Gravidutzele noastre dragi - 34
Subiectul anterior · Subiectul urmator
corinaalexandra
Scris: Friday, March 18, 2016 10:25 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/26/2015
Fetelor ce trece timpul nu imi vine sa cred Cray anul trecut pe 15 martie a fost ultimul cm si astazi pe 18 bebe face 3 luni majoreta
Nu am mai intrat de mult ca am fost foarte ocupati cu botezul ras Scuzati absenta Blushing

Meda Pe bebe am scoso din a doua saptamana si am nascut in decembrie ras stai linistita asa ii formezi sistemul imunitar.pupicicomputerlove

Felicitari Zambila pentru un bebe frumos foc sanatate, recuperare usiara si laptic din plin coeur

Sin Bine ai venit la gravidute bucurate de perioada asta cat mai mult o sarcina cat mai usoara si un bebe perfect sanatos coeur

AndreiutzaEu
ai un bebe foarte frumos sa iti traiasca, sa fie sanatoas si sa treaca coli cat mai repede.Cheek Kiss

Moa Ai un baiat tare zambaret si frumos sa iti traiasca si sa va bucurati de el computerlove

Burticilor Felicitari tuturor pentru vestile bune,cele cu burtica avansata nastere usoara,stiu ca e greu asa e la sfarsit dar o sa treaca si o sa va fie dor iar cele cu burticutele inca micute sarcina usoara si bucurativa cat mai mult de fiecare etapa frumoasa coeur

Pupici tuturor de la noi computerlove

Ps. va punem cateva poze cu minunea mea computerlove

corinaalexandra attached the following image(s):
dsc_0181.jpgdsc_0202.jpgdsc_0234_20160318222739807.jpg

Ana
Scris: Friday, March 18, 2016 10:51 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Ce scumpa e sa iti traiasca!
corinaalexandra
Scris: Friday, March 18, 2016 10:55 PM
Nivel

Inregistrat: 5/26/2015
Ana wrote:
Ce scumpa e sa iti traiasca!

Multumesc frumos Blushing. Cheek Kiss
ioana laura
Scris: Friday, March 18, 2016 11:56 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 2/7/2015
Mamicutelor sa va traiasca puiutii si vou a burticutelor sarcina usoara,iaar celor aflate la termen nastere usoaraa,usoara,bebei sanatosi,laptic din plin si multa multa sanatate DistanceKiss
Sin
Scris: Saturday, March 19, 2016 9:16 AM
Nivel

Inregistrat: 12/31/2015
Va multumesc foarte mult pentru primirea frumoasa. DistanceKiss

Greturi nu prea am acum. Am avut saptamana trecuta foarte mult, in sensul ca ma trezeam pana si din somn de rau si greata, iar toata saptamana am mancat numai castraveciori in otet si ardei iuti in otet ca sa pot face fata starilor de rau. Saptamana aceasta m-au mai lasat, mai am doar dimineata insa foarte putin. In schimb sanii mi s-au intarit si sunt durerosi in anumite ocazii si am crampe usoare. Nu am avut sangerari, spotting pana acum, multumesc lui Dumnezeu. Sper sa fim
Sanatosi amandoi si ma rog zilnic pt asta. Nu credeam ca in atat de scurt timp voi junge sa gandesc atat de protectiv pt el.angel

La medic am reusit sa sun si am prins doua programari, una pe 23 martie (la 5s3z) si una pe 31 martie (la 6s4z). Nu stiu la care sa ma duc astfel incat sa-l pot vedea si pe bobita.

Va pup pe gravida Weekend placut!
gummy bear
Scris: Saturday, March 19, 2016 10:49 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2015
Felicitari, Sin!!Sa auzim numai de bine..ti-am urmarit povestea si la aspirici..
Din experienta, eu am fost la 5s si mi-a confirmat prezenta saculetului gestational in uter (deci am exclus varianta EU), apoi am revenit la 6s pt a vedea daca are activitate cardiaca (sa nu cumva saculetul sa fi fost gol).Deci cea de la 6s e mai importanta decat la 5s, cand vezi un saculet gol..la 6s se vede embrionasul, si ii poti auzi si inimioara.
Poate fetele cu mai multa experienta sunt de alta parere Cheek Kiss
ElenaD94
Scris: Saturday, March 19, 2016 11:50 AM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2014
Sin , nu ai ce sa vezi la programarea de pe 23. Beta ti.a confirmat ca evolueaza normal, deci se exclude o extrauterina. Embrionul apare in jurul varstei de 6 sapt , urmat de activitatea cardiaca. Sfatul meu este sa mergi atunci. Altfel te vei stresa si il vei stresa si pe el. Sunt cu experienta. Am fost la 5s4z si s a vazut doar sacul gestational si Yolk. Apoi pana a aparut embrionul am stat in stres, faceam teste zilnic sa vad daca mai e cea de.a doua liniuta...
Ramane la alegerea ta,cu toate ca iti inteleg nerabdarea. SimplyLove
andreina
Scris: Saturday, March 19, 2016 12:00 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/16/2014
Sin, cel mai bine mergi la control cand vei avea 6 saptamani. Asa cum au spus si fetele, acum e prea devreme. Stiu ca stresul e mare, am trecut toate prin etapa asts, dat sa stii ca si eu am mers la control prima data la 6 saptamani. Te pupam! Sarcina usoara in continuare si multa sanatate!Cheek Kiss
Sin
Scris: Saturday, March 19, 2016 12:47 PM
Nivel

