Gravidutzele noastre dragi - 36
Subiectul anterior · Subiectul urmator
RalukM
Scris: Thursday, September 29, 2016 10:21 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/24/2014
sonya nu sunt mari la 90x90 sunt numai bune.Eu le foloseam în caru?, în casa ii pun pe pat sau o infasuram lejer în ele.Eu nu le am folosit mult timp cam 2l asa.Nu ti lua multe.
Sonya
Scris: Thursday, September 29, 2016 10:29 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/24/2016
Lili Eu wrote:
fetelor nu stiu daca aveti la voi in oras magazinele PEPCO eu acolo am vazut scutece din finet si de calitate si culori frumoase gata facute la 4 lei scutecul. eu am zis ca imi cumpar de acolo dar sa mai treaca timpul un pic, cu toate ca le pot face si eu acasa ptr ca am masina de cusut o sa le cumpar gata facute....computerlove

Eu am, si chiar am cautat in magazin dar nu am gasit.
Sonya
Scris: Thursday, September 29, 2016 10:30 AM
Nivel

RalukM wrote:
sonya nu sunt mari la 90x90 sunt numai bune.Eu le foloseam în caru?, în casa ii pun pe pat sau o infasuram lejer în ele.Eu nu le am folosit mult timp cam 2l asa.Nu ti lua multe.

Mi-am luat 1.5 m de finet alb. Si e lat tot de 1.5 m, deci cam 3m patrati. Nu cred ca e mult
Lili Eu
Scris: Thursday, September 29, 2016 10:32 AM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
Sonya wrote:

la mine sunt.sunt chear pe acelas raft cu biberoanele termometrele si jucariile ptr noi nascuti!!!Cheek Kiss
Lili Eu
Scris: Thursday, September 29, 2016 10:32 AM
Nivel

Sonya wrote:

scuze Lol
Sonya
Scris: Thursday, September 29, 2016 10:40 AM
Nivel

Lili Eu wrote:
scuze Lol

Mai caut, poate nu erau pe stoc atunci!
Lili Eu
Scris: Thursday, September 29, 2016 10:46 AM
Nivel

Sonya wrote:

Mai caut, poate nu erau pe stoc atunci!
sa te uiti atent pe raft ca sunt inpaturite si are si paturici si un fel de pilote pt bebelusi, mie imi place ca gasesti lucruri bune si frumoase la preturi mici ptr copii..computerlove
Mihaela1234
Scris: Thursday, September 29, 2016 11:16 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/24/2016
NicoN wrote:

Sincer daca nu e nevoie de vitamine nici nu as vrea, mi se pare aiurea daca analizele sunt ok sa bagam in noi vitamine degeaba...sau?
Acid folic si magneb6 mi a dat imediat dupa ovulatie.

Eu pana la 12 saptamani nu am luat decat acid folic (pe care il luam din ianuarie si eu am ramas in iunie) si mi-a mai zis sa iau 2 capsule de ulei de peste zilnic, eu am luat de la Hofigal.

Apoi dupa dublu test mi-a zis sa incep cu Femibion 2, si mi-a dat si Magnerot pentru ca m-am plans de dureri de cap. Dupa ce am repetat hemoleucograma si mi-a iesit o usoara anemie m-a pus sa iau si fier (Altrifer).
Abia astept sa ne anunti ce se ascunde in burtica coeur . Pana atunci sarcina usoara!
Alexa001
Scris: Thursday, September 29, 2016 11:32 AM
Nivel

Inregistrat: 11/23/2015
Sonya wrote:
Salutare fetelor! Am si eu o intrebare, doua, pentru mamicile care se pregatesc deja de nastere :
1. La ce dimensiuni ati facut scutecele din finet?
2. Cu ce detergent ati spalat rufele bebelusului?

Eileen si eu ma tot gandesc ce absorbante sa-mi iau,pana acum am ramas la variantele de la bella si baby ono. O sa ma hotarasc pe parcurs din care sa iau.Poate iau si de una si de alta.
Alexa si eu am pb cu arsurile, pt asta mananc inghetata si beau multa apa. Evita sa stai pe spate, incearca sa dormi pe partea stanga.

In general pe partea stanga adorm...dar noaptea nu stiu ce fac...ma rasucesc involuntar ras

Scutece din finet de unde ati cumparat?
Si inca ceva...ce dimensiuni cumparati body-urile?

EDIT : am vazut ca ati scris de PEPCO...o sa ma interesez si eu daca este prin Bucuresti si pe unde. In alta parte unde s-ar mai putea gasi gata facute? eu masina de cusut nu am :D
Absorbantele alea pentru maternitate se gasesc in hypermarketuri...farmacii..?
Lili Eu
Scris: Thursday, September 29, 2016 11:35 AM
Nivel

Uitati asa arata scutecele de la PEPCO sunt si la bucata si la set.Cheek Kiss

Lili Eu attached the following image(s):
scutec-finet-carters-15043-big.jpge56a70e809d6f42789a19e5b01cd9f95.img_7988.jpg8bb4fc5a99b477b69280f2c7052b9b42.img-8413-.jpg

Alexa001
Scris: Thursday, September 29, 2016 11:39 AM
Nivel

Inregistrat: 11/23/2015
Lili Eu wrote:

Ce dragute suuuunt ! Sper sa gasesc si eu :) si nici scumpe nu sunt.
Daca as cumpara la metru ar trebui sa le trimit la mama la tara sa mi le faca...eu acasa nu am masina de cusut, deci e mai complicat ras
Lili Eu
Scris: Thursday, September 29, 2016 11:40 AM
Nivel

Alexa001 wrote:

Ce dragute suuuunt ! Sper sa gasesc si eu :) si nici scumpe nu sunt.
Daca as cumpara la metru ar trebui sa le trimit la mama la tara sa mi le faca...eu acasa nu am masina de cusut, deci e mai complicat ras
Eu zic ca se merita pt ca sunt super frumoase si sunt si pe culori diferite!!! ras computerlove
Mihaela1234
Scris: Thursday, September 29, 2016 11:41 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/24/2016
Lili Eu wrote:

Am sa caut si eu..sunt foarte simpaticecoeur
Eu pana acum nu am luat nimic pentru bebe...carut si patut am zis ca poate gasesc o oferta buna de Black Friday.

Hainute astept sa vad ce primesc de la cumnata mea care a are tot baietel (de un an acum) si apoi vad.
Lili Eu
Scris: Thursday, September 29, 2016 11:45 AM
Nivel

Mihaela1234 wrote:

Am sa caut si eu..sunt foarte simpaticecoeur
Eu pana acum nu am luat nimic pentru bebe...carut si patut am zis ca poate gasesc o oferta buna de Black Friday.

Hainute astept sa vad ce primesc de la cumnata mea care a are tot baietel (de un an acum) si apoi vad.
eu hainute nu prea am de la cine sa primesc nu are nimeni baietei:) toti au fetite,nasa are fetita are 10 luni si a zis sa ma duc sa aleg ce imi place de la ea ca mai are si care se potrivesc la baietel, si ma duc sa vad ce imi place!!computerlove
Sonya
Scris: Thursday, September 29, 2016 12:02 PM
Nivel

Lili Eu wrote:

Da chiar, ce faine sunt!ce dimensiuni au?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.