Gravidutzele noastre dragi - 28
Subiectul anterior · Subiectul urmator
dana_h
Scris: Saturday, November 1, 2014 4:26 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/14/2014
heloooo burticiiii,ce dor imi e de voi computerlove
Lala eu in timpul travaliului am avut o mica discutie cu moasa despre epidurala,si a zis ca ea una fetei ei nu i-ar recomanda epidurala.se foloseste forcepsul si a avut si cazuri fericite dar au fost si nenorociri.
durerile nasterii sunt mari intradevar,dar nu se moare din ele si credeti-ma atunci cand esti pe masa si impingi si vezi caputul bebelusului e ceva minunat,sa nu mai vorbim de cand il ti in brate.

Referitor la dezbaterea cu analizele care a avut loc,cum a zis si Nanny puteti sa dati cu rosii si oua in noi hohot hohot hohot dar uneori e nevoie si de noi ca doar puterea divina nu e de ajuns.noi vorbim si dam sfaturi din experienta,daca am avut parte de asa ceva negativ,deh ce putem face?!ridicam capul,mergem mai departe si incercam sa sfatuim lumea sa nu pateasca ca noi.
Rox lasa ca mai ai pana la 41 sapt Haha Haha Haha
Irinuca poate e travaliu fals.eu am avut parte de vreo 3 hohot hohot hohot hohot hohot
va pupacim burtici Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss
ynnea
Scris: Saturday, November 1, 2014 4:50 PM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2013
Multumesc mult feteloriloveyou coeur
crys
Scris: Saturday, November 1, 2014 5:04 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 5/8/2014
Buna fetelor!

Azi am lenevit toata ziua si tot parca ma simt obositaCrazy Crazy Crazy Bebicul este bine, misca si cred ca isi cauta mititelul pozitia cea mai buna in burtica la mami...Eu in continuare nu pot respira cum trebuie, i-am speriat pe toti cu deschisul geamuluiHilar ce sa fac daca nu suport aerul cald!Haha Ca noutate, aseara in timp ce stateam intinsa am simtit jos niste pulsatii durerose si scurte, astazi nu si-au mai facut simtite prezenta, ce credeti ca poate fi?

Criss Cheek Kiss Cheek Kiss Cheek Kiss cu incredere in Dumnezeu vei reusi sa treci cu bine peste toate problemele. Iar eu am auzit ca a doua sarcina este mai usoara decat prima...sper sa fie asa si la tinepupici pupici pupici

Anelise felicitari pentru puiutBravoo ce imi place cand aud vesti bune despre bebici!coeur Sper sa reusesti sa treci cu bine raceala DistanceKiss

Ynnea maaaamiii...ce pisi sexy esti!coeur

Deea ce slabuta esti!pupici si cat de frumos se vede burtica!hearts

Irinuca ce emotii mi-ai dat cu contractiile, nu stiu de ce mi s-a facut frica dintr-o data...astept vesti de la tine maine. Stiu ca esti nerabdatoare sa te intalnesti cu bebe insa eu sper sa mai stea putin in burticaras

Dana DistanceKiss
lala_aurelia
Scris: Saturday, November 1, 2014 5:07 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 3/13/2014
anelise in mod normal siropul de patlagina il gasesti la orice farmacie. E gustos si dulce, e indicat si pentru copii si mai ieftin ca Stodal. Il stiu de cand eram mica si mama ne "doctorea" cu tot felul de tratamente naturale. Ti-am zis, pentru febra, inmoi sosetele in otet si le bagi frumos in picioruse...scade febra garantat.
dana cu cateva luni in urma am postat si eu o lista cu efectele negative ale epiduralei, am citit foarte mult, am vreo 2 fete care au ramas cu dureri groaznice de spate din cauza unei epidurale nu tocmai ok, de interventii cu forceps, ca sa nu mai zic ca si bebe iese "anesteziat" si ii este mult mai greu. Sunt pro nastere naturala fara anestezie, dar la cat de leoaica ma dau tare mi-e sa nu plang ca un mielusel...

