Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
denisa_rachid
Postat: Friday, May 10, 2013 9:50 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Fetele, am fost la docotr. Bebe e bine, are o luna si jumatate, steriletul a fost scos - cauza sarcinii este faptul ca s-a deplasat de la locul lui, probabil in urma eforturilor depuse...Am auzit inimioara lui bebe, totul este bine. Avem intalnire peste o luna...Va multumesc pentru ganduri!

Bereea,am mai tras o tura de plans azi...sincer imi fac tot felul de ganduri: daca nu am sa ma descurc cu 2 copii, daca nu am sa il iubesc pe al doilea la fel de mult ca pe Marw, daca vreodata am sa il fac vinovat pentru ca mi-a "stricat" planurile...?
miriam
Postat: Friday, May 10, 2013 10:24 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4990
Locatia: bh
Denisa bine ca s-a rezolvat problema cu steriletul....cat despre soc, te intelegcomputerlove
Sarcina usoara in continuare si bine ai revenit la gravidutze!

Edit: si la mine a venit neasteptat, plina de ganduri la inceput si eu, dar in 5 aprilie cand a miscat prima data, am simtit ca zambesc si ma bucur cu toata inima pt el.
O sa vezi ca o sa fie bineSimplyLove
denisa_rachid
Postat: Friday, May 10, 2013 10:29 PM

Miriamhearts Sarcina usoara si tie!

Edit: sper din tot sufletul! Azi am zambit cand am auzt inimioara si parca au disparut gandurile...dar au revenit apoi...Cu Dumnezeu inainte, totul va fi bine pana la urma...
giulia_mamik
Postat: Saturday, May 11, 2013 7:54 AM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Miriam,felicitari pt sarcina!Angel

Denisa,ce vestee!Sa fie intr un ceas bun,draga mea!Sarcina usoara si sa va bucurati din plin de ea/el!computerlove

Sper si eu sa va urmez vara asta!SPER...
mirela74chris
Postat: Saturday, May 11, 2013 8:06 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8601
Locatia: Constanta
Denisa stai fara grija,o sa il iubesti la fel de mult ca pe Marw.Nu iti face griji,totul a fi bine.Esti o mamica minunata,te vei descurca de minune cu doi copii.iloveyou pupici
Ania
Postat: Saturday, May 11, 2013 8:06 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
denisa_rachid wrote:
Fetele, am fost la docotr. Bebe e bine, are o luna si jumatate, steriletul a fost scos - cauza sarcinii este faptul ca s-a deplasat de la locul lui, probabil in urma eforturilor depuse...Am auzit inimioara lui bebe, totul este bine. Avem intalnire peste o luna...Va multumesc pentru ganduri!

Bereea,am mai tras o tura de plans azi...sincer imi fac tot felul de ganduri: daca nu am sa ma descurc cu 2 copii, daca nu am sa il iubesc pe al doilea la fel de mult ca pe Marw, daca vreodata am sa il fac vinovat pentru ca mi-a "stricat" planurile...?

Asa ma gandeam initial si eu , ca nu o s-o iubesc la fel de mult , nu ma simteam conectata cu ea . Dar cand am avut-o in brate am uitat de toate grijile si am iubit-o la fel de mult cum il iubesc pe Samuel .
O sa te descurci cu 2 copii , o sa vezi , totul tine de organizare . Eu aveam un program pentru cei mici , si totul a mers bine.

Felicitari pt bebe .Totul o sa fie bine , o sa vezi !
oanamaria
Postat: Saturday, May 11, 2013 8:29 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Denisa gandurile astea le-am avut si eu si sa vezi cata iubire o sa ai pentru amandoi si ce frumos o s afie !
Acum bucura=te de sarcina si lasa totul sa vina de la sine !Ce ma bucur ca te-ai linistit cu privire la sterilet .Important este ca tu si bebe sa fiti bine .
Va pup gravidutelor !Cheek Kiss
shirel
Postat: Saturday, May 11, 2013 10:31 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
denisa_rachid wrote:

Ma bucur ca totul este bine cat despre gandurile tale ai grija ca ajung imediat la tine sic ras nu ma provoca alcool sic cum sa nu-l iubesti stai linistita nici nu stii ce bucurie iti va aduce in casa si impreuna cu Marwan va fi minunat ,hai ca nu este greu de loc cum cred ca am mai spus undeva mai greu este cu primul si cu unul singur fiindca trebuie sa-i acorzi toata atentia aSA CAND SUNT DOI se joaca impreuna ,se ajuta impreuna si tu ca mama numai radiezi si te bucuri de fericirea lor.Sa nu te mai prind ca gandesti asa ,fiecare copil vine cu un rost pe aceasta lume chiar daca l-am planificat sau nu si daca tot vrei sa te condamni ras sic vina este a ta ras cine te-a pus sa faci eforturi peste masura ...ras asa ca lasa bebelusul in pace.Pupam cu drag burtica mica si doamne ajuta sa fie si fetitza asaaaa ca bucuria si fericirea ta sa nu aiba masura.Vom vorbi noi peste cativa ani cand vei rade in hohote de iintamplare asta tragica a ta .Haha Haha Sarcina usoara iubita mea si felicitari!
Nanny
Postat: Saturday, May 11, 2013 11:31 AM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Denisa....ce surpriza! majoreta Esti un ou Kider de Paste!ras Doamne ajuta sa fie bine! O sa fii o mamica foarte buna pentru amandoi si o sa-i iubesti la fel de mult! Ce multa grija va avea baietul tau de "fratioara lui"love iloveyou
sweet angel
Postat: Saturday, May 11, 2013 2:46 PM

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
Denisa ma bucur ca a e totul bine. Sarcina usoara si un bebe sanatos.
Si eu ma gandesc daca as vea inca unul l-as iubi cum il iubesc pe edy?
Tu vei afla peste cateva luni, si ai sa vezi ca te vei descurca cu 2. Altele au chiar mai multi si se descurca.
denisa_rachid
Postat: Saturday, May 11, 2013 5:06 PM

Fetele, va multumesc din suflet pentru cuvinte. Ajuta tare mult. Si Shirel, sper sa fie asa cum zici tu, mai usor cu doi decat cu unul...
Ieri cand am auzit inimioara radea toata fata mea si sufletul meu...insa apoi au aparut iar intrebarile si indoielile...astazi e mai bine, deja incet incet ma acomodez cu gandul...ca am o fetita pe drum(cred ca este fetita...)
miriam
Postat: Monday, May 13, 2013 8:24 AM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4990
Locatia: bh
Buna dimineata gravidutzelor, pe unde umblati?
Lorry, florentza nu v-am vazut demult, sper ca santeti bine!
Zile usoare tuturor!hearts
bereea
Postat: Monday, May 13, 2013 9:01 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22770
denisa_rachid wrote:

Draga mea, daca nu ti-ai pune intrebarile acestea n-ai fi omcomputerlove Dar cu siguranta te vei descurca de minune!

Sarcina usoara tuturorcomputerlove Va invidiez pentru emotiile pe care le traiti!
lloryy25
Postat: Monday, May 13, 2013 9:05 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Da fetelor,suntem bine acum!Am facut Pastele in spital dar in rest este ok..Ce sa zic,imi este din ce in ce mai greu cu serviciul ma termina 9 ore de stat pe scaun iar la mine in birou temperatura este ca cea de afara(fff cald,ori ffff frig),dar mai am 1.5 luni si plec in prenatal,poate chiar mai putin cu CO.Am facut morfologia fetala si este perfect,acum astept al doilea set de analize de sarcina....

Felicitari Denisa,lasa gandurile rele ca ai sa ai timp berechet de ele,bucura-te de sarcina ca nu ti se intampla de foarte multe ori in viata SimplyLove
Anelise
Postat: Monday, May 13, 2013 9:52 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro

1. Shirel

2. Lloryy25

3. Miriam

4. Flor3ntza

5. Denisa

Sarcina usoara tuturor burticilor!!! gravida
Daca e cineva in plus sau in minus pe listuta, asteptam un mic semn! pupici

Ultima actualizare: 13.05.2013
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed