Gravidutzele noastre dragi - 22
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Scris: Wednesday, December 18, 2013 6:29 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/2/2011
Simona, iti tinem pumniipupici iloveyou coeur
Nanny
Scris: Wednesday, December 18, 2013 10:13 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2012
simona83 wrote:
Gata si cu analizele de primul trimestru. Sunt super sanatoasa, ceea ce ma sperie. Speram sa gaseasca ceva, orice, care se explice macar la modul ipotetic, cele doua sarcini pierdute. Vineri avem prima ecografie. Sper din tot sufletelul sa vedem o inimioaraCray

Stiu cum e...insa stai cuminte si lasa gandurile rele deoparte. O sa-l tii in brate! Cu greturile cum stai?? cu cat mai mari cu atat mai bine..stii tusic Doamne ajuta vreau 150 bpm, da? pupici
alexandrabogdan
Scris: Thursday, December 19, 2013 11:45 AM
Nivel

Inregistrat: 4/17/2008
cred ca depinde f mult de cat esti de rezistent la durere Denisa. mie nu mi s-au parut chiar asa de groaznice si dupa 1 saptamana eram fresh.
roxinthya
Scris: Thursday, December 19, 2013 12:34 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/10/2009
Denisa - felicitari pentru micul Adam! Iti doresc recuperare rapida si mult laptic pentru cel mic!Cheek Kiss
denisa_rachid
Scris: Thursday, December 19, 2013 1:05 PM
Nivel

Inregistrat: 8/13/2010
Fetele, va multumesc pentru cuvinte!

Simona, Doamne ajuta sa fie totul bine!

Gravidute, sarcini usare si la termen si bebici sanatosi!!!
shirel
Scris: Thursday, December 19, 2013 10:08 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
simona83 wrote:
Gata si cu analizele de primul trimestru. Sunt super sanatoasa, ceea ce ma sperie. Speram sa gaseasca ceva, orice, care se explice macar la modul ipotetic, cele doua sarcini pierdute. Vineri avem prima ecografie. Sper din tot sufletelul sa vedem o inimioaraCray

Iubita capul sus si nici macar nu te gandi la cea fost si de ce ai pierdut celelalte 2 sarcini ci gandeste-te pozitiv la noua sarcina care creste acuma in burtica .Bebe chiar si el asa de mic are nevoie de o mamica puternica ,sanatoasa si pozitiva. Ce sa facem D-zeu ne c-am zguie cateodata dar ne si rasplateste cu minuni pe urma . Cred ca asa a fost si in cazul tau. .Asta numai el stie de ce o face.hai sa ne aduci vesti bune da?

Denisaaaaa ,draga mea Mabruk ,refacere rapida ,na iubita cum ai trecut si prin cezariana of,of bine ca s-a terminat.Sa-ti traiasca baietelul este suuuperb .Ce spune taty cred ca este in al noulea cer cu 2 baieti? Adam bine ai venit pe lume beby scump sa fii cuminte si sa o lasi pe mami sa se odiheasca noptile da?ras
Felicitarii si sa va traiasca!

img
denisa_rachid
Scris: Thursday, December 19, 2013 10:13 PM
Nivel

Shirel,multumesc din suflet! Adam e cumintel, ma scoala la 12, la 3 si la 6 sa pape.Avem un pic de icter...sa speram ca scapam cu bine de el, fara fototerapie...
Alina Heering
Scris: Tuesday, December 24, 2013 9:05 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/27/2013
craciun Dragi mamici si gravidute va doresc din suflet un Craciun Fericit,Sarbatori Fericite multa sanatate piticilor si viitorilor pitici si mamicute sa aveti sarcina la termen,nastere usoare si fara probleme. Merry Christmas everybody
Nanny
Scris: Tuesday, December 24, 2013 2:51 PM
Nivel

santa santa santa santa santa santa santa santa santa santa santa santa santa santa santa santa santa
Mamici va salut, burtici va pup si va doresc ca Nasterea Domnului sa va lumineze casele, sufletele si sa petreceti cat mai frumos alaturi de cei dragi!

Anelise
Scris: Tuesday, December 24, 2013 3:18 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008

dance Felicitaaaaari, Denisaaa!!! coeur Clap

img

Ce cadou frumos de Sarbatori!!! innori Multa sanatate, fericire si tot ce va doriti voi! coeur
Cum mai esti? Cum te mai simti? pupici Eu mi-am revenit foarte repede dupa cezariana si nici nu am avut dureri... DistanceKiss Dar banuiesc ce depinde de la organism la organism...
flor3ntza
Scris: Wednesday, December 25, 2013 4:57 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 3/26/2013
Felicitari Denisa, recuperare rapida majoreta majoreta majoreta
Craciun Fericit fetelor, burtici si mamici topai topai topai topai

Cat despre mine, inca nu am nascut, sambata facem 40 de sapt, deja am inceput sa elimin treptat din dopul gelatinos, si tot asteptam si noi minunea zilele astea, sper sa se hotarasca sa ne intalneasca bebelusul mai repede, pentru ca asa greoaie ma simt...

Va pup fetelor, sarcina usoara celorlalte burtici grup
miriam
Scris: Wednesday, December 25, 2013 7:55 PM
Nivel

Inregistrat: 5/17/2009
Felicitari Denisacomputerlove ce dulceata de baiat aveti, sa va traiasca, ce spune Marw de fratior?
Eu una iti dau dreptate referitor la ce ai spus de cezariana, dar deja a trecut si sant ca nouaLol
Crestere mare si refacere rapida tiehearts

Florentza nastere usoaramajoreta
Nanny
Scris: Wednesday, December 25, 2013 9:08 PM
Nivel

miriam wrote:
Felicitari Denisacomputerlove ce dulceata de baiat aveti, sa va traiasca, ce spune Marw de fratior?
Eu una iti dau dreptate referitor la ce ai spus de cezariana, dar deja a trecut si sant ca nouaLol
Crestere mare si refacere rapida tiehearts

Florentza nastere usoaramajoreta

Doamne ajuta!sa ai o nastere cat mai usurica??
Astept cu mare nerabdare sa be Dai vesti bune!??????
denisa_rachid
Scris: Thursday, December 26, 2013 4:04 PM
Nivel

Craciun fricit si sarbatori cu drag va urez tuturor!!!

Fetele, multumesc din suflet pentru cuvinte! Eu inca ma refac dupa operatie...Am o problema. Seara sau chir si ziua cand stau mai mult in pat, cand vreau sa ma sscol sau sa ma mut de pe o parte p alta, parca ma taie un cutit in interior. De cateva ori am si sangerat cate putin, desi sangerarea mi s-a oprit cam de o saptamana... A fost Rachid la doctora si a intrebat-o a zis ca e normal si sa nu ma sprii, ca pana la 40 de zile tot asa am sa fiu si a zis ca si durerea e normala si ca va trece...La voi s-a intamplat asa?

Adam a scapat de galbejala si pentru asta am facut asa: intensificat numarul de mese pe zi (am citit ca se dau intre 8 si 12 mese ca sa elimine in fecale galbejeala) si am facut infuzie de rozmarin si am baut (ca si asta ajuta la eliminarea galbejelii) - asta pentru cine va fi in nevoi la un moment dat. Si in 3 zile am scapat de problema. acum suntem bine. Avem deja 4 kg, si am facut falcute si gusita yes yes , iar de picioruse ce sa mai zic...yes
denisa_rachid
Scris: Thursday, December 26, 2013 4:04 PM
Nivel

flor3ntza wrote:
Felicitari Denisa, recuperare rapida majoreta majoreta majoreta
Craciun Fericit fetelor, burtici si mamici topai topai topai topai

Cat despre mine, inca nu am nascut, sambata facem 40 de sapt, deja am inceput sa elimin treptat din dopul gelatinos, si tot asteptam si noi minunea zilele astea, sper sa se hotarasca sa ne intalneasca bebelusul mai repede, pentru ca asa greoaie ma simt...

Va pup fetelor, sarcina usoara celorlalte burtici grup

Nastere usoara si bebe sanatos!!!
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.