Gravidutzele noastre dragi - 39
Subiectul anterior · Subiectul urmator
laura513
Scris: Tuesday, July 4, 2017 2:08 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/8/2017
Stai linistita Alina ca si bebelusa mea misca doar cand are ea chef. La serviciu rareori ma trage de atentie, doar cand mai stau jos linistita imi aminteste ca hei, mamii, is aici Lol Si acasa cand ma trezesc uneori se mai trezeste si ea o data cu mine ori seara cand ma pun in pat. Si eu m-am speriat ca uneori sta asa cuminte si nu ”zice” nimic, dar am realizat ca are momentele ei de activitate si de leneveala. Uneori se simte mai bine, alteori mai vag, alteori uit pur si simplu ca-s gravida, dar e ok, e normal ras

Cu legislatia chiar nu ma pricep NuStiu Eu inca nu-s sigura ca prind CCC, trebuie sa trec maine sau poimaine sa-i fac contabilei de la fostul loc de munca o vizita s-o intreb ce si cum. Pe asta unde lucrez acum nici n-o cunosc, nu stiu cum arata, nu ma complic. Am sa intreb daca nu uit, cand poti sa-ti iei cel mai repede si cel mai tarziu concediu. Desi din ce stiu eu poti lucra pana intri in travaliu, daca vrei si daca te tine Lol Eu cum am zi de lucru de 15-16 ore nu prea creeed Haha
stelutza
Scris: Tuesday, July 4, 2017 3:30 PM
Nivel

Inregistrat: 1/12/2015
HOPE wrote:
Fetelor, scuzati absenta! Joi o sa am 2 sapt de cand sunt internata in spital. Am avut dureri groaznice de os pubian de la intinderea ligamentelor si n-am mai putut sa merg deloc.. nu puteam calca pe piciorul stang. Acum sunt bine si astept ziua de miercuri sa-mi cunosc minunilehearts Am emotii ... Sa-mi tineti pumnii:) Sper sa fie totul bine! Va pup!!! Tania si nico .. v-am trimis mesaj in privat dar nu cred ca ati primit. E prima data cand scriu de pe tel si mi-am prins urechile :))DistanceKiss
nastere usoara si sanatate la copilasi Si la mamica Cheek Kiss
Lili Eu
Scris: Tuesday, July 4, 2017 6:17 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/23/2015
HOPE wrote:
Fetelor, scuzati absenta! Joi o sa am 2 sapt de cand sunt internata in spital. Am avut dureri groaznice de os pubian de la intinderea ligamentelor si n-am mai putut sa merg deloc.. nu puteam calca pe piciorul stang. Acum sunt bine si astept ziua de miercuri sa-mi cunosc minunilehearts Am emotii ... Sa-mi tineti pumnii:) Sper sa fie totul bine! Va pup!!! Tania si nico .. v-am trimis mesaj in privat dar nu cred ca ati primit. E prima data cand scriu de pe tel si mi-am prins urechile :))DistanceKiss
Hopilicoooo nastere si recuperare usoara iti doresc!!!! Bravoo si astept cu nerabdare sa iti cunosc minunile.....!!!! dance computerlove
Andreea06
Scris: Tuesday, July 4, 2017 6:24 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
Nastere usoara si recuperare rapida Hope!! hainoroc
HOPE
Scris: Tuesday, July 4, 2017 8:32 PM
Nivel

Inregistrat: 9/27/2014
Multumesc mult fetelor!
S-a amanat pentru. vineri.. mai avem un pic de asteptat.. Oricum si 2 zile in plus conteaza, mai pun cateva zeci de grame in plus hearts
alina89
Scris: Tuesday, July 4, 2017 9:40 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
HOPE wrote:
Multumesc mult fetelor!
S-a amanat pentru. vineri.. mai avem un pic de asteptat.. Oricum si 2 zile in plus conteaza, mai pun cateva zeci de grame in plus hearts

Te tin in suspans dar merita asteptarea computerlove multa sanatate la toate 3. dance
Dana000
Scris: Wednesday, July 5, 2017 9:18 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/2/2016
HOPE wrote:
Multumesc mult fetelor!

Nastere usoara Hope!!! Multa sanatate si recuperare rapida!! Sa vina lapticul pentru fetite!!!Hands
MadaMadalyna
Scris: Wednesday, July 5, 2017 3:27 PM
Nivel

Inregistrat: 4/22/2017
hearts
HOPE wrote:
Multumesc mult fetelor!

