Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Ana
Postat: Thursday, April 25, 2013 2:29 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Miriam nu stiam ca esti gravidutza,Dumnezeu sa iti dea putere scumpo sa ai o sarcina usoara si o nastere la fel de usoara.Cheek Kiss
flor3ntza
Postat: Thursday, April 25, 2013 3:33 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
Multumesc mult fetelor de primire DistanceKiss Shirel ma bucur ca te-am mai prins la burtici topai , nanny te astept cu drag sa ni te alaturi coeur miriam sarcina usoara iti doresc si tuturor fetelor de altfel iloveyou
miriam
Postat: Thursday, April 25, 2013 4:26 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4991
Locatia: bh

Aici si eu, intr-o mica pauza sa ma privesc pe listutzalove Anelise multumim si te asteptam!
Ana multumesc Cheek Kiss perioada de sarcina mi se pare mai grea ca la prima, nasterea...vom vedea, cu ajutorul D-nului voi trece cu bine si peste asta.
Flor3ntza,la fel si tie!
Shirel, intotdeauna ai fost activa si plina de energie,o simteam si prin monitor!
Sarcini usoare tuturor!!!!

Nanny
Postat: Thursday, April 25, 2013 9:35 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Burticilor...Doamne ajuta ca totul sa decurga bine!SimplyLove
Florenta... O sa vin si eu....in toamna! Pana atunci nu am voie! Sper sa te mai prind pe aici!ras Nu mi-ai zis la ce doctor mergi...al nostru???ras
flor3ntza
Postat: Friday, April 26, 2013 1:18 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
Uitai Nanny ras da, la acelasi medic sunt, poate o sa ne intalnim candva la control SimplyLove
Nanny
Postat: Friday, April 26, 2013 7:17 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Florenta..daaa...eu chiar azi am fost la el!Ne-am pupat, imbratisat ..in stilu-i caracteristic!sic Am fost la control..totul bine si frumos,,,cica mi-a aparut un chist pe ovarul stang! Las`ca ne vorbim...poate ne vedem p`acolo!pupici
miriam
Postat: Wednesday, May 8, 2013 6:15 PM

Slaba miscare pe la gravidutze, se pare ca santem foarte ocupateras
Eu am fost saptamana trecuta la control, bebe este ok, face niste salturi in burtica,misca din 5 aprilie deja si mi-a spus ca ar fi fetitza, deci Davis o sa aiba o surioarahearts
Mi-a dat sa iau deja fier , am o usoara anemie...in rest, sarcini usoare tuturor va doresc!
denisa_rachid
Postat: Wednesday, May 8, 2013 6:33 PM

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Buna fetele, va pup. Am intrebari, poate ma mai lamuriti voi pana ajung la medic vineri...Am instalat sterilet de 1 an si vreo 2-3 luni si acum...sunt insarcinata. Tot citesc pe net, si ba se zice ca trebuie scos, ba ca ramane pe perioada sarcinii si se scoate singur odata cu placenta, la nastere...Insa este sarcina cu risc daca ramane steriletul...Of am un milion de intrebari - sarcina a venit ca un bumerang...Help cumva...
Va pup si va multumesc si sarcini usoare!
oanamaria
Postat: Wednesday, May 8, 2013 6:46 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Miriam felicitari pentru burtica roz!Ce frumos e sa ai si o fetita !Sarcina usoara in continuare!~
Denisa felicitari si tie !Se pare ca e o sarcina surpriza la tine .Nu stiam ca exista riscul sa ramai si cu sterilet .Nu se mai poate scoate steriletul daca esti insarcinata?Habar nu am poate de asta si sunt asa de surprinsa !Ce sa zic?!uff
denisa_rachid
Postat: Wednesday, May 8, 2013 6:49 PM

oanamaria wrote:
Miriam felicitari pentru burtica roz!Ce frumos e sa ai si o fetita !Sarcina usoara in continuare!~
Denisa felicitari si tie !Se pare ca e o sarcina surpriza la tine .Nu stiam ca exista riscul sa ramai si cu sterilet .Nu se mai poate scoate steriletul daca esti insarcinata?Habar nu am poate de asta si sunt asa de surprinsa !Ce sa zic?!uff

Oana, da, la mine a venit din cer...ce sa mai zic...sansele sunt extrem de mici, undeva in jurul a 1%...Cat despre scoatere nu stiu ce sa zic, tot citesc si unii zic ca trebuie scos, altii ca trebuie lasat - scoterea cica poate provoca hemoragie si deci poate duce la pierderea sarcinii. Asta ma intre si eu..il scot, il las, ce sa ii fac/ Daca ramane e considerata sarcina cu risc...Ce ma fac? Plus ca sunt socata de sarcina asta...adica e TOTAL neasteptata...
miriam
Postat: Wednesday, May 8, 2013 6:53 PM

Fe licitari Denisa,referitor la sterilet nu stiu ce sa-ti raspund...
oanamaria
Postat: Wednesday, May 8, 2013 6:55 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Denisa cred ca esti socata ca si eu am ramas masca cand am citit !Cel mai bine sfatuieste-te cu medicul tau ginecolog ,decat sa stai 9luni su stres .....Ufff!Greu sa-mi dau cu parerea intr-o chestiune asa de delicata!
denisa_rachid
Postat: Wednesday, May 8, 2013 6:58 PM

Da insa tot incerc sa gasesc ceva raspunsuri pana vineri cand merg la doctor...
kali
Postat: Wednesday, May 8, 2013 6:58 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
Hmmm, foarte neplacut!!
Acum... daca a venit bebe cu toate masurile de precautie, inseamna ca trebuia sa vina, nu? Si pana la urma va veti obisnui cu ideea, sunt convinsa.

Cu steriletul nu stiu ce sa spun. Pana vineri nu mai e mult si te lamureste medicul. Eu mi l-as scoate... asa mi s-ar parea firesc.NuStiu

Pana una-alta dezmeticire usoara si sarcina fara probleme. Astept sa ne anunti cand intri in stare gravidoasa - ca deocamdata se pare ca esti ( cum e si firesc ) bulversata - si cu ticker la purtator sa te punem frumusel pe listuta.Hilar
denisa_rachid
Postat: Wednesday, May 8, 2013 7:04 PM

Da, deci nu se pune problema de avort - Doamne fereste! Copilul mi-l doresc - doar ca e total neasteptat...Sotul e obisnuit deja, problemele eu mi le fac..Nu inteleg cum s-a intamplat insa asta este...sper sa ma dezmeticesc repede. Si cred ca este un dar de la Dumnezeu avand in vedere ca a venit astfel...
Cat despre sterilet si mie mi se pare firesc sa fie scos...of, simt ca mor pana vineri. Iertati-ma daca va stresez, caci sincer nu asta e intentia...Incerc doar sa aflu ceva cat mai repede..nerabdarea bat-o vina...

Ticker...de cand am steriletul nu tin cont la menstruatie...Ultima menstra a fost luna trecuta insa cand anume...Dumnezeu cu mila...Bye2 hainoroc alcool
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed