Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
miriam
Postat: Sunday, April 21, 2013 12:14 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4991
Locatia: bh
alexandrabogdan wrote:

sunt f importante dar sa te pregatesti cu bani multi

multi cam cat ar insemna?
flor3ntza
Postat: Sunday, April 21, 2013 3:06 PM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 3/26/2013
Postari: 109
Locatia: Constanta
Buna fetelor, am ajuns si eu in sfarsit la voi la burtici si imi pare foarteee rau pentru Nanny, speram sa mergem impreuna lunile astea la burtici plans
Eu nu am decat cateva saptamani dar ma rog la Dumnezeu sa am o sarcina usoara si lipsita de probleme majoreta iloveyou
shirel
Postat: Sunday, April 21, 2013 3:40 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11809
Locatia: israel
Flo3ntza ce repede ai venit printre noi!yes yes Super iubita bine ai venit sarcina usoara si asteptam numai vesti bune hai sa vezi ce repede trece timpul si te vezi cu bebe in bratze. computerlove
alexandrabogdan
Postat: Sunday, April 21, 2013 5:47 PM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
miriam wrote:

multi cam cat ar insemna?

pai eu acum 3 ani si am platit 500 lei (completul Torch si inca ceva parca, nu vreau sa te mint)
roxinthya
Postat: Sunday, April 21, 2013 6:50 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7235
Locatia: Bucuresti
Eu am avut norocul sa-mi plateasca firma analizele de sarcina si ar fi costat cam 1500 ron dar au fost complete cu tot cu sida si alte minuni.
miriam
Postat: Sunday, April 21, 2013 7:03 PM

Merci Alexandra, m-am uitat si eu pe net si am vazut ca sant scumpe...ma tot gandesc de ce mi-a dat dr sa le fac, doar din cauza varstei(38) la prima sarcina nu mi s-au cerut, aveam alt dr de familie.
Roxy norocoasa cum ai spusthumright

Flor3ntza bine ai venit, ma speriasem ca ramana singura dupa ce nasc feteleras Sarcina usoara!!!
Nanny
Postat: Sunday, April 21, 2013 8:38 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Heeeei Florentadance ....ce veste....ffff bine, ma bucur!! La acelasi doctor de care vorbeam??DistanceKiss EEE...lasa...te prind eu din urma..peste vreo 3-4 luni...ras iloveyou
Miriam...fa-ti analizele, nu sta pe ganduri! Profilul Torch este maxim 400 lei + celelalte analize pe care ti le-a dat ...deci destui bani. Aceasta analiza ( cuprinde de fapt detectarea anticorpilor pt 4 virusi "aparent" inofensivi: toxoplasma, rubeola, citomegalovirus, herpes) nu era obligatorie sau mai bine zis, atat de populara...acum 5-6 ani! De la o vreme tot mai multi medici o recomanda..deh! medicina avanseaza. Ceea ce ma intriga pe mine este ca o recomanda cand esti deja insarcinata si nu inainte...logic ar fi sa o faci inainte! DOamne ajuta ca totul sa decurga bine, sa fiti sanatosi amandoi...si sa de dai vesti bune!love
miriam
Postat: Tuesday, April 23, 2013 7:28 PM

Gravidutelor unde santeti? probabil ocupate cu curatenia de primavara...eu asta fac incepand de ieri.
Azi mi-am facut analizele, maine ma duc pt complexul Torch si saptamana viitoare din nou la medic.
Ziel usoare si frumoase va doresc!!!!
shirel
Postat: Tuesday, April 23, 2013 9:49 PM

miriam wrote:
Gravidutelor unde santeti? probabil ocupate cu curatenia de primavara...eu asta fac incepand de ieri.
Azi mi-am facut analizele, maine ma duc pt complexul Torch si saptamana viitoare din nou la medic.
Ziel usoare si frumoase va doresc!!!!

Eu sunt pe aici !De cand mi-a plecat sotul nici nu zici ca sunt gravida parca am intrat in priza ,ce energie am ...ma simpt plina de putere alerg toata ziua nici nu ma recunosc plus ca nimeni nu ar spune ca eu nasc peste o luna !pupici pupici Sper sa va transmit si voua ceva din aceasta energie care m-a cuprins ....parca incep sa regret ca nu voi mai fi gravidutza niciodata.ras sic alcool
Nanny
Postat: Wednesday, April 24, 2013 8:30 PM

Hei Shirel... ma bucur ca esti energica! Asa vreau sa aud ca sunt mamicilelove love ! Pai nu ziceai ca asta e ultima sarcina??? Sau te razgandesti?Hilar
shirel
Postat: Wednesday, April 24, 2013 9:34 PM

Nanny wrote:
Hei Shirel... ma bucur ca esti energica! Asa vreau sa aud ca sunt mamicilelove love ! Pai nu ziceai ca asta e ultima sarcina??? Sau te razgandesti?Hilar

Pai nu stii cum este acuma la sfarsit ma simpt si eu marea viteaza Hilar Crazy asa ca am voie macar sa gandesc cu voce tare.Nuuuuu dar vorbind serios nuuuu ,nu mai vreau sarcina poate infiez fiindca si asta este un vis de al meu pe care sper sa-l realizez .
Anelise
Postat: Thursday, April 25, 2013 7:08 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro

1. Shirel

2. Lloryy25

3. Miriam

4. Flor3ntza

Sarcina usoara tuturor burticilor!!! gravida
Daca e cineva in plus sau in minus pe listuta, asteptam un mic semn! pupici

Ultima actualizare: 25.04.2013
Nanny
Postat: Thursday, April 25, 2013 8:14 AM

Anelise...este sunt Miriam cu 20 de saptamani si Florenta!
roxinthya
Postat: Thursday, April 25, 2013 8:30 AM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7235
Locatia: Bucuresti
Mai e Miriam!
Sarcini usoare burtici!Cheek Kiss
Anelise
Postat: Thursday, April 25, 2013 11:36 AM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Multumesc, fetele! pupici Modific imediat! DistanceKiss
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed