Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Lili Eu
Scris: Tuesday, July 25, 2017 5:28 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/23/2015
HOPE wrote:
Cu mare intarziere va scriu ca iubirile mele au venit pe lume in 5 iulie la 37 sapt. Au avut amandoua 2700 gr fix :), 50 cm una si cealalta 52cm si nota 10. Sunt sanatoase si frumoase foc Love . Le iubesc de mor!hearts
N-am avut timp sa intru pe net... Ma tin ocupata printesele mele. hearts
Ma bucur sa aud ca sunteti bine si sanatoase!!!Hilar sa cresteti mari si asteptam si pozici cu buburuzele!!!topai computerlove
maria2013
Scris: Tuesday, July 25, 2017 8:23 PM
Nivel

Inregistrat: 7/29/2013
Hope, ma bucur enorm! Felicitari! Sa creasca mari si sa va bucurati zi de zi de ele! Recuperare usoara sa ai!
Andia
Scris: Tuesday, July 25, 2017 8:32 PM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
HOPE wrote:
Cu mare intarziere va scriu ca iubirile mele au venit pe lume in 5 iulie la 37 sapt. Au avut amandoua 2700 gr fix :), 50 cm una si cealalta 52cm si nota 10. Sunt sanatoase si frumoase foc Love . Le iubesc de mor!hearts

computerlove
lixandra_alexandra
Scris: Tuesday, July 25, 2017 8:42 PM
Nivel

Inregistrat: 11/4/2016
HOPE wrote:

Sa-ti traiasca si sa fie sanatoaseLove
Andreea06
Scris: Tuesday, July 25, 2017 9:57 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Mi-am gasit de lucru azi intr-un magazin de papetarie.. acum sa vad cum decorez litera. Ma gandesc la: piese lego, masinute mici, pictata pista si doar una doua masinute pe ea, nasturei... mai caut idei!! :D

https://ibb.co/k4Ag5Q
korina
Scris: Wednesday, July 26, 2017 11:26 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/3/2016
HOPE wrote:

Felicitari Hope!!Sa va traiasca si sa va bucurati de ele!!
DianaM
Scris: Wednesday, July 26, 2017 1:24 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
Delia ai fost la medic? Ai vazut bobita? hearts
NicoN
Scris: Wednesday, July 26, 2017 1:39 PM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2015
Hei fetele noi ieri am avut 12s si am fost la saptamana alaptari am fc pozici cu mamici si bebeiicomputerlove pupam bebeii si burticutele!computerlove

NicoN attached the following image(s):
20170726_134212.jpg

DianaM
Scris: Wednesday, July 26, 2017 2:00 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
NicoN wrote:
Hei fetele noi ieri am avut 12s si am fost la saptamana alaptari am fc pozici cu mamici si bebeiicomputerlove pupam bebeii si burticutele!computerlove

Ce fete frumoase are mamica!!!!hearts Sa va traiasca si sa fie sanatoase si fericite! Mi se pare mie sau bebelinele seamana cu tine?hearts

LE: :107: :107: :107: :107: :107: Imi cer miiiiiii de scuze, sunt chiauna astazi, nu am fost deloc in apele mele...Uit de la mana pana la gura...Sper sa ma ierti! Sunt superbi baietii tai! Cheek Kiss
Andreea06
Scris: Wednesday, July 26, 2017 2:21 PM
Nivel

NicoN wrote:

Suuuper Nico, ce draguti sunteti toti! Imi plac papuceii lor, deci ador bebelusii cu papucei, ei asa mici si totusi au ceva papucei. Si caciulitele imi mai plac, cred ca o sa adun o groaza, mai ales ca nasc spre finalul toamnei. Lol
AleC
Scris: Wednesday, July 26, 2017 2:33 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/31/2017
Buna fetelor!
Noi ne apropiem de saptamana 13, abia astept dublu testul.
Am o intrebare..ati avut cumva secretii mai apoase in primul trimestru? Urmez si tratament cu utrogestan, dar nu stiu daca are vreo legatura. scratch
MadaMadalyna
Scris: Wednesday, July 26, 2017 2:48 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
Buna fetelor! computerlove

Cand am fost la control pe 13, am uitat sa.i spun doctorului ca am apnee, acum pana joia viitoare cam am framantari si imi e frica sa nu afecteze sarcina, la prima.sarcina nu am.spus asta doctorului pt ca nu m.am gandit ca e o problema, dar acum ma cam tem si am semne de intrebare.

Exista gravidute pe.aici care au apnee? :( sunt cam speriata...
Andreea06
Scris: Wednesday, July 26, 2017 2:54 PM
Nivel

MadaMadalyna wrote:
Buna fetelor! computerlove

Cand am fost la control pe 13, am uitat sa.i spun doctorului ca am apnee, acum pana joia viitoare cam am framantari si imi e frica sa nu afecteze sarcina, la prima.sarcina nu am.spus asta doctorului pt ca nu m.am gandit ca e o problema, dar acum ma cam tem si am semne de intrebare.

Exista gravidute pe.aici care au apnee? :( sunt cam speriata...

Am cautat acum ce inseamna apnee, sa ii spui la doctor, cred ca e important.. nu stiu daca se trateaza cumva si poti lua si pe timpul sarcinii ceva pentru asta, uite aici am citit cate ceva de ea:
http://www.desprecopii.com/info-id-9122-nm-Somnul-si-sarcina.htm

E bine sa stie medicul sa poata sa te urmareasca cu diabetul gestational si cu tensiunea.

Curioasa, cum ai depistat ca ai apnee? Citesc ca se poate dezvolta in sarcina si de femei care nu aveau inainte, din cauza greutatii acumulate in sarcina sau alte cele, si ma intreb cum ne dam seama daca avem asa ceva?
Andreea06
Scris: Wednesday, July 26, 2017 2:58 PM
Nivel

MadaMadalyna
Scris: Wednesday, July 26, 2017 3:03 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
Andreea06 wrote:

Am cautat acum ce inseamna apnee, sa ii spui la doctor, cred ca e important.. nu stiu daca se trateaza cumva si poti lua si pe timpul sarcinii ceva pentru asta, uite aici am citit cate ceva de ea:
http://www.desprecopii.com/info-id-9122-nm-Somnul-si-sarcina.htm

E bine sa stie medicul sa poata sa te urmareasca cu diabetul gestational si cu tensiunea.

Curioasa, cum ai depistat ca ai apnee? Citesc ca se poate dezvolta in sarcina si de femei care nu aveau inainte, din cauza greutatii acumulate in sarcina sau alte cele, si ma intreb cum ne dam seama daca avem asa ceva?

Eu am de cand eram mica. La mine a depistat mama cand aveam cateva luni/un an ca mi se opreste respiratia in somn. Iar sotul pana s.a invatat cu mine mereu avea prostul obicei de a me trezi cand vedea ca nu respir in somn si nu e bine sa trezeati omul cand nu respira pt ca poate muri. Cand m.a trezit sotul nu puteam sa.mi revin , nu reuseam sa respir.
Nu sforai sau lucruri de genu., doar ca mi se opreste respiratia in jur de 10-15s si cine doarme langa mine daca e atent la mine , se sperie..... si imi e frica sa nu afecteze bebelusul pauzele astea de respiratie :(
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.