Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
laura513
Scris: Saturday, July 22, 2017 12:48 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/8/2017
delia.c.yaya wrote:
fetelor!!! ce naiba sa fac cu flatulenta asta?! hohot hohot sunt ca un balon..si abia ma mai pot abtine, nu de alta, dar ii gazez pe socrii hohot hohot hohot si nu raspund de sanatatea lorhohot hohot

Lasa-i sa sufere!!! :))))
Sofiaa
Scris: Sunday, July 23, 2017 3:26 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/9/2017
laura513 wrote:

Nu e chiar asa mare diferenta, acolo in ultima poza eram balonata destul de tare :))) Uite o poza de azi (20s2z) ras Oricum, abia de acum a inceput sa se cunoasca burtica, dar lumea tot nu-si da seama ca-s gravida.

Cam asa arata si a mea daca mananc mai mult intr-o zi :))))
Apropo, la 12 saptamani se vedea ok ecografia abdominala? Mie la 11 nu mi-a vazut tare multe
Andreea06
Scris: Sunday, July 23, 2017 3:32 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Sofiaa wrote:

Apropo, la 12 saptamani se vedea ok ecografia abdominala? Mie la 11 nu mi-a vazut tare multe

Eu am facut la 11s dublu test si am inceput abdominal dar a zis ca nu vede f f bine detaliile asa ca facem ultima oara transvaginal. Apoi doar abdominal am facut.
DianaM
Scris: Sunday, July 23, 2017 3:55 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/5/2016
Buna fetelor! De azi dimineata pe mine nu prea ma mai dor sanii, in schimb simt niste intepaturi cand in ovarul drept cand in cel stang...o fi normal?NuStiu
laura513
Scris: Sunday, July 23, 2017 5:13 PM
Nivel

Sofiaa wrote:

La 12s mi-a facut Eco abdominal sa.vada daca a scazut hematomul si s-a vazut binisor. Nu mi-a zis sexul copilului dar nici nu ma.interesa decât sa stiu ca e bine. Dar da, se vedea... Eu nu intelegeam nimic totusi :)))
laura513
Scris: Sunday, July 23, 2017 5:16 PM
Nivel

DianaM wrote:
Buna fetelor! De azi dimineata pe mine nu prea ma mai dor sanii, in schimb simt niste intepaturi cand in ovarul drept cand in cel stang...o fi normal?NuStiu

Si eu am.avut în?epaturi in ovare la început de tot, pana pe la vreo 8-9 sapt. Sanii ma.dor si acum, uneori mai tare altele mai pu?in. Depinde de la organism la organism.
NicoN
Scris: Sunday, July 23, 2017 9:30 PM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2015
Andreea06 wrote:
Neata,

Se pare ca e in floare durerea de cap, a avut Delia, acuma Madalina, azi si eu m-am trezit la fel cu o durere de cap.. Sper sa rezist cumva la lucru, daca nu imi pun o invoire si am plecat mai repede, e jale ca nu putem lua nimic pentru asta..

Hidratati va bine fetelor! Poate fii tensiunea mica eu din cauza asta aveam dureri, luati va tensiunea cand va doare capul si daca e mica puteti bea cateva guri de cafea si apa multa!
stelutza
Scris: Sunday, July 23, 2017 9:54 PM
Nivel

Inregistrat: 1/12/2015
Mamici am nascut la 37 de saptamani de urgenta cezariana am o bebelina de 3 100 kg 46 DE CM am facut pe sarcina o alergie asa ca nu am riscat noi suntem bine bebe a stat putin la oxygen dar cu ajutorul domnului trecem Cheek Kiss sarcini usoare si ave?i grija la orice simptom in sarcina nu stati la medic DistanceKiss
DianaM
Scris: Sunday, July 23, 2017 9:56 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
stelutza wrote:
Mamici am nascut la 37 de saptamani de urgenta cezariana am o bebelina de 3 100 kg 46 DE CM am facut pe sarcina o alergie asa ca nu am riscat noi suntem bine bebe a stat putin la oxygen dar cu ajutorul domnului trecem Cheek Kiss sarcini usoare si ave?i grija la orice simptom in sarcina nu stati la medic DistanceKiss

Felicitari! Sa va dea Dumnezeu numai fericire si bucurii alaturi de bebelina voastra computerlove .
Multa sanatate si refacere rapida Cheek Kiss
Lili Eu
Scris: Sunday, July 23, 2017 10:09 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
stelutza wrote:
wowww felicitari!!! mamy Bravoo sa fiti sanatoase, sa fie bebelina papacioasa si cumintica sa creasca mare..Clap computerlove
Andreea06
Scris: Sunday, July 23, 2017 11:25 PM
Nivel

NicoN wrote:

Hidratati va bine fetelor! Poate fii tensiunea mica eu din cauza asta aveam dureri, luati va tensiunea cand va doare capul si daca e mica puteti bea cateva guri de cafea si apa multa!

Posibil, am tensiune de matza lesinata de obicei... intr-adevar ca in ziua aia dupa ce am ajuns la birou, mi-am facut cafea ca era f somnoroasa, de fel nu beau zilnic, si mi-a trecut apoi durerea.
Andreea06
Scris: Sunday, July 23, 2017 11:27 PM
Nivel

stelutza wrote:

Felicitaaari! Sa va aduca numai bucurii si voi sa aveti grija de ea!
A venit si lapticul dupa cezariana?

Mai asteptam vesti cand o sa ai timp, deja o mai vad si pe Nico din cand in cand pe aici, ma bucur sa mai aud de mamicute!
MadaMadalyna
Scris: Monday, July 24, 2017 8:12 AM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
stelutza wrote:

Felicitari!!!! computerlove
Multa sanatate la amundoua si sa va aduca bebelina multe bucurii !!!! majoreta coeur coeur
alexutza_88
Scris: Monday, July 24, 2017 9:49 AM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2017
stelutza wrote:

Felicitari, mamica scumpa! Sa fiti sanatoase si norocoase!! Cheek Kiss
Andreea06
Scris: Monday, July 24, 2017 10:19 AM
Nivel

Neata burticute, sa aveti o saptamana usoara!

Inca un pic si ajungem la s22. Vai ce repede trece timpul, dar asa ma bucur pt ca am devenit parca mai nerabdatoare sa imi tin puiul in brate. Pe de o parte ma bucur de timpul asta (inca) pentru mine, pentru noi ca si cuplu, ma bucur cand il simt pe bebe, dar visez tot mai des si noaptea si asa cu ochii deschisi clipa cand o sa fie cu mine in casa si la plimbari si cu noi in excursii.. coeur Cred ca nu este sentiment mai frumos in lumea asta, iubirea pentru un bebel.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.