Gravidutzele noastre dragi - 24

Options Gravidutzele noastre dragi - 24
Subiectul anterior · Subiectul urmator
elala
Postat: Tuesday, April 29, 2014 9:22 AM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 11/13/2009
Postari: 485
Locatia: bucuresti
Buna dimineata, burtici! Va multumesc tuturor pentru urari!!!pupici pupici pupici pupici pupici pupici pupici
Noi ieri nu am mai ajuns la medic, am fost reprogramati pentru 5 mai pentru ca a avut o urgenta si nu a mai venit la clinica.Trece repede saptamana si poate luni ne vedem si cu bebe.
Ieri nu am mai pus poze, dar le pun azi.ras

elala attached the following image(s):
dscf1242.jpg dscf1248.jpg poze bubu-1.jpg

ada03
Postat: Tuesday, April 29, 2014 10:46 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/13/2014
Postari: 541
Locatia: Romania
Gata fetele, am reusit sa facem si ecografia in sfarsit, dar a meritat asteptarea din plin. Am un bebe sanatos (ce se poate vedea pana acum si sper asa sa ramana), e un grasunel, are aproximativ 200 gr, saptamanile coincid cu masuratorile, nu sunt urme de sindrom down, 156 bpm, cam lenesel, tot lungut ca fiemea, undeva la 14, 15 cm.
Si e baieteeelll Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar Hilar
Ieri am fost in stare de soc, ma dureau falcile de atata zambit, inca nu m-am dezmeticit complet si nu imi vine sa cred ca Dumnezeu imi da pereche. Chiar daca avem doar 17 saptamani, doctora a zis ca nu se va razgandii 100% in privinta sexului. Acum nu am decat sa ma bucur de bebeii mei si sa va doresc si voua zile cum am avut-o eu ieri pe a mea yes yes yes
iloveyou computerlove
Va pup dragele mele, sa stiti ca m-ati ajutat mult, mult si o sa fiu alaturi de voi de cate ori pot
emanicole
Postat: Tuesday, April 29, 2014 11:05 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 12/22/2013
Postari: 1837
Elala esti superba computerlove
Ada ce bucurie, bravooo. Felicitari pentru putzica din burtica.computerlove computerlove
Trebuie neaparat sa am eu fetita sa echilibram balanta aici Lol Lol
Lala tare buna cafeluta sic hearts

Mariuca mea face astazi 15 saptamani firstprize firstprize La multi ani gogosica mea frumoasa iloveyou
simona83
Postat: Tuesday, April 29, 2014 11:24 AM

Intrat: 7/23/2013
Postari: 726
La multi ani, Ema, pentru Mariuca!!! Sa creasca mare, sa fie sanatoasa si frumoasa ca mami!Clap Clap Clap

Ada, felicitari pentru putzalau! Multa sanatate si bucurii sa va aduca...computerlove

Raluca, curaj cu injectiile ca nu e bai. Mie imi e frica de ace, la modul ca pana acum 2-3 ani plangeam la injectii, dar obisnuita m-a calit. Eu iau si Aspenter si Clexane de 0.6 si am sa iau la fel pana cand imi zice doctorul altceva. Prima data am plans vreo zece minute de teama,nu vedeam unde sa bag acul de lacrimi, dar am bagat acul pana la urma si nu e panica. Eu am observat ca dc doare dupa ce am scos acul, atunci ma invinetesc. E ciudatel acum ca nu prea mai am vizibilitate de sani si burta, dar pot fi f flexibila aparent cand e un ac implicat.Big Laugh Toate trec. Important e sa avem copii sanatosi si sa fim si noi sanatoase sa-i crestem.computerlove

Elala, super burticuta. Se vede ca te tii bine, doar burtica de tineBravoo Felicitari!

