Gravidutzele noastre dragi - 35
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Nasmyne
Scris: Friday, May 20, 2016 10:55 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/18/2015
Inca o burtica frumoasa Cheek Kiss parca mai ieri o aveam si eu asa!

Sonya si eu vroiam sa imi fac tatual semipermanent la sprancene, dar am renuntat, imi faceam unghii cu gel si la fel am renuntat, plus epilare definitiva cu laser si la fel am renuntat pt perioada cat sunt gravida. Mai bine sa te feresti, eu asa am gandit.

Edit: Eileen nu stiu despre vopsit, parca am auzit fetele ca s-au vopsit dar nu stiu cand, eu m-am vopsit de 3 ori in toata viata mea ras
F bine ca ai luat uleiul, vei vedea ca nu vei avea nici o vergetura! Si nu uita numai dupa baie sa l folosesti, asa este cel mai eficient (pe pulpe, solduri, burtica si sani)
Sonya
Scris: Friday, May 20, 2016 11:04 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/24/2016
Eileen eu nu ma vopsesc pe par dar nasa mea s-a vopsit toata sarcina cu vopsea fara amoniac si nu a patit absolut nimic bebelul :)
Abia astept sa-mi iau si eu uleiul de migdale, am nunta in 29 si numai dupa aceea o sa-mi permit, ca pe atunci ia si sotul salarul,al meu se duce pe cinstea la nunta si alte cele necesare.
Eileen
Scris: Friday, May 20, 2016 11:05 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2013
Nasmyne wrote:

Edit: Eileen nu stiu despre vopsit, parca am auzit fetele ca s-au vopsit dar nu stiu cand, eu m-am vopsit de 3 ori in toata viata mea ras
F bine ca ai luat uleiul, vei vedea ca nu vei avea nici o vergetura! Si nu uita numai dupa baie sa l folosesti, asa este cel mai eficient (pe pulpe, solduri, burtica si sani)

Din pacate aia cu vopsitul la mine nu e moft...e un "must" Lol Lol
Uleiul daaaa, aseara dupa baita coeur coeur Dra mea de familie mi-a zis sa incep sa ma dau cu crema antivegeturi si i-am zis ca mi-am luat ulei de migdale si mi-a zis ca e mai bine. Normal...ca nu are un milion de chestii nocive ca si cremele.

Si burticutul meu chitara chitara
Sonya
Scris: Friday, May 20, 2016 11:06 AM
Nivel

Eileen wrote:

Din pacate aia cu vopsitul la mine nu e moft...e un "must" Lol Lol
Uleiul daaaa, aseara dupa baita coeur coeur Dra mea de familie mi-a zis sa incep sa ma dau cu crema antivegeturi si i-am zis ca mi-am luat ulei de migdale si mi-a zis ca e mai bine. Normal...ca nu are un milion de chestii nocive ca si cremele.

De la ce firma e uleiul?Atasezi o poza pt noi ?
Eileen
Scris: Friday, May 20, 2016 11:07 AM
Nivel

Sonya wrote:

De la ce firma e uleiul?Atasezi o poza pt noi ?

Sonya, Nasmyne ne-a zis de acesta, este de la secom , e intre 60-70 lei...nu stiu exactras ras

Eileen attached the following image(s):
foto-756.jpg

Sonya
Scris: Friday, May 20, 2016 11:09 AM
Nivel

Eileen wrote:

Sonya, Nasmyne ne-a zis de acesta, este de la secom , e intre 60-70 lei...nu stiu exactras ras

Super, multumesc Cheek Kiss
lara_plus
Scris: Friday, May 20, 2016 12:56 PM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2016
doinanuta wrote:
Pun si eu o poza cu burtica mea.Am fost ieri la eco si avem 1126 si azi facem 28 de saptamani.Fetita mea boxeaza ...se juca cu pumnii.

O burticuta superba. Din profil arata suuuuper bine. Abia astept sa am una ca tine newclap

Eileen a ta e mai micutadar la fel de minunata.Esti in 4 luni,nu? Cand sa incep sa ma dau cu ulei? Se la 3 luni sau 4. Am luat o carte sarcina parca si scria la fel ca uleiul de migdale e cel mai bun.
Sonya
Scris: Friday, May 20, 2016 1:19 PM
Nivel

Eileen deja se vede burticuta?ce frumos! si eu am burtica, dar nu de la bebe :)) nu e mare, dar nah,e acolo.
Vreau sa va intreb ceva legat de apa minerala. Stiu ca nu e voie sa bem carbogazos, dar eu mai beau cate un pic de apa minerala ca ma ajuta tare mult cand mi-e rau,eu nu prea ragai de obicei si apa min ma ajuta mult, si ma simt mai bine. Oare dauneaza?
andreina
Scris: Friday, May 20, 2016 1:24 PM
Nivel

