Gravidutzele noastre dragi - 35
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rocsana
Scris: Tuesday, April 26, 2016 6:03 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/28/2015
ElenaD94 wrote:
Buna dimineata! Am prins putin timp liber sa vi l prezint pe Erik. Va pupam

Ce scump este Erik,sa va traiasca si sa creasca mare Cheek Kiss
Deja am emotii cand ma gandesc ca mai am un pic si eu si o sa o vad pe bebelusa noastra draga coeur
Eileen
Scris: Tuesday, April 26, 2016 6:05 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2013
Elena 94 ce scump e Love Lovesi are si buzele lui mamicoeur coeur
Recuperare cat mai rapida, sa ti revii si psihicCheek Kiss
Zambila
Scris: Tuesday, April 26, 2016 8:55 PM
Nivel

Inregistrat: 6/18/2014
Elena, Erik e a-do-ra-bil! computerlove
Eileen
Scris: Wednesday, April 27, 2016 7:29 AM
Nivel

Neata fetele !computerlove
Ce liniste ...cum mai sunteti...chiar nimic, nimic de povestit?
Eu nu am reusit sa fac analizele, fondurile sunt gata si pt luna mai, astia la mine in oras nu au auzit de prioritati si plafoane separate...mi-am cam bagat picioarelealcool alcool Cel mai tare ma enerveaza ca degeaba cotizam la sanatate ca banul e la putere cand ai nevoie de ceva angry angry
Si inca ceva...cine imi zice si mie cum sunt durerile cand se intind ligamentele si creste uterul...ca eu sunt panica totala la orice ghimpe din burtica tunete tunete
ElenaD94
Scris: Wednesday, April 27, 2016 7:59 AM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2014
Va multumesc mult, fete dragi! SimplyLove
Rocsana
Scris: Wednesday, April 27, 2016 10:25 AM
Nivel

Eileen wrote:
Eu nu am reusit sa fac analizele, fondurile sunt gata si pt luna mai, astia la mine in oras nu au auzit de prioritati si plafoane separate...mi-am cam bagat picioarelealcool alcool Cel mai tare ma enerveaza ca degeaba cotizam la sanatate ca banul e la putere cand ai nevoie de ceva angry angry
Si inca ceva...cine imi zice si mie cum sunt durerile cand se intind ligamentele si creste uterul...ca eu sunt panica totala la orice ghimpe din burtica tunete tunete

Regret ca nu ai reusit sa faci analizele cu fonduri,nici acum in mai nu reusesti ?in aprilie se fac progr.pt mai si ar trebui macar in mai sa reusesti dar la cate magarii se fac e totul posibil ,asa am patit eu am vrut sa fac progr.la jumatea lunii pt luna urm.si era ocupat tot ,dar dupa ce am facut scandal au reusit la jumatea lunii sa gaseasca ceva plafon si pt.mine ,oricum sunt tot felu de conbinatii in sistem si din pacate daca nu reusesti pe plafon trebuie sa le platesti daca nu ai bani mai ai o sansa sa vb cu dr tau (normal sa cotizezi si la el )sa te interneze 1-2 zile si internata sa le faci ,sper sa reusesti cumva .
In legatura cu marirea uterului la mine erau dureri de burta infundate si intepaturi cateodata si la inceput aveam impresia ca ma trage cineva de buric in interior ,le calmam cu no-spa la ind.med.Cheek Kiss
Eileen
Scris: Wednesday, April 27, 2016 2:02 PM
Nivel

Rocsana, o sa le fac cu bani pana la urma. Pt mai s-au facut programari, in 2 ore se termina toate fondurile Lol Lol nu am avut cum sa stau la cozile lor infernale. Inainte chiar nu era asa, prindeai la vreo 2 saptamani sigur, nici chiar asa...zi Romania si ai zis totul alcool alcool
Rocsana
Scris: Wednesday, April 27, 2016 4:28 PM
Nivel

Eileen wrote:
Rocsana, o sa le fac cu bani pana la urma. Pt mai s-au facut programari, in 2 ore se termina toate fondurile Lol Lol nu am avut cum sa stau la cozile lor infernale. Inainte chiar nu era asa, prindeai la vreo 2 saptamani sigur, nici chiar asa...zi Romania si ai zis totul alcool alcool

Nasol pt.ca sunt destul de scumpe,intradevar e o nebunie cu analizele
Cheek Kiss
anyta88
Scris: Wednesday, April 27, 2016 4:49 PM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2014
Eileen wrote:

