Gravidutzele noastre dragi - 22
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mihaela-doinita
Scris: Wednesday, February 12, 2014 4:43 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 11/30/2012
Alina mai ai putin...nastere usoara!Cheek Kiss
eu nu prea am avut stari de greata sau voma...am vomitat doar in sapt 8-9 si foarte rar in celelalte sapt pana in sapt 12. mie acum imi este putin mai greu pt ca burtica creste si imi este greu sa ma aplec sau sa-mi schimb pozitia in pat...cu somnul nu am avut mari probleme pana de curand cand bebe se misca mai tare si ma trezeste noaptea si apoi cu greu ma lasa sa mai adorm...dar este un sentiment minunat cand il simt activ...
kali
Scris: Wednesday, February 12, 2014 4:48 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
capsunica wrote:
si eu am vomitat lichid galben..amar ....oare ce.o fi???

Daca e amar, e continut biliar ( sau fiere ).
Alina Heering
Scris: Wednesday, February 12, 2014 6:30 PM
Nivel

Inregistrat: 6/27/2013
simona83 wrote:
Super, Alina!
Sarcina usoara in continuare si nastere si mai usoara!Clap

multumesc simona cu toate ca doctorul a zis ca bebica noastra nu prea are de gand sa vina asa devreme si ca-i place in burtica la prima sarcina fix la 38 de saptamani a si venit dar cum zice doctorul bebelusii decid cand sa vina asa ca asteptam Love Hands va pup burtica si sarcina usoara in continuare coeur
Alina Heering
Scris: Wednesday, February 12, 2014 6:35 PM
Nivel

mihaela-doinita wrote:
Alina mai ai putin...nastere usoara!Cheek Kiss
eu nu prea am avut stari de greata sau voma...am vomitat doar in sapt 8-9 si foarte rar in celelalte sapt pana in sapt 12. mie acum imi este putin mai greu pt ca burtica creste si imi este greu sa ma aplec sau sa-mi schimb pozitia in pat...cu somnul nu am avut mari probleme pana de curand cand bebe se misca mai tare si ma trezeste noaptea si apoi cu greu ma lasa sa mai adorm...dar este un sentiment minunat cand il simt activ...

multumesc Love stam cu inima la gura
SARCINA USOARA VA DORESC BURTICI la mine poti sa detonezi o bomba langa patul meu ca eu tot acolo sant dormmmmm ma trezesc doar sa merg la toaleta si dupa somn ras si simnt cum se da din picioruse sau manute dar se linisteste
dana_h
Scris: Wednesday, February 12, 2014 8:21 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/14/2014
pup garvidutele mele DistanceKiss eu acum vin de la spital,ca facui o prostie MARE cat mine.luai pe nepotelul meu de 2 ani in brate de mai multe ori ca imi e drag de mor coeur si ma pomeni apoi cu sange pe hartie cand fusai la baie si o scurgere maronie.am fost la spital,imi facura imediat echo...col inchis,fara sange in uter,sarcina in evolutie si ii ascultaram inimioara.imi dadura repaos la pat,fara efort,fara activitate sexuala ras si arefam.cand imi zisa ca uite inimioara imi dadura lacrimile SimplyLove
emanicole
Scris: Wednesday, February 12, 2014 8:26 PM
Nivel

Inregistrat: 12/22/2013
Dana ce veste buna cu inimioaracoeur
Stai linistita in patucDistanceKiss Cheek Kiss
dana_h
Scris: Wednesday, February 12, 2014 8:34 PM
Nivel

da,ema imi dadura lacrimile cand auzi uite aici e inimioara.oricum vineri merg la doctorul meu si o sa am mai multe detalii.dupa ce vazura ca buburuza e bn incepura sa se uite la ovarele melehohot hohot ii arata doctorita unui rezident ca ce bine se vad si ce aspect frumos au hohot hohot hohot
simona83
Scris: Wednesday, February 12, 2014 9:35 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 7/23/2013
Dana, iubita, ai grija de tine si nu mai ridica greutati. Copilasii astia sunt tare scumpei dar sunt grei. Eu pe al meu nu il ridic... Il iau in brate dc stau jos, il mangai, il iubacesc, dar nu il ridic de jos.
Ma bucur ca e bebe bine!computerlove
Si ai auzit si inimioara cu ocazia astaBravoo Bravoo
Alina Heering
Scris: Wednesday, February 12, 2014 9:43 PM
Nivel

dana_h wrote:
da,ema imi dadura lacrimile cand auzi uite aici e inimioara.oricum vineri merg la doctorul meu si o sa am mai multe detalii.dupa ce vazura ca buburuza e bn incepura sa se uite la ovarele melehohot hohot ii arata doctorita unui rezident ca ce bine se vad si ce aspect frumos au hohot hohot hohot

stai cuminteeeee eu am un baiat de 4ani jumate si mor de fiimiu nu il i-au un brate si pot zice ca si el atent sa nu ma loveasca. bine ca e totul bine si colul e inchis offff bine ca nu s-a intamplat nimic
dana_h
Scris: Wednesday, February 12, 2014 9:50 PM
Nivel

multumesc fetele DistanceKiss fusai o inconstienta,stiu dar e un scump si nu ma putui abtine.alina mi-as dori sa inchid ochii la noapte si sa ma trezesc si eu in 36 de sapt.iti doresc o nastere foarte usoara si un bb sanatos.ce nume o sa-i pui?
Alina Heering
Scris: Wednesday, February 12, 2014 10:45 PM
Nivel

dana_h wrote:
multumesc fetele DistanceKiss fusai o inconstienta,stiu dar e un scump si nu ma putui abtine.alina mi-as dori sa inchid ochii la noapte si sa ma trezesc si eu in 36 de sapt.iti doresc o nastere foarte usoara si un bb sanatos.ce nume o sa-i pui?

Da si eu mi-asi dori sa inchid ochii si sa ma trezesc cu bebica acasa :) dar o sa fie randul la toate burticile. Am decis impreuna cu sotul in privinta numelui Cara-Lena e prima fetita din 3baieti el are 2baieti dintr-o casnicie anterioara (sant mari acum) iar eu un baietel 4ani jumate asa ca e prima noastra fetita acum asteptam momentul si timpul nu mai zboara cel putin asa am eu impresia ca luni iar la doctor si mereu zic ink putin ink putin am ajuns sa numar si orele pana se termina o zi.
dana_h
Scris: Wednesday, February 12, 2014 10:49 PM
Nivel

foarte frumos numele coeur
alexandrabogdan
Scris: Thursday, February 13, 2014 8:57 AM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2008
fetele v-a venit la careva ciclul peste sarcina? cum a fost cantitativ?
mirela74chris
Scris: Thursday, February 13, 2014 9:00 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
alexandrabogdan wrote:
fetele v-a venit la careva ciclul peste sarcina? cum a fost cantitativ?

Alexandra ceva noutati?Hilar Vine bebe 2? dance Poti sa iti faci un test de sarcina.Iar ca raspuns la intrebare poate fi si un ciclu normal,dar poate fi si redus cantitativ si ca durata.
alexandrabogdan
Scris: Thursday, February 13, 2014 9:06 AM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2008
luna trecuta mi-a iesit un test de sarcina pozitiv, apoi la 2 zile mi-a venit ciclu...care a tinut vreo 5 zile. ieri trebuia sa imi vina si n-a venit. problema e ca eu in luna asta am luat f multe medicamente
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.