Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Miha.
Postat: Tuesday, June 4, 2013 6:47 PM

Nivel: Membru

Intrat: 6/4/2013
Postari: 8
Locatia: Ro, u.k.
nastere usoara tuturor mamicilor cu burtici majoreta majoreta grup
miriam
Postat: Tuesday, June 4, 2013 8:05 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4990
Locatia: bh
denisa_rachid wrote:
Burtici, va pup si va doresc sarcini usoare!
Sunt pe aici, cu munca si ceva probleme sau nu stiu cum sa zic ca nici nu le mai consider probleme (am scris la stare de spirit la un moment dat...). Astept sa merg iar la doctor, la ecograf sa vedem ce si cum mai e...inca nu am facut analize insa deja ma simt mai bine. S-au dus greturile, vad ca incet incet mananc si carne - doar la gratar deocamdata, salate de fructe si legume, supite de legume...Astept sa vedem ce am in burtica: desi sarcina nu a fost ca cea cu marw, vad ca si acum am pofta de ardei iute si usturoi, asa cum am avut cu marwan.

Denisa ma bucur ca esti mai bine, asa am inceput si eu sarcina cu pofte ca la Dav, sarat, acru si iute...acum s-au mai schimbat , am pofta si de dulciuri si este fetitzaras
Miha multumesc!
flor3ntza
Postat: Wednesday, June 5, 2013 2:31 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
Fetele mai semnez si eu condica pe aici, s-au mai rarit starile de rau dar nu de tot, va doresc la toate burticile o sarcina cat mai usoara si fara probleme. Cheek Kiss lloryy25 concediu placut, sa te odihnesti sa vina bebe la termen, Shirel tu mami???? deja ai 42 de saptamani Big Surprise cat mai vrea bebelina sa stea acolo???? NuStiu
Ralu
Postat: Thursday, June 6, 2013 12:17 AM

Intrat: 4/1/2013
Postari: 13
Locatia: peste ocean
Salutare fetelor,
Azi am fost la prima intalnire cu moasa. Bebe are 7 saptamani si 5 zile, desi conform ultimului CM trebuia sa fiu in 9 saptamani, dar nu mai conteaza, sper sa fie bebe sanatos.

Flor3ntza,
Ma bucur ca ti-au mai trecut greturile, eu inca nu suport carnea si gasesc cam greu sa-mi placa ceva zilele astea. Prietena mea cea mai buna e limonada computerlove
Chiar, de Shirel ce se mai stie ? A nascut oare ?

miriam
Postat: Thursday, June 6, 2013 12:27 AM

Ralu, ce repede ai trecut la gravidutze, felicitari!!!!Cheek Kiss
Shirel cred ca isi tine bebelina in bratehainoroc
Anelise
Postat: Saturday, June 8, 2013 9:21 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro

1. Lloryy25

2. Miriam

3. Flor3ntza

4. Denisa

Sarcina usoara tuturor burticilor!!! gravida
Daca e cineva in plus sau in minus pe listuta, asteptam un mic semn! pupici

Shirel, felicitari inca o data!!! DistanceKiss

Ultima actualizare: 08.06.2013
shirel
Postat: Saturday, June 8, 2013 9:46 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Gravidutzele mele dragi vin rapid aici sa va sustin ,sa nu va faceti griji si sa fiti optimiste mereu .Sarcina si nasterea nu sunt perioade usoare dar sunt perioade pe care le uitam asa de repede.Eu va spun cu mana pe inima ca exact in acelasi clipa cand a iesit bebelica din burtica era in stare sa mai nasc de 10 ori pentru asa o minune.Toate durerile trec asa de repede chiar si greturile pe care eu nu le-am suportat niciodata.Eu una ma despart defininiv de acest topic dar voi fi prezenta ptr fiecare dintre voi in parte sa va sustin ,sa va intaresc si sa va spun ca se poate totul si altfel .Nu stiu ce spune statistica dar exista si nasteri fara dureri puternice ,se poate naste rapid si usor si fara epidurala chiar de 4 ori si ce sa va mai spun totul depinde de vointza si de gandirea noastra pozitiva aaaa binenteles si de starea fizica si medicala a noastra .
Sarcina usoara in continuare tuturor eu predau stafeta ptr cine vrea sa intre in acest club.Va pup.
Nanny
Postat: Monday, June 10, 2013 12:16 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Shirel ...multumim pt incurajari...sa nu ne "parasesti"!Hilar Felicitari pentru toate "minunatiile tale!SimplyLove
flor3ntza
Postat: Tuesday, June 11, 2013 10:16 AM

