Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sofiaa
Scris: Friday, July 21, 2017 2:29 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/9/2017
delia.c.yaya wrote:

poi asta e primul..la 4s si 5z

E perfect! Dozeaza la 48 sa vedem cum creste.
Andreea06
Scris: Friday, July 21, 2017 2:32 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
delia.c.yaya wrote:

poi asta e primul..la 4s si 5z

Aaa, da, ca ziceai ca dozezi iar azi dar nu il primesti pe asta la timp.
E buna valoare, e mai mare asa dar nu e ceva anormal.. Poate sunt gemeni? Zicea nico ca mamicile cu gemeni au beta mai mare, desi nici aia nu e regula. O sa vezi la eco majoreta
AleC
Scris: Friday, July 21, 2017 2:56 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/31/2017
MadaMadalyna wrote:

Eu am epuizat toate resursele dee legume, mai ales ca sunt in italia si trebuie sa cumpar si sunt tratate si cam fara gust unele iar altele mai mult rau in fac... ar fi bine sa pot tine mancarea jumatate de ora, dar dupa cateva linguri (inghitituri) vars , nici nu termin.de mancat, doar apa ce o tin cateva mimute, maxim 5 .... acum vreo 3 saptamani reuseam sa mananc pepene si cas , dar acum nici astea nu mai intra.... nici covrigeii uscati , am epuizat toate variantele care ma salvau la prima sarcina , acum e mai greu ca la prima , ma trezesc noaptea vomitand , nici acidul folic nu reusesc sa.l iau ca e afara imediat.... pale

Si am o foame de as manca tot frigiderul, dar dau afara pana sa termin dr mancat :( :( offf uff

La fel am fost si eu, nici nu ma puteam ridica din pat, nu ma tineau picioarele. Medicul mi'a recomandat sa imi pun perfuzii cu ser, glucoza, ringer, b1 si b6. Am pus 2 zile la rand, ca tot aveam branula in mana si de atunci mi'am revenit...bine, am tras o mare sperietura, mi se parea imposibil sa nu mai am niciun simptom, credeam ca s'a intamplat ceva, dar m'am linistit dupa o ecografie.
Totodata te sfatuiesc sa nu iei nimic fara recomandarea medicului. Sper sa fii mai bine. Cheek Kiss
MadaMadalyna
Scris: Friday, July 21, 2017 3:55 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/22/2017
AleC wrote:

La fel am fost si eu, nici nu ma puteam ridica din pat, nu ma tineau picioarele. Medicul mi'a recomandat sa imi pun perfuzii cu ser, glucoza, ringer, b1 si b6. Am pus 2 zile la rand, ca tot aveam branula in mana si de atunci mi'am revenit...bine, am tras o mare sperietura, mi se parea imposibil sa nu mai am niciun simptom, credeam ca s'a intamplat ceva, dar m'am linistit dupa o ecografie.
Totodata te sfatuiesc sa nu iei nimic fara recomandarea medicului. Sper sa fii mai bine. Cheek Kiss

Medicul mi.a dat niste pliculete care se pun in apa si cica calmeaza , dar le vars si pe alea imediat , pt ca sunt acide si mai rau imi fac..... si a zis sa mai.incerc cu ceva , un fel.de jeleuri cu grust de pin, la alea nici mirosul nu il pot suporta... nu mi.a dat perfuzii :( iar daca ma.duc la spital patesc ca la prima sarcina, imi spune ca e normal si o sa treaca dupa 14s ..... dpale
MadaMadalyna
Scris: Friday, July 21, 2017 4:00 PM
Nivel

Andreea06 wrote:

Poate sa incerci cate o gura doar? Si sa lasi 10 min intre, poate asa nu vomiti? Tre incercate solutii, chiar daca nu e ideal asa ca ti-e foame si nu iti vine sa te opresti, na, cumva tre sa o iei treptat ca sa accepte si stomacelul tau ceva.
Hai ca mai ai 2 sapt cam si gata trim 1..

Nu am incercat cate un pic , dar am o foame de as manca si varul de pe pereti, doar ca bebe e pretentios Big Surprise

La ecografie doctorul a spus ca sarcina mea e mai mica cu o saptamana si doua zile , era de asteptat pt ca am ovulat tarziu.... sincer indur si foamea doar sa stiu ca e bine bebe, acum am luat acidul folic si stau afara poate de la aer curat nu vars.....

Am sa incerc sa mananc cum ai spus tu, poate e cu noroc dance
MadaMadalyna
Scris: Friday, July 21, 2017 4:06 PM
Nivel

delia.c.yaya wrote:
Am luat beta.

Am fost si la ASL. Miercuri am primul control. hearts

Dar nu e cam mare valoarea totusi?!ras

Te incadrezi la saptamanile respective? Poate sunt gemeni de e beta mai mare de cat te asteptai!coeur
Tinand cont ca e beta acum peste 2000, sigur la control o sa se vada sacul sau saculetele daca sunt doi puiuti coeur

Mai e putin pana la control , sa ai grija de tine si sa eviti sa mai stai asa mult in picioare.coeur
DianaM
Scris: Friday, July 21, 2017 5:46 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
delia.c.yaya wrote:
Am luat beta.

Am fost si la ASL. Miercuri am primul control. hearts

Dar nu e cam mare valoarea totusi?!ras

Felicitari! !!computerlove
MadaMadalyna
Scris: Friday, July 21, 2017 6:07 PM
Nivel

computerlove Diana, tu cum te mai simti?
DianaM
Scris: Friday, July 21, 2017 6:17 PM
Nivel

MadaMadalyna wrote:
computerlove Diana, tu cum te mai simti?

Sunt bine, mul?umesc! computerlove
Doar sanii ma avertizeaza ca e bebe in burtica si faptul ca dorm mult si profund si visez muuult hohot , urinez in continuare destul de des si am gura plina de saliva non stop.Aseara m-a durut un pic burtica dar inca nu am greturi sau ameteliNuStiu . Poate e inca devreme sau poate nu o sa le am deloc. Iau Utrogestan si Elevit si stau cumintica in pat cat de mult pot! Eu zic ca e un start bun hearts
delia.c.yaya
Scris: Friday, July 21, 2017 9:27 PM
Nivel

Inregistrat: 5/4/2017
fetelor!!! ce naiba sa fac cu flatulenta asta?! hohot hohot sunt ca un balon..si abia ma mai pot abtine, nu de alta, dar ii gazez pe socrii hohot hohot hohot si nu raspund de sanatatea lorhohot hohot
DianaM
Scris: Friday, July 21, 2017 10:04 PM
Nivel

delia.c.yaya wrote:
fetelor!!! ce naiba sa fac cu flatulenta asta?! hohot hohot sunt ca un balon..si abia ma mai pot abtine, nu de alta, dar ii gazez pe socrii hohot hohot hohot si nu raspund de sanatatea lorhohot hohot

Baga mare ca nu le-ar prinde rauhohot hohot Oricum vrei sa scapi de ei hohot ..acum ai ocazia hohot
alina89
Scris: Saturday, July 22, 2017 10:16 AM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Fetelor, ma uitam azi pe calendaru posturilor din 2018 sa vad cum pica si cred ca am ramas doar cu 2 perioade in care putem face botezul 10 feb si 20 apr. (Sau pe acolo). Februarie e prea devreme, prea rece? Voi ce ziceti? Bebe ar avea 2.5-3 luni depinde cand vine. Ar fi fix inainte de postul pastelui. Nu vrem in post pt ca masa trebuie sa fie si ea de post in cazul asta. Multa lume nu tine cont dar noi avem deja destule discutii cat sa mai adaugam si asta pe lista si in plus vrem sa ne faca preotul si cununia religioasa in aceeasi zi deci clar in afara postului. Parca nu as astepta cu botezul pana pe 20 apr.

Weeken frumos sa aveti! Au venit iar caldurile pale
laura513
Scris: Saturday, July 22, 2017 10:47 AM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2017
Andreea06 wrote:
Neata,

Se pare ca e in floare durerea de cap, a avut Delia, acuma Madalina, azi si eu m-am trezit la fel cu o durere de cap.. Sper sa rezist cumva la lucru, daca nu imi pun o invoire si am plecat mai repede, e jale ca nu putem lua nimic pentru asta..

Si eu mai am dureri de cap, uneori din cauza pozitiei in timpul somnului (nu eram obisnuita sa dorm cu perna si acum dorm cu 2-3). Dar din fericire nu sunt foarte puternice si trec de la sine fara sa iau nimic, in cateva ore. Sunt sigur pe fond hormonal, pentru ca durerea e foarte asemanatoare cu durerile de cap ce le aveam inainte sau in timpul ciclului. La serviciu nici n-am timp sa le observ :)) Ma trezesc dintr-o data ca nu ma mai doare capul, dar nu stiu exact cand mi-a trecut.
laura513
Scris: Saturday, July 22, 2017 12:40 PM
Nivel

alina89 wrote:
Fetelor, ma uitam azi pe calendaru posturilor din 2018 sa vad cum pica si cred ca am ramas doar cu 2 perioade in care putem face botezul 10 feb si 20 apr. (Sau pe acolo). Februarie e prea devreme, prea rece? Voi ce ziceti? Bebe ar avea 2.5-3 luni depinde cand vine. Ar fi fix inainte de postul pastelui. Nu vrem in post pt ca masa trebuie sa fie si ea de post in cazul asta. Multa lume nu tine cont dar noi avem deja destule discutii cat sa mai adaugam si asta pe lista si in plus vrem sa ne faca preotul si cununia religioasa in aceeasi zi deci clar in afara postului. Parca nu as astepta cu botezul pana pe 20 apr.

Weeken frumos sa aveti! Au venit iar caldurile pale

Draga mea, fa cum crezi tu ca e mai bine. Poti sa faci un botez mic in post si sa chemi doar parintii, nasii si 2-3 prieteni si in aprilie cununia sau poti sa faci direct petrecere mare in aprilie, cu botez, cununie si tot tacamul. Eu spre exemplu voi naste prin decembrie si facem tot asa, botez-cununie abia in mai, cand nu e nici post si e si vremea ok. Asta pentru ca am fost nascuta tot in decembrie si imi povesteste nana mea ca ii tremuram in brate din toate incheieturile, nepot-miu tot asa, a prins zi de ger si a racit dupa botez, nu vreau sa ma complic cu asta... Sper sa ajungem cu bine in mai sa le rezolvam pe toate odata ras
laura513
Scris: Saturday, July 22, 2017 12:46 PM
Nivel

Sofiaa wrote:

Vai dar ce diferenta de la 18 la 19 saptamani! Wow

Nu e chiar asa mare diferenta, acolo in ultima poza eram balonata destul de tare :))) Uite o poza de azi (20s2z) ras Oricum, abia de acum a inceput sa se cunoasca burtica, dar lumea tot nu-si da seama ca-s gravida.

laura513 attached the following image(s):
20s2z.png

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.