Gravidutzele noastre dragi - 38
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Inawar
Scris: Thursday, April 13, 2017 1:51 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/14/2016
Anca_27 wrote:

Mul?umesc, asemenea! Eu citisem ca si la 17s sim?i ceva a?a...ca o fluturare de aripi si apoi de la 20s il sim?i tot timpul cand misca. La mine e joasa sarcina. Cine stie..?!

eu inca n-am simtit sau nu mi-am dat seama Lol
la 15s am avut parca o crampa de o secunda si ma tot gandeam daca sunt ligamentele sau am simtit eu o miscare, insa am citit ca nu e posibil pt ca e inconjurat de lichid asa ca m-am linistit, astept adevaratele miscari hearts
alina89
Scris: Thursday, April 13, 2017 1:54 PM
Nivel

Inregistrat: 3/21/2017
alexutza_88 wrote:

Pai aceea?i doctorita avem, ne desparte doar o saptamâna de sarcina :))) eu ma declar pro cezariana ca mi-e frica maxim de dureri, plus ca nu sunt din Bucure?ti ?i e riscant sa a?tept sa ma apuce durerile facerii. La noi în Alexandria sunt condi?ii horror la spital

ai uitat si ca avem aceeasi zi de nastere si luna si parca amandoua am ovuat in z20 Hilar am mentionat si ca mama a facut scoala la alexandria si bunicii sunt dintr-un satulet dupa alexandria spre turnu? hohot stiu ca spitalele de acolo sunt horro Cray
alina89
Scris: Thursday, April 13, 2017 1:58 PM
Nivel

Inawar wrote:

si eu am citit chestia asta ca baietii sunt mai lenesi si cand am vazut ca are 135 bpm ma tot gandeam daca e adevarat... si la mine asa a fost, e baietel DistanceKiss

wooaaa pai la mine a avut 110bpm la fix 6s ras desi eu am visat ca o sa fie fetita, dar am numai idei de nume de baietei in cap Haha sa vedem ce o sa fie acum topai
Andreea06
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:04 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/28/2017
alina89 wrote:

yay, dar ce repede incep sa creasca ras al meu la 6w2d avea 5.1 Haha, dar tot am putut sa deslusesc ceva pe acolo ca nu mai era biluta Lol

cate bpm? :D cica baietii sunt mai lenesi ca fetele.. citesc tot felul de prostii si supozitii cand ma plictisesc dance

aaaa si tati, l-ai mai putut aduna de acolo ? computerlove

Tati nu a fost ca eu nu am avut programare, am mers printre paciente asa..
Sunt egoista, haha. Dar o sa vina el datile urmatoare.. sa-l iau la dublu test?

Am fost si la endo acum.. am cica inceput de hashimoto, tiroidita autoimuna, mi-a facut eco, dar nu isi face griji, nu iau tratament inca.. doar recomandari la mancare, fainoase mai putin, sa iau paine cu secara sau integrale, fara branzeturi grase gen cascaval.
Imi spunea doc asta ca fructele si legumele ajuta ff mult la lactatie apoi cand alaptez.
O sa repet analizele in 5-6 sapt si revin la ea.

Sunt optimista. Dar tre sa am grija cu stresul :)
alexutza_88
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:05 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
alina89 wrote:

ai uitat si ca avem aceeasi zi de nastere si luna si parca amandoua am ovuat in z20 Hilar am mentionat si ca mama a facut scoala la alexandria si bunicii sunt dintr-un satulet dupa alexandria spre turnu? hohot stiu ca spitalele de acolo sunt horro Cray

Foarte multe în comun, e chiar suspect :)))
Adica...suntem suspecte :))
Andreea06
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:06 PM
Nivel

Inawar wrote:

ce emotii aveam si eu cand m-am dus la 7s sa aud inimioara, imi batea mie inima pana a dat drumul la aparat si am auzit tropaiturile Lol
sa creasca mare bobita si sa stea cuminte pana la termen hearts

Multumesc frumos!! Am mers pregatita cu o app de recording, sa inregistrez. De undeeeee.. cine sa mai stea cu telu in mana ca eram emotionata toata!Lol
Inawar
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:07 PM
Nivel

alina89 wrote:

wooaaa pai la mine a avut 110bpm la fix 6s ras desi eu am visat ca o sa fie fetita, dar am numai idei de nume de baietei in cap Haha sa vedem ce o sa fie acum topai

faza cu bataile inimii e la fel ca si calendarul chinezesc, sanse de 50-60% desi.... si acolo am nimerit, scrie tot baietel Lol
Andreea06
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:09 PM
Nivel

alexutza_88 wrote:

Pai aceea?i doctorita avem, ne desparte doar o saptamâna de sarcina :))) eu ma declar pro cezariana ca mi-e frica maxim de dureri, plus ca nu sunt din Bucure?ti ?i e riscant sa a?tept sa ma apuce durerile facerii. La noi în Alexandria sunt condi?ii horror la spital

Si eu vreau cezariana, cred ca ne iau fetele aici la ture imediat.

