Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
NicoN
Scris: Wednesday, July 26, 2017 3:07 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/17/2015
DianaM wrote:

Ce fete frumoase are mamica!!!!hearts Sa va traiasca si sa fie sanatoase si fericite! Mi se pare mie sau bebelinele seamana cu tine?hearts

LE: :107: :107: :107: :107: :107: Imi cer miiiiiii de scuze, sunt chiauna astazi, nu am fost deloc in apele mele...Uit de la mana pana la gura...Sper sa ma ierti! Sunt superbi baietii tai! Cheek Kiss

Multumimmult! Cheek Kiss nu ma supar mi a mai imi zice lumea ca ii frumosi ca fetitelelove
NicoN
Scris: Wednesday, July 26, 2017 3:08 PM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2015
Andreea06 wrote:

Suuuper Nico, ce draguti sunteti toti! Imi plac papuceii lor, deci ador bebelusii cu papucei, ei asa mici si totusi au ceva papucei. Si caciulitele imi mai plac, cred ca o sa adun o groaza, mai ales ca nasc spre finalul toamnei. Lol

Multumim!! computerlove Da si mie imiplac si papucei si caciulitele si cam toate hainutele de bebecoeur
delia.c.yaya
Scris: Wednesday, July 26, 2017 8:08 PM
Nivel

Inregistrat: 5/4/2017
Am fost, dar a inteles barbatumiu aiurea. Miercurea viitoare am controlul. Maaamaaa, tampeam acolo cand nea zis aia. Si am mai si primit înjuraturi ca iam vomat in masinahohot

Deja ma simt tare rau. Nu mai pot manca nimic. De dimineata la 3 tot vomit incontinuu, nici nu am ce macar. puker
MadaMadalyna
Scris: Wednesday, July 26, 2017 8:54 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
delia.c.yaya wrote:
Am fost, dar a inteles barbatumiu aiurea. Miercurea viitoare am controlul. Maaamaaa, tampeam acolo cand nea zis aia. Si am mai si primit înjuraturi ca iam vomat in masinahohot

Deja ma simt tare rau. Nu mai pot manca nimic. De dimineata la 3 tot vomit incontinuu, nici nu am ce macar. puker

E abia inceputul. Probleme cu mirosul de mancare in special carnea , ai?

Nu esti singura care versi in masina ras .
DianaM
Scris: Wednesday, July 26, 2017 9:01 PM
Nivel

Inregistrat: 12/5/2016
delia.c.yaya wrote:

Imi pare rau ca ai început sa te simti rau dar este un semn ca sarcina evolueaza hearts .
Eu ma simt super ok inafara de faptul ca nu prea am pofta de mancare...mancan doar pt ca trebuie si e horror diminea?a cand ma spal pe dinti..astept cu nerabdare ziua de vinerihearts .
Sa ai grija de tine si de bobita tacomputerlove
Andreea06
Scris: Wednesday, July 26, 2017 9:34 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
DianaM wrote:

Imi pare rau ca ai început sa te simti rau dar este un semn ca sarcina evolueaza hearts .
Eu ma simt super ok inafara de faptul ca nu prea am pofta de mancare...mancan doar pt ca trebuie si e horror diminea?a cand ma spal pe dinti..astept cu nerabdare ziua de vinerihearts .
Sa ai grija de tine si de bobita tacomputerlove

Sa vezi cand vine perioada ca daca nu mananci ceva cum te trezesti, simti ca lesini si n-ai forte :P
Andia
Scris: Thursday, July 27, 2017 12:06 AM
Nivel

Inregistrat: 8/21/2014
DianaM wrote:

Ce fete frumoase are mamica!!!!hearts Sa va traiasca si sa fie sanatoase si fericite! Mi se pare mie sau bebelinele seamana cu tine?hearts

LE: :107: :107: :107: :107: :107: Imi cer miiiiiii de scuze, sunt chiauna astazi, nu am fost deloc in apele mele...Uit de la mana pana la gura...Sper sa ma ierti! Sunt superbi baietii tai! Cheek Kiss

Ha ha ha, a fost buna asta :)))

Dar da, baieteii sunt frumosi foc coeur
delia.c.yaya
Scris: Thursday, July 27, 2017 11:24 AM
Nivel

Chiar vreau sa mananc, dar e imposibil. Si azi dimineata, doar o gura dintrun biscuite am luat si gata, iar am vomat. ori?ice as manca are gust a oaiepale Si apa o vomit. Deja simt ca ma lasa toate puterile. Abia ma ridic din pat.

Gasesc oare ceva in farmacie (in it) pentru greturi?!
Andreea06
Scris: Thursday, July 27, 2017 11:26 AM
Nivel

Alexutza, Alina, cum sunteti?

