Gravidutzele noastre dragi - 35
Subiectul anterior · Subiectul urmator
simm
Scris: Thursday, April 7, 2016 11:22 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 9/2/2014
Eileen wrote:
Buna mamici si burtici !
Poate putine dintre voi ma stiu, dar eu sunt veche pe la aspirici , am mai fost o tura pe la burtici acum mult timp,dar sederea a fost foarte scurta...de aceea acum am mai asteptat ceva timp pana sa anunt, si aici ma refer inclusiv la cunostinte, doar alor mei si prietenelor mele dragi le-am zis ca ne-a binecuvantat din nou Dumnezeu cu minunea unei sarcini, si ne rugam din tot sufletul ca bebe mic sa creasca mare si sanatos si sa vina pe lume la termen coeur coeur
Momentan suntem cu emotia ca totul sa evolueze bine coeur coeur coeur

Vaaaai..sarbatoare sarbatoare nu stiu cum fac dar parca va simt de intru si eu pe aicihearts FelicitaaaaaariBravoo computerlove De mult asteptam o veste ca asta. Sa ai sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos hearts
roxinthya
Scris: Thursday, April 7, 2016 11:37 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Eileen ce ma bucur!!!yes yes yes topai
Sarcina usoara si la termen si bebe sanatos iti doresc!angel
Asta DA veste buna!!!!!computerlove
Eileen
Scris: Thursday, April 7, 2016 11:50 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2013
Fetelor multumesc mult !computerlove computerlove computerlove
A venit intr-un moment frumos din viata noastra, dupa ce ne-am mutat in casuta nouacoeur coeur Toata lumea ne zicea ca dupa ce ne mutam o sa vina si bebe si chiar asa a fost ...plus ca am avut niste pene de barza nepretuite de la Juwy iloveyou iloveyou
Roxyfoxy
Scris: Thursday, April 7, 2016 11:58 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/11/2015
andreina wrote:

Cum ati procedat cu baita bebelului pana a cazut bontul ombilical? Eu numai la asta ma gandesc si ma stresez ca nu o sa ma descurc.
L-am spalat normal încercând sa nu umezesc prea tare zona buricului, iar daca se uda putin stergeam bine sa nu ramâna ud.Nu iti fa griji ca o sa reusesti, eu l-am spalat singura fara ajutor si cu durerile operatiei "pe cap"Cheek Kiss
Roxyfoxy
Scris: Thursday, April 7, 2016 12:06 PM
Nivel

Inregistrat: 1/11/2015
andreina
Scris: Thursday, April 7, 2016 12:45 PM
Nivel

Inregistrat: 10/16/2014
Va multumesc pt raspunsurile in legatura cu baita bebeluluiCheek Kiss
Voi imi intelegeti cel mai bine stresul si paranoiaLol
Ieri am primit rezultatele analizelor uzuale de trim 2 si singura problema majora e o infectie urinara cu streptococ B. O sa repet analiza si la alt laborator sa fiu sigura, dar probabil va fi nevoie sa iau antibiotic, bineinteles dupa ce voi vorbi si cu dr ginecolog. V-ati confruntat cu astfel de infectie? Va pup pe toate si va rog sa scuzati romanuliloveyou
Rocsana
Scris: Thursday, April 7, 2016 1:08 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/28/2015
Eileen wrote:
Buna mamici si burtici !
Poate putine dintre voi ma stiu, dar eu sunt veche pe la aspirici , am mai fost o tura pe la burtici acum mult timp,dar sederea a fost foarte scurta...de aceea acum am mai asteptat ceva timp pana sa anunt, si aici ma refer inclusiv la cunostinte, doar alor mei si prietenelor mele dragi le-am zis ca ne-a binecuvantat din nou Dumnezeu cu minunea unei sarcini, si ne rugam din tot sufletul ca bebe mic sa creasca mare si sanatos si sa vina pe lume la termen coeur coeur
Momentan suntem cu emotia ca totul sa evolueze bine coeur coeur coeur

Bravoo Sarcina usoara si la termen cu bebe sanatos .Pupici
miriam
Scris: Thursday, April 7, 2016 1:26 PM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
Eileen, felicitari!!!
Ma bucur tare pt tinecomputerlove
O sarcina cu toate in regula iti doresc!
moa
Scris: Thursday, April 7, 2016 3:58 PM
Nivel

Inregistrat: 4/6/2015
Roxyfoxy wrote:
Poate ne mobilizam toate mamicile si intram sa schimbam pareri, deocamdata bate vântul pe acoloras

