Gravidutzele noastre dragi - 37
Subiectul anterior · Subiectul urmator
korina
Scris: Friday, November 25, 2016 6:54 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/3/2016
Lili Eu wrote:
E bine ca poti sa stai....un nu prea am avut astampar am si gatit ca nu mi se pare eu efort foarte mare sa tai zarzavat stand pe scaun si sa amestec in oala...sau am mai facut ordine pin casa..... si asa rot nu mai pot ma dor oasele dar sa stau zi si noapte doar in pat o iau razna...Lol

Lili si mie mi-e greu sa stau mereu in pat,dar nu am ce face..ma gandesc cate am indurat pe parcursul sarcinii si nu vreau sa pun cu nimic in pericol sanatatea bebelinei!!Mai bine ma chinui eu doar sa fie ea bine!!hearts
Mire
Scris: Friday, November 25, 2016 10:15 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/4/2015
Gravidute si mamici, de la cate sapt v-ati dat cu crema pe burtica??hearts
anyta88
Scris: Friday, November 25, 2016 10:55 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2014
Mire wrote:

Eu de la 12 saptamani am folosit elancyl. Nu a avut nici un efect. Sunt plina de vergeturi. Cred ca conteaza foarte mult si cum ai pielea. A mea e foarte uscata
NicoN
Scris: Friday, November 25, 2016 11:52 AM
Nivel

Inregistrat: 6/17/2015
anyta88 wrote:

Eu de la 12 saptamani am folosit elancyl. Nu a avut nici un efect. Sunt plina de vergeturi. Cred ca conteaza foarte mult si cum ai pielea. A mea e foarte uscata

Serios? Esti prima pe care o aud ca nu are efect...pff eu nici nu ma dau zilnic...tu te ai dat zilnic?
Lili Eu
Scris: Friday, November 25, 2016 12:09 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
korina wrote:

Lili si mie mi-e greu sa stau mereu in pat,dar nu am ce face..ma gandesc cate am indurat pe parcursul sarcinii si nu vreau sa pun cu nimic in pericol sanatatea bebelinei!!Mai bine ma chinui eu odoar sa fie ea bine!!hearts
Asa e e fff greu dar ptr bebe facem orice!!!! computerlove
Lili Eu
Scris: Friday, November 25, 2016 12:12 PM
Nivel

Mire wrote:
eu am folosit doar cand si cand lotiune de corp de la dove si ulei de corp cu migdale dar foarte rar...Lol si pana acum vad ca e bine nu am nici un semn ca ar aparea vergeturi..computerlove
anasstasia
Scris: Friday, November 25, 2016 3:27 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 6/8/2016
Eu crema antivergeturi am folosit rarisim si nu am vergeturi desi am o burta enorma. Sunt absolut convinsa ca tine strict de elasticitatea pielii. nu cred ca ajuta cu ceva cremele, doar sa calmeze cat de cat mancarimile cand e pielea ffff intinsa. In rest, poti sa dai si cu aghiasma, daca pielea e predispusa la vergeturi, o sa faci vergeturi. Mama nu a avut si nu are vergeturi, eu la fel si nici nu cred ca voi face. Singurul hop va fi ce se intampla cu toata pielea dupa ce nasc. Am incredere ca va fi bine :)
Lili Eu
Scris: Friday, November 25, 2016 5:21 PM
Nivel

anasstasia wrote:
Eu crema antivergeturi am folosit rarisim si nu am vergeturi desi am o burta enorma. Sunt absolut convinsa ca tine strict de elasticitatea pielii. nu cred ca ajuta cu ceva cremele, doar sa calmeze cat de cat mancarimile cand e pielea ffff intinsa. In rest, poti sa dai si cu aghiasma, daca pielea e predispusa la vergeturi, o sa faci vergeturi. Mama nu a avut si nu are vergeturi, eu la fel si nici nu cred ca voi face. Singurul hop va fi ce se intampla cu toata pielea dupa ce nasc. Am incredere ca va fi bine :)
Hai ca mai ai un pic si iti vezi buburuza..newclap coeur parca din ce imi aduc eu aminte faci cezariana nu?? ati fixat data?? love computerlove
anyta88
Scris: Friday, November 25, 2016 8:18 PM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2014
Da. Am folosit zilnic. Anastasia are dreptate
Tine de elasticitatea pielii. Pe la 32 de saptamani au aparut vergeturile
anasstasia
Scris: Friday, November 25, 2016 9:36 PM
Nivel

