Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sweet angel
Postat: Wednesday, May 8, 2013 11:31 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/6/2010
Postari: 4463
Locatia: italia
Denisa felicitari, si sarcina usoara! Poate ii vine surioara lui Marwan.
Nu stiu nici eu ce sa spun de sterilet. Dar tu cate sapt de sarcina ai avea? Ai facut doar test si e e pozitiv? Eu ce am auzit dar nu trebuie sa fie si cazul tau. De obicei femeile ce raman insarcinate cu sterilet e posibil sa fie extrauterina. Eu nu vb din experienta ci din ce am citit si eu pe net. Sa ne spui si noua ce ti-a spus dr.
Logic uterul se inchide pe perioada sarcinii si cum poate sa deschida sa scoata steriletul apoi se mai inchide inapoi? Pe de alta parte rolul steriletului e sa impiedice sarcina sa se fixeze, dar oare nu dauneaza daca ramane acolo? Chiar sunt curioasa ce masuri se vor lua.
denisa_rachid
Postat: Thursday, May 9, 2013 12:03 AM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Sweet, mersi. Pai eu as avea undeva in jur de o luna - nu stiu exact ultima data cand am avut menstruatia, dar luna trecuta a fost, probabil pe la inceputul lunii.hainoroc
Da testul l-am facut asta doar ca sa nu ma mai framn cumva..Ideea este ca si cu Marwan si acum am simtit ca sunt insarcinata si testele le-am facut doar ca sa imi verific simptomele transmise de corp. Acum am avut 2 zile cand am avut greata la mancare - doar s la gandul de a gati mi se facea greata,apoi s-au potolit, acum au revenit insa mai lejer...Sanii mi s-au marit si s-au intarit si sunt durerosi...Si simt ca sarcina e la locul ei, ca se fixeaza, dar este drept ce spui ca exista riscul unei sarcini extrauterine...Astept vineri sa vad ce si cum...
Ca masura, ce sa zic, trebuie scos - din tot ce citesc este singura concluzie la care am ajuns, cea mai plauzibila. Decat sa risc mereu un avort spontan- caci asta este riscul daca ramane steriletul...
aurishta
Postat: Thursday, May 9, 2013 6:19 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Denisa, eu am intalnit o mamica in aceeasi situatie cu tine, a lasat steriletul pana la nastere fiindca scoaterea lui inainte implica un risc mare de avort. Copilul a fost ok, nu a avut probleme. Oricum, riscuri sunt, este clar, dar eu iti doresc din inima sa treci cu bine peste ele. Sa ne spui si noua ce spune medicul tau!
denisa_rachid
Postat: Thursday, May 9, 2013 10:25 AM

Aurishta, multumesc!
flor3ntza
Postat: Thursday, May 9, 2013 1:19 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
Denisa cel mai bine asteptam sa vedem ce spune medicul, medicina e destul de avansata si o sa se faca tot posibilul sa fiti bine si tu si viitorul bebe. Cu Dumnezeu inainte, sarcina usoara, noi suntem alaturi de tine Gossip
mirela74chris
Postat: Thursday, May 9, 2013 1:50 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8601
Locatia: Constanta
Miriam felicitari pentru burtica roz.Cred ca esti fericita sa ai si fetita.Sarcina usoara in continuare.computerlove

Denisa,daca asa s-a intamplat,atunci exista un motiv.Si daca a venit bebe asa,atunci este un luptator si totul va fi ok.Ce va decide medicul in legatura cu steriletul,asta e cel mai bine de facut.Oricum,ar trebui scos sub control ecografic.Asteptam vesti!Felicitari pentru sarcina,chiar daca este pe neasteptate.computerlove Cheek Kiss
denisa_rachid
Postat: Thursday, May 9, 2013 6:16 PM

Fetele, va multumesc!
roxinthya
Postat: Thursday, May 9, 2013 6:18 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7235
Locatia: Bucuresti
Denisa felicitari! Mi se pare ca bebe din burtica vine cu o misiune clara pe lume!angel
denisa_rachid
Postat: Thursday, May 9, 2013 6:24 PM

Rox!angel Fetele, va multumesc pentru incurajari!Cheek Kiss Gossip
miriam
Postat: Thursday, May 9, 2013 8:22 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4991
Locatia: bh
Multumesc Oana,Mirelacomputerlove
Denisa iti doresc sa fie totul bine pana la urmahearts
denisa_rachid
Postat: Thursday, May 9, 2013 10:50 PM

Miriam, multumesc! Sarcina usoara in continuare!
shirel
Postat: Friday, May 10, 2013 7:49 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11809
Locatia: israel
Denisa,iubita ce surpriza !Ia uite cui preadau eu stafeta .In cazul tau chiar este o sarcina venita pe asteptate ,steriletul cred ca s-a miscat din loc nu era fixat prea bine si daaa se intampla .Acuma daca sarcina este ok si nu prezinta riscul doctorul la ecograf vede totul si va lua decizia cea mai buna .Acuma D-zeu cu mila daca este sa fie va ramane daca nu asta este.astazi este vineri sper sa primesti un rezultat de la doctor mult mai clar ,se mai intampla nu esti prima .Ai facut si testul de sarcina pe langa toate simtomele pe care le ai ?Ce sa-ti spun iubita astept vesti bune si bine ai venit printre gravidutze ,sa nu-ti para rau copii vin cand vor ei sa vina si au un rol anume nu cand vrem noi si plus de asta chiar era si timpul potrivit pentru un al doilea .Ai sa vezi ce frumos va fi si cat de bucuros va fi Marwan!Pup!
denisa_rachid
Postat: Friday, May 10, 2013 12:57 PM

Shirel, am facut testul acum 2 zile, si a iesit cat se poate de pozitiv. La 4 am programarea, abia astept sa vad ce se intampla...Ma gandesc ca s-o fi miscat cand am facut curatenia de Paste, sau la sala, sau cine stie cand...ca am tot facut eforturi in ultimul timp si cica nu se recomanda efort la sterilet...dar cine are viata fara pic de efort?Lol
Va zic ce se va intampla azi...Cat despre parere de rau, nu...doar socul initial, insa deja m-am obisnuit cu gandul...Ma rog sa fie sanatos si sa fie fetitaBig Laugh DistanceKiss
bereea
Postat: Friday, May 10, 2013 1:42 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22774
Miriam, Denisa felicitari pentru sarcinaCheek Kiss

Denisa, o sa fie bine.Incredere!
oanamaria
Postat: Friday, May 10, 2013 2:43 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Denisa astept vesti bune !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed