Gravidutzele noastre dragi - 35
Subiectul anterior · Subiectul urmator
anyta88
Scris: Saturday, June 4, 2016 3:52 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/15/2014
Mihaela1234 wrote:
Fetelor voi aveti experienta..imi puteti spune daca e normal sa va doara burtica la inceput? Eu am avut test pozitiv ieri si spre seara a inceput sa ma doara burta ca in timpul menstrei..de fapt..de mult nu am mai avut dureri asa la menstra. Am luat no spa si s-au mai diminuat de am putut sa adorm..azi inca mai simt o jena asa..Sa imi fac griji?din ce am mai cautat si am gasit .cica ar fi normol..uterul nu r obisnuit cu bobita..dar eu nu ma bazez pe asta.. La doctor ajung saptamana viitoare..

Ati trecut prin asa ceva?

Eu nu am.avut dureri deloc la început. Acum în schimb am dureri destul de mari.
Stiu ca nu e nimic ingrijorator daca nu sangerezi. Ia cate 3 no spa pe zi pana ajungi la doctor. E posibil sa ti dea progesteron.
lara_plus
Scris: Saturday, June 4, 2016 10:21 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/17/2016
Mihaela eu am avut dureri de burta 2 saptamani (saptamana 3,7-5) de sarcina. Si am fost speriata ca si tine. Mi -a explicat doamna ginecolog ca am un uter mic si acum el se schimba pentru primirea bebelusului. Mi-a spus sa ma duc urgent la ea daca sunt dureri insuportabile sau am sangerari.

Eu sunt mai bine psihic. M-a linistit o noua prietena cu cazuri concrete. Nelinistea nu a disparut complet, dar acum pot sa dorm si nu mai plang. Asteptarea ma omoara...Cum sunteti voi, ce faceti? sa-mi povestiti tot ca sa petrec timpul facand ceva constructive.
Mihaela1234
Scris: Saturday, June 4, 2016 10:27 PM
Nivel

Inregistrat: 5/24/2016
lara_plus wrote:
Mihaela eu am avut dureri de burta 2 saptamani (saptamana 3,7-5) de sarcina. Si am fost speriata ca si tine. Mi -a explicat doamna ginecolog ca am un uter mic si acum el se schimba pentru primirea bebelusului. Mi-a spus sa ma duc urgent la ea daca sunt dureri insuportabile sau am sangerari.

Eu sunt mai bine psihic. M-a linistit o noua prietena cu cazuri concrete. Nelinistea nu a disparut complet, dar acum pot sa dorm si nu mai plang. Asteptarea ma omoara...Cum sunteti voi, ce faceti? sa-mi povestiti tot ca sa petrec timpul facand ceva constructive.

Multumesc Lara! Si eu am uter mic..idea e ca avut un avort menstrual ( nu imi dadeam seama daca nu faceam test mai devreme de venirea menstrei)luna trecuta si mi-e cam frica..Aseara imi venea sa plang..eu totusi..sangerare nu am avut si sper sa nu am.
Ti-a dat cumva progesteron?

Din pacate nu stiu prin ce treci..nu am apucat sa citesc din urma..dar sper sa fie totul bine!DistanceKiss
Mihaela1234
Scris: Saturday, June 4, 2016 10:28 PM
Nivel

[quote=anyta88]
Stiu ca nu e nimic ingrijorator daca nu sangerezi. Ia cate 3 no spa pe zi pana ajungi la doctor. E posibil sa ti dea progesteron.[/quopte]

Multumesc pentru raspuns Anyta.DistanceKiss
Mihaela1234
Scris: Saturday, June 4, 2016 10:29 PM
Nivel

Mihaela1234 wrote:

Multumesc Lara! Si eu am uter mic..ideea e ca am avut un avort menstrual ( nu imi dadeam seama daca nu faceam test mai devreme de venirea menstrei)luna trecuta si mi-e cam frica..Aseara imi venea sa plang..
Am crezut ca se duce si asta..
Ti-a dat cumva progesteron?

Din pacate nu stiu prin ce treci..nu am apucat sa citesc din urma..dar sper sa fie totul bine!DistanceKiss
Mihaela1234
Scris: Sunday, June 5, 2016 1:52 PM
Nivel

anyta88 wrote:

Stiu ca nu e nimic ingrijorator daca nu sangerezi. Ia cate 3 no spa pe zi pana ajungi la doctor. E posibil sa ti dea progesteron.