Eu am.facut analizele de prim trimestru si torch ul gratuit. La 12 saptamani am facut dublu test cu plata. Tu la ce analize te referi?
În legatura cu durerile ,eu si acum mai am dureri destul de mari,cu toate ca iau cate 3 no spa de 80 mg pe zi. Am zile în care este mai bine.
Eu e azi am oprit duphaston ul. Voi pana la cate saptamani ati luat progesteron?
Rocsana
Scris: Wednesday, April 27, 2016 6:27 PM
Nivel

anyta88 wrote:

Eu am.facut analizele de prim trimestru si torch ul gratuit. La 12 saptamani am facut dublu test cu plata. Tu la ce analize te referi?
În legatura cu durerile ,eu si acum mai am dureri destul de mari,cu toate ca iau cate 3 no spa de 80 mg pe zi. Am zile în care este mai bine.
Eu e azi am oprit duphaston ul. Voi pana la cate saptamani ati luat progesteron?

Eu am luat Arefam pana la 6 luni .Cheek Kiss
doinanuta
Scris: Thursday, April 28, 2016 12:40 PM
Nivel

Inregistrat: 10/26/2013
grup
anyta88 wrote:

Eu si acum il iau.Doar ca eu am luat doar unu de la inceput.Nu am mai avut dureri de la 5 saptamani.Dupa ce am luat utrogestanul nu am mai avut deloc dureri.
Ma mai doare spatele intre fund si rinichi...chiar pe mijloc.
Glicemiile mele au iesit bune 97-101-85.
georgy gya
Scris: Thursday, April 28, 2016 2:06 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/13/2015
doinanuta wrote:
grup
Eu si acum il iau.Doar ca eu am luat doar unu de la inceput.Nu am mai avut dureri de la 5 saptamani.Dupa ce am luat utrogestanul nu am mai avut deloc dureri.

durerea aia intre fund si rinichi pe mijloc e nervul sciatic,si pe mine ma terminat ma ingenunchiat nu mai pot merge nu mai pot sta in fund ca lumea de stat in pat nu mai zic ca imi paralizeaza toata partea dreapta....tu ai loat ceva? eu in afara de paracetamol nu am voie nimic...te pup si sarcina usoara in continuareCheek Kiss
georgy gya
Scris: Thursday, April 28, 2016 2:17 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/13/2015
Eileen wrote:

deci chiar sunt uimita ca exista asa ceva in Romania,cum sa nu ai plafon pt analize la gravide,pai e inadmisibil asa ceva!!! eu nu am facut in romania nici o analiza si nu am avut deaface cu nimic din Romania si deaia nu pot sa inteleg ca exista asa ceava....
De 10 ani in Italia oricand am avut nevoie de medicamente,analize,operatie,absolut orice am platit un ticket minim de bani o suma infirma si am avut loc imediat si rezultate imediat,,,mai ales acum insarcinata am dreptul la o gramada de analize la 3 ecografi daca sarcina decurge normal iar daca sunt probleme oricat e necesar,eu de exemplu nu am imunitate la toxo si va trebui sa le repet periodic si vor fi gratuite ...mergi la doctor iti da trimitere,la laborator dimineata iti preleveaza si maxim la ora 14-15 ai rezultatul analizelor.....te pup si iti doresc nervi de fier,sa ai grija de tineSimplyLove Cheek Kiss
Rocsana
Scris: Thursday, April 28, 2016 2:37 PM
Nivel

doinanuta wrote:
grup

Bravoo sunt f.bune rezultatele doina,dureri de spate am si eu dar intre fund si rinichii nu ,eu in schimb am carceii dureri de picioare si arsuribanghead dar trec ele mai un pictopai
Cheek Kiss
Rocsana
Scris: Thursday, April 28, 2016 6:29 PM
Nivel

Burtici si mamici de cateva zile am inceput sa ametesc tot mai des si imi vine si greata ,chiar daca stau in pat uneori ,voi ati patit asa?
La ultimul control dr. a zis ca se poate sa ametesc mai des si sa nu fac efort ,dar in pat ce efort sa fac ca numai ce m-am asezat si mi sa intunecat inaintea ochilor si ma luat greata asa o senzatie de apa in gura ,am marit doza de fier si vitamine pana merg la dr in 9.mai ,oricum sapt.asta nu dau de el ca este plecat asa ca sper ca pana in 9 mai sa nu mi se intample prea des ,tensiunea mea a fost de 10/6 cam pe tot timpu sarcinii .uff
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.