Gravidutzele noastre dragi - 34
Subiectul anterior · Subiectul urmator
corinaalexandra
Scris: Tuesday, March 22, 2016 4:17 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/26/2015
InnaMultumesc frumos Blushing. Pupici tie si lui babyraul Cheek Kiss

)(Marina() Multumim frumos... Chiar e singura fetita?nu mai avem viitoare mamici de fetite sau mamici?pupici la amandoi de la noi coeur

Si noi am avut icter nu ne.a tinut la lampa dar dupa o luna cred ca ia trecut galbenul ala...pupici tuturor burticilor si proaspetelor mamici computerlove
)(Marina)(
Scris: Tuesday, March 22, 2016 5:03 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/20/2015
Nasmyne, nu trebuie sa-ti fie rusine, mai ales in momentele alea. Dar, crede-ma ca atunci o sa uiti de rusine si de tot, parerea mea. O sa vrei mai repede sa iasa bebicul si sa scapi de durerile nasterii. ras pup DistanceKiss
Inna, multumim! computerlove Pupici de la noi Cheek Kiss
Corinaalexandra, nu stiu exact cine mai are fetita din mamici. Chiar si Bianca si Auras( care n au mai intrat) au baietei. Iar din viitoare mamici parca Juwy, kamytza au fetite, si nu mai stiu exact cine. uff
Rocsana
Scris: Tuesday, March 22, 2016 5:13 PM
Nivel

Inregistrat: 1/28/2015
Kamytza are fetite si eu tot fetita si cred ca si Juwy .

In legatura cu vitaminele stiu ca sunt f.ok de luat si dupa nastere ,chiar vorbeam cu dr.meu la ultima consultatie si imi povestea despre importanta vitaminelor pt.organism si dupa nastere.Mie mi-a zis ca mai vb atunci dar am retinut clar Magne b6 sau Elevit care nu afecteaza chiar daca alaptez din contra .

Oare ce o face Juwyl sper ca este ok cu bebelasul la piept .

Pupici tuturor mamici si burtici Cheek Kiss
Sin
Scris: Tuesday, March 22, 2016 6:25 PM
Nivel

Inregistrat: 12/31/2015
inna19, Zambila, Marina, multumesc! DistanceKiss

georgy parca maine esti programata pt ecografie? Abia astept vesti de la tine. Pup! Sa ai bobita sanatoasa si bine prinsa la caldurica. hearts love
corina_elena50
Scris: Tuesday, March 22, 2016 7:18 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/2/2015
Nasmyne wrote:
Corina important este ca sunteti bine amandoi. Si nasterea naturala e ca o loterie...nu stii cum va fi, tu erai singura care asteptam si eu sa-mi spuna cum e nasterea naturala ras
Cum este cu epidurala simti cand ai contractia? Poti impinge?

Eu o am pe prietena mea care a nascut acum doi ani natural fara epidurala un baiat de 3700 tot asa, avea cordonul de doua ori in jurul gatului, dar a vrut natural, cu toate ca-i scazusera f mult bataile inimii...a nascut natural si totul a fost ok.

Si mai vroiam sa te intreb ceva cat cantarea baietelul tau la ultimul ecograf? A coincis cu greutatea de la nastere?

Edit: te cred ca ai avut dureri ingrozitoare, mie la extrauterina...dupa operatie simteam ca mor de durere cu tot cu calmantele lor, doua zile nu m-am putut ridica din pat si o saptamana aproape am mers cocosata...e dureroasa si cezariana, la natural te doare cateva ore, la cezariana cateva zile...bineinteles sunt cazuri si cazuri si mai rele si mai bune...
eu pot sa-ti spun cum e la naturala cu epidurala.La mine a întârziat anestezistul si in loc sa-mi faca epidurala la 4 cm mi-a facut-o la 6.La 4 durerile sunt suportabile dar de la 4 la 6 am crezut ca mor.Nu vreau sa ma gândesc cum ar fi fost pana la 9-10cm.Dupa ce mi-a pus epidurala am reinviat,m-am nascut a doua oara.Stateam linistita in pat si ma dilatam fara sa simt nici cea mai mica durere.La dilata?ie 9 deja începusem sa-mi simt picioarele ?i burta amor?ite asa ca am reusit sa simt sa imping corect de 2ori.Din pacate bebe nu avea putere sa coboare.Cordonul lui nu era doar dupa gat ci si burtica era stransa si apoi printre picioruse.Era strans tare.Multumesc lui Dumnezeu ca am scapat cu bine amândoi.Dar daca nu se întâmpla asa era minunat sa nasc natural fara dureri.La 37 de sapt avea 3000 gr dar eu cred ca avea mai puțin ca la naștere la 41 sapt a avut 3520gr
corina_elena50
Scris: Tuesday, March 22, 2016 7:28 PM
Nivel

