Gravidutzele noastre dragi - 36
Subiectul anterior · Subiectul urmator
emanicole
Scris: Saturday, July 9, 2016 10:26 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 12/22/2013
lara_plus wrote:
Completez si eu condica.

Abia astept sa merg la morfo miercuri. Si eu sunt balonata dar sunt vinovata pt ca am mancat o varza atat de sarata ca am baut cel putin 6 litrj de apa. O sa renunt la ea ca mai mult rau face....dar ce buna e!

Am mai ras de ce scriau burticile anul trecut pe forum,am ajuns la casuta 26. Ele numeau vasul de toaleta albastrel si isi descriau "intalnirile". Erau asa funny!!

Sunt foarte incantata ca de 2 zile nu am mai vomitat. Greata inca mai am dar atattopai cred ca o a treaca.

Va admir ecogeafiile si abia astept sa vedem ce avem fiecare!!!!

Pupam toate burticutele, sarcini usoare si fara albastrel...mi-ai amintit de el...tare drag imi era yes hohot
andreina
Scris: Saturday, July 9, 2016 10:52 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/16/2014
Ema iloveyou
Imi amintesc si eu postarile voastre. Tare drag imi era sa intru in casuta gravidutelor si sa citesc pataniile voastre. Asta m-a ajutat sa fiu pregatita pt momentul cand am devenit si eu burtica. De la voi am stiut ca starile de rau, greturile puternice si desele intalniri cu albastrel inseamna ca sarcina evolueaza cum trebuie. Acum mai am putin si ma mut in casuta mamicilor.
Va pupam dulce burtici si mamiciCheek Kiss
ElenaD94
Scris: Sunday, July 10, 2016 6:13 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/19/2014
Sunt prin trecere hearts va salut burticutelor si bun venit noilor graviduedance .
Alexa, mare drepate are Anyta. Te ai dat brava, insa nu a fost corecta decizia. Era un tratament urmat cred ca de aproape 90 la suta din toate gravidutele. Deci nu erai unica. Si erau niste medicamente care in mod sigur te ar fi ajutat, nicidecum sa ti faca rau, cu atat mai putin copilului. Progesteronul este bun pt sustinerea sarcinii, au fost gravidute care l au luat pana la 5 luni. Doctorul probabil a obsevat ceva in neregula si a vrut sa se asigure ca sangele iriga bine placenta si la bebe ajunge suficient oxigen si nutrienti,de aia a dat aspenter. Eu am luat aspenter pana in saptamana 31 iar progesteron pana in s13. La indicatia medicului, si tot la indicatia lui le am oprit. Iti tin pumnii, sa fiti sanatosi si voiosi.
Lili, felicitari! F frumoase valorile la beta, bebe se vede undeva dupa 5s4zile, asta cand ovulatia este fix in ziua 14, aparatul calculeaza la fix un ciclu de 28 de zile, adica fix 4 saptamani si uneori apar difrrente intre varsta gestationala si cea ecografica. Asa ca mai bine astepti putin mai mult, pana la 6 sapt si cateva zile, ca sa fii mai sigura. In general, la varsta aia medicii nu pun doppler pe inimioara sa se auda, ca e fragil bebe si doar te lasa sa vezi cum pulseaza. Poc poc poc. Poate ai noroc si asculti cateva secunde!!!
Va pup gravidute, Erik imi dicteaza timpul si de aia nu prea am timp de scris si citit. Acum e la bunici, dar dupa cum vedeti m am trezit tot dimineata, din cauza ca asa m am obisnuit. Adoarme la 22-23 si se trezeste la 5-6. Nu am facut colici iar asta a facut ca lunile astea sa fie lapte si miere. Fara plans de copil in casa. Merge la bunici de la 3 saptamani. Este cuminte si nu ne face probleme. N am un copil plangacios. Daca nu a plans el nici la vaccin, inchipuiti va ce bomboana e. Va pupam iloveyou

ElenaD94 attached the following image(s):
fb_img_1468120535333.jpgfb_img_1468120549778.jpgfb_img_1468120494680.jpgfb_img_1468120510178.jpg

anyta88
Scris: Sunday, July 10, 2016 7:15 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2014
ElenaD94 wrote:
Sunt prin trecere hearts va salut burticutelor si bun venit noilor graviduedance .
Alexa, mare drepate are Anyta. Te ai dat brava, insa nu a fost corecta decizia. Era un tratament urmat cred ca de aproape 90 la suta din toate gravidutele. Deci nu erai unica. Si erau niste medicamente care in mod sigur te ar fi ajutat, nicidecum sa ti faca rau, cu atat mai putin copilului. Progesteronul este bun pt sustinerea sarcinii, au fost gravidute care l au luat pana la 5 luni. Doctorul probabil a obsevat ceva in neregula si a vrut sa se asigure ca sangele iriga bine placenta si la bebe ajunge suficient oxigen si nutrienti,de aia a dat aspenter. Eu am luat aspenter pana in saptamana 31 iar progesteron pana in s13. La indicatia medicului, si tot la indicatia lui le am oprit. Iti tin pumnii, sa fiti sanatosi si voiosi.
Lili, felicitari! F frumoase valorile la beta, bebe se vede undeva dupa 5s4zile, asta cand ovulatia este fix in ziua 14, aparatul calculeaza la fix un ciclu de 28 de zile, adica fix 4 saptamani si uneori apar difrrente intre varsta gestationala si cea ecografica. Asa ca mai bine astepti putin mai mult, pana la 6 sapt si cateva zile, ca sa fii mai sigura. In general, la varsta aia medicii nu pun doppler pe inimioara sa se auda, ca e fragil bebe si doar te lasa sa vezi cum pulseaza. Poc poc poc. Poate ai noroc si asculti cateva secunde!!!
Va pup gravidute, Erik imi dicteaza timpul si de aia nu prea am timp de scris si citit. Acum e la bunici, dar dupa cum vedeti m am trezit tot dimineata, din cauza ca asa m am obisnuit. Adoarme la 22-23 si se trezeste la 5-6. Nu am facut colici iar asta a facut ca lunile astea sa fie lapte si miere. Fara plans de copil in casa. Merge la bunici de la 3 saptamani. Este cuminte si nu ne face probleme. N am un copil plangacios. Daca nu a plans el nici la vaccin, inchipuiti va ce bomboana e. Va pupam iloveyou

Este tare frumos!! Sa va traiasca,sa fie sanatos!computerlove
Eileen
Scris: Sunday, July 10, 2016 7:22 AM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2013
lara_plus wrote:

Suuuuper! Sigur tati o sa simta cand ea e pregatita. Ce nume aveti in plan?

Tati a simtit-o dar numai cand are ea chef ras hohot el e f cald pe maini si il simte, aseara facea niste tumbe Love si cand a pus el gata...somn de tot, sa ii faca in ciuda. Nume tot nu avem,dar nu prea am dezbatut problema f tarecoeur

Ema, hai la burtici majoreta
Lili, o sa treaca timpul, si acusica vezi bobita din nou love
Elena94 ce voinic frumos ai tu acolo love love sa fiti sanatosi topai
Lili Eu
Scris: Sunday, July 10, 2016 7:49 AM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2015
ElenaD94 wrote:
Multumesc de sfat!! ai un puiutz tare frumusel! :) sa iti traiasca si sa fie sanatos! computerlove
Lili Eu
Scris: Sunday, July 10, 2016 7:51 AM
Nivel

Eileen wrote:

Tati a simtit-o dar numai cand are ea chef ras hohot el e f cald pe maini si il simte, aseara facea niste tumbe Love si cand a pus el gata...somn de tot, sa ii faca in ciuda. Nume tot nu avem,dar nu prea am dezbatut problema f tarecoeur

iloveyou computerlove
anyta88
Scris: Sunday, July 10, 2016 8:59 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2014
Eileen wrote:

Exact asa face si a mea. Sub nici o forma nu misca daca pune ta?i mana! Crazy
miriam
Scris: Sunday, July 10, 2016 9:10 AM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
Sarcini usoare si la termen gravidutelorgravida flowers
Nasmyne
Scris: Sunday, July 10, 2016 10:28 AM
Nivel

Inregistrat: 7/18/2015
Vai LiliEu ma bucur tare mult sa te vad aici la burticute...dupa toate prin cate ai trecut, ma bucur din suflet...iar cu valorile la beta sarcina evolueaza cum trebuie.
Ce de gravidute acum si sper ca toate aspirantele sa se mute aici.

Lili Eu
Scris: Sunday, July 10, 2016 10:44 AM
Nivel

Nasmyne wrote:
Vai LiliEu ma bucur tare mult sa te vad aici la burticute...dupa toate prin cate ai trecut, ma bucur din suflet...iar cu valorile la beta sarcina evolueaza cum trebuie.
Ce de gravidute acum si sper ca toate aspirantele sa se mute aici.