Inregistrat: 10/16/2014
Sonya wrote:
Eileen deja se vede burticuta?ce frumos! si eu am burtica, dar nu de la bebe :)) nu e mare, dar nah,e acolo.
Vreau sa va intreb ceva legat de apa minerala. Stiu ca nu e voie sa bem carbogazos, dar eu mai beau cate un pic de apa minerala ca ma ajuta tare mult cand mi-e rau,eu nu prea ragai de obicei si apa min ma ajuta mult, si ma simt mai bine. Oare dauneaza?

Stai linistita! Si eu am baut apa minerala la inceputul sarcinii pt ca ma simteam mai bine si mi-a spus medicul ca nu e nicio problema. Beam si apa plata, dar apa minerala parca ameliora starile de greata.
Eileen, ce burtica frumoasa ai mami! Sa ai o sarcina usoara si un bebel sanatosCheek Kiss
Eileen
Scris: Friday, May 20, 2016 1:40 PM
Nivel

Lara, Sonya, ANdreina computerlove computerlove computerlove La fel si voua ...sarcina usurica pana la capatdance dance
Lara a mea e mai mica ca avem 15 saptamani .Cu ulei poti incepe sa te dai de cand vrei tu...preventiv, chiar si de acum, de la inceput.
Sonya, daaaa acu clar se vede bebe...poza e facuta dimineata pe nemancate...ziua dupa ce pap+ apa multa se mai umfla putin Lol Lol La inceput asa e...e si balonarea, dar practic bebe este fff coeur coeur
Si eu am baut apa multa minerala , la birou si acum tot asa beau , iar acasa am trecut de ceva saptamani la plata. Stai linistita si bea ce iti face bine ... Pune putina lamaie si menta...si gata limonada.
anyta88
Scris: Friday, May 20, 2016 2:20 PM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2014
Eileen wrote:
Buna fetelorcomputerlove computerlove
Sonya, eu ma fac cu creion special de sprancene...dar acum am o mare dilema...trebuie neaparat sa ma vopsesc plans plans Am sa mai astept pana la urmatorul eco sa o intreb pe dra...voi v-ati vopsit ? Daca da, de la cate saptamani. Vorbim doar de vopsea buna, fara amoniac !!
Sonya eu tot de 62-63 kg..pana la 12 sapt nu m-am cantarit de un secol, dar cam 62 aveam inainte....dar 1.8 inaltime ras ras

Doina
computerlove computerlove Pai tickerul tau arata ca maine faci 29 NuStiu NuStiu
Noi azi avem 15 confeti confeti sa cresti mare pui mic...si sa-i dai coate lui mami cat de repede coeur coeur coeur
Azi mergem in sfarsit dupa pantalonei de gravida yes yes yes Burtica e din ce in ce mai vizibila gravida gravida

Nasmyne, mi-am luat ulei de migdale, e fain, m-am dat aseara Hilar Hilar iloveyou iloveyou

Dupa 3 luni te po?i vopsi fara amoniac.
gaza_mica89
Scris: Friday, May 20, 2016 2:23 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/10/2016
Salutare burtici frumoasecomputerlove ...
Legat de vopsit , eu m- am vopsit când aveam vreo 2 sapt pt ca nu stiam, de atunci nu m-am mai vopsit ...
Si eu vroiam sa va intreb de apa minerala , am uitat sa intreb Dr , si in ultimul timp am baut cam multa , ieri de ex 1,5 l , de cateva ori am poftit la apa minerala ras ras
anyta88
Scris: Friday, May 20, 2016 2:26 PM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2014
Fetelor,cum sa dauneaze apa minerala?Lol Poate doar sa te simti balonata.
În sarcina trebuie sa ne comportam normal ca nu suntem bolnave.
gaza_mica89
Scris: Friday, May 20, 2016 2:45 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/10/2016
anyta88 wrote:

Exact asta mi- a spus mie doctora la inceputul sarcinii
Anutza
Scris: Friday, May 20, 2016 7:24 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 5/9/2016
anyta88 wrote:

Ai dreptate si doctorita mea a zis ca daca poftesc ceva sa mananc linistita..da faci exces de o anumita mancare sau bautura e problema..
Si eu pana pe la 11 sapt beam des apa minerala ca ma ajuta cu raul....dar e ok cat timp nu va baloneaza:)
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.