Gravidutzele noastre dragi - 21

Options Gravidutzele noastre dragi - 21
Subiectul anterior · Subiectul urmator
denisa_rachid
Postat: Wednesday, April 17, 2013 5:37 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
Nanny, regret mult pentru ce ti s-a intamplat!Cheek Kiss Ai facut analizele? Cu Dumnezeu inainte...angel Cheek Kiss
Nanny
Postat: Wednesday, April 17, 2013 6:52 PM

Intrat: 3/2/2012
Postari: 2102
Locatia: Romania
Denisa am facut analize..inainte...erau ok.Urmeaza sa fac alte analize ( dupa cum spuneam) probabil saptamana viitoare, cand trebuie sa pregatesc si baniiuff vreo 2.000 lei! Astept sa merg intai la control si atunci imi va spune doctorul cand trebuie sa le fac! De fapt mi-a si spus ( repet) Trombofilie si Cariotipul genetic!
Loory maine vreau sa citesc ceva frumos si de bine, da??Angel
Shirel unde ai disparut?
shirel
Postat: Wednesday, April 17, 2013 10:12 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11809
Locatia: israel
Nanny,of iubita cu D-zeu inainte!!

Eu chiar nu demult m-am intors de la intalnirea cu bebelina a mea caaaaare este mare si intoarsa cu capul in jos pregatita de iesire.De abia acuma doctorul imi spune ca intradevar greutatea ei corespunde nr de saptamani cum facusem noi calculul inainte.Deci sunt mare de tot sper sa nu fac vreo cezariana surpriza cu toate ca parca as incerca ceva nou asa ca ptr ultima oara sic alcool ras ras deci avem 2.500 kg ce corespunde la 35 de saptamani cu toate ca dupa doctorul meu am 33 saptamani.In rest totul merge ca la carte ,seamana perfect cu Shiraz si asta ma pune pe ganduri Hilar ras sic alcool fiindca va fi nebunie totala in casa ,pe strada si cred ca si prin toata zona noastra.Hilar Hilar Vor darama gradinitile astea doua pitice !Ceea ce pot sa va spun ca ea este cea mai agitat copil de al meu pana acum,nu are odihna noapte si zii bubuie intr-una.Vedeti unde statea fotbalistul meu de renume.sic ras
Va pup pe toate si gravidutelor sarcina usoara in continuare.Eu indata trec iarasi pe Epinou(balonasul meu renumit) si nici macar nu vreau sa-mi aduc aminte ca exista !alcool alcool uff
Nanny
Postat: Thursday, April 18, 2013 9:19 AM

Aaa... ma bucur sa aud ce esti bine, Shirel! Da-i bataie cu Epi-No. Hilar Am citit si eu despre ( de la tine afland) Am descoperit ca avem reprezentanta si in Romania la Bucuresti. Chiar voiam sa te intreb de la cate saptamani se poate incepe exercitiul cu el?? Ca eu nu prea m-am lamurit...adica in prezentare nu spune! SI iar nu spune acolo pt ca tu stii cel mai bine, daca nu cumva poate provoca o nastere prematura?? ( sa nu razi de mine...ras )
alexandrabogdan
Postat: Thursday, April 18, 2013 9:39 AM

Intrat: 4/17/2008
Postari: 3770
Locatia: arad
Nanny wrote:
Denisa am facut analize..inainte...erau ok.Urmeaza sa fac alte analize ( dupa cum spuneam) probabil saptamana viitoare, cand trebuie sa pregatesc si baniiuff vreo 2.000 lei! Astept sa merg intai la control si atunci imi va spune doctorul cand trebuie sa le fac! De fapt mi-a si spus ( repet) Trombofilie si Cariotipul genetic!
Loory maine vreau sa citesc ceva frumos si de bine, da??Angel
Shirel unde ai disparut?

pt toxoplasmoza ai facut? tiroida ti ok?
lloryy25
Postat: Thursday, April 18, 2013 10:57 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Am primit rezultatele!!!!!!!!!!!Suntem ok si suntem baiatdance
shirel
Postat: Thursday, April 18, 2013 11:31 AM

lloryy25 wrote:
Am primit rezultatele!!!!!!!!!!!Suntem ok si suntem baiatdance

Super yes yes Sarcina usoara in continuare!Cheek Kiss Cheek Kiss
oanamaria
Postat: Thursday, April 18, 2013 11:39 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Feliictari pt baietel!Hilar
shirel
Postat: Thursday, April 18, 2013 1:46 PM

Nanny wrote:
Aaa... ma bucur sa aud ce esti bine, Shirel! Da-i bataie cu Epi-No. Hilar Am citit si eu despre ( de la tine afland) Am descoperit ca avem reprezentanta si in Romania la Bucuresti. Chiar voiam sa te intreb de la cate saptamani se poate incepe exercitiul cu el?? Ca eu nu prea m-am lamurit...adica in prezentare nu spune! SI iar nu spune acolo pt ca tu stii cel mai bine, daca nu cumva poate provoca o nastere prematura?? ( sa nu razi de mine...ras )

Exercitiile se fac c-am cu 3 saptamani inainte de data nasteri deci c-am in saptamana 37 si trebuie facute c-am 11 exercitii unul dupa altul deci incontinuu in fiecare zi cum ar veni.Nu poate provoca o nastere prematura deoarece nu il introduci inaintru ca sa spunem ca s-ar rupe sau poti sa daunezi cumva ,despre sex as spune ca in ultimele saptamani poate grabi nasterea (si pe asta am facut-o ca sa nu fiu fortzata sa mi-o provoace ei ras sic )si se poate provoca o nastere prematura.
Astept vesti bune si de la tine ,te pup cu drag!Cheek Kiss iloveyou
Nanny
Postat: Thursday, April 18, 2013 4:12 PM

Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo
BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOO! Felicitari LlOry! Ma bcur pt tine! Abia asteptam sa intru sa citesc de bine! Doamne ajuta in continuare!
majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
Shirel merci pt raspuns! Ma gandeam ca nu bagi Epi-no...pana in "maduva oaselor"ras dar am zis ca poate face un fel de presiune asupra colului..si d`asta am zis ca nu cumva sa se declanseze nasterea prematura! In rest mi se pare Ok, sper sa dea Domnul sa am ocazia vreodata sa-l folosescsic ! O sa te intreb mai multe amanunte ( sper sa nu te superi) mai incolo..peste ceva timp!SimplyLove
Alexandra... am facut toate analizele inainte, inclusiv Profil Torch ( in care intra toxoplasma,rubeola, citomegalovirus, herpes) Citomegalovirusul...l-am repetat la 3 si 6 luni, sa vad daca am facut anticorpi pt el .Am avut o infectie activa cu acest virus, care se presuspune ca m-am facut sa pierd si prima sarcina. De data asta e altceva...
Voi discuta mai multe amanunte privind analizele, sapt viitoare cand merg la control!
giulia_mamik
Postat: Friday, April 19, 2013 11:28 PM

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Nany,sincer imi pare foarte rau pt pierderea ta:(!Dumnezeu sa te ajute sa treci peste si sa devii mamica cat de curand!
Lory,felicitari pt baiat si ma bucur tare mult ca totul e bine!Asta conteaza!
Shirel,tu intotdeauna optimista si fericita!Ce mi e dor de tine...Te pup si nastere usoara ca vad ca mai ai foarte putin!:*
Eu foarte dergelata.Ca si cum nimic nu ar fi fost de ajuns,ciclu meu e de 18 zile mai nou,ba 20-21.Nu mai inteleg nimic dar nici nu mai imi bat capul cu asta.Pur si simplu am incetat sa ma mai stressez pe aceatsa tema,nu mai gandesc la nimic,ce o fi o fi..NuImiPasa
Fetelorcomputerlove
Nanny
Postat: Saturday, April 20, 2013 11:36 AM

Giulia..multumesc pt incurajari! Sa stii ca anul trecut, dupa ce am pierdut prima sarcina si mie mi s-a dereglat un pic menstruatia: imi prima imi venise la 29 de zile, apoi 32 zile si in fiecare luna scadea cu cate o zi sau 2, ajunsesem la 21 de zile..apoi dupa vreo 7-8 luni singurica s-a reglat...la 27-28 de zile fara sa iau nimic. De fapt..stai luam acid folic si ceva naturiste pt intarirea sist. imunitar! Am facut controale..nu aveam nimic nici chistruri, nici alte chestii urate!
Sunt curioasa sa vad acum... la cat timp o sa-mi vina!?
alexandrabogdan
Postat: Saturday, April 20, 2013 1:59 PM

Nanny wrote:
Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo Bravoo
BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOOO! Felicitari LlOry! Ma bcur pt tine! Abia asteptam sa intru sa citesc de bine! Doamne ajuta in continuare!
majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
Shirel merci pt raspuns! Ma gandeam ca nu bagi Epi-no...pana in "maduva oaselor"ras dar am zis ca poate face un fel de presiune asupra colului..si d`asta am zis ca nu cumva sa se declanseze nasterea prematura! In rest mi se pare Ok, sper sa dea Domnul sa am ocazia vreodata sa-l folosescsic ! O sa te intreb mai multe amanunte ( sper sa nu te superi) mai incolo..peste ceva timp!SimplyLove
Alexandra... am facut toate analizele inainte, inclusiv Profil Torch ( in care intra toxoplasma,rubeola, citomegalovirus, herpes) Citomegalovirusul...l-am repetat la 3 si 6 luni, sa vad daca am facut anticorpi pt el .Am avut o infectie activa cu acest virus, care se presuspune ca m-am facut sa pierd si prima sarcina. De data asta e altceva...
Voi discuta mai multe amanunte privind analizele, sapt viitoare cand merg la control!

mda ....stiu ce inseamna Complexul Torch ca l-am facut si eu si in urma lui am aflat ca am imunitate la toxoplasmoza
miriam
Postat: Saturday, April 20, 2013 10:42 PM

Intrat: 5/17/2009
Postari: 4991
Locatia: bh
lloryy25 felicitari pt baietel, a venit si perecheaBravoo
Multumesc pt primire fetelecomputerlove
Saptamana care a trecut am fost la dr de familie, m-a inregistrat, mi-a dat bilet de trimitere la analize, si ma trimis sa fac si profilul Torch...nu auzisem de analizele astea, acum ca va citesc pe voi, cica ar fi importante...asa ca luni dimi ma prezint la spital.Sper sa fie toate bine!
Sarcini usoare va doresc!
alexandrabogdan
Postat: Sunday, April 21, 2013 7:59 AM

miriam wrote:
lloryy25 felicitari pt baietel, a venit si perecheaBravoo
Multumesc pt primire fetelecomputerlove
Saptamana care a trecut am fost la dr de familie, m-a inregistrat, mi-a dat bilet de trimitere la analize, si ma trimis sa fac si profilul Torch...nu auzisem de analizele astea, acum ca va citesc pe voi, cica ar fi importante...asa ca luni dimi ma prezint la spital.Sper sa fie toate bine!
Sarcini usoare va doresc!

sunt f importante dar sa te pregatesti cu bani multi
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed