Gravidutzele noastre dragi - 29
Subiectul anterior · Subiectul urmator
deearox
Scris: Saturday, December 6, 2014 6:23 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 1/22/2014
Mon mai am o saptamâna yes
Awww abia astept sa simt si eu bebita computerlove Sotul meu se pune cu urechea in fiecare seara si asculta , apoi zice "înca nu vorbeste" hohot
Suntem amândoi nerabdatori sa o simtim hearts

Am o intrebarica-doua: Ieri si azi am observat in special diminea?a, secretie abundenta
Nu a avut nici culoare nesanatoasa si nici vreun miros, dar nu stiu de ce a început asa de.o data...
Si a doua-la eco nu a mai gasit acel mic hematom, iar eu am întrerup ovulele, credeti ca ar fi trebuit sa le continui? uff
Sper ca ati avut o sâmbata placuta :)
Weekend frumos in continuare computerlove
Criss2014
Scris: Saturday, December 6, 2014 6:48 PM
Nivel

Inregistrat: 9/17/2014
Buna seara! Intru si eu fara prea mare chef. Raceala nu da semne sa plece, ba dimpotriva, se incapataneaza sa-mi faca zile amare. Cel mai tare ma deranjeaza ca nu pot respira. Aseara n-am mai rezistat si mi-am pus doua pufuri de olinth si am reusut sa dorm. Dar azi toata ziua n-am reusit sa-mi desfund nasul mai mult de cateva minute. Pe bebe nu l-am mai simtit azi deloc. cry
Deea, cred ca trebuie sa vorbesti cu medicul tau inainte de a intrerupe tratamentul.
Ingerash, esti pe ultima suta de metri si e perioada cea mai grea. Dar mai e foarte putin pana la marea intalnire.
Crys, ti-a venit sotiorul? Banuiesc ca da, din moment ce n-ai dat azi niciun semn de viata.
O seara frumoasa tuturor burticilor.
russiantonik
Scris: Saturday, December 6, 2014 11:23 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 7/31/2014
craciun Buna gagici!!computerlove

annelise.. superba burticuta.pupiciii!!iloveyou

Cris... un sentiment minunat!! si eu la fel,foarte devreme am simtit pe bb,si se spune ca la prima sarcina simti mai greu,ei bine eu imediat !:)) Si cam tot pe 15-16 sapt am vazut si prima lovitura f mica in burtica!!hearts

crys , ingerash... ptr voi se cam apropie ziua !! Abia astept sa vad pozici cu puii vostri si sa ne povestiti.newclap

deea... eu nici acum nu am scapt de raul acela ...ma ia din cand in cand stari de greata si vars tot....fii tare!orice pt bb!!NuImiPasa coeur

ynnea... noi suntem cu 2 sapt diferenta... hihih,dragut. iloveyou

Pe 11 avem si noi intalnire cu bb,abia astept ...sper sa-mi zica ca totul e ok. :( Trombofilia ma cam sperie..dar facem injectiile zilnic si speram sa fie bine..uff

Voi cu cate kg veniti la pachet pana acum?:)) Eu aprox 10-11 !!! Cam multicel parca.Crazy

Si pt ca suntem in prag de sarbatori...va invit sa urmariti acest video interesant....santa

http://www.kudika.ro/articol/Virale/36929/video-cum-transformi-un-servetel-obisnuit-intr-un-bradut-decorativ-in-mai-putin-de-doua-minute.html?utm_source=RTV&utm_medium=FB&utm_campaign=FB-Post

PUPICI!!!!!!!wav
ynnea
Scris: Sunday, December 7, 2014 12:56 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/23/2013
Russiantonik da...intre noi sunt 2 saptamani si jumate.....tu ai intrat in trimestrul 3 felicitariyes eu mai am putin.....oricum bebe al meu este mai mare cu o saptamana decat am eu la ticker......la toate ecografiile mi a spus ca bebe este mai mare cu 1 saptamana..in finecoeur
Si de kilograme si eu am luat vreo 9 dar nu are nimic le dam noi joshainoroc
crys
Scris: Sunday, December 7, 2014 9:26 PM
Nivel

Inregistrat: 5/8/2014
Buna seara burtici..azi mi am revenit putin si am intrat sa va spun ultimile vesti. V am spus ca de mos nicolae va ajunge sotul acasa, in jurul orei 2 noaptea a ajus, am fost foarte bucurosi sa ne revedem...arat de bucurosi ca l am facut pe bebelin gelos, astfel incat in jurul orei 3 a trebuit sa mergem de urgenta la spital pentru ca mi s a rupt apa...la 5:45 am nascut prin cezariana un baietel de 2900 grame frumos si sanatos.
Din pacate nu stiu exact ce are pentru ca in seara asta i au pus o perfuzie, pentru colici zic asistentele insa nu stiu ce sa cred pentru ca ieri a stranutat putin, pe langa asta l au pus si la incubator, lucru care nu a fost necesar in prima zi de nastere...mi sa rupt inima cand l am vazut asa sper din tot sufletul sa fie bine...parca nu mai vine o data ziua de maine sa vb cu doctorul. Despre mine si sarcina am sa va povestesc cand ajung acasa, eu sper ca asta va fi marti...Doamne ajuta sa fie bebe bine....
Va pup fetelor, sa aveti grija de voi
Gazela
Scris: Sunday, December 7, 2014 11:49 PM
Nivel

Inregistrat: 6/7/2014
Bravoo Bravoo Bravoo

Felicitari Crys, sa-ti traiasca puiutul, sa fie sanatos, mancacios si sa creasca mare si frumos Cheek Kiss
juwy.l
Scris: Monday, December 8, 2014 12:11 AM
Nivel

Inregistrat: 7/28/2014
Bravoo Felicitari Crys Bravoo multa sanatate la amandoi. recuperare usoara tie si mult laptic, iar lui bebe multa sanatate si sa fie ferit de colici. computerlove Cheek Kiss
deearox
Scris: Monday, December 8, 2014 12:18 AM
Nivel

Inregistrat: 1/22/2014
Felicitari crys
Sigur bebe este bine, bebeii stranuta de multe ori pt a.si curata caile nazale, nu neaparat ca ar fi racit. Asa am citi cel putin...
Va fi totul perfecr vei vedeacomputerlove computerlove computerlove
Uite ce ti.a adus tie mosu'

Mie mi.a adus fluturasi hearts Azi toata ziua am simtit cum ma gadila burtica, sa fie bebita mea? Abia astept sa o simt yes
Criss2014
Scris: Monday, December 8, 2014 5:40 AM
Nivel

Inregistrat: 9/17/2014
Crys, felicitari! Multa sanatate si recuperare rapida.
Alina diana
Scris: Monday, December 8, 2014 7:58 AM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2014
Felicitari Crysnewclap newclap newclap .... Recuperare usora si multa sanatate pt bebe!!!!!Cheek Kiss
andreina
Scris: Monday, December 8, 2014 8:12 AM
Nivel

Inregistrat: 10/16/2014
Feicitari, Crys! Multa sanatate tie si bebelului! DistanceKiss
Mon1
Scris: Monday, December 8, 2014 8:16 AM
Nivel

Inregistrat: 10/11/2013
Felicitari, Cryss! Un bebe mancacios, sanatos si care sa va aduca numai bucurii. Ce cadou frumos....l-a asteptat pe tati luiplans yes
RalukM
Scris: Monday, December 8, 2014 9:30 AM
Nivel

Inregistrat: 1/24/2014
Felicitari Crys!!! Bebe sanatos si mancacios si tie recuperare rapida.yes computerlove
Eu am fost la baby expo mi am luat pachetul de nastere la RM am scapat de o grija si cu asta, astept data de 15 sa mi vad bebita si apoi sarbatorilecoeur
Deea posibil sa fie bebe, eu l am simtit f devreme, dar cu pauze lungi intre de ma panicam, nici acum nu s foarte dese si puternice miscarile...la un moment dat o sa le poti deosebi ff bine nu o sa ai nici un dubiu ca a fost bebe:)
Nanny
Scris: Monday, December 8, 2014 10:11 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2012
Wooooow Crys!!! Nici n-am apucat sa-ti facem galerie, bebelinul tau a fost foaaarte grabit si entuziasmat sa-l cunoasca pe tati!!dance dance dance dance dance dance
Felicitari mamico! Sa te refaci repejor si sa ne dai de stire...Bebe mandru si sanatos sa aveti, laptic bun si din belsug!!computerlove computerlove computerlove computerlove computerlove
russiantonik
Scris: Monday, December 8, 2014 12:14 PM
Nivel

Inregistrat: 7/31/2014
crys... felicitari ptr beblin dar te rog din sulfet fii optimista,noi ne rugam pt tine si asteptam vesti!!!!!!!!computerlove computerlove computerlove computerlove

Eu ieri am cam exagerat cu dulciurile si prajiturile si a trebuit sa vars sa ma simt mai bn... azi dimi doar la micul dejun papica ceva dulce si gata pe toata ziuaLol

ps: dupa calculele mele si conform ultimei eco am 29 weeks dar astept confirmarea joi :D va pupp!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.