Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Anelise
Postat: Monday, May 13, 2013 9:54 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Denisa, felicitari din suflet! iloveyou O sa fie totul bine, nu are cum sa fie altfel! coeur Ce frumos!!! innori
monica irimia
Postat: Monday, May 13, 2013 12:03 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 7/3/2010
Postari: 1948
Anelise wrote:
Denisa, felicitari din suflet! iloveyou O sa fie totul bine, nu are cum sa fie altfel! coeur Ce frumos!!! innori

Subscriu!

Mi-ar placea sa fiu in locul tau, sa ma ia pe neasteptate, sa-mi fac planuri, sa "rastorn" lumea. angel
Sarcina usoara si frumoasa sa ai, Dumnezeu sa te binecuvanteze cu un copil sanatos si cu multa sanatate! majoreta computerlove
miriam
Postat: Monday, May 13, 2013 3:18 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4990
Locatia: bh
Uite ca se mareste listatopai
Multumim Anelise!
denisa_rachid
Postat: Monday, May 13, 2013 5:52 PM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Anelise, Monica, Lory va multumesc din suflet. Incet incet ma invat cu gandul, dispare socul...angel Cheek Kiss DistanceKiss . Ii povestim lui Marw ca mami are un bebe in burtica asa cum a fost si Marw cand era mic mic...nu stiu cat pricepe deocamdata avnad in vedere ca nici burta nu se vede, dar..eu tot ii zic SimplyLove

Sarcini usoare tuturor burticilor, bebei sanatosi si multe impliniri!
flor3ntza
Postat: Monday, May 13, 2013 6:49 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
Aici suntem Miriam, incerc sa fac fata greturilor care au aparut deja NuImiPasa , si programului incarcat de la servici. Denisa ma bucur ca s-a rezolvat cu steriletul si stai linistita, nu cred ca o mama poate sa faca diferente intre copii, asa ca cel mai bine gandeste pozitiv, de acum ai 2 copilasi, sper din tot sufletul sa fie fetita cum iti doresti SimplyLove Noi ne dorim un baietel dar acum fie ce va vrea Dumnezeu, sanatos sa fie, si noi sa avem rabdare sa ii crestem, va pup fetelor campfire
flor3ntza
Postat: Monday, May 13, 2013 6:53 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
coeur Anelise , baga-mi si mie ticker-ul in listuta Hands
Anelise
Postat: Monday, May 13, 2013 7:18 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
flor3ntza wrote:
coeur Anelise , baga-mi si mie ticker-ul in listuta Hands

Rezolvat! pupici
Miriam, cu mare drag! coeur
Inca o data va doresc sarcina usoara la fiecare in parte si bebelushi sanatosi tun! coeur Mii de pupici! DistanceKiss
gagaritz
Postat: Monday, May 13, 2013 7:52 PM

Intrat: 11/8/2009
Postari: 1017
Locatia: tara de cacao !
Denisa am si eu o prietena care locuieste in It si ea a avut sterilet si a facut un bb .la fel socul a fost mare la inceput pt ca nu credea ca e posibil ..la scos steruiletul si totul a fost okkk...bb are 2 ani acum :) sarcina usoara tuturor
DistanceKiss Angel
miriam
Postat: Monday, May 13, 2013 9:37 PM

Asa, mai dati cate un semn...si noi santem binisor, bebica este asa de vioaiecopilas
Ceea ce ma supara este ca m-am pricopsit cu candida albicans in sarcina asta, am folosit Canesten supozitoare si nu cred ca mi-a trecut...acum astept viitorul control sa vedem ce spune medicul.
Zile usoare si frumoase tuturor!!!

Gagaritz, imi place poza ta de la avatarLol
Crestere mare la bebe!!!!
roxinthya
Postat: Tuesday, May 14, 2013 7:13 AM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
MIriam poti s-o mai tratezi local cu iaurt ca in sarcina nu trece cu nimic decat pe moment - e imunitatea foarte scazuta si de aceea.
Burtici va doresc sarcini usoare in continuare si bebei sanatosi si voiosi!Cheek Kiss computerlove
TatyKS
Postat: Tuesday, May 14, 2013 7:40 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Denisa , nu imi vine sa cred. Felicitari , la dr. ai fost? Poate nu am citit eu ... Ai avut sterilet pe baza de hormoni?
Sarcina usoara si bebe sanatos !computerlove

miriam
Postat: Tuesday, May 14, 2013 7:49 AM

roxinthya wrote:
MIriam poti s-o mai tratezi local cu iaurt ca in sarcina nu trece cu nimic decat pe moment - e imunitatea foarte scazuta si de aceea.
Burtici va doresc sarcini usoare in continuare si bebei sanatosi si voiosi!Cheek Kiss computerlove

Roxy, merci am citit pe aici si de iaurt si de miere...parca mi-e frica sa incercCrazy
Sigur am avut-o dinainte , doar ca nu aveam nici un simptom.

Sarcini usoare dragelor!Cheek Kiss
oanamaria
Postat: Tuesday, May 14, 2013 8:09 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Si eu am avut Candida si dr imi dadea cure de cate 6ovule si crema pt exterior daca era agresiva si de fiecare data mi-a trecut cu doza asta dubla ca de obicei se dau 3ovule ,dar in sarcina 6ca e mai rezistenta .
Mie mi-a trecut asa cu Canesten ovule si crema .
TatyKS
Postat: Tuesday, May 14, 2013 8:20 AM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Enervanta candida asta si se mai tine si scai de tine Crazy ... si eu am avut in ambele sarcini !

M-am tratat cu clotrimazol ovule si spalaturi externe cu ceaiuri !
aurishta
Postat: Tuesday, May 14, 2013 9:21 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
denisa_rachid wrote:
Ii povestim lui Marw ca mami are un bebe in burtica asa cum a fost si Marw cand era mic mic...nu stiu cat pricepe deocamdata avnad in vedere ca nici burta nu se vede, dar..eu tot ii zic SimplyLove
Haha, imi aduc aminte de o imprejurare similarahohot Patricia era mica, de vreo trei ani, eu ramasesem gravi si incercam sa o pun in temaras "Mami are un b mic in burtica, o sa creasca si, la timpul potrivit o sa aduc acasa un fratior sau o surioaraangel " La care Pati imi replica:"...Mai bine o pisica...."hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed