Gravidutzele noastre dragi - 23
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Roxanine
Scris: Sunday, April 6, 2014 2:11 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/14/2013
Smiley, ma bucur a ti-e rau! Si eu sunt asa, sau eram pana acum 2 zile, din cauza lipsei poftei de mancare nu ma alimentam cum trebuie, nici carne nici fructe, abia inghiteam ceva. Nici vorba sa ma gandesc la cafea, nu ca nu mi-ar fi placut (iubesc cafeaua), dar imi era rau numai cand ma gandeam la miros. Acu, mi-am revenit, si dupa multe zile pot savura o cafeluta linistita. Sa stii ca am intrebat medicul SPECIAL daca am voie cafeluta, si a spus ca se poate 1 - 2 pe zi, lejer. In schimb a fost tare sceptica cu amoniacul daca mai ti minte. Eu zic ca o cafeluta, cu laptic nu are nimic! Dar daca te poti abtine elimini orice dubiu draga mea! Legat se starea de rau, sunt sigura ca totul este bine. angel coeur

Capsu', si eu cu siguranta o sa cumpar tot setul de biberoane, am vazut cu forme de animalute asa de frumoase. Toate o sa avem laptic, numai ca trebuie sa luam de rezerva. Sunt superbe! Abia astept si eu, ma gandesc ca dupa 5-6 luni ma apuc. (Daca o sa rezist atat)bottle

mihaela-doinita
Scris: Sunday, April 6, 2014 2:26 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/30/2012
buna burtici frumoaseDistanceKiss
ce mai faceti?
noi astazi avem 31 de saptamanisarbatoare sarbatoare
floare3 floare3 inca putin puiul meu si facem cunostintafloare3 floare3
fetelor ma confrunt cu o foame exagerata si un somn imens...casc pana imi dau lacrimile...
sarcina usoara in continuare va doresc si bebei sanatosipupici
capsunica
Scris: Sunday, April 6, 2014 4:10 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/10/2013
mihaela-doinita wrote:
buna burtici frumoaseDistanceKiss
ce mai faceti?
noi astazi avem 31 de saptamanisarbatoare sarbatoare
floare3 floare3 inca putin puiul meu si facem cunostintafloare3 floare3
fetelor ma confrunt cu o foame exagerata si un somn imens...casc pana imi dau lacrimile...
sarcina usoara in continuare va doresc si bebei sanatosipupici
Uauuu:* scumpa de tine abia astept si eu sa am atat de mult coeur noi avem astazi 17 saptamani :D :027: mai umpicut si ne apropiem de jumatate sarcina :D :x hihihiii si eu am o foameeeeee mai ales dimineata cand ma trezesc:)) de luuuuuppp ..... va pup feteleeee :x:x Roxanine noi trebuie sa avem incredere ca puiul va fi bine :D :x eu cumpar de aici de toate ca apoi merg in Ro :D si nu am cine sa imi trimita :D oricum o sa treaca foarte repede timpul :D mai sunt 5 luni :x pana nasc si nu mi se pare mult pana atunci :D pe cand plec eu de aici vor fi mai 4 luni :D :x

capsunica attached the following image(s):
img_23337214623328.jpeg

dana_h
Scris: Sunday, April 6, 2014 4:54 PM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2014
burtici eu de azidimi am contractii,se intareste burtica piatra si ma doare si spatele.luai un no spa si efect de o ora apoi iar.se intareste cateva minute apoi isi da drumul si o simt cand ma strange.am dat un email dr meu si cred ca merg la spital la craiova(am ceva de mers pana acolo ca sunt la tara).voi ati patit cu contractii din astea?
capsunica
Scris: Sunday, April 6, 2014 5:27 PM
Nivel

dana_h wrote:
burtici eu de azidimi am contractii,se intareste burtica piatra si ma doare si spatele.luai un no spa si efect de o ora apoi iar.se intareste cateva minute apoi isi da drumul si o simt cand ma strange.am dat un email dr meu si cred ca merg la spital la craiova(am ceva de mers pana acolo ca sunt la tara).voi ati patit cu contractii din astea?
Dana eu nici nu stiu cum is contractiile .. :-?? nu am patit asa .. mie cateodata ma imbata capul .. si parca nu am putteri ...ceva de genu .. dar cred ca de la tensiune ..e cam mica .. dupa ce beau cafea si isi face pic efectul mi se mai ridica si e ok...
emanicole
Scris: Sunday, April 6, 2014 5:44 PM
Nivel