Dar sora mea a avut baietelul de 4,7 kg si l-a nascut natural, a fost cu complicatii si risc mare sa piarda bebele la nastere... si fetita apoi a avut 4,2 kg si a facut cezariana si a zis ca a fost asa usoooor, ca a durat vreo 45 min si tot se intreba no, nu termina odata?? Recuperarea a durut 2 zile sa mearga la baie, doar cu asistenta ajutata etc dar ea n-ar mai naste altfel..
Si eu ma tem maxim si tot cezariana cred ca optez..
Andreea06
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:10 PM
Nivel

alina89 wrote:

Nu stiu bobita mea cat a avut... oare stie cineva sa citeasca pe eco daca scrie?

Am intrebat daca bate ok si a zis ca da, e mai repede decat la noi dar e f bine.
Inawar
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:13 PM
Nivel

Andreea06 wrote:

Nu stiu bobita mea cat a avut... oare stie cineva sa citeasca pe eco daca scrie?

Am intrebat daca bate ok si a zis ca da, e mai repede decat la noi dar e f bine.

poate scrie pe undeva ceva cu bpm. eu am tinut minte cand a zis doctorita cate batai are.
alexutza_88
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:14 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/16/2017
Andreea06 wrote:

Dar sora mea a avut baietelul de 4,7 kg si l-a nascut natural, a fost cu complicatii si risc mare sa piarda bebele la nastere... si fetita apoi a avut 4,2 kg si a facut cezariana si a zis ca a fost asa usoooor, ca a durat vreo 45 min si tot se intreba no, nu termina odata?? Recuperarea a durut 2 zile sa mearga la baie, doar cu asistenta ajutata etc dar ea n-ar mai naste altfel..

?tiu din cazuri concrete ca la na?terea naturala sunt mult mai multe riscuri, asa ca nua bag, am p temere maaare. Plus ca pana la urma fiecare opteaza pentru ce crede de cuviin?a, e alegere personala. Le admir pe fetele care nasc natural, insa nu e de mine. pupici
alina89
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:20 PM
Nivel

Andreea06 wrote:

nu pare sa scrie. nu ti-a dat si o foaie detaliata cu toate masuratorile? si eu am zis ca inregistrez sau le cer inregistrare daca au si optiunea asta, unele clinici au contracost 10 lei parca si iti dau pe cd.
Lili Eu
Scris: Thursday, April 13, 2017 2:33 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Andreea06 wrote:

Fetelor ma bag si eu in discutie ca musca in lapte.....Lol eu nu am nascut natural....dar imi doream enorm sa pot sa nasc natural Crazy dar la mine a fost probleme si cu varsta dar mai mult si mai mult nu ma lasat dr ca am avut tensiune in sarcina si asta chear e o problema ca nu ai voie sa nasti natural.NuImiPasa dar sa stiti ca nu e chear asa de roz cu nasterea prin cezariana e super aiurea si fff dureroasa recuoerarea uff eu m.am recuperat in 2 saptamani pe cand la natural e mult mai repede. eu dupa cezariana a doua zi am tras de mine sa cobor din pat sa plec la salon sa il pot vedea pe bebe. e drepe ca am fos sa il vad dar nu am fost in stare nici sa ii tin in brate m.am tarat pur si simplu sa il vad. te doare foarte tare operatia nu poti sa mergi.mergi ca un zombi inpaiat in prima saptamana nu poti sa iti faci nevoile ptr ca te constipi foarte rau, te doare si taietura e ca naiba. noaptea nu poti dormi ca te doare sa te intorci in pat sa cobori din patu ala de spital e un calvar. plus ca in primele trei zile nu ai lapte ptr bebe te duci il vezi si ii dai suplimentu de laptic ca nu ai ce sa ii dai NuStiu eu sincer va zic ca daca nu aveam probleme nasteam natural. si asa toata sarcina am intrebat daca am voie natural si mereu am primit raspuns ca nu...Lol si cardiologul a zis ca nu am voie la nastere naturala. dar stiti cum e fiecare naste cum vrea. e bine ca poti sa alegi computerlove
Andreea06
Scris: Thursday, April 13, 2017 3:48 PM
Nivel

Inawar wrote:

poate scrie pe undeva ceva cu bpm. eu am tinut minte cand a zis doctorita cate batai are.

Nu am ascultat ff mult, am fost pe fuga ca nu eram programata. Vedem data viitoare mai sigur :)
Ma bucur ca e bine si am auzit hearts
Andreea06
Scris: Thursday, April 13, 2017 4:54 PM
Nivel

Ati mai racit careva in sarcina?

Ce pot face pentru nasul infundat? Imi e greu sa respir.. :(
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.