Gravidutzele noastre dragi - 31
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cookie
Scris: Friday, September 25, 2015 2:44 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/1/2015
Mesaje: 233
m0ndream wrote:
Fetelor, vreau sa va multumesc inca o data pt sustinerea voastra si sa va urez sa fiti sanatoase si voi si bebeii vostri! Eu o sa ma mut la aspirante pt ca azi mi-a venit, si cred ca se elimina... Va pup cu mare mare drag!


Imi pare rau ca treci prin asta .. am tot sperat ca o sa fie bine acum.. dar pana la urma tot o sa fie bine, sunt sigura! Suntem alaturi de tine si te asteptam cu drag sa revii computerlove
Auras
Scris: Friday, September 25, 2015 2:45 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/7/2015
Mesaje: 299
m0ndream wrote:
Fetelor, vreau sa va multumesc inca o data pt sustinerea voastra si sa va urez sa fiti sanatoase si voi si bebeii vostri! Eu o sa ma mut la aspirante pt ca azi mi-a venit, si cred ca se elimina... Va pup cu mare mare drag!

Din tot sufletul numai bine iti doresc si multa sanatate,sa dea Domnul sa revii cu vesti bune curand,o sa ma rog pentru tine!Angel Iti suntem toate alaturi si ne pare foarte rau.. dar te incurajam sa fii puternica grup Nu stiu daca asta ajuta prea mult dar sper sa simti dragostea si suportul nostru! Noi suntem aici oricand ai nevoie de noi,fiind viitoare mamici intelegem si noi in felul nostru prin ce treci. grup Sanatate multa si Domnul sa te ocroteasca! Te pup cu drag Cheek Kiss grup hearts
cookie
Scris: Friday, September 25, 2015 2:54 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/1/2015
Mesaje: 233
Auras wrote:
Iar peste 2 saptamani, mai exact pe 10 octombrie eu,tati si bebe din burtica vom fi nasi de cununie la fratele meu la nunta! yes Love hearts


Felicitari nasici, e un moment foarte frumos, noi am si cununat si am si botezat ulterior un finut pe care il iubim ca pe copilul nostru hearts. Asteptam poze si impresii dupa calatorie campfire
Zambila
Scris: Friday, September 25, 2015 2:58 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/18/2014
Mesaje: 570
Elena, daca vrei, poti face si triplu testul, dar din ce am citit, triplu testul e recomandat daca ai ratat momentul bitestului sau daca acesta a iesit cu riscuri mari.
Eu, daca va iesi dublutestul bine Hands , voi face morfologia de trimestru II, dar fara analize de sange, daca totul iese bine la Morfo.
Auras
Scris: Friday, September 25, 2015 3:08 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/7/2015
Mesaje: 299
cookie wrote:


Felicitari nasici, e un moment foarte frumos, noi am si cununat si am si botezat ulterior un finut pe care il iubim ca pe copilul nostru hearts. Asteptam poze si impresii dupa calatorie campfire