Acum m-a pocnit si pe mine o treaba asa si am zis sa va cer si voua parerea. Ieri am avut 2 scaune iar cel de-al 2-lea a fost moale in conditiile in care ma straduiesc sa am unul pe zi cat de cat ok ca orice mananc ma constip. Azi am o senzatie de oboseala crunta si o stare de greata / rau / ameteala plus ca sunt si irascibila. Am inceput sa am cateva contractii dureroase zilnic fara exceptie, chiar daca stai linistita pe canapea si o secretie abundenta dar mult mai apoasa...nu gelatinoasa cum spuneti voi ca ar fi dopul...sa fie oare simptome ca ma apropii de nastere?
Abia astept sa ajung luni la doctor sa vedem ce zice de col si de lichid, dar ma gandeam ca poate ati auzit / stiti de niste semne care prevestesc travaliul.
dana_h
Scris: Saturday, November 1, 2014 5:15 PM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2014
Lala eu cu 3 zile inainte de nastere am inceput sa am scaune moi,iar cand a inceput travaliul am fost de vreo 7-8 ori la baie,faceam putin si fff moale plus gaze la greu.cat despre oboseala,la mine a fost invers,seara nu aveam stare Hilar
eu pe la 7 dimneata ceream cezariana hohot hohot hohot dar am suportat plus ca m-au sustinut toti din sala de nastere,ma tineau de vorba,mai ma duceau cu zaharelul ca mi s-a marit dilatatia Big Laugh Big Laugh
emanicole
Scris: Saturday, November 1, 2014 5:24 PM
Nivel

Inregistrat: 12/22/2013
eu sunt dintre cele care sustin cezariana Haha Haha Haha Haha ...daca as da timpul inapoi tot asa as proceda. Nu am simtit nimic la epidurala, nu ma doare nimic, nu m-a mai durut nimic de cand am ajuns acasa( exceptie o coasta de cand m-au apasat sa iasa bb).Dureri am avut doar a doua ziras
dintre injectii sa zic asa cel mai tare m-a piscat putin fluturasul pus la incheietura mainii Lol Lol , dar epidurala jur ca nu a durut deloc newclap ras
singurul dezavantaj sa zic asa este ca burtica se retrage greu Cray , am ramas cu burtica ca de 3 luni inca si 58 kg Cray . Dupa controlul de 6 saptamani o sa vad ce sport pot incepe Lol

va iloveyou pe toate
deearox
Scris: Saturday, November 1, 2014 5:58 PM
Nivel

Inregistrat: 1/22/2014
Multumesc fetelor. frumoase suntem toate, mai ales aranjate putintel Love Blushing

Anelise inainte de sarcina aveam 50 de kg-49 cateodata si 1,70 inaltime, schiloada sunt de cand ma stiu. De cand am ramas, am mai luat cateva kg pt ca am mancat destul de mult in primele sapatamani fara sa stiu ca sunt gravi acum am aproape 55 :D insanatosire grabnica :001010: :001006:

irinuca hai ca acusica vine bebe Hilar majoreta majoreta majoreta

hai ca eu m-am apucat sa crosetez un pulover pt mine ras va anunt cand termin hohot
uf ca nu trec zilele mai repede sa vina miercuri Crazy abia astept sa-mi vad bebelul Blushing

pup burtici computerlove computerlove computerlove
Roxanine
Scris: Saturday, November 1, 2014 6:46 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2013
Lala, scaune dese sunt un semn de travaliu, dar trebuie sa fie mai multe ca numar, si usor mai moi. Asa se pregateste organismul de nastere, golind intestinele. Nu cred ca e cazul tau, eu am zile cand am 3 scaune pe zi. 2 oricum am minim! Am patit sa am si 5-6, atunci am avut indigestie, am avut si greturi. Poate fi semn ca te apropii de travaliu sau o indigestie usoara. Ce ai mancat? Le-ai amestecat?Hilar
Criss2014
Scris: Saturday, November 1, 2014 6:58 PM
Nivel