Aurelia, multu de cafeluta, o beau cu drag!DistanceKiss

Fetele, voi intamplator ati inceput sa va monitorizati si tensiunea arteriala? Eu am tensiunea f mica aparent - 9 cu 6, dar asta e tensiunea mea de obicei. Acum inteleg de ce nu pot functiona fara cafea dimineata. Dar am pulsul f ridicat 94 si nu stiu dc sa ma ingrijorez. Momentan aleg sa fiu linistita ca prea m-am tot ingrijorat pentru orice in sarcina asta. Acum ma bucur de moment si atat...
Roxanine
Postat: Tuesday, April 29, 2014 1:00 PM

Intrat: 10/14/2013
Postari: 1520
Locatia: Cluj
Elala, ai o burti Superbissima! Nu stiu cand o sa-mi creasca si mie asa, deocamdata e plata! te pup
Simo, am fost zilele trecute cu mama la medic din cauza tensiunii arteriale. Medicul a spus ca nu e de acord cu luarea tensiunii acasa, ca cica nu e cazul sa ne jucam de-a medicina. Bineinteles ca mama a fost extra panicata ca avea super mare tensiune, si cand a masurat-o medicul, defapt era ok. La fel a patit mama si cu masurarea glicemiei, frumos un aparat de masurare la indemana, a iesit glicemia 230. Panica, mergem la analize de sange, totul a iesit bine. Deci Simo, nu as putea sa comentez valorile tale, dar stiu sigur ca cele facute acasa mai pot da gres sau sa nu indice tocmai realitatea. Sau poate tu ai exercitiu daca iti iei tensiunea de ceva vreme.
Ada, felicitari pentru putzilic! Sa creasca mare si frumos!
elala
Postat: Tuesday, April 29, 2014 1:53 PM

Intrat: 11/13/2009
Postari: 485
Va multumim, burtici dragi! Pana acum am luat aproximativ 8 kg..Blushing
Simo, eu sunt nevoita sa imi monitorizez tensiunea si sa o mentin sub 140/90 deoarece am avut- o cam mare cand am fost la cardiolog, 130/85. Acum am reusit sa o mentin la 120/80.. eu de regula o aveam foarte mica, dar sarcina mi-a dat-o peste cap la fel si colesterolul..bine ca macar glicemia e buna.alcool
Ada, felicitari pentru putica! O mamica fericita si implinita!pupici
Ema, la multi anisori gogosicii! Sa cresteti mari si sanatoase!pupici
Rox, putintica rabdare, va creste si burtica ta mare mare.gravida
dana_h
Postat: Tuesday, April 29, 2014 2:33 PM

Intrat: 1/14/2014
Postari: 1737
Locatia: craiova
Ema la multi ani ,si sa imi traiasca nora multiii anii fericiti flowers flowers flowers flowers flowers
Ada sa iti traiasca putzalaul,sa fie sanatos si voinic tare flower flower flower flower .te plangeai ca e burti mica,dar cand colo ai un grasunel acolo floare3
Elala ai o burticuta frumoasa foc flower flower flower flower
Simona si eu de cand ma stiu tensiunea mea e 9 cu 6 ,sau 10 cu 5,iar pulsul undeva intre 95 si 110.explicatia unor medici e ca as avea tahicardie care se accentueaza cand am emotii puternice,ma panichez,ma bucur foarte mult,etc.trebuie sa stam cat mai calme si fara efort mare Cheek Kiss
raluca_elena
Postat: Tuesday, April 29, 2014 3:24 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/25/2014
Postari: 87
Multumesc smily pentru indicatii,saptamana asta o sa le fac la servici ca avem asistenta medicala,azi nu prea m-am uitat am vrut sa o simt...m-a durut putin putin dar m-a pus sa stau intinsa si nu stiu cat de bine a apucat pliul...de maine stau in fund...ca sa si vad mai bine.
Am proteina c scazuta si factorul v leiden pozitiv heterozigot.dr mi-a zis sa nu mai iau aspenter si mi-a dat innohep de 0.35 ml una pe zi,dimineata a zis ea....sper sa prind curaj dupa cateva...
Va pup pe toate cu drag
ada03
Postat: Tuesday, April 29, 2014 8:05 PM

Intrat: 2/13/2014
Postari: 541
Locatia: Romania
Multumesc la fel fetelor, sa aveti si voi bebei sanatosi si mancaciosi.
Dana, da ma ingrijoram ca e mica burta, dar a zis doctora ca asta nu are importanta. Chiar ma simt o mamica implinita, mai e sa mi-l vad si in brate si sa decurga si nasterea cum trebuie si pot rasufla usurata, chiar faca de atunci incepe greul adevarat.
De Andreea ce mai stiti? nu ne-a mai dat de mult vesti.
Va pup
alinaa86
Postat: Tuesday, April 29, 2014 8:10 PM

Intrat: 11/26/2013
Postari: 443
Locatia: Germania
Buna fetelor.
Elala ce frumoasa esti Clap , sarcina usoara in continuare.
Ada felicitari pt cuculetz !!
Ema la multi ani pt Marioara ta DistanceKiss
Raluca fii optimista si totul va fi bine Cheek Kiss
Eu am fost azi la medic, totul este bine.Mi-a dat si utrogestan sa iau cate 2/zi, am dat sange si peste 2 saptamani ma duc din nou sa imi iau carnetul de mamica, abia astept yes . Mi-a interzis sa zbor cu avionul deci si concediul s-a anulat, acum tre sa pregatesc actele sa imi dea banii inapoi. Sper sa primesc ok-ul macar pentru a merge in Romania cu masina, mai vedem cum evolueaza treaba.
Va pup pe toate, sa aveti o seara buna !!
rrroxana
Postat: Tuesday, April 29, 2014 9:39 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 10/28/2013
Postari: 189
Alina, de ce ti ai interzis sa calatoresti cu avionul..nu inteleg, influenteaza cu ceva sarcina la inceput?
Alina Heering
Postat: Tuesday, April 29, 2014 10:10 PM

Intrat: 6/27/2013
Postari: 135
dana_h wrote:
Ada hai cu vestile de la echo Hilar
Alina Heering Cheek Kiss

va pup pe toate burticile si pe tine Dana Cheek Kiss si Capsunica Cheek Kiss si pe Nanny Cheek Kiss si toate burticile cu putzalai si crapaturi micute pupici
alinaa86
Postat: Tuesday, April 29, 2014 11:22 PM

Intrat: 11/26/2013
Postari: 443
rrroxana wrote:
Alina, de ce ti ai interzis sa calatoresti cu avionul..nu inteleg, influenteaza cu ceva sarcina la inceput?

Roxana cred ca doar in cazul meu, ca e sarcina gemelara si mai e si la inceput, pe 1 iunie cand era programat concediul abia fac 12 saptamani. Am mai citit pe net ca nu e neaparat o problema, cred ca depinde de la o sarcina la alta si ca emotiile care le ai la decolare sau la aterizare ar fi problema. Am mai vazut ca si companiile de zbor pot refuza persoane care au sarcina inaintata, de frica sa nu nasca in avion sau ceva de genul. Mie mi-a zis ca pana cand nu depasesc 16 saptamani nici sa nu ma gandesc la a calatori cu avionul si ca daca vreau sa aleg intre gemeni si o vacnata in Tenerife e strict problema mea, el nu isi asuma nici o raspundere. Big Surprise . Deci...noroc ca am facut asigurare de calatorie si putem recupera banii. Pana la urma treburile astea se intampla cum vrea bunul Dumnezeu cu toate ca noi incercam sa le planuim Crazy
rrroxana
Postat: Tuesday, April 29, 2014 11:38 PM

Intrat: 10/28/2013
Postari: 189
hmmmm..ma gandeam acum.. eu calatoresc ft mult cu avionul..poate de aceea nu s a prins la mine.trebuie sa ma interesez mai exact..Te pup si sarcina usoara incontinuare
capsunica
Postat: Wednesday, April 30, 2014 2:37 AM

Intrat: 12/10/2013
Postari: 899
Fetele mele sper ca sunteti bine :* eu sunt super încarcata cu treaba ... Renovez tot apartamentul pana vine sotul sa i fac surprise ...nu va faceti grija nu ridic Mai mult de. 2-3 kg .. Si nu fac effort am ajutoare si o Gramada de preteni care ma ajuta :) baietelul emu scump e foarte activ si I place sa as lute sears muzica relaxanta inanimte de nani:x misca de vreo 10 ori odata si da tareeeeee :x si mami e cea mai fericita din lume si abia a?teapta sa termine lucrul sa ma întind sa il vad cum face acrobatii si sa il simt bine ... :x e minunat :x multumesc din suflet Domnului pentru toata fericirea care mi-o da :x ..Dumnezeu sa va binecuvanteze burticile sa fiti sanatoase cu bebei sanatosi si frumosi .va pup dulce ..nu am avut timp sa citesc mesajele din urma dar am sa va raspund cand prind timp .pupici dulci si scuzatimi absenta partiala saptamana care urmeaza va pupic :x:x:x
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed