Gravidutzele noastre dragi - 30
Subiectul anterior · Subiectul urmator
corina_elena50
Scris: Thursday, July 2, 2015 7:30 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 5/2/2015
carmenalina wrote:
E din cauza cresterii progesteronului datorita sarcinii, incearca sa dormi mai mult si poate si in timpul zilei si va trece....

multumesc mult,dar doar ce m-am trezit.am dormit de la 15.30 pana acum.ma cam doare si burta putin.sunt cam stresata ca am asteptat 2 ani sa raman insarcinata
crissy84
Scris: Friday, July 3, 2015 7:26 AM
Nivel

Inregistrat: 6/2/2014
dia27 wrote:
Eu si bobel va multumim frumos :))
Nko - vrem o poza si cu burtica ta!!

Azi la eco doctorul a pus o pe fii mea sa apese cu degetul pe burtica sa vada cum reactioneaza bobitza si asa dragut a fost, era tare impresionata...nu stiu daca v am mai spus ca am avut o fiscutie cu ea in care i am explicat cum vine pe lume bebele, prin burtica sau prin .. Pasarica :))))) s a stricat de ras dar a zis ca ea nu vrea sa fie mama :)))))))

Hahaha si eu am avut parte de aceasta intrebare de cand mi a crescut burtica."mami,bebe creste creste,dar cand o sa se faca mare pe unde o sa iasa???"Si i am aratat si eu pe youtube o nastere normala si o cezariana.Doamne ce mai m a certat sotul.:)))La cezariana s a uitat la tot procesul,la nasterea normala 2 secunde si mi a zis ca a inteles si sa inchid Lol

Corina durerile de cap sunt frecvente in primul trimestru mai ales.Eu una cand simteam ca nu mai pot luam jumate de paracetamol.Este singurul lucru care te poate ajuta.Dar sa nu faci abuz.Eu am luat cam 4 pastile in primul trimestru.Am deviatie de sept care oricum imi da dureri de cap zilnice si sarcina le a agravat.Fetele au mai vorbit despre asta si au spus ca folosesc si acea crema chinezeasca care pe unele le ajuta.acum vezi care varianta crezi ca ti se potriveste si vorbeste si cu medicul tau Cheek Kiss
corina_elena50
Scris: Friday, July 3, 2015 9:38 AM
Nivel

crissy84 wrote:

Hahaha si eu am avut parte de aceasta intrebare de cand mi a crescut burtica."mami,bebe creste creste,dar cand o sa se faca mare pe unde o sa iasa???"Si i am aratat si eu pe youtube o nastere normala si o cezariana.Doamne ce mai m a certat sotul.:)))La cezariana s a uitat la tot procesul,la nasterea normala 2 secunde si mi a zis ca a inteles si sa inchid Lol

Corina durerile de cap sunt frecvente in primul trimestru mai ales.Eu una cand simteam ca nu mai pot luam jumate de paracetamol.Este singurul lucru care te poate ajuta.Dar sa nu faci abuz.Eu am luat cam 4 pastile in primul trimestru.Am deviatie de sept care oricum imi da dureri de cap zilnice si sarcina le a agravat.Fetele au mai vorbit despre asta si au spus ca folosesc si acea crema chinezeasca care pe unele le ajuta.acum vezi care varianta crezi ca ti se potriveste si vorbeste si cu medicul tau Cheek Kiss

Multumesc pt raspuns.Mi-a trecut repede dar daca se mai intampla o sa incerc sigur crema chinezeasca SimplyLove
nko
Scris: Friday, July 3, 2015 10:34 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/22/2015
Neata burtici! Sa aveti un weekend minunat!
Eu sunt atat de incantata..am inceput sa-mi simt bebelina din ce in ce mai clar.E o senzatie atat de frumoasa...Angel angel coeur
AndreiutzaEu
Scris: Friday, July 3, 2015 12:08 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2015
nko wrote:
Neata burtici! Sa aveti un weekend minunat!
Eu sunt atat de incantata..am inceput sa-mi simt bebelina din ce in ce mai clar.E o senzatie atat de frumoasa...Angel angel coeur

Clap Clap Clap computerlove

Deabia astept sa il simt si eu pe bebita :)

Pe la cat ai inceput prima data sa ai senzatia ca o simti?

AndreiutzaEu
Scris: Friday, July 3, 2015 12:11 PM
Nivel

dia27 wrote:
Eu si bobel va multumim frumos :))
Nko - vrem o poza si cu burtica ta!!

Azi la eco doctorul a pus o pe fii mea sa apese cu degetul pe burtica sa vada cum reactioneaza bobitza si asa dragut a fost, era tare impresionata...nu stiu daca v am mai spus ca am avut o fiscutie cu ea in care i am explicat cum vine pe lume bebele, prin burtica sau prin .. Pasarica :))))) s a stricat de ras dar a zis ca ea nu vrea sa fie mama :)))))))

Si ce reactie are bebe asa mic cand apesi pe burtica Lol ? Chiar sunt curioasa? Ca de simtit inca nu simt nimic ... Desi sunt convinsa ca se agita
dia27
Scris: Friday, July 3, 2015 1:09 PM
Nivel

Inregistrat: 11/24/2014
Andreiutza - pai sarea oricum, zici ca era pe arcuri :)))) nu stiu daca a reactionat la apasarea lui Iris ca oricum era agitat...nu pot pune filmulet aici :)) pe mine inca ma doare burtica asa ca la cm cateodata si spatele...dar nici vremea nu ma ajuta :/
AndreiutzaEu
Scris: Friday, July 3, 2015 1:24 PM
Nivel

dia27 wrote:
Andreiutza - pai sarea oricum, zici ca era pe arcuri :)))) nu stiu daca a reactionat la apasarea lui Iris ca oricum era agitat...nu pot pune filmulet aici :)) pe mine inca ma doare burtica asa ca la cm cateodata si spatele...dar nici vremea nu ma ajuta :/

Spatele si mine .... exact cum ziceai tu jos spre noada.... la burtica am intepaturi in dreapta sau in stanga jos din cand in candCheek Kiss
nko
Scris: Friday, July 3, 2015 1:33 PM
Nivel

Inregistrat: 1/22/2015
AndreiutzaEu wrote:

Clap Clap Clap computerlove

Deabia astept sa il simt si eu pe bebita :)

Pe la cat ai inceput prima data sa ai senzatia ca o simti?

Pai acum cateva zile am simtit da niste fluturasi, dar azi au fost ca niste lovituri de pumn pe interior.nu pot explica exact.o sa vezi si tu in curand.Cheek Kiss
AndreiutzaEu
Scris: Friday, July 3, 2015 2:05 PM
Nivel

nko wrote:

Pai acum cateva zile am simtit da niste fluturasi, dar azi au fost ca niste lovituri de pumn pe interior.nu pot explica exact.o sa vezi si tu in curand.Cheek Kiss

Pfff mai am vre-o 6 sapt majoreta majoreta majoreta
corina_elena50
Scris: Friday, July 3, 2015 5:16 PM
Nivel

AndreiutzaEu wrote:

Spatele si mine .... exact cum ziceai tu jos spre noada.... la burtica am intepaturi in dreapta sau in stanga jos din cand in candCheek Kiss

eu stateam cam stresata...ma gandeam ca nu e bine daca ma doare spatele si daca am intepaturi in dreptul ovarelor.in rest parca mai simt ceva ca o apasare in vagin,nici nu stiu cum sa descriu
dia27
Scris: Friday, July 3, 2015 11:00 PM
Nivel

Inregistrat: 11/24/2014
Corina - pe mine m a durut burtica f rau la inceput..ma panicasem grav la un mom dat mai ales ca nu facusem nici eco sa vad pe unde se afla bebe, pana la urma totul a fost ok...ia si tu no spa daca te doare rau, la mine nu are nici un efect :/

Nanny - cum mai merge cu alaptatul?..bebe cum e? computerlove DistanceKiss
corinaalexandra
Scris: Saturday, July 4, 2015 11:27 AM
Nivel

Inregistrat: 5/26/2015
Buna fetelor!!hearts nu m.am suparat suparat dor iti spuneam ca nu am stiut ca nu am fost Pana atunci pupici crissy84..corina si eu am avut dureri si acum mai am mici dar nu ca la ciclu si eram tare panicata iam spus doctorului si dupa un control mi.a spus ca totul e bine si e normal sa te doara ca se intind ligamentele dar daca am dureri e bine sa iau nospa si sa il am in casa.eu nu sunt f bine am racit:( si nu ma simt deloc bine iau stodal pt tuse la recomandarea medicului caci ceaiul nu isi mai facea efectuluff mi.e frica sa nu il afecteze tusea pe bebe..Cray Pana acum nu am facut febra ceea ce am inteles ca e bine.crede.ti ca il afecteza tusea pe bebe??
Sunt cu "urechile" pe bebe poate o sa il simt si eu saptamana asta.pupici la toate computerlove
MARIUKA
Scris: Saturday, July 4, 2015 11:51 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/17/2015
Buna dragele mele felicitari tuturor care ati fost la eco Dia e super bebele, sa va traiasca si sarcina usoara, Inna supel burtica la mn nu se prea vede dkt putin si m.am cantarit ieri pff eu normal am 1,75 inaltime si inainte de sarcina mereu aveam 59-60 kg. .la 13 saptamani m.am cantarit si aveam 65 kg. . Akm joia m.am cantarit si am 70 kgBig Surprise nu am avt niciodata atatea. . Dar nu se prea vede ca am atatea cum sunt inalta,se vede putin la maini si picioare ka am pus grasime hohot dar si de mancat mank toata ziua hohot dupa 2 ore trebuie sa mai bag in gura ka ma roade la stomak si se agita asta mika pt ka ii e foame hohot . . .si apropo bebelina mea da din ce in ce mai tare si cand se intoarce parca face valuri in burta e asa de frumos numai ca , cateodata ma si doare ce tare danewclap sh sigur ii cunoaste vocea lui taty pt ca de cate ori vb mai tare sau vine langa burtica si si spune hai pitico da.i la taty un picior si atunci in loveste asa tare ca ma doare hohot e tare frumos si eu cand vb cu ea si mangai burtica se misca.computerlove computerlove va pup fetelor sarcina usoara tuturor si bebei sanatosicomputerlove
corina_elena50
Scris: Saturday, July 4, 2015 2:04 PM
Nivel

Multumesc pt raspunsuri fetelor.M-ati incurajatcomputerlove corinaalexandra iti doresc insanatosire grabnica!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.