Inregistrat: 12/31/2015
gummy_bear, ElenaD94, andreina, multumesc pentru sfaturi. Voi astepta pana in saptamana a 6-a si voi merge atunci. Aveti dreptate si cu "stresul". Ce ganduri aveam ca aspirica, insa acum ca viitoare burtica cred ca deja mi-am coplesit bobita. O sa stau linistita pana atunci ca sincer nu am motive prea mari de stres si abia nu-l mai agit si pe el. DistanceKiss Cheek Kiss
moa
Scris: Saturday, March 19, 2016 7:29 PM
Nivel

Inregistrat: 4/6/2015
corinaalexandra wrote:
Fetelor ce trece timpul nu imi vine sa cred Cray anul trecut pe 15 martie a fost ultimul cm si astazi pe 18 bebe face 3 luni majoreta
Nu am mai intrat de mult ca am fost foarte ocupati cu botezul ras Scuzati absenta Blushing

Meda Pe bebe am scoso din a doua saptamana si am nascut in decembrie ras stai linistita asa ii formezi sistemul imunitar.pupicicomputerlove

Felicitari Zambila pentru un bebe frumos foc sanatate, recuperare usiara si laptic din plin coeur

Sin Bine ai venit la gravidute bucurate de perioada asta cat mai mult o sarcina cat mai usoara si un bebe perfect sanatos coeur

AndreiutzaEu
ai un bebe foarte frumos sa iti traiasca, sa fie sanatoas si sa treaca coli cat mai repede.Cheek Kiss

Moa Ai un baiat tare zambaret si frumos sa iti traiasca si sa va bucurati de el computerlove

Minunea ta este foarte frumoasa!computerlove sa fie sanatoasa,sa va aduca nu mai bucurii!iloveyou

Burticilor Felicitari tuturor pentru vestile bune,cele cu burtica avansata nastere usoara,stiu ca e greu asa e la sfarsit dar o sa treaca si o sa va fie dor iar cele cu burticutele inca micute sarcina usoara si bucurativa cat mai mult de fiecare etapa frumoasa coeur

Pupici tuturor de la noi computerlove

Ps. va punem cateva poze cu minunea mea computerlove

inna19
Scris: Sunday, March 20, 2016 8:59 PM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2015
Corinalexandra ai o fetita de zahar love Multa sanatate si crestere mare DistanceKiss

Sin bine ai venit la gravidute. Sarcina usoara si la termen. Si eu zic la fel ca fetele, sa mergi cand ai 6 sapt la control.

georgy gya
Scris: Monday, March 21, 2016 1:57 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2015
BUNA GRAVIDUTE SCUMPEcomputerlove coeur hearts

vreau sa va intreb si eu pe voi care aveti mai multa experienta ca mine daca e normal sa ma intepe sub buric parca intepaturi asa surde nu stiu cum sa va explic,ma ia ma lasa iara dupa cateva ore....m-am speriat azi si am vrut sa merg la urgenta dar o prietena care a nascut de curand mi-a zis ca e normal ca se intinde uterul ca bla bla bla...nu am nici o pierdere nici o picatura de sange doar crampele astea cand si cand...plus ca imi e super extra mega foarte rau vomit absolut orice mancareeeeeee maxim 1 ora sta in stomac,de cand am aflat ca sunt insarcinata 1 singura zi nu am vomitat in rest si de 4 5 ori pe zi....va pupacesc si ziceti-mi daca sa merg la urgenta sau nu ,programare la ginecolog computerlove am vineri pe 25...
Nasmyne
Scris: Monday, March 21, 2016 6:02 AM
Nivel

Inregistrat: 7/18/2015
Georgy si eu tin minte ca am avut intepaturi si crampe si asa un fel de dureri menstruale, stiu ca si eu le intrebam pe fete, eram foarte speriata sa nu pierd sarcina, mergeam de 20 de ori la baie sa ma uit sa vad daca cumva am sangerat (prima sarcina pierduta isi pusese amprenta)
Poti lua si no-spa, eu luam preventiv la recomandarea medicului unul seara, unul dimineata.
Cel mai bine si spre linistea ta..ai putea sa te programezi pt un control, asa doctorul te va linisti...oricum peste cateva zile ii poti auzi si inimioara. computerlove
Te pup si sa auzim de bine!
Rocsana
Scris: Monday, March 21, 2016 9:39 AM
Nivel

Inregistrat: 1/28/2015
Georgy mici intepaturi am avut si eu iar dr.mi-a dat no-spa .Poti lua linistita cate 1 cand te deranjeaza tare,oricum sa vb si cu el despre asta pt.ca in sarcina pot aparea multe si vezi ce spune si el .Cheek Kiss
Rocsana
Scris: Monday, March 21, 2016 9:40 AM
Nivel

Inregistrat: 1/28/2015
Oare ce face Zambila?sper sa vina cat mai repede pe la noi cu vesti bune coeur
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.