Nastere usoara HOPE!!!!!

Multa sanatate !!!! SimplyLove
Mire
Scris: Thursday, July 6, 2017 12:29 AM
Nivel

Inregistrat: 12/4/2015
HOPE wrote:
Multumesc mult fetelor!

Nastere usoara!!!hearts
Mire
Scris: Thursday, July 6, 2017 12:40 AM
Nivel

Inregistrat: 12/4/2015
stelutza wrote:
Buna gravidute o lista cu ce ati pregatit pentru maternitate ma ajutati si pe mine cum va simtiti pe caldura ?computerlove sarcina u?oara in continuare!

Eu mi'am luat camasa de noapte/pijamale.Plus tot ce tine de igiena mea personala.Pasta de dinti, deodorant, perie, ochelari+lentile.
Am avut si absorbante speciale luate de la Dm.. si bine am facut pt ca cele oferite de la spital mi se pareau micute si trebuia sa verific mereu daca sunt ok, sa nu ma patez.
Pt bebe am luat doar hainute.Acum depinde daca nasti la stat sau privat.
Mie mi-au dat tot: pampersi, crema..
Nastere usoara!!Mai e putin!hearts computerlove
stelutza
Scris: Thursday, July 6, 2017 11:18 AM
Nivel

Inregistrat: 1/12/2015
Mire wrote:

Eu mi'am luat camasa de noapte/pijamale.Plus tot ce tine de igiena mea personala.Pasta de dinti, deodorant, perie, ochelari+lentile.
Am avut si absorbante speciale luate de la Dm.. si bine am facut pt ca cele oferite de la spital mi se pareau micute si trebuia sa verific mereu daca sunt ok, sa nu ma patez.
Pt bebe am luat doar hainute.Acum depinde daca nasti la stat sau privat.
Mie mi-au dat tot: pampersi, crema..
Nastere usoara!!Mai e putin!hearts computerlove
Da nu mai este mult multumesc si crestere usoara!
alina89
Scris: Thursday, July 6, 2017 6:07 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
Aseara am fost sa vedem un film la cinema. Nu i-a placut deloc lu bebe. A fost agitat tot filmul. Am mangaiat burtica intruna. Sper ca nu l-a speriat rau volumu dat asa tare pale Cray
Andreea06
Scris: Thursday, July 6, 2017 9:20 PM
Nivel

Noi maine avem zbor inapoi si pe seara poate mergem la spiderman la film.. Momentan nu prea pot zice ca l-am simtit pe bebe, poate o data asa.. f greu sa imi dau seama ca inca nu sunt f intense. Iar placenta anterioara nu ma ajuta.. sa vedem cum va fi la cinema.
Aici au mai fost spectacole seara si muzica f tare, nu am simtit nimic.
AleC
Scris: Friday, July 7, 2017 9:33 AM
Nivel

Inregistrat: 5/31/2017
Buna dimineata burtici!
Ati avut vreuna candidoza bucala in timpul sarcinii? Ceea ce la inceput am crezut ca e o simpla afta, s-a transformat intr-o urata candidoza, care nu ma lasa sa mananc mai nimic, totul are un gust neplacut. Inteleg acum de ce la profilul TORCH mi-a iesit pozitiv la herpes simplex 1. Cand era o afta, am tratat cu glicerina boraxata, dar acum nu o mai suport (imi provoaca greata/varsaturi), acum doar clatesc cu apa+bicarbonat si ulei de cocos.
Abia pe 18 am programare la medic, sper doar sa nu il afecteze pe bebe, nu am gasit informatii prea detaliate pe net.
pupici
Andreea06
Scris: Friday, July 7, 2017 4:07 PM
Nivel

L-am simtit iar pe bebe azi, diferit de prima data, ca un spasm al muschiului.. a fost scurt asa de cateva secunde, dar asa cuuute hearts computerlove
Suntem inapoi acasa, ma mai relaxez pana luuuni. Apoi inca 2 luni de lucru pana la prenatal. yes

Ale, iti recomand sa scrii sms sau sa suni doctorul sa il intrebi, te poate sfatui sigur la telefon, cat afecteaza sau ce sa iei sa fie ok pt sarcina. Sanatate!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.