Gravidutzele noastre dragi - 38
Subiectul anterior · Subiectul urmator
NicoN
Scris: Wednesday, February 1, 2017 6:27 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/17/2015
stelutza wrote:

1.

DUBLU TEST (SCREENING PRENATAL TRIM.I)

PAPP-A (Proteina plasmatica asociata sarcinii)
Ser / metoda imunofluorimetrica

3055.358
mU/L

Rezultatul va fi interpretat in functie de mediana corespunzatoare varstei sarcinii.
Evolutie
Compara
Free beta-HCG (screening prenatal)
Ser / metoda imunofluorimetrica

109.695
ng/mL

Rezultatul va fi interpretat in functie de mediana corespunzatoare varstei sarcinii.
Evolutie
Compara
Calcul de risc prenatal
Ser / Default

Acest rezultat indica un risc scazut de anomalii fetale la nastere (sub valorile cut-off mentionate care reprezinta limitele de risc). Age risk = riscul initial legat de varsta Final risk = riscul calculat dupa procesarea datelor Procesarea datelor s-a efectuat cu ajutorul programului Wallac LifeCycle versiunea 3.2 (Perkin Elmer) Aceasta investigatie nu constituie un test diagnostic. Este estimat numai un calcul de risc care se bazeaza pe rezultate statistice si depinde de acuratetea informatiilor furnizate de medic/pacienta. La dublu test sunt estimate riscuri pentru sindromul Down (trisomia 21), sindromul Edwards (trisomia 18) si sindromul Patau (trisomia 13). mia venit acum rezultatul ce parere aveti pana ajun la medic!computerlove mai am analiza la listeria in lucru !computerlove

Nu il poate interperta numai medicul degeaba iti spunem noi ce valori am avut, e in functie de masuratorile de la eco, cand mergi la eco?
Lili Eu
Scris: Wednesday, February 1, 2017 6:33 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
stelutza wrote:

insanatosire grabnicacomputerlove sarcina usoara si sa treaca repede timpul sa vina DominicDistanceKiss
Multumesc. asemenea.Sa treaca ca nu mai am rabdare....ma simt asa de neputincioasa nu pot sa fac nimic ca obosesc. m.am saturat de starea asta ...vreau sa fiu activaaaaa cum eram inainte...am facut gaura n pat de atata stat....astept cu nerabdare sa vina Dominic si sa ma recuperez dupa cezariana si sa vina vremea frumoasa sa imi iau puiutu si sa ma plimb afara ....alcool computerlove
stelutza
Scris: Wednesday, February 1, 2017 6:46 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/12/2015
NicoN wrote:

Nu il poate interperta numai medicul degeaba iti spunem noi ce valori am avut, e in functie de masuratorile de la eco, cand mergi la eco?
imi cer scuze era atasat si interpretarea incerc sa incar am sunat la laborator si mi-au trimis pe mail ! am fost si eco si analiza sange o data!computerlove
stelutza
Scris: Wednesday, February 1, 2017 6:47 PM
Nivel

Lili Eu wrote:
Multumesc. asemenea.Sa treaca ca nu mai am rabdare....ma simt asa de neputincioasa nu pot sa fac nimic ca obosesc. m.am saturat de starea asta ...vreau sa fiu activaaaaa cum eram inainte...am facut gaura n pat de atata stat....astept cu nerabdare sa vina Dominic si sa ma recuperez dupa cezariana si sa vina vremea frumoasa sa imi iau puiutu si sa ma plimb afara ....alcool computerlove

vremea frumoasa abia o astept si eucomputerlove
NicoN
Scris: Wednesday, February 1, 2017 7:06 PM
Nivel

stelutza wrote:
imi cer scuze era atasat si interpretarea incerc sa incar am sunat la laborator si mi-au trimis pe mail ! am fost si eco si analiza sange o data!computerlove

