Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
DianaM
Scris: Friday, July 28, 2017 11:41 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/5/2016
delia.c.yaya wrote:

Nu am nici o ?ansa. Ma simt ca un om bolnav. Abia ma ridic din pat.
Abia astept primul control.hearts

OoofffCheek Kiss lasa ca trece perioada asta si sa o fie bine apoi.

Eu sunt suuuuper obosita astazi, am atipit de doua ori pana acum cu capul de birouBoredom . Dimineata am simtit si eu pentru prima dat senzatia de greata si am si vomat putin. Abia astept sa se faca 4.30 sa merg la doctor coeur . Sa imi tineti pumniiyes
Andreea06
Scris: Friday, July 28, 2017 12:12 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
DianaM wrote:

OoofffCheek Kiss lasa ca trece perioada asta si sa o fie bine apoi.

Eu sunt suuuuper obosita astazi, am atipit de doua ori pana acum cu capul de birouBoredom . Dimineata am simtit si eu pentru prima dat senzatia de greata si am si vomat putin. Abia astept sa se faca 4.30 sa merg la doctor coeur . Sa imi tineti pumniiyes

Te asteptam cu vesti! Acus e 4:30.. dance Sper sa se auda inimioaraaaa hainoroc
MadaMadalyna
Scris: Friday, July 28, 2017 12:43 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
Andreea06 wrote:

Te asteptam cu vesti! Acus e 4:30.. dance Sper sa se auda inimioaraaaa hainoroc

Doctorul meu spunea ca e periculos pt bebelus sa.i ascultam inima pana la 11s. Mie mi.a marit imaginea sa vad cum ii bate inima.

Multa rabdare pana la control Diana!!!! Sa ne aduci vesti bune!!
MadaMadalyna
Scris: Friday, July 28, 2017 12:50 PM
Nivel

delia.c.yaya wrote:

Nu am nici o ?ansa. Ma simt ca un om bolnav. Abia ma ridic din pat.
Abia astept primul control.hearts

Primul lucru pe care il faci la control, sa.I spui de starile pe care le ai.
Eu pt ca m.am simtit bine in ziua controlului nu i.am spus nimic doctorului sI acum sunt o lesinata, am slabit 3,4 kg nu pot nici sa plec de acasa ca vors continuu, simt ca am febra musculara la burta, nu mai pot, imi e frica sa nunu fie sarcina afectata de la cat pot sa vars. Cray

Mai ai putin pana la control si atunci vezi ce spune doctorul sa nu ajungi mai rau cu starile astea. :(
Andreea06
Scris: Friday, July 28, 2017 1:59 PM
Nivel

Am sunat la medicul de fam sa intreb de prenatal cand pot intra cel mai repede si mi-a calculat conform ultimului cm, data nasterii la 40s e 30 noiembrie si a zis ca la 31s implinite pot .. adica la 22sept. Asta ar fi putin peste 63 zile de la data nasterii normale.

Eu as fi vrut undeva la 29s, dar asta fiindca am ceza pe 23-24 noiembrie si imi calculasem eu 70 zile inainte si restul post natal.. dar nu cred ca se poate.
E foarte aiurea, legea zice ceva, medicii au legile lor ca inainte de data aia e cu risc... nu mai inteleg nimic.

Raman asa probabil..

LE: Tickerul meu s-a mutat la bebita al 6lea din grafic. Yupiiiii hearts
alexutza_88
Scris: Friday, July 28, 2017 3:23 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
Andreea06 wrote:
Am sunat la medicul de fam sa intreb de prenatal cand pot intra cel mai repede si mi-a calculat conform ultimului cm, data nasterii la 40s e 30 noiembrie si a zis ca la 31s implinite pot .. adica la 22sept. Asta ar fi putin peste 63 zile de la data nasterii normale.

Eu as fi vrut undeva la 29s, dar asta fiindca am ceza pe 23-24 noiembrie si imi calculasem eu 70 zile inainte si restul post natal.. dar nu cred ca se poate.
E foarte aiurea, legea zice ceva, medicii au legile lor ca inainte de data aia e cu risc... nu mai inteleg nimic.

Raman asa probabil..