Multumim frumos Cookie computerlove Cheek Kiss in legatura cu zborul m-am pregatit psihic dar si fizic,vom avea la noi trusa de prim ajutor,prosopel si paturica,sper sa nu fie nevoie sa le folosim!Doamne!!pale Big Surprise Big Surprise Am incredere ca vom avea un zbor linistit si totul va fi bine,daca nu..macar sa fiu pe jumatate pregatita! Lol Suntem optimisti!
Pupicei de la noi hearts DistanceKiss DistanceKiss
MARIUKA
Scris: Friday, September 25, 2015 4:09 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/17/2015
Mesaje: 157
Buna dragi burticute imi pare rau prin ce treci mondream doamne ajuta mult noroc si sanatate si sa dea doamne doamne sa apara o minune.
Si eu sunt emotionata cand misca bebelina mea scumpa acum o simt in toata burtica face niste valuri cand stau pe spate ca vad ca si cum ar vrea sa iasa si impinge cu piciorusu sau manuta hearts este tare activa. Auras felicitari pt cele 7 lunisoare si pt vestea ca vei fi nasica eu aveam 6 lunisoare si am fost mireasa dar totul a decurs ok bebelina a fost f cuminte am dansat aproape toata noapteahearts si la 8 am ajuns acasa dar totu era ok. . Apropo ai voie la sarcina asa inaintata cu avionu? Pupicei tuturor sarcina usoara tuturor si o zi frumoasa computerlove pupiceinewclap computerlove
corinaalexandra
Scris: Friday, September 25, 2015 5:17 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/26/2015
Mesaje: 603
Auras felicitari pentru ca o sa fi nasica hainoroc yes
M0ndream imi pare tare rau prin ce treci ma rog sa revi cat mai repede la burtici
Pupici computerlove
Va multumesc la toate pentru urarile de 7 luni newclap hearts azi am fost la dr cu care o sa nascam vorbit,am vazut buburuza si sunt tare incatata cred ca tocmai am realizat cat de putin mai estesi ma cam iau emotile love. Apropo buburuza mea are 1195 grame la 7 luni si 43 de cm a zis ca este mai mare decat in limite speram sa putem naste natural. Pupici la toate campfire
Auras
Scris: Friday, September 25, 2015 5:56 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/7/2015
Mesaje: 299
MARIUKA wrote:
Buna dragi burticute imi pare rau prin ce treci mondream doamne ajuta mult noroc si sanatate si sa dea doamne doamne sa apara o minune.
Si eu sunt emotionata cand misca bebelina mea scumpa acum o simt in toata burtica face niste valuri cand stau pe spate ca vad ca si cum ar vrea sa iasa si impinge cu piciorusu sau manuta hearts este tare activa. Auras felicitari pt cele 7 lunisoare si pt vestea ca vei fi nasica eu aveam 6 lunisoare si am fost mireasa dar totul a decurs ok bebelina a fost f cuminte am dansat aproape toata noapteahearts si la 8 am ajuns acasa dar totu era ok. . Apropo ai voie la sarcina asa inaintata cu avionu? Pupicei tuturor sarcina usoara tuturor si o zi frumoasa computerlove pupiceinewclap computerlove

Multumesc din suflet Cheek Kiss computerlove da, voi avea 29 de saptamani si 5 zile cand vom calatori si termenul lor limita e de 34 de saptamani, ma incadrez love bineinteles ca plecam cu avizul medicului,altfel nu indrazneam. Si bebe nostru e tare activ si face valuuri-valuri in burtica la mami!Ne topeste!Love computerlove Te pup si iti doresc nastere usoara ca vad ca mai ai putin si nasti! Vaaaai computerlove DistanceKiss majoreta
Auras
Scris: Friday, September 25, 2015 6:00 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 7/7/2015
Mesaje: 299
corinaalexandra wrote:
Auras felicitari pentru ca o sa fi nasica hainoroc yes

Multumesc frumos si tie la fel! Poate nastem in aceeasi zi hohot hohot computerlove Mai avem un pic si ne vedem puisorii Clap grup computerlove
inna19
Scris: Friday, September 25, 2015 6:25 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/12/2015
Mesaje: 509
Mondream imi pare nespus de rau ca nu a fost sa fie cry , dar toate se intampla cu voia lui Doamne Doamne, si sper ca in curand sa revii la gravidute ! Multa sanatate si multi pupici Cheek Kiss !

Auras felicitari pt cele 7 lunisoare implinite, si pt ca o sa fi nasica, si una foarte frumoasa cu burticuta. O sa fi admirata de toata lumea love ! Si noi am fost nasi si e un sentiment tare placut!


Corinaalexandra felicitari si tie pt bebe sanatos si cele 7 luni implinite,. E mareee bebelina ta Hilar


Noi am fost ieri la control, totul este ok, col inchis, bebe in limite normale, are 1444 g si e tare activ Love coeur . De o sapta mi s-au umflat mainile si picioarele la extremitati, simt uneori mici dureri de spate, burtica creste si ea dar toate la un loc, e bine !
Am pornit in sarcina cu 55 kg, acum am 68 kg, dar mananc cred ca jumate cat mancam inainte ... nu stiu de unde se pun ... NuImiPasa Oricum mi-a zis dr, sa am grija sa nu mai pun foarte mult NuStiu !
Pe burtica eu am inceput sa ma fac cam de la 20 de sapt parca, si ma fac alternativ cu unt de shea, unt de cacao si ulei de migdale dulci, toate organice! Am vrut sa imi iau si eu bio oil, dar m-a cam speriat ditamai lista cu ingrediente care numa bio nu sunt. Pana acum nu mi-au aparut vergeturi, dar eu cred ca asta depinde mai mult de pielea noastra!


inna19 attached the following image(s):
received_784016548374688.jpegreceived_784016538374689.jpeg

corinaalexandra
Scris: Friday, September 25, 2015 6:44 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/26/2015
Mesaje: 603
inna19 wrote:
Mondream imi pare nespus de rau ca nu a fost sa fie cry , dar toate se intampla cu voia lui Doamne Doamne, si sper ca in curand sa revii la gravidute ! Multa sanatate si multi pupici Cheek Kiss !

Auras felicitari pt cele 7 lunisoare implinite, si pt ca o sa fi nasica, si una foarte frumoasa cu burticuta. O sa fi admirata de toata lumea love ! Si noi am fost nasi si e un sentiment tare placut!


Corinaalexandra felicitari si tie pt bebe sanatos si cele 7 luni implinite,. E mareee bebelina ta Hilar


Noi am fost ieri la control, totul este ok, col inchis, bebe in limite normale, are 1444 g si e tare activ Love coeur . De o sapta mi s-au umflat mainile si picioarele la extremitati, simt uneori mici dureri de spate, burtica creste si ea dar toate la un loc, e bine !
Am pornit in sarcina cu 55 kg, acum am 68 kg, dar mananc cred ca jumate cat mancam inainte ... nu stiu de unde se pun ... NuImiPasa Oricum mi-a zis dr, sa am grija sa nu mai pun foarte mult NuStiu !
Pe burtica eu am inceput sa ma fac cam de la 20 de sapt parca, si ma fac alternativ cu unt de shea, unt de cacao si ulei de migdale dulci, toate organice! Am vrut sa imi iau si eu bio oil, dar m-a cam speriat ditamai lista cu ingrediente care numa bio nu sunt. Pana acum nu mi-au aparut vergeturi, dar eu cred ca asta depinde mai mult de pielea noastra!


Ce burtica frumoasa si ce frumoasa esti tu o graviduta sexi dance newclap felicitari pentru bebelina si sa stea acolo pana la termen ca mai e putin hearts
Pupici SimplyLove
cookie
Scris: Friday, September 25, 2015 7:02 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 4/1/2015
Mesaje: 233
Auras wrote:
Suntem optimisti!
Pupicei de la noi hearts DistanceKiss DistanceKiss


Sunt sigura ca veti fi ok Cheek Kiss
MARIUKA
Scris: Saturday, September 26, 2015 12:49 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/17/2015
Mesaje: 157
Da asa e Auras mai avem putin de abia astept controlul la spital pe 8 octombrie sper sa pot sa nasc natural Hands ca eu am fost operata la rinichi si mi.e frica sa nu fie ceva sa nu pot sa nasc natural. Si mai am si colul uterin mic si nu stiu ce va fi dar cum a vrea doamne doamne si bebelina sa fie bine computerlove hearts
MARIUKA
Scris: Saturday, September 26, 2015 12:54 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/17/2015
Mesaje: 157
Pupicei tuturor succes la drum Auras sa ajungeti cu bine computerlove
dia27
Scris: Saturday, September 26, 2015 3:34 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 11/24/2014
Mesaje: 404
Auras - felicitari pentru cele 7 luni, ce frumos descri tu fiecare etapa prin care treci hearts felicitari si pt faptul ca vei fi nasa, iti urez drum bun si sa stai linistita ca nu are ce sa se intample pe avion..sa misti mainile si picioarele des. Eu am zburat in august cand ne am intors din Romania cu 3 avioane :))) si 10 ore dormite in Copenhaga pe niste scaune asa ca e totul in regula zic eu.
Roxy - tu cum mai esti acum? Eu am joi primul control la moasa si sunt tare curioasa de ce imi va zice. Durerile de care ziceam m au mai lasat, nu ma mai inteapa pe nicaieri, si daca e nasol iau no spa si stau cuminte. Azi chiar m am incumetat la niste tenis cu sotul meu in fata casei firstprize
Mondream - draguta imi pare tare rau, noi suntem alaturi de tine cu ganduri bune si cu rugaciuni sa te intorci la gravidute cat mai repede. computerlove
Inna - arati super!!! Ce mamica frumoasa! coeur majoreta
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.