Mul?umesc pt urari fetelor.incerc sa va pun si poze cu bebe.Nu ma lasă,zice ca e fișierul prea mare
Rocsana
Scris: Tuesday, March 22, 2016 7:44 PM
Nivel

Inregistrat: 1/28/2015
corina_elena50 wrote:
Mul?umesc pt urari fetelor.incerc sa va pun si poze cu bebe.Nu ma lasa,zice ca e fi?ierul prea mare

Micsoreaza fisierul daca nu reusesti iti spun cum sa faci Cheek Kiss Ma bucur ca sunteti ok si tu si bebe Cheek Kiss
Cam in cat timp te-ai recuperat dupa operatie sa poti face cam de toate? (sa te apleci ,sa nu te mai doara etc )Cheek Kiss
Nasmyne
Scris: Tuesday, March 22, 2016 10:42 PM
Nivel

Inregistrat: 7/18/2015
corina-elena50 multumesc pentru detalii. Cu lapticul cum este la voi?
Abia astept sa vina ziua aia, si sa scap, acum cum o vrea Cel de sus. Dar sper sa nu se grabeasca...mai am atatea de facut pana vine bebe Lucas.

Va pup burtici si mamici scumpe!!

Edit: am implinit 29 saptamani si am intrat in saptamana 30 yes yes nici mie nu-mi vine sa cred, parca mai ieri eram in locul lui georgy si sin si stateam cu sufletul la gura in fiecare zi, sa stiu ca sarcina evolueaza cum trebuie.
corina_elena50
Scris: Tuesday, March 22, 2016 11:23 PM
Nivel

Rocsana wrote:

Micsoreaza fisierul daca nu reusesti iti spun cum sa faci Cheek Kiss Ma bucur ca sunteti ok si tu si bebe Cheek Kiss
Cam in cat timp te-ai recuperat dupa operatie sa poti face cam de toate? (sa te apleci ,sa nu te mai doara etc )Cheek Kiss
rocsana spune-mi cum sa fac.cam dupa o saptamâna poti sa faci mi?carile mai usor.eu nu mi-am revenit complet nici acum pt ca am facut complicatie post operatorie si mai am si acum edem in partea stânga si ma doare si acum.eu a doua zi m-am ridicat ca vroiam aa ma duc l bebe dar am faccut efort peste limita. poate si din cauza asta am facut complicatii
corina_elena50
Scris: Tuesday, March 22, 2016 11:26 PM
Nivel

Nasmyne wrote:
corina-elena50 multumesc pentru detalii. Cu lapticul cum este la voi?
Abia astept sa vina ziua aia, si sa scap, acum cum o vrea Cel de sus. Dar sper sa nu se grabeasca...mai am atatea de facut pana vine bebe Lucas.

Va pup burtici si mamici scumpe!!
lapticul a venit in a 4a zi si avem din plin.bebe papa doar l san.stai linistit ca o sa fie bine
georgy gya
Scris: Wednesday, March 23, 2016 12:04 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2015
Sin wrote:
inna19, Zambila, Marina, multumesc! DistanceKiss

georgy parca maine esti programata pt ecografie? Abia astept vesti de la tine. Pup! Sa ai bobita sanatoasa si bine prinsa la caldurica. hearts love

Sin vineri la ora 18:00 am programarea la ginecolog,parca nu mai trec zilele astea odata nu mai am rabdare....cateodata stau si ma gandesc daca bobita mea mai e acolo,dar imi revin repede caci vomit pierderi nu am si zic deci nu avea unde sa fuga.....mi-a fost greu tare acu 2 zile caci pe 20 martie anul trecut am pierdut sarcina si m-am intristat tare plus ca am avut niste intepaturi pe la burtica eram cat pe ce sa merg la urgenta daca nu se opreau...tu cand ti-ai facut programare la prima vizita? cum te simti ? eu 2 zile am stat la pat ,ieri si azi,maine merg la munca dar daca ma simt tot asa de rau o sa cer medical....te pupacesc computerlove iloveyou
anyta88
Scris: Wednesday, March 23, 2016 7:10 AM
Nivel

Inregistrat: 12/15/2014
Fetelor eu sunt în spital de duminica. Sambata am avut o sângerare ca la menstruatie. Mi a spus medicul ca s a desprins un pic placenta într-o parte dar ca o sa fie bine. Ati patit asa ceva? Sunt cam speriata. Sangerarea s a oprit de sambata.
Elena7
Scris: Wednesday, March 23, 2016 8:40 AM
Nivel

Inregistrat: 2/2/2015
Nasmyne wrote:
Marina multumim pt informatii si eu vreau tot natural daca se va putea si daca nu va fi prea mare baietelul meu. Stiu ce inseamna sa fi operata, de la experienta cu extrauterina, mie mi s-a parut ca e o durere crunta timp de 3 zile, stiu ca e greu si la natural, depinde... este diferit de la femeie la femeie dar eu sunt optimista si sper sa fie bine ras

Chiar si eu ma gandeam cum se procedeaza cu fetele care vin direct cu dilatatie maxima si nu mai este timp de clisma...intotdeauna m am intrebat daca se intampla sa scapi pipi sau cealalta treaba? Mi-ar fi atat de rusine de medic, mai ales ca eu am un doctor barbat ras

Mai este si varianta sa ma internez inainte, ca spitalul este la 100 km distanta, dar nu depinde totul de mine, voi hotari impreuna cu doctorul meu!

Buna Nasmyne, si eu imi doresc foarte mult sa nasc natural si sper din tot sufletul sa se poata. Iti tin pumnii si tie sa fie totul bine si sa nasti asa cum iti doresti. Voiam sa te intreb daca tu ai arsuri, si daca da, cand si-au facut simtita prezenta?
O zi frumoasa burticutelor!computerlove
ElenaD94
Scris: Wednesday, March 23, 2016 9:08 AM
Nivel

Inregistrat: 11/19/2014
Buna dimineata SimplyLove ! Nu am mai fost asa activa la scris, dar cu cititul sunt la zi. Am tot fost pe drumuri cu niste analize la sange, ieseau niste valori modificate ale leucocitelor, am ajuns pe la hematolog...stres maxim si panicauff in fine...totul s.a rezolvat...apoi dupa toate astea m.a lovit o criza de dureri de simfiza si ligamente, am stat la pat, aproape ca am avut nevoie de pampers, a fost groaznic, sa nu poti sa te ridici nici sa iti faci nevoile...ma intorceau ai mei de pe o parte pe alta ca nici atat nu puteam sa fac, simteam ca se rup oasele efectiv... Acum s.au mai diminuat durerile dar cred ca a inceput si corpul sa le accepte si ma pot misca cat de cat singura. Mai greu cand ma pun in pat, imi ridica al meu picioarele si cand trebuie sa ma intorc. Tot el ma ajuta. Nu doresc nimanui asa ceva, stau cu perne intre picioare, ca nu e cazul sa le apropii.

Moa,Zambila, va pup cu drag, multa sanatate si bebelusi cumintei si mancaciosi. hearts

Mamicile Corinaalexandra, Corina Elena , Inna , Marina, pupici si pt voi.

Nasmyne esti satula de mine , esti la zi cu tot ce mi se intampla, oricum te pup si aici computerlove

Anyta, iti doresc doar sanatate, cu parerea nu imi pot da pt ca nu stiu nimic in legatura cu desprinderile astea de placenta, doar ca trebuie monitorizat bebe si fluxurile, sa vada daca mai este optim irigat. Sanatate multa !!!

Sin si Georgy

, elevele de la gradinita Lol DistanceKiss, va urez din nou bine ati venit si va tinem pumnii pt prima intalnire cu broscutele. Georgy o sa auzi o inimioara vineri. dance

Acum despre noi...Am inceput de ieri monitorizarile saptamanale pt nastere... CTG a iesit perfect, nu sunt contractii, bebe f activ, crestere normala a bcf urilor in timpul activitatii... Eco la fel de bine, fluxuri, placenta...consult la masa f bine, col tare, ferm, sus, inchis... Dar ce ne facem cu bebe??? Din cauza dezvoltarii prea inaintate a inceput sa ramana fara lichid, iar dr spune ca il vom scoate mai devreme, in functie de cum isi continua dezvoltarea el si daca lichidul e tot in scadere. Are 2900 de g, dar e f dezvoltat, doctora a spus ca sunt toata numa' un copil, burta care se vede e dimensiunea lui..lichid nu mai e... Acum nu stiu ce inseamna mai devreme... Cel putin 2 sapt trebuie sa mai stea pana implinim 37... Vineri acum implinim 35... In rest dupa celelalte aspecte ar mai sta, insa daca ramane fara lichid nu il mai poate lasa... Martea viitoare avem din noi eco si consult. Va tin la curent, in caz ca voi fi mamica mai devreme decat e preconizat.

gaza_mica89
Scris: Wednesday, March 23, 2016 9:27 AM
Nivel

Inregistrat: 1/10/2016
Neata burtici si mamicicomputerlove La noi ploua tare si mi-am amanat pt vineri vizita la medicul de familie , asa ca ma apuc de crosetat...hearts
Elena multa bafta sa ajungeti cu bine la 37 de saptamani, mai e putin de tot ...
Anyta speram sa fie totul bine pupici
Georgi multa sanatate si sa fie totul bine ...
Elena la mine arsurile au aparut din sapt 27 , dar nu am tot timpul si nu sunt foarte puternice ...
Va puup pe toate , eu acasa cu fetita mea care s.a.trezit foarte ragusita si sta acasa azi
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.