Ati mai montat ceva? Hilar

Noi azi poate reusim sa montam patutul macar.. patutul si masa de infasat sunt inca de facut. Am zis sa gasim un moment bun sa fie si sotul nestresat cu munca, sa avem timp si chef, sa ne bucuram de moment.
Ieri am fost la petrecerea nepotelului, a facut 6 anisori, am avut la birou 3 curieri veniti pana la pranz, 1 cu jucaria lui comandata, 1 sa trimit eu medalioanele mele, 1 de la o ferma din cluj care livreaza fruuucte buni buni unde le zici tu - mi-am luat capsuni si zmeura si inca mananc la ele si acuma love

Astept cu interes caruciorul.. sapt viitoare sau cealalta ma gandesc eu din socoteli. majoreta
Si pe 9 aug ecoooo hearts hearts coeur
Andreea06
Scris: Thursday, July 27, 2017 11:27 AM
Nivel

delia.c.yaya wrote:
Chiar vreau sa mananc, dar e imposibil. Si azi dimineata, doar o gura dintrun biscuite am luat si gata, iar am vomat. ori?ice as manca are gust a oaiepale Si apa o vomit. Deja simt ca ma lasa toate puterile. Abia ma ridic din pat.

Da, tre sa fie ceva.
Eu mi-am comandat si bratara din aia pentru greturi/mers cu masina, nu am avut nevoie sa le folosesc.. dar poate functioneaza, sa intrebi si de alea.
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81GKpELoSzL._SL1500_.jpg

Si mai poti sa iti cauti biscuiti cu ghimbir sau sa iti iei ghimbir sa faci pe razatoare pe aia mica, putin asa in apa ca ajuta la greata.
alexutza_88
Scris: Thursday, July 27, 2017 10:01 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
Andreea06 wrote:
Alexutza, Alina, cum sunteti?

Ati mai montat ceva? Hilar

Noi azi poate reusim sa montam patutul macar.. patutul si masa de infasat sunt inca de facut. Am zis sa gasim un moment bun sa fie si sotul nestresat cu munca, sa avem timp si chef, sa ne bucuram de moment.
Ieri am fost la petrecerea nepotelului, a facut 6 anisori, am avut la birou 3 curieri veniti pana la pranz, 1 cu jucaria lui comandata, 1 sa trimit eu medalioanele mele, 1 de la o ferma din cluj care livreaza fruuucte buni buni unde le zici tu - mi-am luat capsuni si zmeura si inca mananc la ele si acuma love

Astept cu interes caruciorul.. sapt viitoare sau cealalta ma gandesc eu din socoteli. majoreta
Si pe 9 aug ecoooo hearts hearts coeur

Esti tare vrednicuta. Nu am mai facut nimic zilele astea, am fost cam ocupa?i la firma, dar urmeaza:)) pe 2 august astept si eu ecooo
MadaMadalyna
Scris: Thursday, July 27, 2017 11:38 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
delia.c.yaya wrote:

Cum te mai simtit? Ai reusit sa mananci ceva fara sa dai afara?

Mai ai putin pana la control si poate iti recomanda medicul ceva care are efect (si imi spui si mie Blushing )

O sa treaca si perioada asta mai grea, cand o sa vezi la ecografie puiul, o sa uiti de tot raul coeur

HOPE
Scris: Friday, July 28, 2017 10:13 AM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2014
Multumesc mult fetelor!!DistanceKiss computerlove Ii multumesc lui D-zeu in fiecare zi pentru minunile astea doua coeur .
delia.c.yaya
Scris: Friday, July 28, 2017 11:28 AM
Nivel

MadaMadalyna wrote:

Cum te mai simtit? Ai reusit sa mananci ceva fara sa dai afara?

Mai ai putin pana la control si poate iti recomanda medicul ceva care are efect (si imi spui si mie Blushing )

O sa treaca si perioada asta mai grea, cand o sa vezi la ecografie puiul, o sa uiti de tot raul coeur

Nu am nici o ?ansa. Ma simt ca un om bolnav. Abia ma ridic din pat.
Abia astept primul control.hearts
Andreea06
Scris: Friday, July 28, 2017 11:32 AM
Nivel

alexutza_88 wrote:

Esti tare vrednicuta. Nu am mai facut nimic zilele astea, am fost cam ocupa?i la firma, dar urmeaza:)) pe 2 august astept si eu ecooo

Arghh, sunt nervoasa maxim, desi seful meu mi-a zis ca nu are nimic impotriva sa imi iau toooate zilele de concediu pe anul asta pana intru in prenatal (ca oricum cu post natalul intru si in 2018.. ), tipa de la cim o tine bine ca e regula interna ca se iau doar pana la prenatal cate se cuvin, restul cand ma intorc la lucru adica peste 2 ani!! Nu mi se pare deloc facut sa ajute angajatul, doar sa il oblige sa revina la ei pentru zilele alea.. corporatiile astea... ma gandesc serios daca e cazul sa imi caut alt job cand revin. angry banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.