Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
flor3ntza
Postat: Tuesday, May 14, 2013 3:56 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
floare3 Super tare faza cu pisica Bravoo fetita mea nu ma credea ca o sa avem un beb mic, ca ea isi dorea de mult iaru eu in fiecare luna ii spuneam ca mami nu are inca un bebe mic in burtica, si la momentul adevarului nu m-a crezut sarbatoare abia acum ma crede ca i-am aratat poza de la ecograf, si se mandreste cu punctuletu ala mic care zice ea ca va fi "fatior".
denisa_rachid
Postat: Tuesday, May 14, 2013 6:06 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Fetele, va multumesc tuturor pentru cuvinte.
Aurishta, Marw stie acum ca e bebe mic mic la mami in burtica, si zice stai sa-l vad, Apoi se "uita" prin buric si zice uite, doarme. Si apoi pupa burtica: mwah...Ce o fi in caputul lui insa, Dumnezeu stie...Tare faza cu pisica...

Burtici, sarcini usoare!Cheek Kiss
Nanny
Postat: Tuesday, May 14, 2013 7:19 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Aurishta...tare faza cu pisica!Hilar !
Nasol cu Candida asta...hormonii bata-i vina!plans si spalaturile cu bicarbonat de sodiu sunt bune...restabilesc pt moment ph-ul...apoi iar neplacuta mancarime!Bye2
Hai ca se umple cu burtici..imi place..primavara asta "a inmugurit" in multe case!iloveyou
miriam
Postat: Tuesday, May 14, 2013 8:06 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4990
Locatia: bh
Da mai, ovule nu supozitoarefool ...cred ca v-ati distrat bine azi pe seama meaHaha
Eu am fost doar la prima tura de Canesten, mi-a dat 3 ovule, o sa vad acuma ce spune la urmatorul control.Daca nu, trec eu la atac naturistbox2
Aurishta , chiar ca-i tare faza cu pisicaBig Laugh
Denisa, ce dragut este Marwan...
miriam
Postat: Thursday, May 16, 2013 9:46 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4990
Locatia: bh
Doamnelor, ce mai faceti?
Noi binisor, ieri mi-am simtit burtica tare aproape toata ziua, azi a fost ceva mai bine... citeam candva la voi ca foloseati nospa pt burtica intarita... eu inca nu mi-am luat, dar urmeaza daca o sa mai am zile asa.
Zile si sarcini usoare gravidutelor!!!SimplyLove
TatyKS
Postat: Friday, May 17, 2013 8:00 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
E bine sa ai mereu cu tine nos-pa, pentru orice eventualitateDistanceKiss si supozitoare Usconsin.

Sarcini usoare burticihearts .
Nanny
Postat: Tuesday, May 21, 2013 9:01 AM

LA MULTI ANI gravidutelor si mamicilor care poarte numele Sf Imparati Constantin si Elena!
flor3ntza
Postat: Tuesday, May 21, 2013 9:55 AM

LA MULTI ANI!!!! tuturor gravidutelor, aspirantelor si tuturor celor care ne trec pagul celor 7 pitici si care poarat numele Sfintilor Constantin si Elena!!! Lumanari
flor3ntza
Postat: Tuesday, May 21, 2013 7:15 PM

Fetele voi cum va mai simtiti??? Cray La mine au venit zile grele, la fel ca la prima sarcina, greturi si stare de rau zilnic, mai toata ziua, si au inceput deja si varsaturile NuStiu NuStiu am unele zile groaznice, abia fac fata la birou sa stau pe scaun, nu mai vorbesc de concentrare la locul de munca... pale
CasandraE
Postat: Wednesday, May 22, 2013 7:51 AM

Intrat: 2/17/2012
Postari: 205
flor3ntza wrote:
Fetele voi cum va mai simtiti??? Cray La mine au venit zile grele, la fel ca la prima sarcina, greturi si stare de rau zilnic, mai toata ziua, si au inceput deja si varsaturile NuStiu NuStiu am unele zile groaznice, abia fac fata la birou sa stau pe scaun, nu mai vorbesc de concentrare la locul de munca... pale

La cate saptamani de sarcina esti? Din ce spui tu, adica din faptul ca asa ai patit si la prima sarcina, ma gandesc sa nu fie vorba de hiperemeza de sarcina (Hyperemesis Gravidarium), adica ceva mai mult decat greturile obisnuite de sarcina, si despre care se spune ca daca ai avut-o la prima sarcina o sa o ai si la celelalte, si chiar ca se mosteneste. Si eu m-am tot intrebat daca am avut hiperemeza de sarcina, pentru ca aveam destul de multe dintre simptomele ei (deh, asta e pericolul cu internetul, ca incepem sa ne punem singure diagnosticul), plus ca mama mea mi-a spus ca s-a simtit foarte rau cand a fost insarcinata cu mine. Hiperemeza de sarcina se manifesta de obicei din saptamana 4 de sarcina panaa in saptamana a 16-a (maxim saptamana 20). Daca crezi ca poti sa ai asa hiperemeza de sarcina, mergi la doctor, pentru ca poate sa-ti dea sa iei antihistaminice (care din ce am citit eu sunt destul de sigure pentru fat), gen ciclizina sau prometazina. Cred ca se mai pot da si proclorperazina sau metoclopramida. Sper ca la tine sa nu fie decat greturi obisnuite, si sa treci cat mai repede de perioada asta. Clap
flor3ntza
Postat: Wednesday, May 22, 2013 8:25 AM

Multumesc CasandraE Blushing sper sa vina si zile mai bune, de exemplu ieri chiar m-am simtit bine, cred ca e reversul ca doar cu o zi in urma am varsat de 2 ori plus toata ziua stare continuaa de rau si lesin. Bye2 Data trecuta nu mi-au dat nimic medicii, asa ca am dus-o pe picioare pana la 16 saptamani cand brusc au disparut toate simptomele de rau. Deci mai am vreo 7-8 saptamani de tras. plans plans
Nanny
Postat: Wednesday, May 22, 2013 8:34 AM

Florentza...hai ca poti!SimplyLove Mai ai putin...si gata ! Scapi! Ai mai fost la "doctorul" nostru? eu tre sa ajung sapt viitoare...nu stiu cand! Sapt asta e plecat 2-3 zile la o conferinta!
flor3ntza
Postat: Thursday, May 23, 2013 8:21 AM

peste 2 saptamani ma duc Nanny,topai mai am de facut niste analize pana atunci, si sa ma lamureasca cu profilul Torch, ca m-am speriat cand am aflat rezultatele, dar am inteles ca de fapt am avut acele infecii si acum am imunitate la ele majoreta
Nanny
Postat: Thursday, May 23, 2013 8:53 AM

Florenta ..ti-am trimis un mesaj in PM!love
crystynam
Postat: Thursday, May 23, 2013 6:18 PM

Nivel: Membru

Intrat: 1/4/2012
Postari: 97
Locatia: Iasi
Fetelor de Shirel stit ceva? A nascut? Tot intru sa vad noutati despre ea,dar nimic .
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed