Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andreea06
Scris: Wednesday, June 28, 2017 2:48 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
alina89 wrote:

eu am ajuns la 4.5 kg puse pana acum, dar eu nu le vad deloc puse, e doar burtica mai mare si sanii fff grei. deja sutienul luat acum 2 sapt nu ma mai incape Cray

la triouri in 2 saptamani asa ma dau pe alea de gravidute ca aproape nu ma mai incap nici alea normale care le luasem cu 1-2 numere mai mari.

Eu sper sa nu depasesc cupa C.. din asta mi-am luat acuma 5 sutiene, ar trebui sa fie ok.. pana la cele de maternitate ce mai tre sa cumpar apoi.
De tricourile de graviduta sunt tare mandra, asa imi plac hearts
Sofiaa
Scris: Wednesday, June 28, 2017 4:43 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/9/2017
Buna fetelor. Sunt o veche membra a forumului, mi-am schimbat numele. Prima sarcina la termen, natural, a doua sarcina pierduta devreme, oprita in evolutie. Mi-am facut analize, am trombofilie, sunt pe injectabil de la testul pozitiv.
Acum sunt insarcinata in 8-9 saptamani, sper sa decurca totul normal. Doamne ajuta.

Fete care sunteti la a doua sarcina, aveti simptome diferite? Cu primul copil eram zomby, vomam aproape zilnic, oboseala. Acum sunt fresh, nu am vomitat, foarte rar cate o stare de greata dar nu stiu daca a fost reala sau inchipuita. Sanii ce ma dor seara si cam atat.
Sper din suflet ca lipsa simptomelor sa nu fie un semn negativ. Va pup
alina89
Scris: Wednesday, June 28, 2017 5:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
alexutza_88 wrote:

Gataaaa am primit ok-ul pentru vacanta. So...maine la drum. Bebelina mea are 270 g. M-a certat putin doctora ca am luat vreo 6 kg, însa ce sa fac daca am retentie de apa? Si înainte, cat era de slaba, pe picioare se vedea ca celulita de la retentie. Mi-a zis sa incerc masaj de drenaj, poate functioneaza. Mi-a mai zis sa imi pun pofta-n cui de la fructele de mare, ufff si eu eram cu gândul la caracati?a si calamari...ata ete

cu placenta esti ok? s-a mai ridicat?

ati mai reusiti sa o vedeti complet pe ecran? ras

AleC - nu stiu daca ti-a raspuns cineva referitor la acidul folic. eu am luat de 5mg doar trim 1.
Andreea06
Scris: Wednesday, June 28, 2017 5:38 PM
Nivel

A da AleC, eu iau femosun si are 2mg de acid folic.
alexutza_88
Scris: Wednesday, June 28, 2017 5:49 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
alina89 wrote:

cu placenta esti ok? s-a mai ridicat?

ati mai reusiti sa o vedeti complet pe ecran? ras

AleC - nu stiu daca ti-a raspuns cineva referitor la acidul folic. eu am luat de 5mg doar trim 1.

Placenta S-a mai ridicat acum e la limita minima admisa, data trecuta era chiar langa col. Sper sa se tot ridice , o tot rog frumos majoreta nicio ?ansa sa mai vedem bebelu?a complet. Azi ?inea picioarele încruci?ate ?i le dusese la gurita. Papusica mea draga!!
laura513
Scris: Wednesday, June 28, 2017 6:22 PM
Nivel

Inregistrat: 2/8/2017
Fetelor se pare ca Bobi al meu e de fapt Bobita :))) Ma alatur 90% sigur mamicilor de printese Lol
Scuze Andreea, ma obisnuisem deja cu ideea unui printisor dar se pare ca a castigat la loteria spermatozoizilor unul cu cromozomul X :)))
Andreea06
Scris: Wednesday, June 28, 2017 7:09 PM
Nivel

Felicitaaaari Laura! Ma bucur pentru tine! yes
alina89
Scris: Wednesday, June 28, 2017 7:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/21/2017
Sa mai vina si fetite ras

Noi mai avem 2 prieteni unii nasc in sept unii in oct, apoi urmam noi in nov. Toti 3 baietei. E bine ca o sa aiba prieteni de joaca. Dar gagicile? Undes gagicile? Lol dance
alexutza_88
Scris: Wednesday, June 28, 2017 8:13 PM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2017
laura513 wrote:
Fetelor se pare ca Bobi al meu e de fapt Bobita :))) Ma alatur 90% sigur mamicilor de printese Lol
Scuze Andreea, ma obisnuisem deja cu ideea unui printisor dar se pare ca a castigat la loteria spermatozoizilor unul cu cromozomul X :)))

Welcome to the club! Felicitari!!
laura513
Scris: Wednesday, June 28, 2017 10:11 PM
Nivel

Multumim mult, dragutele! iloveyou hearts
Lasa ca facem noi si un club al gagicilor dance Gossip

A mea e mare dansatoare deja, face de-a tumbe, acum se simte clar-clar cand se misca Lol A avansat cu vreo saptamana ca dezvoltare, cica are 238 de grame si 17s5z conform masuratorilor Bravoo

Andreea, concediu placut sa aveti si asteptam poze cu burtica Love hihi computerlove
Tania2105
Scris: Thursday, June 29, 2017 9:58 AM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2016
HOPEEEE pe unde ai disparut? E totul bine? Ultima data cand am vb, ramasese sa mergi la eco..Ai scris pe undeva si nu am vazut? Sau ai nascut si ne faci o surpriza? computerlove
Andreea06
Scris: Thursday, June 29, 2017 10:27 AM
Nivel

laura513 wrote:
Multumim mult, dragutele! iloveyou hearts
Lasa ca facem noi si un club al gagicilor dance Gossip

A mea e mare dansatoare deja, face de-a tumbe, acum se simte clar-clar cand se misca Lol A avansat cu vreo saptamana ca dezvoltare, cica are 238 de grame si 17s5z conform masuratorilor Bravoo

Andreea, concediu placut sa aveti si asteptam poze cu burtica Love hihi computerlove

Multumesc Cheek Kiss Si eu sper sa fac niste poze dragute amintire cu burtica in stadiul asta.

Ce fain ca o simti deja!! Si ca e mai mare, m-ai ajuns, poate nastem in aceeasi saptamana majoreta
Eu sunt incantata acuma ca e baietel, adica n-as vrea sa se mai schimbe ceva, doar imi doresc si o fetita la urmatorul bebe, sa am pereche hearts
Bucurie2017
Scris: Thursday, June 29, 2017 12:39 PM
Nivel
Nivel: Membru

Sofiaa wrote:
Buna fetelor. Sunt o veche membra a forumului, mi-am schimbat numele. Prima sarcina la termen, natural, a doua sarcina pierduta devreme, oprita in evolutie. Mi-am facut analize, am trombofilie, sunt pe injectabil de la testul pozitiv.
Acum sunt insarcinata in 8-9 saptamani, sper sa decurca totul normal. Doamne ajuta.

Fete care sunteti la a doua sarcina, aveti simptome diferite? Cu primul copil eram zomby, vomam aproape zilnic, oboseala. Acum sunt fresh, nu am vomitat, foarte rar cate o stare de greata dar nu stiu daca a fost reala sau inchipuita. Sanii ce ma dor seara si cam atat.

Bine ai venit printre noi si sarcina usoara!

Sarcinile pot fi diferite. Si gusturile tale culinare la fel. Poate de data aceasta nu vei avea asa multe greturi. Eu la nici o sarcina nu am vomitat, dar aveam greturi...si sunt la a treia....asa ca...bafta!
laura513
Scris: Thursday, June 29, 2017 3:19 PM
Nivel

Sofiaa wrote:

Sunt la prima sarcina si nu am avut greturi, doar prin saptamanile 6-9 mi se facea oarecum rau daca nu mancam cand simteam senzatia de foame (era asa ca o stare de lehamite la stomac), dar daca rontaiam ceva era totul bine. Nu am vomat deloc (din cauza sarcinii ma refer, ca am avut o indigestie acum vreo 2 saptamani de am recuperat cat pentru tot trimestrul 1), am mancat de toate, am avut pofte moderate, nu mi-a fost rau, nu am fost cine stie ce obosita (parca sunt mai putin obosita ca inainte), nu am pus multe kg (pana acum am 51 la 17s), am lucrat si lucrez in ture de 3 zile cu 3 libere de dimineata pana seara cu stat mult in picioare, burtica inca nu se vede si bebe e bine, activ si chiar e cu vreo saptamana inainte cu cresterea ras Asa ca nu-ti fa griji ca nu iti e greata, nu e musai sa ramai fara stomac si sa fii zombie de oboseala si rau ca sa fie bine bebicul. Uite, nici Andreea nu a avut greturi Lol Suntem norocoase, profita de asta si bucura-te de a 2-a sarcina pupici
laura513
Scris: Thursday, June 29, 2017 3:28 PM
Nivel

Andreea06 wrote:

Multumesc Cheek Kiss Si eu sper sa fac niste poze dragute amintire cu burtica in stadiul asta.

Ce fain ca o simti deja!! Si ca e mai mare, m-ai ajuns, poate nastem in aceeasi saptamana majoreta
Eu sunt incantata acuma ca e baietel, adica n-as vrea sa se mai schimbe ceva, doar imi doresc si o fetita la urmatorul bebe, sa am pereche hearts

Daaa, si eu abia astept sa fac niste pozici dragute, dar mai las burtica sa creasca, poate prin august cand fac 4 ani de relatie cu sotul meu o sa facem cateva pozici dragute cu toti 3 hearts Sau prin septembrie cand planuim sa mergem si noi pe undeva in babymoon SimplyLove

Se simte si la mana si uneori chiar se vede usor prin piele cand misca, dar inca nu l-am prins pe tati pe langa mine in momentele ei de maxima activitate sa se bucure si el de senzatie ras E asa dragut, acum cand ajung acasa de la servici mai intai pupa burtica si apoi pe mine Lol

E foarte posibil, cand ai DPN? La mine prima data a fost 9 dec si acum a ajuns la 1 dec Lol

Si eu ma obisnuisem cu ideea ca e baietel si nu mi-a venit a crede cand a spus ca e fetita (desi aveam o banuiala, ca burtica mea se formeaza destul de sus si mama a tot visat ca voi avea fetita) Lol Sunt foarte bucuroasa, dar toti imi ziceau ca e baiat pentru ca nu am greturi si ca nu m-am ingrasat si ca nu mi-e pofta de dulce si ca nu sunt obosita etc etc etc. Totusi uite ca se poate sa ai sarcina cu fetita fara toate simptomele alea naspa cu care te ameninta toti Lol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.