Pai daca in burtica am crescut impreuna,ar fii frumos sa ne mobilizam si sa crestem si afara tot impreuna!asa ca trebuie sa ne mutam la mamici si sa lasam alte gravidute sa ocupe locul.computerlove

Eileen felicitari!sarcina usoara!newclap
Nasmyne
Scris: Thursday, April 7, 2016 4:03 PM
Nivel

Inregistrat: 7/18/2015
Salut burticute dragi, eu am fost putin absenta, prinsa cu alte probleme, dar v-am urmarit constant

Elieen felicitari pentru sarcina! Iti doresc sa ai o sarcina usoara si la termen! Cat are bebele tau si ce este fetita sau baiat? (Cel de acasa, nu cel din burtica)

Rocsana tu ai inceput si cu kg foarte putine, de-asta sa te bucuri, bine fiecare organism reactioneaza diferit...si eu credeam ca am sa ma fac cat casa, ca oricum eram asa la limita de sus a greutatii normale...dar ma bucur ca nu a fost asa, in primul trim am pierdut 4 kg apoi incet incet le-am recuperat si am mai pus inca 5 kg peste....sper ca nu voi pune foarte mult nici in urmatoarele saptamani. Pt mine e perfect, si ma bucur ca nu am luat foarte mult ca in toamna voi fi si mireasa si na nu m-as simti bine in pielea mea sa fiu grasa ras
De la toate prietenele mele care au nascut dupa iesirea din spital, majorotatea au ajuns acasa cu un minus de 10 kg. Apoi daca mai si alaptezi, vei fi activa cu bebe, va veni vara dimineata si seara vei da ture de parc ai sa vezi cum incet incet organismul isi va reveni la greutatea initiala.

Cu produsele pt bebe, m-am documentat mult si nu stiam ce sa aleg, multe persoane imi recomandau Mustela, dar sincer cand am bagat pe google substantele de pe ambalaj am ramas masca cum pot contine niste produse atat de renumite si scumpe substante ca acelea... Si dupa mai multe cautari m-am oprit la gama de produse Bebble, mi se pare un brand cinstit, foarte accesibil ca pret si produse de calitate.

Eileen
Scris: Thursday, April 7, 2016 4:17 PM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2013
Miriam, Rocsana computerlove computerlove multumesc din suflet. Doamne ajuta!
Nasmyne, prima sarcina am pierdut o la 6,5~7sapt, de asta am zis ca a fost vizita scurta prima data,iar de atunci a trecut un an si jumatate. Dumnezeu stie mai bine de ce a fost asa. Dupa tot acest an jumate in prima luna in care am incercat spalaturile cu bicarbonat recomandate de corina elena iloveyou iloveyou am si ramas. Nimic nu e intamplator si toate au loc atunci cand trebuie.
De aceea sunt si putin panicata avand o sarcina pierduta.. dar acum speram sa fie binecoeur coeur coeur
doinanuta
Scris: Thursday, April 7, 2016 4:44 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2013
Felicitari eilene Bravoo
Eu azi am aut morfologia.
yes voi avea o fetita yes
Prima data ne-a zis baiat, dar e fata.O fetita foarte activa dar mai micuta cu o saptamanahearts
SPER sa nu se mai schimbe sexul :))))
Rocsana
Scris: Thursday, April 7, 2016 4:58 PM
Nivel

Nasmyne wrote:
Salut burticute dragi, eu am fost putin absenta, prinsa cu alte probleme, dar v-am urmarit constant

Elieen felicitari pentru sarcina! Iti doresc sa ai o sarcina usoara si la termen! Cat are bebele tau si ce este fetita sau baiat? (Cel de acasa, nu cel din burtica)

Rocsana tu ai inceput si cu kg foarte putine, de-asta sa te bucuri, bine fiecare organism reactioneaza diferit...si eu credeam ca am sa ma fac cat casa, ca oricum eram asa la limita de sus a greutatii normale...dar ma bucur ca nu a fost asa, in primul trim am pierdut 4 kg apoi incet incet le-am recuperat si am mai pus inca 5 kg peste....sper ca nu voi pune foarte mult nici in urmatoarele saptamani. Pt mine e perfect, si ma bucur ca nu am luat foarte mult ca in toamna voi fi si mireasa si na nu m-as simti bine in pielea mea sa fiu grasa ras
De la toate prietenele mele care au nascut dupa iesirea din spital, majorotatea au ajuns acasa cu un minus de 10 kg. Apoi daca mai si alaptezi, vei fi activa cu bebe, va veni vara dimineata si seara vei da ture de parc ai sa vezi cum incet incet organismul isi va reveni la greutatea initiala.