flower Shirel am inteles ca te opresti din facut copii,wav sa iti traiasca cele 4 minuni care le ai,DistanceKiss insa acum trebuie sa ne mosesti pe noi, in niciun caz nu ne poti parasi hearts
Ralu
Postat: Wednesday, June 12, 2013 1:10 AM

Intrat: 4/1/2013
Postari: 13
Locatia: peste ocean
Felicitari Shirel !!!!Bravoo Si da, subscriu la ce-au zis fetele : sa nu ne parasesti, avem nevoie de sfaturile si experienta ta.
Miriam, e adevarat, am trecut la burtici mai repede decat ma asteptam si eu, insa sunt extrem de fericita. Multumesc de felicitari.
Flor3ntza, iata ca te-am regasit la burtici Buddy1
Annelise, cum imi fac si eu ticker ? Imi cer scuze daca ai primit intrebarea asta de nenumarate ori, insa chiar nu stiu... Poti sa ma ajuti te rog ? Multumesc mult !ras
miriam
Postat: Wednesday, June 12, 2013 9:04 AM

Shirel,felicitari si binenteles ca te mai asteptam la topicul asta ca sustinatoare.salut

Ma bucur ca santeti bine fetelor, cam ocupate ca rar dam pe aici, dar asta este...sarcini usoare tuturor!!!

roxinthya
Postat: Wednesday, June 12, 2013 4:01 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Ralu wrote:
Felicitari Shirel !!!!Bravoo Si da, subscriu la ce-au zis fetele : sa nu ne parasesti, avem nevoie de sfaturile si experienta ta.
Miriam, e adevarat, am trecut la burtici mai repede decat ma asteptam si eu, insa sunt extrem de fericita. Multumesc de felicitari.
Flor3ntza, iata ca te-am regasit la burtici Buddy1
Annelise, cum imi fac si eu ticker ? Imi cer scuze daca ai primit intrebarea asta de nenumarate ori, insa chiar nu stiu... Poti sa ma ajuti te rog ? Multumesc mult !ras

Ralu dai click pe ticker-ul cuiva si te duce automat la pagina de ticker unde o sa te treaca prin mai multi pasi iar la final copiezi unul din codurile alea - am impresia ca BB code daca nu ma insel si il copiezi in semnatura contului tau de pe 7 pitici.
flor3ntza
Postat: Tuesday, June 18, 2013 9:29 PM

fetele ce mai faceti???? eu de azi sunt in medical 2 saptamani cu repaos la pat, se pare ca mi-a aparut un hematom de 21 mm pale acum sunt pe tratament cu arefam si no-spa. a mai avut vreuna din voi hematom?? NuStiu mi-e teama sa nu pateasca ceva bebe. va pup si sarcina fara probleme va doresc pupici
flor3ntza
Postat: Tuesday, June 18, 2013 9:33 PM

DistanceKiss Ralu ce mai faci??? nu ai reusit sa iti faci ticker??? poate te ajut eu zilele astea, am 2 sapt la dispozitie DistanceKiss doar sa ma simt un pic mai bine SimplyLove
miriam
Postat: Wednesday, June 19, 2013 3:55 PM

Florentza, numai din ce am citit pe net, altfel nu stiam de hematom in sarcina...va doresc sa va faceti bine , se pare ca tre sa stai cumintica si sa iei tratamentulcomputerlove
Ralu, Lorry, Denisa zile usoare va doresccomputerlove
Pt ecografia 3D sau 4D tre sa te trimita med ginecolog sau se poate si fara trimitere?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed