa ramana cum am visat daca e baiat coeur

Iar mama a spus ca numele ales de.mine pe romaneste e Matei-Nicolae :))
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.