Inregistrat: 6/8/2016
Lili, tu iti amintesti corect, insa fix din cauza cezarienei am schimbat medcul si implicit maternitatea. De la 29 de saptamani sunt la Filantropia, maternitate care sustine nasterea naturala. Vreau sa incerc asa, cred ca e mai bine pentru fata mea, cred ca ii voi da sanse mai bune in viata daca o voi naste natural. Partea mai putn placuta este data de faptul ca din cauza problemelor de coloana nu pot face epidurala si voi naste natural Crazy
Asa ca astept cu emotie sa trec de 38 de spatamani si apoi poate sa vina oricand. Sper intr-un travaliu usor. realist nu cred asta, insa prefer sa nu ma panichez in avans, o sa am timp atunci sa urlu ca din gura de sarpe.
Lili Eu
Scris: Friday, November 25, 2016 10:41 PM
Nivel

anasstasia wrote:
Lili, tu iti amintesti corect, insa fix din cauza cezarienei am schimbat medcul si implicit maternitatea. De la 29 de saptamani sunt la Filantropia, maternitate care sustine nasterea naturala. Vreau sa incerc asa, cred ca e mai bine pentru fata mea, cred ca ii voi da sanse mai bune in viata daca o voi naste natural. Partea mai putn placuta este data de faptul ca din cauza problemelor de coloana nu pot face epidurala si voi naste natural Crazy
Asa ca astept cu emotie sa trec de 38 de spatamani si apoi poate sa vina oricand. Sper intr-un travaliu usor. realist nu cred asta, insa prefer sa nu ma panichez in avans, o sa am timp atunci sa urlu ca din gura de sarpe.
Mamy mai facut sa zambesc in ultima parte a mesajului...Lol sa va dea D.zeu sanatate si sa treceti cu bine peste....Hands computerlove
Eileen
Scris: Saturday, November 26, 2016 6:54 PM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2013
Korina si eu am avut dureri de spate in trim 3,mai ales ca am stat pe scaun pana in sapt 36. Nu am luat nimic,am suportat, acum nu stiu daca te doare asa insuportabil ce sa faci...Si statul in pat este f obositor pt spate!uff
Mire,eu m am dat cu ulei de migdale dupa 12 sapt, aproximativ in fiecare seara,mai uitam alcool nu am facut deloc pe burtica in schimb am facut pe coapse,unde nu m am dat. Acum se retrag si raman albe. Si da conteaza si pielea fiecareia dar e mai bine sa ajuti si tu putin! Si multa hidratare!!!
Anastasia,ce întorsatura ! Iti doresc o nastere usoara!
Restul burticutelor cum sunteti? computerlove
Mihaela1234
Scris: Saturday, November 26, 2016 9:51 PM
Nivel

Inregistrat: 5/24/2016
Eileen wrote:
Korina si eu am avut dureri de spate in trim 3,mai ales ca am stat pe scaun pana in sapt 36. Nu am luat nimic,am suportat, acum nu stiu daca te doare asa insuportabil ce sa faci...Si statul in pat este f obositor pt spate!uff
Mire,eu m am dat cu ulei de migdale dupa 12 sapt, aproximativ in fiecare seara,mai uitam alcool nu am facut deloc pe burtica in schimb am facut pe coapse,unde nu m am dat. Acum se retrag si raman albe. Si da conteaza si pielea fiecareia dar e mai bine sa ajuti si tu putin! Si multa hidratare!!!
Anastasia,ce întorsatura ! Iti doresc o nastere usoara!
Restul burticutelor cum sunteti? computerlove

Eileen..multumim ca ne-ai impartasit experienta ta..sa-ti traisca printesa si sa fie sanatoasa!coeur sigur o sa mai am intreabari legate de cuza..dar cred ca e mai ok sa ti le adresez in privat..

Eu nu prea sunt ok..colul asta imi da batai de cap..acum 2 sapt avea 2,8 mm..mi-a dat tratament cu utrogestan si no spa forte..si ieri cand am fost la prima masuratoare a iesit 2,67..si apoi la a doua tot 2,8..

Doctorita vroia sa ma interneze sa imi puna inel..mie mi s-a parut cam drastic..dar ce stiu eu?

I-am zis ca mai am 2 zile de servici si poi concediu..si mi-a zis ca ok..ma mai lasa doua sapt..ca poate din cauza serviciului..dar sa o las mai usor si sa stau la pat..

Pe 9 ma duc iar..sper sa fie ok..
korina
Scris: Saturday, November 26, 2016 10:30 PM
Nivel

Eileen am fost ieri la dr si mi-a dat gel Perskindol,a zis ca e singurul permis in sarcina.Eu am si artrita la solduri si am dureri atat la picioare,cat si la spate.Aveam si inainte de sarcina,dar acum ma dor mai rau!!
Trec eu si peste asta!!Bebelina sa fie bine ca mami ei indura tot pt ea!!hearts
korina
Scris: Saturday, November 26, 2016 10:31 PM
Nivel

Mihaela ar fi bine sa ai mai multa grija pt ca nu e nimic mai important ca bebe!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.