LE: Tickerul meu s-a mutat la bebita al 6lea din grafic. Yupiiiii hearts

Parca ieri eram la primul bebita din grafic......ce repede a trecut timpul, hihihi.
DianaM
Scris: Friday, July 28, 2017 7:03 PM
Nivel

Am fost la medic. Sarcina este in uter, se dezvolta, am vazut si saculetul dar nu am vazut inca embrionul, o sa mai facem o eco saptamâna viitoare. Continui tratamentul ca si pana acum, sa dorm si sa ma odihnesc. E super ok ca nu am dureri si nici sangerari. Sarcina este obtinuta din ovarul drept, ce parea data trecuta a fi folicul este corpul galben destul de mare. Deci una peste alta e totul ok. Azi as avea 5 sapt si 6 zile, am ovulat pe 1 iulie, exact cum banuiam si eu. hearts
MadaMadalyna
Scris: Friday, July 28, 2017 8:00 PM
Nivel

DianaM wrote:
Am fost la medic. Sarcina este in uter, se dezvolta, am vazut si saculetul dar nu am vazut inca embrionul, o sa mai facem o eco saptamâna viitoare. Continui tratamentul ca si pana acum, sa dorm si sa ma odihnesc. E super ok ca nu am dureri si nici sangerari. Sarcina este obtinuta din ovarul drept, ce parea data trecuta a fi folicul este corpul galben destul de mare. Deci una peste alta e totul ok. Azi as avea 5 sapt si 6 zile, am ovulat pe 1 iulie, exact cum banuiam si eu. hearts

newclap ma bucur ca e bine sarcina coeur

Si tu care te panicasei ca nu s.a vazut nimic la primul control , meriti bataie!!!!

In curand o sa se vada si bebele, sa nu te panichezi ca mine , ca nu am vazut pe bebe coeur

computerlove newclap
DianaM
Scris: Friday, July 28, 2017 8:08 PM
Nivel

MadaMadalyna wrote:

newclap ma bucur ca e bine sarcina coeur

Si tu care te panicasei ca nu s.a vazut nimic la primul control , meriti bataie!!!!

In curand o sa se vada si bebele, sa nu te panichezi ca mine , ca nu am vazut pe bebe coeur

computerlove newclap

da sunt mult mai linistita acumcomputerlove .
Sper sa fie si bebe ok si sa se arate cat mai curând. Cheek Kiss
Andreea06
Scris: Friday, July 28, 2017 8:14 PM
Nivel

DianaM wrote:

Yeeey super!! Da, cam dupa 6s si un pic s-ar auzi inimioara la un eco profi. Era sacul yolk vizibil macar? Cerculetul ala mic mic si perfect rotund?

Eu iar ma joc cu fetru.. :D

Andreea06 attached the following image(s):
img_7442.jpg

DianaM
Scris: Friday, July 28, 2017 8:20 PM
Nivel

Andreea06 wrote:

Yeeey super!! Da, cam dupa 6s si un pic s-ar auzi inimioara la un eco profi. Era sacul yolk vizibil macar? Cerculetul ala mic mic si perfect rotund?

Eu iar ma joc cu fetru.. :D

Nu pare a fi perfect..Si tind sa cred ca ecograful nu este dintre cele mai performante. Sunt optimista ca o sa fie bine!computerlove

DianaM attached the following image(s):
20170728_201857-1-1-1.jpg

Andreea06
Scris: Friday, July 28, 2017 9:04 PM
Nivel

DianaM wrote:

Nu pare a fi perfect..Si tind sa cred ca ecograful nu este dintre cele mai performante. Sunt optimista ca o sa fie bine!computerlove

Acela cred ca e sacul gestational. Cerculetul din sacul gestational, unul mic rotund e sacul vitelin sau yolk. Cred ca sapt viitoare se va vedea mai bine :)
alexutza_88
Scris: Friday, July 28, 2017 10:10 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
DianaM wrote:

Cu siguranta data viitoare se va vedea embrionul. Felicitari înca o data!! Cheek Kiss
Andreea06
Scris: Friday, July 28, 2017 10:21 PM
Nivel

Gata avionuu.. cred ca iau pauza de la construit si ma pun sa le agat pe suport, sa vad cum fac sa il prind de pat/masa.

Maine montam patutul, inca n-am reusit..

Andreea06 attached the following image(s):
img_7450.jpg

Lili Eu
Scris: Friday, July 28, 2017 10:47 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Andreea06 wrote:
Gata avionuu.. cred ca iau pauza de la construit si ma pun sa le agat pe suport, sa vad cum fac sa il prind de pat/masa.

Maine montam patutul, inca n-am reusit..
BravoooBravoo o sa se plimbe bebe cu avionu toata ziua.. ai rabdare nu gluma cu buchiseala.. ras Clap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.