Gravidutzele noastre dragi - 22
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mirela74chris
Scris: Thursday, February 13, 2014 9:13 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
alexandrabogdan wrote:
luna trecuta mi-a iesit un test de sarcina pozitiv, apoi la 2 zile mi-a venit ciclu...care a tinut vreo 5 zile. ieri trebuia sa imi vina si n-a venit. problema e ca eu in luna asta am luat f multe medicamente

Daca e bebe,o sa fie bine.Ai incredere !Dumnezeu are caile lui.Fa un test de sarcina,iar daca e pozitiv,mergi la ginecolog si spune-i ce medicamente ai luat.Nu toate medicamentele sunt contraindicate in sarcina.Ai grija de tine.Pup si asteptam vesti buneCheek Kiss computerlove
alexandrabogdan
Scris: Thursday, February 13, 2014 9:41 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/17/2008
mirela74chris wrote:

Daca e bebe,o sa fie bine.Ai incredere !Dumnezeu are caile lui.Fa un test de sarcina,iar daca e pozitiv,mergi la ginecolog si spune-i ce medicamente ai luat.Nu toate medicamentele sunt contraindicate in sarcina.Ai grija de tine.Pup si asteptam vesti buneCheek Kiss computerlove

pfaiiii dar am luat pt tratam de urechi(betaserc + tinctura de ginko biloba), am luat antibiotic pt puroi la masea (augmentin + nurofen pt durere) plans au fost prea multe
aurishta
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:13 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Eu am avut o data "ciclu" peste sarcina, dar doar prima luna si cam jumatate din cat era de obicei.
dana_h
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:17 AM
Nivel

Inregistrat: 1/14/2014
in primul rand nu pot sa nu te cert putin,daca ai avut un test pozitiv in primele 5 min,atunci erai insarcinata iar sangerarile nu sunt de ignorat.de obicei la femeile care au''ciclu peste sarcina'',fluxul e redus cantitativ si ca durata.eu zic sa faci un beta hcg cat mai repede si sa nu se fii intamplat ce cred eu.multa bafta si sa fie cum iti doresti
alexandrabogdan
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:20 AM
Nivel

dana_h wrote:
in primul rand nu pot sa nu te cert putin,daca ai avut un test pozitiv in primele 5 min,atunci erai insarcinata iar sangerarile nu sunt de ignorat.de obicei la femeile care au''ciclu peste sarcina'',fluxul e redus cantitativ si ca durata.eu zic sa faci un beta hcg cat mai repede si sa nu se fii intamplat ce cred eu.multa bafta si sa fie cum iti doresti

eu am banuit o sarcina care s-a desprins dupa 2 zile si mi-a venit ciclu. un avort menstrual sau cum se numeste. de aia am stat relaxata.dar acum vad ca iar nu vine cand ar trebui. stiu cum e cu sangerarile ca am la activ un avort spontan la 13 sapt de sarcina + o sarcina dusa la bun sfarsit ....aici nu e vb de ignoranta sau de indiferenta
Nanny
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:22 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2012
alexandrabogdan wrote:
pfaiiii dar am luat pt tratam de urechi(betaserc + tinctura de ginko biloba), am luat antibiotic pt puroi la masea (augmentin + nurofen pt durere) plans au fost prea multe

E posibil sa fi ramas...dar daca tu spui ca menstruatia a fost normala si nu redusa cantitaitv..inseamna ca sarcina s-a oprit in evolutie si e posibil sa fi eleminat deja la menstruatie. Oricum Augmetin si Ibuprofen...mmm nepermise! Doar Bhcg poate lamuri situatia. Nu exista "menstruatie peste sarcina" e un termen popular, ci doar o sangerare care nu e normala si n-ar trebui sa fie decat redusa cantitativ fata de menstruatia normala, cam 1/3 .Oricum sper sa fi bine!DistanceKiss
aurishta
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:23 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Poate ai ramas din nou, daca a fost, intr-adevar, un "avort menstrual"!angel
alexandrabogdan
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:37 AM
Nivel

aurishta wrote:
Poate ai ramas din nou, daca a fost, intr-adevar, un "avort menstrual"!angel

nu, asta e exclus.
menstruatia a fost normala, nu redusa nici ca nr de zile, nici cantitativ.
simona83
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:38 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/23/2013
Hihihihi... 14 saptamani... LA MULTI ANI, BUBURUZA MICAAAAA!!!!birthday