Multumesc!!! pup Cheek Kiss
Rocsana
Scris: Sunday, July 10, 2016 12:02 PM
Nivel

Inregistrat: 1/28/2015
Lili Eu wrote:
Buna fetelor am fost la Dr azi am vazut bobita dar e micuta eu as fi vrut sa vad mai mult Lol Dr a zis ca e destul pt 5 saptamani de sarcina, o sa va atasez si voua pozica computerlove

Ce frumos Lili Bravoo iti doresc sarcina usoara si la termen ,ma bucur enorm sa vad ca ai ajuns la gravidute yes acum trebuie sa stai cat mai linistita sa ajuti bebe sa se prinda bine si sa stea cuminte pana la termen iloveyou

Noi suntem bine ,am avut botezul Duminica trecuta si acum asteptam pozele cu nerabdare.Sara este cumintica ,papam numai san si ne mai supara cativa colici dar in rest dormim si papam coeur

Celorlalte gravidute
le doresc sarcini usoare si la termen .

Ps.Progesteronul indiferent sub care formula este prescris ajuta mult sarcina ,eu am luat pana la 6 luni Arefam si ma ajutat enorm
Lili Eu
Scris: Sunday, July 10, 2016 12:16 PM
Nivel

Rocsana wrote:

Ce frumos Lili Bravoo iti doresc sarcina usoara si la termen ,ma bucur enorm sa vad ca ai ajuns la gravidute yes acum trebuie sa stai cat mai linistita sa ajuti bebe sa se prinda bine si sa stea cuminte pana la termen iloveyou

Noi suntem bine ,am avut botezul Duminica trecuta si acum asteptam pozele cu nerabdare.Sara este cumintica ,papam numai san si ne mai supara cativa colici dar in rest dormim si papam coeur

Celorlalte gravidute
le doresc sarcini usoare si la termen .

Ps.Progesteronul indiferent sub care formula este prescris ajuta mult sarcina ,eu am luat pana la 6 luni Arefam si ma ajutat enorm
Multumesc!!! sa nu uiti sa pui si pt noi cateva pozici sa o mai veden si noi pe sara chitara si eu mi doresc sa alaptez pe bebe la san, ma rog sa fie bebe bine si sa ajungem cu bine la termen Hands
lara_plus
Scris: Sunday, July 10, 2016 12:27 PM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2016
M am bucurat ca mi ai trecut inralnirile cu albastrel si iata ca am acum mancarimi pe maini si picioare. Imi vine sa mi smulg carnea. Mi am facut progeamare din nou la doctorita. Nu pot sa am si eu o sarcina normala?Cray plans Cray
Mihaela1234
Scris: Sunday, July 10, 2016 3:50 PM
Nivel

Inregistrat: 5/24/2016
Eileen wrote:
Felicitati Albinuta dance dance
Alexa, sa vii cu vestile mai repede, nu ca data trecuta Lol hohot
Mihaela cu tine am mai multe de discutat hohot Mdeeeci ...papa puiul afumat cu toata pofta, ca nu e crud uscat Cheek Kiss Si mezeluri la fel, ce nu e crud uscat daca puteti manca si poftiti, mancati , nu excese normal !!
Legat de crema de protectie, ar trebui musai sa folosesti ca poti ramane cu pete si dupa nastere. Iar legat de celelalte creme, sampon, lac de unghii mie mi se pare super exagerat sa nu ne ma dam cu oja, sa nu ma mai machiez. Oricum si inainte foloseam produse mai naturale, fara parabeni, asa ca am pastrat cam tot ce foloseam si folosesc si acum. Asta e doar parerea mea ras Cheek Kiss
Anutza, bea multe lichide, pune ceva pe cap cand iesi, sa mananci, ia-ti vitaminele...daca ai facut toate astea, atunci cu calciu stai bine? Analizele sunt ok? Daca ti se pare ceva mai grav ar fi ok sa intrebi medicul.

Eileen nu rade de mine..:D. Stiu ca sunt cam panicata dar nu am cu cine vorbi. Cumnata mea a avut o sarcina super usoara..cu anticorpi la toate..si nu prea am sfaturi de la ea :).
Sotul meu e super grijuliu..nu ma lasa sa beau cafea..bine..in ultima perioada nici nu mai aimt nevoia..si daca simt, beau la servici. Vineri seara am avut petrecere la servici si s-a uitat ciudat la mine cand am zis ca vreau un radler..si cand mi-a adus, mi-a zis ca are 2,2% alcool..:))

Am visat vineri spre sambata ca aveam o fetita..Eliza :). Ideea e ca eu imi doresc baietel deci nu e subconstientul :))

Voi ati avut vise de astea in sarcina?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.