Inregistrat: 12/22/2013
dana_h wrote:

Danuta te asteptam cu vesti bune de la spital, mergi acolo nu mai sta. O sa fie bineiloveyou
Capsu la multi ani ptr putzalaucomputerlove . Mihaela inca putin si faceti cunostinta tu si bebeyes
simona83
Scris: Sunday, April 6, 2014 6:14 PM
Nivel

Inregistrat: 7/23/2013
Dana, eu cred ca nu o sa fie pb, dar e bine ca ceri o parere avizata.
Esti in punctul in care uterul urca si e normal sa mai simti strangeri diverse. Eu din cate am inteles nu sunt dureroase, dar ai dureri de spate. Care, si el sunt normale in trim 2, centrul de greutate se modifica si greutatea lui bebe pune presiune pe spate. Eu am resimtit doar dureri musculare la nivelul abdomenului, durerile de spate sunt la ordinea zilei.
Abia astept sa ne dai vesti bune DistanceKiss
dana_h
Scris: Sunday, April 6, 2014 6:23 PM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2014
simona se strange si se intareste piatra ma si doare plus o senzatie ca parca as face mereu treaba mare(ma scuzati fetelor).am vb cu medicul meu a zis sa iau arefam de 200 de 3 ori pe zi si un supozitor de indometacin si maine sa merg la el la spital
Roxanine
Scris: Sunday, April 6, 2014 6:40 PM
Nivel

Dana, din cate stiu eu, exista 2 feluri de contractii. Cele dureroase si puternice care sunt la nastere, si cele care mai apar pe parcursul sarcini. Nu stiu denumirea, dar stiu ca au denumiri diferite. Sper din suflet sa fie cele normale in sarcina. Tu oricum esti in trimestrul 2, sigur e ceva ok. Desi faza ca seamana cand faci treaba mare, inseamna ca simti nevoia sa impingi, si asta nu cred ca e bine. Daca medicul nu te-a chemat de urgenta inseamna ca e ok. Daca totusi persista, nu te gandesti sa mergi azi? Sau el ce ti-a spus, inafara de tratament? Puppp pe amandoi. pupici
simona83
Scris: Sunday, April 6, 2014 6:58 PM
Nivel

Inregistrat: 7/23/2013
capsunica wrote:
Uauuu:* scumpa de tine abia astept si eu sa am atat de mult coeur noi avem astazi 17 saptamani :D :027: mai umpicut si ne apropiem de jumatate sarcina :D :x hihihiii si eu am o foameeeeee mai ales dimineata cand ma trezesc:)) de luuuuuppp ..... va pup feteleeee :x:x Roxanine noi trebuie sa avem incredere ca puiul va fi bine :D :x eu cumpar de aici de toate ca apoi merg in Ro :D si nu am cine sa imi trimita :D oricum o sa treaca foarte repede timpul :D mai sunt 5 luni :x pana nasc si nu mi se pare mult pana atunci :D pe cand plec eu de aici vor fi mai 4 luni :D :x

Ce burti de baiat frumos aiiloveyou love Abia astept sa incepem si noi cumparaturile serioase.topai topai topai

Dana, pt contractii mie mi-a mai dat si uscosin supozitoare. Isi facea imediat efectul.
Eu tot cred ca sunt braxton hicks, dar e f bune ca esti atenta si pregatita sa intervii oricand. Efort ai facut azi?
Stiu ca la braxton, ajuta dc stai pe o parte...

