Gravidutzele noastre dragi - 33
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rocsana
Scris: Wednesday, January 20, 2016 7:26 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/28/2015
biancaanamaria wrote:
Ce burtici mari aveti fetelorcoeur hai sa va fac si eu cunostinta cu burtica mea mititica de 36 de saptamani coeur

Bianca ai o burtica tare drauta,sa fie bebe sanatos si sa stea la caldurica cat trebuie asta e cel mai imp .Cheek Kiss
moa
Scris: Wednesday, January 20, 2016 7:27 PM
Nivel

Inregistrat: 4/6/2015
AndreiutzaEu wrote:

ai burticuta mai mare.... Mai poti.... Ca imi e mie greu dar tie cu burtica mai mare?

Ma misc ca un urangutan!!respir greu,abea astept sa scap..dance
moa
Scris: Wednesday, January 20, 2016 7:29 PM
Nivel

inna19 wrote:
Ce burtici frumoase aveti fetelor love coeur !!! Moa a ta e mai mare de cat a Andreiutzei, sigur nu sunt 2 acolo ? Lol Sarcina usoara fetelor, ca pe ultima suta de metri mie mi s-a parut mai greu SimplyLove
Va pupacim Cheek Kiss DistanceKiss

Doctorul a vazut unul...hohot
biancaanamaria
Scris: Wednesday, January 20, 2016 8:03 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 10/15/2014
Multumesc fetelor Cheek Kiss
Daaa Andreiutzaaa inca putin si gataa coeur abia astept urmatorul control sa vad ce spune dr cand ma programeaza la cezariana coeur
Bucurie2015
Scris: Thursday, January 21, 2016 8:24 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 7/10/2015
Neata burtici,

am fost ieri la dr si momentan este totul ok. Sper sa o tinem tot asa pana la minim 38 de saptamani.

LiliEu ai facut BetaHCG-ul?
Rocsana
Scris: Thursday, January 21, 2016 9:33 AM
Nivel

Bucurie2015 wrote:
Neata burtici,

am fost ieri la dr si momentan este totul ok. Sper sa o tinem tot asa pana la minim 38 de saptamani.

Doamne ajuta sa fie totul ok la toate ,sa stea bebelasii la caldurica cat trebuie si sa fie sanatosi Cheek Kiss
dreams***
Scris: Thursday, January 21, 2016 9:33 AM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/13/2015
Bucurie2015 wrote:
Neata burtici,

felicitari!Doamne ajuta sa fie asa pana la termen!Cheek Kiss
Zambila
Scris: Thursday, January 21, 2016 9:51 AM
Nivel

Inregistrat: 6/18/2014
Vaaai, fetelor, ce burtici minunate! hearts Va foarte pup pe toate! Nu+mi vine sa cred ce repede a trecut timpul si cat de putin mai aveti fiecare pana la momentul magic.coeur
De doua zile au inceput arsurile la stomac, dimineata si seara. Seara, cel putin nu pot sa adorm pana nu execut o repriza de dat la rate. plans plans plans Medicul mi-a recomandat Rennie, dar nu are extraordinar de mare efect, cel putin nu pe timpul noptii.
alexandra-alex
Scris: Thursday, January 21, 2016 10:18 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/11/2016
salut fetelor...eu sunt cam suparata si speriata in acelasi timp...am fost aseara la vizita nu sa vazut decat ca e sarcina a zis ca e mica si sa revin peste o saptamana pre multe nu mia zis mia dat o groaza de analize de facut..eu sunt in italia prima data cand merg la doctorita asta 100 euro vizita si cred k nu a durat mai mult de zece minute tot ce inteleg de pe foaie e ca am 6 saptamani...e posibil sa nu se vada nimic la 6 sapt?ce zice.ti sa mai ast o sapt sau sa merg la alt doctor?
doinanuta
Scris: Thursday, January 21, 2016 10:18 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/26/2013
Alexandra-alex asteptam vesti. computerlove
alexandra-alex
Scris: Thursday, January 21, 2016 10:22 AM
Nivel

am intrebat daca sunt gemeni a zis ca nu se vede dar raspundea mereu evaziv...NuImiPasa in final la irma a zis k e doar sarcina si atat
kamytza
Scris: Thursday, January 21, 2016 10:28 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 7/31/2015
alexandra-alex wrote:
am intrebat daca sunt gemeni a zis ca nu se vede dar raspundea mereu evaziv...NuImiPasa in final la irma a zis k e doar sarcina si atat

Eu zic sa stai linistita si sa mergi peste 2 saptamani. Nici la mine nu s-a vazut la primul control, mi-a spus ca este sarcina si sa revin peste 2 saptamani ca nu se vede embrionul si sa ii auda si inimioara ca sa fie sigura ca e ok. Si cand m-am dus, dupa acele 2 saptamani mi-a spus ca sunt gemeni. Analize se fac si la noi destul de multe si piperate la pret, dar asta e, trebuie sa ne asiguram ca este totul bine. Nu ti-a dat nimic pentru sustinerea sarcinii?
alexandra-alex
Scris: Thursday, January 21, 2016 10:33 AM
Nivel

Nu decat acid folic care il luam deja si daca am dureri mia dat cva cum ar fi nospa...multumesc de raspuns...atunci am sa astept alte 2 saptamani si am sa merg din nou..nu tin neaparat sa am gemeni...important sa fie sanatate ...eu am deja doi baieti de 6 si 3 ani...acum nu ramane decat sa astept...
Rocsana
Scris: Thursday, January 21, 2016 10:54 AM
Nivel

alexandra-alex wrote:
salut fetelor...eu sunt cam suparata si speriata in acelasi timp...am fost aseara la vizita nu sa vazut decat ca e sarcina a zis ca e mica si sa revin peste o saptamana pre multe nu mia zis mia dat o groaza de analize de facut..eu sunt in italia prima data cand merg la doctorita asta 100 euro vizita si cred k nu a durat mai mult de zece minute tot ce inteleg de pe foaie e ca am 6 saptamani...e posibil sa nu se vada nimic la 6 sapt?ce zice.ti sa mai ast o sapt sau sa merg la alt doctor?

La 6 sapt abia se vede ceva ,la mine la 5 sapt si un pic mi-a facut primul film vedea ca e sarcina dar nu prea multe ,la fel am mers dupa 1 sapt eram aproape de 7 sapt cand a vazut ca ii bate inimioara si ca e numai un bebeLove analize am facut si eu multe si sunt scumpe si aici dar de cand am avut testul pozitiv inainte de cm dr mi-a dat si de susutinere medicamente ,poate acolo sunt alte protocoale , pana nu creste un pic nu poti decat sa te linistesti si sa astepti Cheek Kiss
moa
Scris: Thursday, January 21, 2016 11:29 AM
Nivel

[quote=Zambila]Vaaai, fetelor, ce burtici minunate! hearts Va foarte pup pe toate! Nu+mi vine sa cred ce repede a trecut timpul si cat de putin mai aveti fiecare pana la momentul magic.coeur
De doua zile au inceput arsurile la stomac, dimineata si seara. Seara, cel putin nu pot sa adorm pana nu execut o repriza de dat la rate. plans plans plans Medicul mi-a recomandat Rennie, dar nu are extraordinar de mare efect, cel putin nu pe timpul noptii. [/quo

Zambila arsurile pe care le am sunt crunte ,m_au terminat psihic,cu nimic nu trec,le am incontinuu...noroc ca nu sant de aceiasi intensitate non stop ca altfel cred ca vorbeam singura...plans
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.