Am fost si mi-am luat utrogestan pana la urma..am inteles ca relaxeaza uterul.

Ideea ca ca no spa nu prea isi facea efectul si m-am speriat..
Oricum progesteronul e bun pt sustinere..iau doar seara un ovul de 200 pana ajung la doctor..sper sa nu ma certe..dar am intrat in panica.

Se pare ca si-a facut efectul..azi nu mai am decat un disconfort..
anyta88
Scris: Sunday, June 5, 2016 2:48 PM
Nivel

Mihaela1234 wrote:

Oricum progesteronul e bun pt sustinere..iau doar seara un ovul de 200 pana ajung la doctor..sper sa nu ma certe..dar am intrat in panica.

Nu o sa te certe sigur. Eu am luat pana la 4 luni cate 3 pe zi.
No spa am luat de la începutul sarcinii cate 3 pe zi de 80 mg la recomandarea medicului
lara_plus
Scris: Sunday, June 5, 2016 8:26 PM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2016
Mihaela, eu iau femibion 1 o pastila de dimineata-vitamine prenatale si progesterone o pastila intravaginal de 200. Mi-a recomandat imediat cum I-am zis ca sunt insarcinata.
Eileen
Scris: Monday, June 6, 2016 9:59 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2013
Mihaela1234 wrote:

F bine ai facut.
SI eu dupa ce am inceput sa iau arefam nu am mai avut dureri de burta.
Elena7
Scris: Monday, June 6, 2016 10:38 AM
Nivel

Inregistrat: 2/2/2015
O saptamana frumoasa tuturor gravidutelor!coeur
Oare ce face gaza-mica, o fi nascut? Asteptam vesti!computerlove
Mihaela1234
Scris: Monday, June 6, 2016 11:05 AM
Nivel

Eileen wrote:

F bine ai facut.
SI eu dupa ce am inceput sa iau arefam nu am mai avut dureri de burta.

Si eu cred ca am afcut bine, eram in dubii dar stiam ca sunt pentru sustinere si rau nu au cum sa faca..Si mie mi-au disparut ..mai am cate o jena din cand in cand dar ma simt ciudata acum ca nu mai simt nimic.

Oricum, nu mai puteam sta cu durerile alea..nu erau puternice. nu am avut deloc sangerari.dar simteam ca nu e ok.

Dea
Scris: Monday, June 6, 2016 2:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/26/2015
gaza_mica89, majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
a fost bebe cuminte si a asteptat dr pana astazi???
asteptam vesti si pozuci cu gazutza taaaaacomputerlove computerlove computerlove computerlove
Roxanine
Scris: Monday, June 6, 2016 10:43 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2013
Gravidute dragi. Imi permit sa pun o mica intrebare. Ati patit vreuna din voi sa aveti dureri de implantare? Daca da, cum? Azi m-au durut rinichii si ovarele desi am doar 4 Dpo.

La sarcina trecuta am avut o durere de scurta durata dar foarte ascutita la implantare. voi? yes
anyta88
Scris: Monday, June 6, 2016 10:49 PM
Nivel

Roxanine wrote:
Gravidute dragi. Imi permit sa pun o mica intrebare. Ati patit vreuna din voi sa aveti dureri de implantare? Daca da, cum? Azi m-au durut rinichii si ovarele desi am doar 4 Dpo.

La sarcina trecuta am avut o durere de scurta durata dar foarte ascutita la implantare. voi? yes

Eu n am avut nici o durere. Pana în saptamana 7 -8 n am avut nici un simptom de sarcina si din cate stiu eu cam imposibil sa ai simptome asa devreme!
Plus ca din cate stiu eu cam după 7 zile se implanteaza.
Eileen
Scris: Tuesday, June 7, 2016 7:03 AM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2013
Roxanine wrote:

Eu am simtit ceva cu cateva zile inainte sa fac testul, cred ca prin 10-11 dpo, niste dureri ascutite prin zona ovarelor...bine nu stiam ca se implanteaza ceva acolo, ii spuneam doinei ca poate au dat fals testele de ovu si abia atunci poate ovulez Lol Lol
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.