A fost o noapte linistita, fara varsaturi, dar daca insisti sa o tii pe mami treaza, te rog sa vorbesti cu ea. Loveste cu picioarele, danseaza, fa tumbe... hai ca poticopilas . Orice as face, imi zboara gandul la tine, sunt profund indragostitaLove . Ma uit la burtica rotunjoara de acum si as da orice sa pot sa ajung sa o pup. Daca ai putea creste doar cu dragoste, cum zice fratiorul tau, atunci ai fi un bebe gigant.wav
Am observat ca esti lacto-vegetariana... mami nu judeca... doar saliveaza. Macar o bucatica de peste... un pastrav la gratar cu legume... vezi? Se numeste compromisbaeh Amandoua suntem multumite. Si o noapte de somn, te rog, o sa avem destule pe care sa le petrecem ca fetele, mai ales in primele saptamani dupa ce vii pe lumehail Te iubesc lamaia mea frumoasa, imi e e dor sa te vad, tanjesc sa te imbratisez si sa iti simt mirosul, dar asteapta mami pana in august, fii fara griji.Lol Pana atunci sari pe vezica lui mami, Victor asa se distrahohot
capsunica
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:44 AM
Nivel

Inregistrat: 12/10/2013
ce frumos :X Simona :X:* computerlove hearts Love :X
emanicole
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:45 AM
Nivel

Inregistrat: 12/22/2013
Vai Simona trebuie sa-ti pastrezi mesajele astea undeva yes yes yes
Asa mult imi place cum vorbesti cu lamaita ta si cum o alinti pfoai
La multi ani bucuruzei tale, sarcina usoara si nastere la termen...o bebelina grasunica de atata dragostecomputerlove
iloveyou
Alina Heering
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:57 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/27/2013
dana_h wrote:
foarte frumos numele coeur

Multumim Dana pupici
Andreea.A
Scris: Thursday, February 13, 2014 10:59 AM
Nivel

Inregistrat: 11/11/2013
simona83 wrote:
Hihihihi... 14 saptamani... LA MULTI ANI, BUBURUZA MICAAAAA!!!!birthday

A fost o noapte linistita, fara varsaturi, dar daca insisti sa o tii pe mami treaza, te rog sa vorbesti cu ea. Loveste cu picioarele, danseaza, fa tumbe... hai ca poticopilas . Orice as face, imi zboara gandul la tine, sunt profund indragostitaLove . Ma uit la burtica rotunjoara de acum si as da orice sa pot sa ajung sa o pup. Daca ai putea creste doar cu dragoste, cum zice fratiorul tau, atunci ai fi un bebe gigant.wav
Am observat ca esti lacto-vegetariana... mami nu judeca... doar saliveaza. Macar o bucatica de peste... un pastrav la gratar cu legume... vezi? Se numeste compromisbaeh Amandoua suntem multumite. Si o noapte de somn, te rog, o sa avem destule pe care sa le petrecem ca fetele, mai ales in primele saptamani dupa ce vii pe lumehail Te iubesc lamaia mea frumoasa, imi e e dor sa te vad, tanjesc sa te imbratisez si sa iti simt mirosul, dar asteapta mami pana in august, fii fara griji.Lol Pana atunci sari pe vezica lui mami, Victor asa se distrahohot

Sa iti dea Domnul o gazuta sanatoasa si la termen, Simona. Ma chinui sa scriu, pentru ca bocesc ca un copil mic de cand am citit mesajul. Ador ce faci tu pentru buburuza ta si imi doresc din inima sa ajunge si noi la 14 saptamani sa vorbim intre noi, dar sa nu ne inteleaga nimeni. Simona, you are officially my role model for life!!! iloveyou
Nanny
Scris: Thursday, February 13, 2014 11:12 AM
Nivel

Inregistrat: 3/2/2012
Andreea.A wrote:

Sa iti dea Domnul o gazuta sanatoasa si la termen, Simona. Ma chinui sa scriu, pentru ca bocesc ca un copil mic de cand am citit mesajul. Ador ce faci tu pentru buburuza ta si imi doresc din inima sa ajunge si noi la 14 saptamani sa vorbim intre noi, dar sa nu ne inteleaga nimeni. Simona, you are officially my role model for life!!! iloveyou

Andreea si tu poti face asta..nu te retine nimic! Ok..iti inteleg inca retinerea, dar dupa ce mergi la echo....poti sa ii citesti povesticoeur Sa- povestesti cate in luna si-n stele, sa-i pui muzica...
kali
Scris: Thursday, February 13, 2014 11:30 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Hormonii, Andreea, hormonii...
Ce draguta esti!coeur

Stiti care e diferenta? Simona mai are o minune acasa si stie ce inseamna. Ea deja e mama inainte de toate.

La voi e mai greu sa va imaginati cum e copilul ori pe voi in postura de mama. De aceea e si mai greu de comunicat cu bebe din burtica - mai ales daca e foarte mic si inca nu a capatat identitate in mintea voastra.

A doua sarcina e muuuult mai profunda in simtiri.

Va veni si vremea voastra...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.