Inregistrat: 9/17/2014
Crys Cheek Kiss , esti o scumpa.
Aceeasi problema o am si eu, nu-mi place caldura mare acasa. Si la birou mereu imi inchid caloriferul si deschid geamul. Si nu suport caldura din masina, la fel am senzatia ca nu pot respira.
Emanicole si eu sunt pro cezariana. Nu am ramas nici eu cu dureri de spate sau de cap si m-am recuperat foarte repede. Partea pmai putin frumoasa e ca am ramas cu burtica dar nu ma deranjeaza atat de tare. Si acum la al doilea bebe va fi tot cezariana si sper ca recuperarea sa fie la fel de usoara.
Lala, Roxanine, Irinuca, mai aveti foarte putin pana la marea intalnire. Love
Roxanine
Scris: Saturday, November 1, 2014 10:27 PM
Nivel

Irinuca, se pare ca ti-o iau pe urme cu contractiile. Am inceput sa am contractii braxton destul de dese. Nu sunt regulate. Daca maine nu va scriu, sunt la spital precis :))
emanicole
Scris: Sunday, November 2, 2014 3:50 AM
Nivel

Inregistrat: 12/22/2013
Roxanine wrote:
Irinuca, se pare ca ti-o iau pe urme cu contractiile. Am inceput sa am contractii braxton destul de dese. Nu sunt regulate. Daca maine nu va scriu, sunt la spital precis :))

Roxaine cum mai esti? iloveyou Irinuco tu?iloveyou
Irinuca
Scris: Sunday, November 2, 2014 4:46 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 1/22/2010
Doamne cum astept ora 8 sa ma duc la spital. N-amdormit toata noaptea de la dureri. Acum mi-e si foarte greata... Dana sper sa fie travaliu fals...
Rox te rog scrie-mi cum esti??
computerlove computerlove computerlove
Ema eu tot ma gandesc de ieri sa fac cezariana... Parca nu na simt deloc pregatita iar sa nasc normal...
Roxanine
Scris: Sunday, November 2, 2014 7:21 AM
Nivel

Eu sunt bine! Au trecut contractiile Braxton de tot. Sunt stas, fresh!! Irinuca, ti-am zis eu ca nastem deodata Hilar

Cum esti acum?coeur
Anelise
Scris: Sunday, November 2, 2014 8:19 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Neatza, burtici frumoase! grup

Eu ma lupt in continuare cu raceala, dar parca o ameliorare se simte. hainoroc

Rox, ma bucur ca la tine s-au linistit apele! Cheek Kiss
Irinuca, abia astept vestile de la tine! coeur Hai, fruntea sus, mami! Si fa exact ceea ce simti! DistanceKiss Ma refer la cezariana daca esti sigura ca asta ai dori...
Deea, la prima sarcina eram si eu ca tine, dar la a doua am plecat de la 58,5 kg. M-am mai implinit si eu odata cu trecerea anilor. sic Spor la crosetat! pupici
Ema, eu mi-am dorit mult sa nasc natural la prima sarcina, dar nu a fost sa fie... La cezariana in schimb, m-am recuperat si eu foarte repede si neplacerile au plecat imediat. Dar tot nu as sti ce sa recomand din moment ce nu am trecut si printr-o nastere naturala... pupici
Dana, te pupam! pupici Si pe Daria, evident! coeur
Lala, te mai lasam si pe tine vreo 2,3 zile ras, dupa care scoatem agitatele la interval! majoreta
Crys, te pup! Cheek Kiss Nu stiu ce sa-ti spun referitor la ce zici ca ai simtit...

Va doresc o duminica linistita si frumoasa! Gossip
Si cum e? Mergeti la vot? chitara
ynnea
Scris: Sunday, November 2, 2014 9:42 AM
Nivel

Inregistrat: 9/23/2013
Buna dimineata fetelor
Am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta......este normal sa simt intepaturi (junghiuri)ca sa spun asa in partea de sub buric....stiu ca acolo este uterul,si cand merg ma deranjeazapale este normal sau trebuie sa plec la doctor???
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.