Cu produsele pt bebe, m-am documentat mult si nu stiam ce sa aleg, multe persoane imi recomandau Mustela, dar sincer cand am bagat pe google substantele de pe ambalaj am ramas masca cum pot contine niste produse atat de renumite si scumpe substante ca acelea... Si dupa mai multe cautari m-am oprit la gama de produse Bebble, mi se pare un brand cinstit, foarte accesibil ca pret si produse de calitate.

Cheek Kiss Sa sti ca la produse ma uitam si mi-a fost recomandata gama Topfer ,acum nu stiu inca mai ma uit ,pt fundulet si sani (sfarcuri )mi sa recomandat Bepanthen de 30g pt bebelusi (am o cunostinta la noi nascuti asistenta si ea a zis ca e cel mai ok )Eu sunt pe ultima suta cu cumparaturile si ieri a nascut o prietena tot la Deva cu cezariana ,se simte ok si a zis ca aici in spital la cezariana pe bebe il face sarmaluta Lol nu iti trebuie haine ca nu il imbraca ,il tine separat pana te refaci si doar daca vrei sa iti aduca bebelasul in salon e treaba ta cum il imbraci ,tot ele se ocupa si de igiena bebelui si a mamicii si trebuie numai pampers (cate 6 -7 /zi si serv.umede +lapte praf +sticluta la bebe)iar la mamica tampoane facute cu tifon dar sa fie mari sa ajunga de la fund pana in fata ,din a doua zi camasa de noapte si se rec.o burtiera care cica ajuta mult (plus lucruri de igiena personala )Una peste alta ma bucur ca stau peste drum de spital daca mai trebuie ceva e f.simplu.
In legatura cu kg.intradevar eram sub greutate de aceea am si luat asa mult (asa a zis dr .ca slabutele iau mai mult de obicei )acum nu mai am treaba ca le dau eu jos cumva,candvaLol sa fie bubulina ok e tot ce ma intereseaza coeur
Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss
Rocsana
Scris: Thursday, April 7, 2016 5:02 PM
Nivel

doinanuta wrote:
Felicitari eilene Bravoo
Eu azi am aut morfologia.
yes voi avea o fetita yes
Prima data ne-a zis baiat, dar e fata.O fetita foarte activa dar mai micuta cu o saptamanahearts
SPER sa nu se mai schimbe sexul :))))

Bravoo Pai acum ar trebui sa se vada bn sexul,dr meu a zis ca cel mai sigur este la 30 sapt ca atunci e totul dezvoltat ,acum este imp.sa fie bebe bine dar daca a zis ca e fetita putin probabil sa se mai schimbe ceva de acum ,oricum la urm.control se va vedea clar (in cazul in care are dr.tau un dubiu acum )Cheek Kiss
Nasmyne
Scris: Thursday, April 7, 2016 6:10 PM
Nivel

Inregistrat: 7/18/2015
Elieen imi pare rau sa aud ca ai pierdut o sarcina, multe din noi stim cum este...si eu am pierdut prima sarcina, si din pacate nu a fost doar asta ci o sarcina extrauterina care m-a lasat fara o trompa. Dar pana la urma Dumnezeu ne-a daruit un bebe dupa 7 luni, fiind si prima oara cand ovulam dupa extrauterina si cu ovulatie pe partea unde nu am trompa..apropo si eu atunci am facut spalaturile cu bicarbonat ale corinei
Am stat cu frica toata sarcina si fugeam la baie sa ma uit de fiecare data cand ma simteam mai uda, dar uite ca am ajuns cu bine pana aici. Asa va fi si la tine...Trebuie!!

Rocsana cea mai buna pt sani e lanolina pura, dar e cam scumpa.
La fel ca la tine este si spitalul unde voi naste eu numai ca singura diferenta fata de tine e ca va fi la 100 km distanta ras Doamne ajuta sa fie bine pana la sarsit! Bine...am ca rezerva spitalul din orasul meu, unde m-a urmarit al doilea medic, dar spitalul lasa de dorit, conditii si personal jalnice, plus am ramas cu sechele de cand m-au chiuretat in acest spital, cand eu de fapt aveam sarcina extrauterina...asa ca nu vreau sa aud de personalul de acolo ca stiu cum este, muream de durere prima si a doua seara si nu era nimeni care sa ma ajute cu un calmant, toata lumea dormea plus nici al meu nu imi putea aduce calmante pt ca toate usile erau inchise

doinanuta felicitari pt fetita!! Stiu ca iti doreai asta. Mie la fiecare control mi-aspus ca e baietel de la 12 sapt pana in prezent...acum sper sa fie asa si sa nu am vreo surpriza.

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.