Nush ce sa zic eu am mers la eco cu analizele si dr a introdus intr un program masiratorile sivalorile de la analize
Lili Eu
Scris: Wednesday, February 1, 2017 7:09 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
stelutza wrote:
Eu nu stiu ce sa iti zic ca nu am facut dublu test sau triplu test. ptr ca am facut testul Nifti si nu a mai fost nevoie...computerlove
stelutza
Scris: Wednesday, February 1, 2017 7:21 PM
Nivel

Lili Eu wrote:
Eu nu stiu ce sa iti zic ca nu am facut dublu test sau triplu test. ptr ca am facut testul Nifti si nu a mai fost nevoie...computerlove
voi suna vineri ca e la cabinet si sa vad când merg cu rezultatele si ma lamureste eu stau lini?tita nu am de ce a ma agita ca nu ma pricep sa fie bebe bine ca asta conteaza computerlove
stelutza
Scris: Wednesday, February 1, 2017 7:24 PM
Nivel

NicoN wrote:

Nush ce sa zic eu am mers la eco cu analizele si dr a introdus intr un program masiratorile sivalorile de la analize
la mine a procedat invers eco si dupa analiza sânge unde am lasat si copia la eco si am semanat un formularcomputerlove
NicoN
Scris: Wednesday, February 1, 2017 7:45 PM
Nivel

stelutza wrote:
la mine a procedat invers eco si dupa analiza sânge unde am lasat si copia la eco si am semanat un formularcomputerlove

Pai si nu ti a spus la eco daca sunt ok masuratorile?
stelutza
Scris: Wednesday, February 1, 2017 8:47 PM
Nivel

NicoN wrote:

Pai si nu ti a spus la eco daca sunt ok masuratorile?
la eco da mia zis ca e bine dar risk de anomalii mi au venit dupa analiza sânge computerlove
korina
Scris: Thursday, February 2, 2017 9:45 AM
Nivel

Inregistrat: 6/3/2016
Stelutza cred ca ar trebui sa stai linistita daca la eco ti-a zis ca e totul bine,iar pe rezultatul de la analize scrie ca e risc scazut de anomalii!Oricum trebuie sa interpreteze dr eco+analize.
Eu am recoltat in sapt 10 sange,iar la 13s2z cand am facut morfologia mi s-a interpretat pe loc.
stelutza
Scris: Thursday, February 2, 2017 10:14 AM
Nivel

korina wrote:
Stelutza cred ca ar trebui sa stai linistita daca la eco ti-a zis ca e totul bine,iar pe rezultatul de la analize scrie ca e risc scazut de anomalii!Oricum trebuie sa interpreteze dr eco+analize.
Eu am recoltat in sapt 10 sange,iar la 13s2z cand am facut morfologia mi s-a interpretat pe loc.

si eu cred ca e bine oricum ajung la medic si ma lamureste sarcina usoara!computerlove
korina
Scris: Thursday, February 2, 2017 6:39 PM
Nivel

stelutza wrote:

si eu cred ca e bine oricum ajung la medic si ma lamureste sarcina usoara!computerlove

Mersi la fel!newclap
korina
Scris: Saturday, February 4, 2017 9:05 AM
Nivel

Neata fetelor!!cum mai sunteti gravidutelor?Dar voi mamicilor?v-ati acomodat cu bebelusii Sonya,Mihaela,Ingrid?
stelutza
Scris: Saturday, February 4, 2017 10:23 AM
Nivel

korina wrote:
Neata fetelor!!cum mai sunteti gravidutelor?Dar voi mamicilor?v-ati acomodat cu bebelusii Sonya,Mihaela,Ingrid?

buna dimineata si o zi cu mult soare la mine ploua si e inouratcomputerlove am fost aseara la medic analiza la dublu test e buna risk scazut mai merg peste 3 saptamani la control cand voi avea 16 saptamani pana acum ma simt bine sper si de acum sarcini usoare va doresc si mamicilor copii sanatosicomputerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.