Eu am fost mai trista ieri si azi, cred ca si de la vremea asta urata. Sper sa ma remontez. Aseara am facut un experiment, am pus muzica de relaxare de pian pe tableta, am pus difuzorul pe burti si bebitza, care dormea pana atunci, a inceput sa danseze. Sarea tableta odata cu ea. Nu am lasat mult hearts

Ne-a recomandat cineva sa facem genotipul fetal din sange. Cica aflam sigur dc e o pb... Prostii... Si dc ar fi vreuna mi-as iubi printesa mai putin? Nici gand... Nu renunt la ea orice ar fi. Si oricum, simt eu ca puiuta e bine. Instinctul nu m-a inselat pana acumnewclap
capsunica
Scris: Sunday, April 6, 2014 8:25 PM
Nivel

simona83 wrote:

Ce burti de baiat frumos aiiloveyou love Abia astept sa incepem si noi cumparaturile serioase.topai topai topai

Dana, pt contractii mie mi-a mai dat si uscosin supozitoare. Isi facea imediat efectul.
Eu tot cred ca sunt braxton hicks, dar e f bune ca esti atenta si pregatita sa intervii oricand. Efort ai facut azi?
Stiu ca la braxton, ajuta dc stai pe o parte...

Eu am fost mai trista ieri si azi, cred ca si de la vremea asta urata. Sper sa ma remontez. Aseara am facut un experiment, am pus muzica de relaxare de pian pe tableta, am pus difuzorul pe burti si bebitza, care dormea pana atunci, a inceput sa danseze. Sarea tableta odata cu ea. Nu am lasat mult hearts

Ne-a recomandat cineva sa facem genotipul fetal din sange. Cica aflam sigur dc e o pb... Prostii... Si dc ar fi vreuna mi-as iubi printesa mai putin? Nici gand... Nu renunt la ea orice ar fi. Si oricum, simt eu ca puiuta e bine. Instinctul nu m-a inselat pana acumnewclap

Simonicaaaaaaaa multumesciloveyou fetita ta e SANATOASA TUUN :D Doamne Doamne te ajuta ai sa vezi cum zice ca nu mai e nimic si abia astept sa vi sa ne dai vestea si sa fi linistita pe deplin acasuca cu un ceaiuc in mana coeur coeur coeur coeur
computerlove hainoroc hainoroc hainoroc hainoroc hainoroc hainoroc
eu ieri si astazi nu prea am simtit beebe .. ieri am simtit de vreo 2 ori azi deloc pana mai inainte si mi-am facut griji da atata m-am invartit prin pat si cand m-am linistit paccc am simtit ceva in burtiii coeur coeur coeur coeur e normal sa nu simt asa de tare ? si de mult ? .-..doar putin simt .. :P
Noi mergem in oras :X astazi la o pizza in familie va puppppp SI DANA yes ASTEPTAM VESTI SUPER BUNE EU ZIC sa nu astepti ..sa mergi la spital ..si daca nu e nimic macar stii ca e bine :X si nu stai cu stress ... ca stressu asta in legatura cu bebe pff...nu imi place deloc mie :( si cred ca la nici o mama....Emaaaaaa multumim muuuuuuuult ... la fel si la fetita ta :x:x:*:*:*:
emanicole
Scris: Sunday, April 6, 2014 8:27 PM
Nivel

simona83 wrote:

Simonico ai o printesa perfecta in burtica, ai sa vezi Hilar iloveyou
emanicole
Scris: Sunday, April 6, 2014 8:28 PM
Nivel

Capsu e normal sa simti mai putin bebe e inca micut computerlove . O sa simti muuult mai bine dupa 20 sapt, mai ai un pic iloveyou
capsunica
Scris: Sunday, April 6, 2014 8:30 PM
Nivel

emanicole wrote:
Capsu e normal sa simti mai putin bebe e inca micut computerlove . O sa simti muuult mai bine dupa 20 sapt, mai ai un pic iloveyou

daaa iloveyou iloveyou iloveyou iloveyou coeur coeur coeur coeur coeur coeur hearts hearts DistanceKiss DistanceKiss yes yes
Roxanine
Scris: Sunday, April 6, 2014 11:44 PM
Nivel

Oare ce face danuca? Sper ca binee!! Pupic
Noapte buna burticutze! Ma simt cam rau.. Va pup pe toate
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.